CAD-NEWS: ARKANCE homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy ARKANCE CZ+SK - duben '24

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0424.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

ARKANCE (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR i ve světě, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Nová akvizice v USA
ARKANCE Rozšiřujeme a posilujeme vedoucí postavení společnosti ARKANCE nejen ve Spojených státech. ARKANCE a její dceřiná společnost U.S.CAD oznámily akvizici společnosti CADD Microsystems, americké konzultační a softwarové firmy specializující se na odvětví projektování, výstavby a provozování staveb, Platinového partnera společností Autodesk a Bluebeam. ARKANCE tím potvrzuje pozici největšího partnera v digitalizaci oboru Design & Make.
Viz ARKANCE posiluje vedoucí postavení a viz Plán změny identity značky
ARKANCE LIVE - novinky produktů ARKANCE a AUTODESK 2025
Seznamte se s novinkami softwarových produktů Autodesk řady 2025 i s doplňkovými aplikacemi a řešeními ARKANCE řady Be.Smart. Kompletní přehled možností nové řady 2025, včetně využití nových AI nástrojů a týmové spolupráce, získáte na online konferenci ARKANCE LIVE 2025 (14.5.2024).
Viz Registrace na ARKANCE LIVE 2025 a Novinky Autodesk 2025
Registrujte se na konferenci CADfórum Slovensko
CFsk V termínu 11. června 2024 se uskuteční další ročník slovenské verze naší tradiční konference CADfórum. Jednodenní konference CADfórum 2024 Slovensko se zaměřením na využití CAD/CAM a BIM/FM řešení v praxi se letos koná v Hotelu Senec. Subscription zákazníci ARKANCE získávají jeden voucher na vstupenku zdarma.
Registrujte se na konferencia.cadforum.skNavštivte stránky firmy ARKANCE (CAD Studio) i na LinkedIn, Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
ArkanceCZ a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

Nový Autodesk ReCap 2025
ReCap Jak převést výsledky 3D skenování na 3D model v CAD či BIM aplikaci? Ať už skenujete ze stolního 3D skeneru, pomocí laserového LiDAR skenování nebo fotografováním z dronu, Autodesk ReCap vám pomůže zpracovat naměřená data a převést je na 3D model. Co je nového v jeho verzi 2025?
Viz Novinky Autodesk ReCap 2025
ARKANCE LIVE 2025 - seznamte se s novinkami
LIVE Tak jako v předchozích letech se můžete seznámit s novými produkty Autodesk, s nadstavbami ARKANCE řady Be.Smart i s novými službami a řešeními pro strojírenství, stavebnictví a GIS/FM prostřednictvím online konference ARKANCE LIVE (dříve Autodesk LIVE). Vysílání ARKANCE LIVE 2025 se koná 14. května. Jeden z registrovaných získá chytré hodinky Garmin.
Registrujte se
Zpráva "State of Design & Make 2024"
DM Autodesk uvolnil nejnovější verzi průzkumu State of Design & Make 2024. Letošní report odráží výsledky průzkumu mezi rekordními 5400 účastníky z řad leaderů průmyslu z celého sěta. 66 % respondentů říká, že AI bude hrát v jejich podnikání zásadní roli. Inspirujte se.
Viz Zpráva průzkumu Autodesk Design&Make 2024 a viz stažení PDF zprávy
Mesh-In pro AutoCAD
Víte, že do AutoCADu teď můžete přímo načítat 3D modely v "mesh" formátech STL, OBJ nebo 3DS, včetně interaktivního náhledu? Stáhněte si naši bezplatnou aplikaci MeshIn.
Viz CADforum - Mesh-In tip

video Na YouTube kanálu ARKANCE CZ můžete shlédnout skutečné obdélníky v AutoCADu, nebo použití aplikace LTfly nebo aplikace Mesh-In.

I školy a studenti si už mohou stáhnout nové bezplatné verze softwaru Autodesk řady 2025.

Od 24.4. budou uživatelé Inventoru (2020-2025) a dalších aplikací upozorněni, pokud spustí pod stejným uživatelským účtem více než jednu licenci Autodesk.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2025 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadforum.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Zpráva průzkumu Autodesk Design & Make 2024 potvrzuje důvěru v AI technologie
- Autodesk Showreel 2024 - ukázky prací zákazníků

