CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems - duben '23

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0423.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

Arkance Systems (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Pozvánka na CADfórum Slovensko
CFsk Registrujte na první ročník slovenské verze naší tradiční konference CADfórum. Jednodenní odborná konference CADfórum 2023 Slovakia se zaměřením na využití CAD/CAM a BIM/FM řešení v praxi se koná 7. června (júna) 2023 v Hotelu Kaskady na Sliači.
Registrace bude spuštěna v nejbližších dnech na konferencia.cadforum.sk
Pozvánka na Autodesk LIVE 2024
LIVE24 Již za dva týdny, 4. května vysíláme online stream tradiční konference Autodesk LIVE 2024, na které představíme novinky produktové řady Autodesk 2024 i vlastní nové aplikace z oblasti strojírenství, GIS a stavebnictví. Navíc můžete vyhrát hodinky Apple Watch.
Nalaďte si nás na YouTube - bezplatná registrace na Autodesk LIVE 2024Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
ArkanceCZ a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

15% dubnová sleva na AutoCAD, LT a Revit LT
15% sleva Využijte krátkou 15% slevu na populární CAD a BIM aplikace Autodesk. Akce platí na nový AutoCAD 2024 (vč. profesních verzí Plant, Mechanical, Map...), AutoCAD LT 2024 a projekční BIM sadu Revit LT Suite 2024 (roční i 3leté subscription) do čtvrtka, 20. dubna. Jen u Arkance Systems získáte navíc bonus nástroje CS+ nebo eLearning kurz Revitu.
Viz Autodesk sleva 15%
Nový AutoCAD 2024 a AutoCAD for Mac 2024
AutoCAD Seznamte se s novinkami AutoCADu a AutoCADu LT, včetně podstatně výkonnější verze pro Mac. Nové funkce založené na strojovém učení, protokolování aktivit na DWG souboru, práce s bloky, atd. AutoCAD 2024 for Mac s podporou Apple Silicon (M chipset) nebo AutoCAD LT 2024 s podporou programování v AutoLISPu (takže nyní i s většinou našich bonus nástrojů).
Viz blog Novinky AutoCAD 2024 a LT 2024 a viz Nové produkty Autodesk 2024
3leté předplatné s postupnými splátkami
Víceletá subscription Autodesk produktů lze nyní splácet jednorázově nebo postupně, ve fixních ročních splátkách. Cena splátek (v Eurech) přitom zůstává zachována po celou dobu předplatného.
Kontaktujte Arkance Systems pro bližší informace.
Změna prodeje Flex tokenů
Flex Autodesk Flex tokeny pro hrazení licencí dle jejich skutečného využití a pro hrazení cloud služeb Autodesk lze nyní nakupovat v libovolném množství (s množstevní slevou), minimální objem už není 500 tokenů ale 100. Tokeny však nelze objednávat online, kontaktujte nás pro konkrétní nabídku. Jeden token stojí cca 67 Kč (bez DPH).
Více na Autodesk Flex

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout video Autodesk Showreel 2023, novinka utility Scatter nebo protokolování aktivit v AutoCADu 2024

Naletěli jste na AutoCAD Watch?

Poslední šance požádat o dotační titul POVEZ - Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2024 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Nový AutoCAD a Maya for Mac s nativní podporou Apple Silicon (M1/M2)

Jaká jsou omezení jazyka LISP (AutoLISP, VisualLISP) v AutoCADu LT? Poradí Tip 13682.
Jak v AutoCADu LT vybrat všechny DWG objekty určitého typu? Čtěte Tip 13687.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

20% dubnová sleva na rodinu Fusion 360
Fusion 360 Všechny CAD/CAM produkty řady Fusion 360, tedy kromě Autodesk Fusion 360 (+ 'čeština') i všechna oborová rozšíření Fusion 360 Extension a obě profesionální sady Fusion 360 (Manufacturing + Design) nyní zakoupíte s 20% slevou. Akce platí do 28. dubna.
Viz 20% sleva na Fusion 360
Uvedena rodina Inventor Professional 2024
Inventor Byla uvedena nová verze CAD aplikace Autodesk Inventor a jeho doplňků (Nastran, Tolerance...), i nové verze PDM nástrojů Autodesk Vault. