CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - květen '12

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0512.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Podporujeme úspěchy mladých vědců
I-Sweeep Student Ondřej Borovec z Vysokého Mýta je nadějný mladý vědec, jehož aktivity mohou inspirovat nastupující generaci techniků, studentů technických oborů, bez nichž se náš průmysl neobejde. I proto se firma CAD Studio rozhodla podpořit jeho kariéru finančním příspěvkem.
Viz další informace
CAD testy online
Testy Už více než 250 uživatelů absolvovalo některý z online testů na stránkách portálu CADforum.cz - CAD Testy. Tyto testy slouží pro ověření znalostí z jednotlivých oblastí a produktů oboru CAD. Zakázkově vytvářené testy pomohou rychle otestovat a vyhodnotit vaše odborné CAD znalosti, rozhodnout jaká úroveň školení je pro vás nejvhodnější, anebo můžete otestovat vědomosti vašich kolegů, studentů či uchazečů o zaměstnání ve vaší firmě.

V prodeji jsou již všechny nové verze produktů Autodesk řady 2013, část už i v české lokalizaci - viz termíny uvádění. Seznamte se s nimi na naší "Roadshow - Autodesk Live 2013", využijte aktuálních slev až 30% a vyhrajte iPad.


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Roadshow "Autodesk 2013 Live" - moderní CAD nástroje
iPad2 V nadcházejících devíti květnových termínech (22.-31.5.) naší roadshow se můžete seznámit s nejnovějšími aplikacemi Autodesk 2013 a s aktuálním stavem moderních CAD, BIM a GIS technologií. Představíme vám zde nová řešení pro konstruování, projektování, simulace, vizualizace, GIS, správu dokumentů a PLM.
Zaregistrujte se včas (některé termíny jsou již zaplněny) na stránce CADstudio.cz/roadshow2013 a vyhrajte - z účastníků roadshow budou vylosováni dva šťastní majitelé tabletu Apple iPad, na kterém běží mj. řada bezplatných aplikací Autodesku. Další cenou jsou dvě 3D myši. Každý účastník roadshow získá 3D brýle podporované v CAD aplikacích a může využít několika zajímavých promo akcí na CAD produkty.
3D brýle CAD Studia - třetí rozměr pro váš CAD (dárek)
Anaglyf Prohlédněte si vaše CAD modely ve skutečném 3D. Firma CAD Studio uvádí tři nadstavbové aplikace "Anaglyph" určené pro AutoCAD, Inventor a Revit. Tyto freeware aplikace umožňují generovat z 3D modelu červeno-azurové anaglyfy pro prohlížení pomocí 3D brýlí. Papírové 3D brýle zdarma dostanou jako dárek všichni účastníci roadshow a jako vkládku i všichni předplatitelé CAD časopisu CAXMIX. Pomocí anaglyfických brýlí můžete dokonce naživo pracovat "ve 3D" v některých 3D CAD aplikacích, hrát 3D hry, sledovat 3D filmy.
Další informace, pokyny k instalaci a ukázky viz oznámení a viz stránka Anaglyf »
Je čas postoupit - 30% sleva na verze 2013
Je čas Do 13.7.2012 můžete využít zvýhodněné ceny upgrade na nové, samostatné produkty řady Autodesk 2013 - AutoCAD, Civil 3D, Plant 3D, 3ds Max, Maya, produkty Inventor a Revit v sadách Autodesk Design Suite, atd. Sleva činí -30% při nákupu se Subscription.
Podobné zvýhodnění platí pro upgrade na sady Autodesk Design Suite 2013 - sleva z ceny upgrade činí -20% při nákupu se subscription nebo při migraci subscription. Zvolenou sadu Design Suite 2013 tak můžete získat za 45% ceny nové licence.
Podrobnosti a tabulka upgrade na Je čas postoupit
Přehled cloud služeb u jednotlivých sad Design Suite
Významnou součástí uživatelských výhod programu předplatného - Autodesk Subscription - je vedle automatických upgradů, flexibilního licencování a rozšířené technické podpory také přístup na stále rostoucí sortiment web-cloud služeb "Autodesk 360". Přehled pokrytí nejdůležitějších cloud služeb Autodesk 360 v rámci předplatného (subscription) jednotlivých zvýhodněných aplikačních sad pro konstruktéry, projektanty a designéry - Autodesk Design Suite 2013 najdete v tabulce v článku Cloud služby Autodesk 360.
Webinář "Novinky AutoCADu 2013" je nyní na YouTube
YT Kompletní 50minutový záznam z webináře CAD Studia ze 17.4.2012 - "Přehled novinek AutoCADu 2013" najdete v níže uvedeném videu na YouTube kanálu CAD Studia.
Viz Záznam webináře AutoCAD 2013
Autodesk 123D Catch pro iPad
Na tabletu Apple iPad nyní můžete provést kompletní převod z nasnímaných fotografií na 3D model vyfotografované scény. Na iPadu totiž běží cloud aplikace Autodesk 123D Catch.
Viz Autodesk 123D