Proč mi AutoCAD 2025 nezobrazuje správně některé fonty? Poradí Tip 14079.
Jak lze AutoCAD i AutoCAD LT programovat v Javascriptu? Čtěte Tip 14084.
Jak řešit kreslení skutečných obdélníků v AutoCADu? Viz Tip 14087.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Nový Autodesk Vault 2025
Vault Spolu s dalšími produkty Autodesku nové řady 2025 vychází i nástroj pro správu dokumentů (PDM) - Autodesk Vault 2025. Chtěli bychom vás ve stručnosti seznámit s jeho klíčovými novinkami.
Viz Novinky Vaultu 2025
Nový Be.Smart T4I
Z vývoje společnosti ARKANCE přichází nová verze aplikace Be.Smart T4I (dříve Holixa T4I, Inventor Tools, X-Tools) s podporou Inventoru 2025. Najdete v ní nový panel nápovědy QSG, panel Labs s náhledy nových funkcí, vylepšený instalátor a další novinky. Pro zákazníky je tato aplikace k dispozici zdarma.
Viz Be.Smart T4I
Nový Be.Smart Publisher4VLT a Be.Smart ERP Connector
Be.Smart Pod značkou Be.Smart byly uvolněny i dvě nové PDM aplikace - Publisher4VLT (dříve Vault Publisher Pro) pro automatizaci publikování dokumentů z Vaultu a ERP Connector (nová verze 29.2.1.0 kompatibilní s Publisher4VLT), enterprise aplikace propojující různé typy ERP systémů s PDM/CAD nástroji Autodesku.
Viz Be.Smart ERP Connector
3D Ready Pack - konstruujte s lehkostí
3D Ready Pack - získejte bezplatný balíček k našim novým strojařským licencím CAD software. Svět výroby se mění - reagujte operativně. Startovací balíček 3D Ready Pack vám pomůže.
Viz 3D Ready Pack
Dubnový Den s CAD technikem
Oblíbená akce "Den s CAD technikem" se tentokrát koná 25. dubna. Vyžádejte si bezplatnou konzultaci pro vaši firmu na stránce:
Den s CAD expertem
Květnový Den s CAM technikem
CAM Bezplatný konzultační den rozšiřujeme i na oblast CAM. "Den s CAM technikem", kde si můžete vyžádat bezplatnou konzultaci našeho odborníka pro vaši firmu, se koná 15. května. Registrujte se stránce:
Den s CAM expertem
Fusion webinář
Seznamte se možnostmi populární CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion a jejích rozšíření.
24.4.2024 od 9:00 online - registrace
Zákaznické dny TAJMAC
Zájemce o CAM řešení zveme na "Zákaznické dny 2024 TAJMAC-ZPS" - kde se ARKANCE účastní jako partner. Ukážeme vám, jak efektivně řídit stroje Tajmac pomocí CAD/CAM aplikací Autodesk Fusion, PowerMill a Inventor nebo moderní MES a SMMS systémy.
18.-19.4.2024 v areálu TAJMAC-ZPS Zlín

video Na YouTube kanálu ARKANCE CZ můžete shlédnout Co je Autodesk Fusion Operations, novinky Autodesk Vault 2025 (CZ titulky), ukázka obrábění loga na Haas VF-2SSYT a měření obrobku sondou pomocí Autodesk Fusion.

Uvedena aktualizace Inventor 2024.3 a Nastran 2024.3.

Uvedena Autodesk Vault 2024.3 subscription release.

Víte, že ve Fusion můžete snadno vytvořit a sdílet kusovník sestavy?

Na blogu InventorGuru.cz a F360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM/PLM najdete:
- Project Salvador: Generativní umělá inteligence ve službách nápadů na návrh výrobků v Autodesk Fusion
- Autodesk Fusion Operations: Posouváme výrobu k dokonalosti

Přehled CAD formátů podporovaných v Inventoru 2025 (import/export/AnyCAD). Viz Tip 14074.
Jak ve Fusion vytvořit klávesovou zkratku pro "Pohled na"? Čtěte Tip 14076.
Jak ovlivnit hladkost, přesnost 3D sítě exportované do 3MF? Poradí Tip 14090.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Nový Revit 2025 a Revit LT 2025
Revit Širokou řadu novinek BIM aplikace Revit 2025 z oblasti výkonu, architektury, TZB, konstrukce, spolupráce a programování představujeme v článku a videu na blogu NaZdi.cz. Hlavní novinky probereme i na online konferenci ARKANCE LIVE 2025.
Viz Novinky Revit 2025
Novinky Autodesk Civil 3D 2025 a Infraworks 2025
Hlavní novinky BIM aplikace Autodesk Civil 3D se točí kolem Koridorů a Povrchů. A novinky odhalíte i při práci s vizuálním programovacím nástrojem Dynamo nebo v aplikaci pro koncepčí a urbanistické návrhy Infraworks.
Viz Novinky Civil 3D 2025
Workshop Railway Tools
RWT Zaregistrujte se na workshop "Railway Tools, návrh železniční infrastruktury" (Praha, 25. 4.). Na tomto workshopu se zaměříme jak na základní funkce Railway Tools, které jsou vhodné pro nové uživatele jako start do práce v této aplikaci, tak i na pokročilé funkce, které využijí zkušenější uživatelé této populární železniční nadstavby AutoCADu Civil 3D.
25. dubna, Praha
Viz bezplatná registrace
Nové kurzy BIM Academy
Byly vypsány nové termíny "BIM Academy", vzdělávacího programu určeného pro BIM manažery v oboru pozemních a inženýrských staveb s možností certifikace buildingSMART. Program - témata BIM kurzů i aktualizované dubnové a květnové termíny v Praze a v Brně najdete na stránkách academy.bimfo.cz.
Viz Academy.BIMfo.cz

video Na YouTube kanálu ARKANCE CZ můžete shlédnout Novinky Revit 2025.

