CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - květen '13

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0513.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Navštivte roadshow "Autodesk Live 2014" a vyhrajte iPad
Roadshow Navštivte květnovou roadshow CAD Studia - "Autodesk 2014 Live" - můžete se zde naživo seznámit s novinkami produktů Autodesk řady 2014 a aktuálními tipy a triky k jejich efektivnímu využití. Kromě toho můžete získat tablet Apple iPad Mini, 3D myš nebo další losované ceny. Roadshow je rozdělena na sekce strojírenství, stavebnictví a GIS. Viz Autodesk Live 2014.
14.-3.6.2013 - Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Pardubice - Registrace
Termíny uvádění produktů Autodesk verze 2014 (průběžně aktualizováno)
V postupně aktualizovaném seznamu uvádíme konkrétní data uvedení (dostupnosti) jednotlivých nových CAD, GIS a multimédia produktů řady "Autodesk 2014". Všechny uvedené produkty můžete získat - včetně doplňkových bonus aplikací CS+ a plné podpory - od firmy CAD Studio, Platinum partnera Autodesku. Nezapomeňte, že nové licence i subscription jsou standardně dodávány formou downloadu (ne fyzické dodávky).
Viz Termíny uvádění produktů Autodesk verze 2014
Profesní sady AutoCAD LT Suite až s 25% slevou
LT-25% Profesní sady "AutoCAD LT Suite" nabízejí 2D kreslení i 3D konstruování a projektování v jednom zvýhodněném produktu. Nyní můžete tyto sady získat se slevou 20% nebo 25%. "LT" aplikace AutoCAD LT, Revit LT, Inventor LT a profesní sady Autodesk AutoCAD Revit LT Suite (stavebnictví) a Autodesk AutoCAD Inventor LT Suite (strojírenství) kombinují osvědčené nástroje pro 2D kreslení s parametrickými 3D nástroji zvyšujícími produktivitu a kvalitu vašich projekčních a konstrukčních prací. Přejděte na tyto moderní profesionální CAD nástroje.
Sleva 25% nebo 20% na upgrade a nové licence je platná do 23.července 2013.
Viz Nové sady AutoCAD LT Suite -25%
Posuňte se o úroveň výš - a ušetřete 20%
DS Jste majiteli software firmy Autodesk? Posuňte se nyní o úroveň výš a ušetřete až 20% u všech variant upgradu na sady Autodesk Design Suite nebo Creation Suite. Sady Autodesk Design Suite a Creation Suite jsou postaveny na softwaru, který už znáte a kterému věříte - poskytují však větší výkon, flexibilitu a bohatší funkčnost než kdykoliv dříve. Získejte konkurenční výhodu.
Upgradujte do 18.července 2013 a ušetříte až 20%.
Podrobnosti na Posuňte se o úroveň výš
Autodesk Exchange Apps - bonusy pro předplatitele
Známý "AppStore" pro nadstavbové aplikace nad produkty firmy Autodesk - Autodesk Exchange Apps - byl v těchto dnech rozšířen o dvě významné novinky. První z nich je jeho lokalizace do češtiny (více viz náš firemní blog). Druhou novinkou je nabídka aplikací vyhrazených pro předplatitele. Majitelé aktivních Subscription si nyní mohou z Exchange Apps přímo instalovat doplňkové aplikace a funkční rozšíření, která nejsou dostupná ostatním uživatelům. Na Exchange Apps se tak budou postupně objevovat i aplikace dříve dostupné pouze přes stahování a následnou ruční instalaci ze Subscription centra. Díky funkcím Exchange Apps jsou tak tyto doplňkové aplikace nyní snáze instalovatelné a snáze spravovatelné (přehled, informace o aktualizacích, apod.).
Viz Exchange Apps - bonusy pro předplatitele
JTB FlexReport 7.4
Byla uvedena aktualizovaná verze aplikace pro sledování čerpání licencí CAD aplikací (síťových i lokálních) - JTB FlexReport 7.4. Nová verze zahrnuje názvy produktů (z Feature kódů), umožňuje editaci nastavení pro Auto report, nabízí nové typy grafů a grafy obsahují názvy dnů v týdnu.
Viz JTB FlexReport
Nová sekce CAD formáty na CADforum.cz
Formáty Na portálu CADforum.cz jsme spustili novou sekci "CAD formáty", kde najdete informace o kompatibilitě jednotlivých aplikací Autodesku s různými CAD formáty (jaké formáty importuje a jaké exportuje) a můžete si nechat navrhnout vhodnou kombinaci nástrojů pro převod dat z jednoho formátu do druhého.
Viz CAD Formáty

Jste-li zběhlí v japonštině, můžete se podívat, jak v Japonsku pomáhá naše AutoCAD utilita LOMAN - video

video Na našem YouTube kanálu najdete nová videa představující novinky ovládání AutoCADu 2014, zajímavé použití utilit IntLines a P2Blk nebo online mapy LiveMaps v AutoCADu.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2014 plně funkční po 30 dnů si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Název cloud aplikace AutoCAD WS se mění na "Autodesk AutoCAD 360".