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Z fotografií na 3D modely nyní i mobilně
- Google se zbavuje CAD aplikace SketchUp
- Nový Google Drive rozumí DWG výkresům
- Vypusťte Krakena!
- Autodesk Inventor ve verzi pro Mac OS

Víte, jak nastavit parametry OCR funkce v AutoCAD Raster Design? Čtěte Tip 8589.
Jak nakonfigurovat vzdálený tisk z mobilního AutoCADu WS? Postup prozradí Tip 8605.
Jak si připojit Autodesk Cloud (AutoCAD WS) jako síťový disk? Čtěte Tip 8617.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Hlavní výhody konstrukčních sad Product Design Suite a Factory Design Suite
YT Nejpopulárnějšími verzemi aplikačních sad Autodesk Design Suite jsou strojařské sady Product Design Suite a Factory Design Suite postavené na Autodesk Inventoru a dalších CAD aplikacích. Uvedení české lokalizace nových verzí 2013 se připravuje na nejbližší týdny. V přiložených videích firmy Autodesk s českými titulky si můžete prohlédnout hlavní výhody konstrukčních sad Product Design Suite (konstrukce a simulace výrobků).
Viz Výhody PrDS a FDS 2013
Dvě cesty k české verzi Inventoru 2013
Inventor 2013 Autodesk Inventor 2013 je poprvé k dispozici i jako lokalizace využívající "language pack". Jak při nákupu nové licence, tak při aktualizaci ze subscription centra tak můžete použít dvě metody ziskání české verze Inventoru. Buď tedy objednáte či stáhnete českou lokalizaci, nebo si ke standardní anglické verzi stáhnete bezplatný český Language Pack. Výsledkem je stejný, český produkt. Podobně můžete postupovat při lokalizaci sad Design Suite.
Další informace viz Novinky Inventoru 2013

Na YouTube kanálu CAD Studia najdete videoukázku použití křivky výrazu v Inventoru 2013.

Jak funguje zrcadlení normalizovaných součástí v Inventoru? Čtěte Tip 8607.
Umíte v Inventoru přepínat jazyk aplikace? Poradí Tip 8613.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Inovovaná verze Revit Tools 2013
Ve verzi CADstudio Revit Tools pro Revit 2013 byly doplněny některé nové funkce. Kromě funkce 3D anaglyfů mohou uživatelé Revitu nově využít funkce pro export výkazů do Excelu nebo přepínání jazyka aplikace.
Revit Tools jsou nadále zdarma pro zákazníky CAD Studia.
CAD/BIM aplikace zdarma pro studenty
Student Na portálu students.autodesk.com si mohou studenti stáhnout nejnovější bezplatné verze projekčních aplikací řady Autodesk 2013 - mj. Revit Architecture, AutoCAD Architecture a MEP, AutoCAD Civil 3D a Map 3D, AutoCAD Plant 3D, Autodesk 3ds Max, AutoCAD Structural Detailing, Quantity Takeoff, Robot Structural Analysis, Green Building Studio, ad.

Všechny britské státní zakázky musí být od roku 2016 povinně vytvářeny pomocí BIM technologií (viz). Třetina tamějších projekčních firem už využívá BIM dnes (viz).

Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout mj. zajímavou ukázku parametrických nástrojů AutoCADu při kreslení polygonového pořadu.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- ZABAGED a ostatní mapy přímo v CADu (WMS)
- Project Basejump - skočte si pro mapy k Microsoftu
- Jak na hranici povodí (tip)
- Výpočet retence poldru nebo vodní nádrže

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Stafážní prvky pro vaše architektonické vizualizace

Jak vyšetřit kolize návrhu pomocí Autodesk Navisworks? Čtěte Tip 8599.
Jak zlepšit kvalitu IFC exportu z Revitu? Přečtěte si Tip 8602.
Jak nastavit Plant 3D na slabších PC? Poradí Tip 8622.