Uveden object enablery pro Civil 3D 2025 a Advance Steel 2025 a Fabrication CADmep 2025 a Vehicle Tracking 2025.

E-learning kurz "Základy Autodesk Revit" - určen pro začínající uživatele BIM aplikace Revit, se zaměřením na pozemní stavby.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Civil 3D 2025 a Infraworks 2025 - co je nového?

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Březnové novinky Autodesk Construction Cloud
- Novinky Autodesk ReCap 2025 - z laseru do CAD/BIM návrhu
- Novinky BIM aplikace Autodesk Revit 2025

Jak v Maxu posunout objekt o přesnou vzdálenost? Čtěte Tip 14081.
Jak v Civilu importovat nebo exportovat soubory KML, KMZ, GML nebo GZ? Viz Tip 14083.

 GIS, mapování, FM

twiGIS Re.Check - aplikace pro údržbu
Re.Check Mějte pravidelnou údržbu budov a zařízení pod kontrolou. twiGIS Re.Check je moderní webová aplikace pro plánovanou údržbu nad vaším pasportem. Přehledně kombinuje plánovací funkce s mapovou respektive výkresovou informací nebo 3D modelem.
Více na twiGIS Re.Check

 ARKANCE a Be.Smart - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD, BIM a CAM nástroje z dílny ARKANCE:

Mesh-In - import STL/OBJ/3DS modelů do AutoCADu
ConvertUnits - převodník 800 fyzikálních jednotek v paletě AutoCADu
Publisher4VLT V29.4 - automatizace publikování z Vaultu
Be.Smart T4I V26.3 pro Inventor
Be.Smart ERP Connector V29.2.1

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy ARKANCE - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2025 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
 • Autodesk Inventor 2024.3 Update
 • Autodesk Vault 2024.3 subscription release
 • Autodesk Nastran 2024.3 Update
 • Civil 3D Object Enabler 2025
 • Advance Steel 2025 Object Enabler
 • Fabrication CADmep 2025 Object Enabler
 • Autodesk Vehicle Tracking 2025 Object Enabler
 • Autodesk Vault 2025 - Czech language pack
 • Advance Steel 2025 - Czech language pack
 • Inventor Interoperability 2024 a 2023 (Inventor Server)
 • AdLM - Autodesk License Manager 2025/2024/2023/2022/2021/2020 (LMtools, NLM) V11.19.4.1
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.18950)
 • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory ARKANCE
 • Klávesové zkratky Fusion 360 - plakát

viz stránka Download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá ARKANCE dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu/LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Autodesk Docs, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

24.04.2024PrahaŠkolení: Autodesk Fusion – Zásady a principy tvorby dokumentace (2 dny)
14.05.2024PrahaŠkolení: Autodesk Inventor – Pevnostní analýza (MKP/FEM) (2 dny)
03.06.2024PrahaŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
05.06.2024BrnoŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
10.06.2024PrahaŠkolení: Autodesk Revit – základy (4 dny)
15.07.2024PrahaŠkolení: Autodesk Revit – základy (4 dny)
24.07.2024BrnoŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
29.07.2024PrahaŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
14.08.2024onlineŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)
09.09.2024PrahaŠkolení: Autodesk Civil 3D – základy (3 dny)

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou ARKANCE prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu Fusion CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku ARKANCE najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory ARKANCE.

9.981 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nesprávná barva šrafované výplně při exportu z Revitu do DWG. Jak si zvětšit pracovní plochu v Autodesk Maya? Nastavení vlastného loga a dalších parametrů web klientu Vaultu. Přehled CAD formátů podporovaných v Inventoru 2024 (import/export/AnyCAD). Jak importovat soubor STL, OBJ nebo 3DS do 3D modelu AutoCADu?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 46.210 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 113.870 - v CZ/SK, počet příspěvků již 141.220). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server ARKANCE?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba ARKANCE zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy ARKANCE najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Stanovíte-li si směšně vysoké cíle a selžete, selžete daleko nad úspěchem ostatních (J.Cameron)
- vraťte se v čase - New York 1899 (4K video)
- modernizovaných 50 historických postav (video)
- Mozart, ne klokani (mapy)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
Arkance-Systems.cz -- Arkance-Systems.sk -- CADforum.cz -- BIMfo.cz -- F360.cz -- CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Technická 2935/23 - H/A (změna)
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - S.K.Neumanna 1220
Ostrava - Hornopolní 34
Bratislava - Galvaniho 15/B
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Finsko, Španělsko, Portugalsko, Turecko, Litva, USA, Velká Británie, Indie, Austrálie, Nový Zéland viz Google mapa