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk Exchange Apps v češtině
- Simulační nástroj ForceEffect ve web prohlížeči
- Seznamte se s Autodesk Product Design Suite 2014

Jak automaticky ukládat editované rastry v Raster Design? Poradí Tip 9215.
Jak zvýšit rozlišení stínovaného dokumentačního pohledu? Viz Tip 9237.
Aktualizace k vašemu softwaru Autodesk je připravena ke stažení. Co dělat? Čtěte Tip 9231.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Novinky Autodesk Inventor 2014 CZ a Product Design Suite 2014 CZ
Inventor2014 Byly uvedeny české verze strojírenských aplikací Autodesku pro tvorbu digitálních prototypů - Autodesk Product Design Suite 2014 (PrDS) a Autodesk Inventor 2014. Sada PrDS obsahuje rozšířenou nabídku produktů. Novinky Inventoru 2014 lze rozdělit do několika oblastí: nové modelovací a náčrtové funkce, zásadní rozšíření pro práci s velkými sestavami, workflow procesy v rámci sady PrDS a spolupráce s ostatními produkty Autodesk a Autodesk 360 cloud.
Podrobný přehled novinek najdete v článku Novinky Inventoru a PrDS 2014
Novinky Autodesk Factory Design Suite 2014
FDS2014 Autodesk Factory Design Suite 2014 (FDS 2014) kombinuje sadu vzájemně propojených desktopových a cloudových aplikací. Nasazení balíčku je vhodné zejména pro řešení optimalizace a pro projektování výrobních linek z libovolné oblasti průmyslu. FDS 2014 poskytuje široké spektrum produktů pro projektanty a konstruktéry, počínaje nástroji pro analýzu a simulaci pochodů ve výrobní lince, přes nástroje pro návrh jednotlivých komponent linky, sestavení a umístění linky až po například nástroje pro analýzu kolizí a vizualizace návrhu linky.
Podrobněji na FDS 2014 - nejen novinky
Novinky a změny PDM systému Autodesk Vault 2014
Vault2014 Na trh přichází nová verze klient-server aplikací pro snadnou týmovou správu technických dokumentů, produktových a projekčních dat - rodina Autodesk Vault 2014. Ta obsahuje produkty Vault Basic 2014, Vault Workgroup 2014, Vault Office 2014 a Vault Professional 2014. Jednou ze zásadních novinek je zjednodušení a konsolidace produktové řady. V rodině Vault 2014 již nejsou obsaženy produkty "Autodesk Vault Collaboration" a "Autodesk Vault Collaboration AEC". Stávající uživatelé verzí Collaboration obdrží v rámci Subscription vyšší produkt Vault Professional 2014.
Čtěte na Novinky v Autodesk Vault 2014
Novinky Autodesk Showcase 2014
Showcase2014 Aplikace pro interaktivní realistické zobrazení 3D CAD modelů Autodesk Showcase podstatně usnadňuje komunikaci nad návrhem a pomáhá při rozhodování o nejlepší variantě návrhu, popřípadě při rozhodování o dodavateli zakázky. Proto Showcase nechybí ani v řadě projekčních a konstrukčních sad Autodesk Design Suite. Nová verze 2014 disponuje řadou zajímavých novinek.
Podrobně na Novinky Autodesk Showcase 2014
Novinky CAE aplikace Autodesk Simulation CFD 2014
Simulation CFD 2014 CAE aplikace pro simulaci fluidní dynamiky, Autodesk Simulation CFD 2014, obsahuje velké množství nových funkcí ve všech aspektech produktu. Především uživatelé ostatních Autodesk aplikací pocítí znatelně příjemnější práci a uživatelé již využívající Autodesk Simulation CFD uvidí zlepšení stávajících funkcí i zlepšení výsledků analýz.
Čtěte na Novinky Simulation CFD 2014
Nové workshopy CAD Studia
Navštivte "SIM workshop" a seznamte se s možnostmi rodiny CAE aplikací Autodesk Simulation - Simulation Mechanical, Simulation CFD a cloudovou službou Autodesk SIM 360.
» 10.+11.6. Praha+Brno (registrace)
Navštivte workshop "Navrhování výrobních linek v Autodesk Factory Design Suite" a vyzkoušejte si návrhové postupy sady Factory Design Suite.
» 18.+19.6. Praha+Brno (registrace)

video Na našem YouTube kanálu najdete hodinový záznam webináře k novinkám Inventoru 2014 a Product Design Suite 2014, plus sérii 8 videí k jednotlivým novinkám Inventoru 2014 CZ (např. zrychlení sestav v Express Mode).

Je PLM vhodné pro nasazení ve vaší firmě? Vyzkoušejte online dotazník na Autodesk PLM 360.

Aktualizovaná historie buildů jednotlivých verzí Inventoru na CADforum.cz

Nový školicí materiál pro Autodesk Simulation 360 najdete ke stažení na stránkách Helpdesk.

Proč mi Inventor načítá sestavy rovnou v Expresním režimu? Čtěte Tip 9219.
Jak v Inventoru vytvořit vroubkovaný povrch součásti? Poradí Tip 9227.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Podrobné novinky v Autodesk Revit 2014
Revit2014 Do prodeje byla uvedena nová verze BIM aplikace Autodesk Revit 2014 (prozatím v anglické verzi, česká lokalizace se připravuje na začátek června). Podrobný přehled novinek verze 2014 (včetně variant Revit Architecture, MEP a Structure) uvádí připojený článek. K dispozici bude i Trial verze. Program Autodesk Revit 2014 je rovněž součástí projekční sady Autodesk Building Design Suite 2014 a dalších Design Suite.
Čtěte na Novinky Autodesk Revit 2014
Novinky koordinační a kalkulační aplikace Autodesk Navisworks 2014
Navisworks2014 Byla uvedena nová verze koordinační, plánovací a kalkulační aplikace Autodesku pro práci s rozsáhlými projekty - Autodesk Navisworks 2014. Aplikace Navisworks je dostupná ve verzích Simulate a Manage. Je rovněž součástí několika projekčních a konstrukčních sad Autodesk Design Suite. Autodesk Navisworks 2014 je určen pro 64bitové verze operačních systémů MS Windows 8 a Windows 7. Prostřednictvím cloud nástrojů Autodesk 360 lze data Navisworks zpracovávat i na mobilních zařízeních.
Čtěte na Novinky Autodesk Navisworks 2014

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete nová videa představující novinky v Autodesk Navisworks 3D 2014 nebo funkci Populate v 3ds Max 2014 (postavičky).

Stáhněte si z Helpdesk serveru aktualizované šablony pro AutoCAD Civil 3D 2013 - silnice, voda, HTÚ

Uživatelé Civil3D se Subscription si mohou stáhnout Productivity Tools for AutoCAD Civil 3D 2014 (Cartogramma, Civil View ext., GENIO, Microdrainage, Shared Reference Point)

Stáhněte si novou bezplatnou trial verzi aplikace Plex.Earth Tools 3.0 - mapy a terén z Google Earth do AutoCADu 2014 až 2007.

Jedna kolize prvků na stavbě stojí cca 94.000 Kč (z přednášky profesora Lockleyho, BIM Academy, Brno) - celá přednáška na stránce BIM

BIM a IPG - Integrated Project Delivery (infografika)

Co skutečně znamenají standardy openBIM, IFC a COBie pro vaše BIM procesy? Viz Architecture Technology

Změna - mobilní aplikace Autodesk 123D Creature je nyní k dispozici zdarma. Modelování příšerek a potvůrek omezené jen vaší fantazií, s podporou exportu a 3D tisku.

Znáte hru Autodesk Starforce Battlement pro mobilní zařízení Apple? Byla vytvořena jako testování pro gameware Autodesk Scaleform Mobile.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Je Infraworks Sim City?
- Dynamický propustek v profilu
- Aktualizujte šablony pro Civil 3D 2013 - nově i pro vodařinu
- Taková potrubářská ptákovinka

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Aktualizovaná verze cloud aplikace Autodesk BIM 360 Glue
- Úroveň podrobností v BIM projektu
- Nové možnosti Autodesk cloud renderingu

Znáte nedokumentovanou funkci exportu IFC pro Revit LT? Poradí Tip 9229.
Naučte se trik pro kontrolu správnosti BIM modelu. Viz Tip 9236.