 GIS, mapování, FM

Konference Strategie 2020 - GIS řešení
Na konci dubna se v krásném prostředí hotelu "Klostermannova chata" na šumavské Modravě uskutečnil II. ročník konference "Strategie 2020". Toto setkání organizované firmou Novi Solutions je zaměřené na starosty malých a středních obcí. Společnost CAD Studio ve spolupráci s firmou Aquaserv zde prezentovala možnosti využití cenově dostupných GIS technologií pro usnadnění přístupu místní samosprávy i občanů ke geoinformačním datům.
Viz Strategie 2020

Norská rychlostní železnice prezentovaná zákazníkem pomocí Autodesk Infrastructure Modeleru - po 3 dnech používání tohoto software.

Zákazníci CAD Studia si mohou z Helpdesk serveru stáhnout DWT šablonu pro AutoCAD Map 3D a Civil 3D s připojenými WMS zdroji Geoportálu ČÚZK.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Akce - zvýhodněné ceny plotrů HP
T1300 Do 31. května 2012 můžete využít krátkodobě zvýhodněných cen na produkty z řady technických plotrů (velkoformátových tiskáren) HP Designjet. Slevy činí 7% - 34% ze standardních cen.
Další informace viz Plotry HP za zvýhodněné ceny
Dárek pří nákupu plotrů HP - Apple iPad
iPad U příležitosti květnových roadshow "Autodesk 2013" nabízí CAD Studio při nákupu vybraných modelů technických plotrů HP Designjet zajímavý dárek - tablet Apple iPad (zdarma, resp. za 1 Kč). Z tohoto populárního mobilního zařízení můžete kromě jiného pracovat online v bezplatném AutoCADu WS a přímo tisknout vaše CAD výkresy na plotry HP pomocí internetové funkce ePrint & Share.
Viz iPad jako dárek k plotru
20% sleva na profesionální 3D myši, myš zdarma
Vyzkoušejte si některý z modelů 3D myší (ovladačů) 3Dconnexion pro zefektivnění práce ve vaší 3D CAD aplikaci. K 3D CADu patří 3D myš. V rámci roadshow nabízíme 20% slevu na profesionální myši SpaceMouse Pro.
Viz Profi 3D myši 3dconnexion

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Exchange Apps

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

CADstudio Revit Tools - doplněná sada doplňkových nástrojů pro Revit, kompatibilní s verzí 2012/2013
Anaglyph - generuje 3D anaglyfy z 3D pohledů v AutoCADu, Inventoru či Revitu 2013
BCount - rozšířená verze výkazového Express Tools nástroje, podporuje i dynamické bloky

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD Mechanical 2013 Czech Language Pack
 • Inventor 2013 Czech Language Pack
 • Lokální nápověda pro Inventor 2013 CZ
 • AutoCAD 2012 for Mac Service Pack 2
 • Autodesk 3ds Max 2013 Product Update 1
 • Autodesk Showcase 2013 Service Pack 1
 • Plant3D 2013 Object Enabler for AutoCAD 2013
 • Inventor Fusion Technology Preview 2012 for Mac
 • Project Simulus - 3D CAE aplikace
 • Autodesk Project Vasari 2.5
 • Navisworks Freedom 2013 - prohlížeč NWD pro CAD/BIM data
 • Autodesk Navisworks NWC Exporter Utility 2013
 • Autodesk Vault Basic 2013 Server
 • Vault Professional 2013 - PLM 360 Extension
 • Autodesk Vault 2013 Revit Integration Enhancement
 • Autodesk Vault 2013 Integration for MicroStation V8i
 • Autodesk Buzzsaw Sync utility
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2012)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webináře - Asociativní výkresy cizích CAD systémů v AutoCADu Mechanical (25.5.) a Základy aplikace Subassembly Composer (1.6.).

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? Využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro rok 2012.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 8.676 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 125 tematických kategorií.

5.960 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Program nelze spustit, protože v počítači chybí d3dx9_43.dll. Pozor na délku cesty ve Windows. Blikající vzhled 3D modelů Revitu v Autodesk Showcase. Kompatibilita správce síťových licencí Autodesk s různými OS. Kompatibilita Vault 2013 server se staršími klienty. Spuštění funkce "printhead alignment" na HP Designjet 100. Zalomení textu v rohovém razítku - iVlastnosti. Převodník HTML jména barvy, její RGB složky a hex kódu. Sledování poznámek v AutoCADu 2013.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 41.920, počet příspěvků již 86.143). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- Budoucnost závisí na tom co děláme v současnosti. (Mahatma Gandhi)
- strážce vodopádu
- Peugeot 207 na sjezdovce (video)
- Stockholm a 7 iPadů (video)
- kafe nalijte jen do výše 1/8 průměru šálku, abyste nevybryndali (vědecká studie)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34 (změna)
Plzeň - Teslova 3