 GIS, mapování, FM

- žádné novinky -

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

- žádné novinky -

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

CADstudio Revit Tools 1.7 pro Revit 2013 a 2014
CS+ Byla uvolněna nová verze populární nadstavbové aplikace CADstudio Revit Tools 1.7 s podporou BIM aplikací Autodesk Revit 2013 a 2014 a celkem sedmi novými funkcemi, doplněnými na základě podnětů zaslaných uživateli Revitu. Nové funkce jsou určeny zejména pro Revit Architecture a Revit MEP. Revit Tools zůstavají pro zákazníky CAD Studia k dispozici zdarma, jako součást bonus balíčku "CS+".
Viz Nové verze aplikací CAD Studia
CADstudio GEO Translátor
GEO Trans Nová aplikace GEO Translátor exportuje obrys rozvinu plechových součástí z Inventoru do formátu GEO používaného sofwarem TruTops a stroji firmy TRUMPF. Jedná se o alternativu k exportu DXF souborů, které se následně načítají do TruTops a upravují pro vysekávačky a vypalovačky. Není tak potřeba aplikace TruTops Convert pro převod CAD dat. GEO Translátor urychluje cestu od digitálního prototypu přímo do výrobního zařízení pro zpracování plechu.
Viz GEO Translátor

Další nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

CsvLayers - generování hladin z Excel tabulky, nyní s volbou složky pro CSV soubory
Click2XLS - export odkliknutých bodů do tabulky v Excelu
IntLines - vytvoření bodů v průsečících čar ve výkresu, nyní i sebeprotínajících křivek
P2Blk - převede body a kružnice na bloky

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor 2013 Service pack 2
 • AutoCAD Civil 3D 2012 Service Pack 3
 • Autodesk Vault Basic Server 2014
 • Inventor 2014 Czech Language Pack
 • AutoCAD Mechanical 2014 Czech Language Pack
 • AutoCAD Architecture 2014 Czech Language Pack
 • Lokální off-line česká nápověda pro AutoCAD 2014 CZ
 • Lokální nápověda pro Inventor 2014 CZ
 • Revit Plug-in pro Vault Professional 2014
 • Autodesk Inventor View 2014
 • Autodesk Navisworks Freedom 2014 - free NWD viewer
 • Autodesk Showcase Viewer 2014 - free viewer
 • Autodesk Fabrication CADmep 2014 Object Enabler
 • Backburner 2014 (3ds Max 2014 network rendering)
 • Autodesk ForceEffect Motion 2.027 for Android
 • Autodesk SketchBook Mobile Express for Android 2.02
 • Autodesk Inventor Publisher Mobile Viewer V1.6 for Android
 • Autodesk BIM 360 Glue Mobile 1.3
 • Microsoft Lync 2010 Attendee - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Aktuální nabídku webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Novinky AutoCAD Plant 3D 2014 (Pá 17.5.), Novinky AutoCAD 2014 (Pá 24.5.) a Cloud služby „Subscription“ pro Product Design Suite (Pá 31.5.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.372 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Matematické funkce v parametrech modelů Inventoru. Verze aplikace Autodesk Simulation CFD 2014 a jejich produktové klíče. Export DGN hlásí varování "Nepodporované objekty". Netelefonujte za jízdy (v AutoCADu). Jak změnit šedivé pozadí v rendru Revitu? Jaký je rozdíl mezi INCLUDE a RESERVE u rezervace síťových licencí? Po upgradu projektu na verzi Revit LT 2013 nebo 2014 dojde k poškození souboru. Jak vytvořit kombinované síťové rozmístění pro 32-/64-bit? Jak zobrazit šipkové uzly na koncích oblouků? CAD formáty exportovatelné z Inventor Fusion 2013. Jazykové aspekty pro instalaci klienta Vault. Diskové nároky knihoven Obsahového centra Inventoru 2014. Ve firemní síti mi nefunguje instalace Trial verze "Install Now". Jak vybrat křivky kratší než X metrů nebo plochy menší než Y m2? Podpora Revit souborů v Inventoru. Rychlé zprůhlednění stěny v Revitu.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 9.784 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 49.723, počet příspěvků již 94.030). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat. (A.Saint-Exupéry)
- je to levé nebo pravé okno?
- vymetání komínů na ruský způsob (video)
- nejrychlejší elektro-auto na světě Volar-e (video)
- čerstvé omelety, automaticky, snadno a rychle (video)
- v důveryhodnosti je ČR na hezkém 3.místě v Evropě

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - pobočky viz Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3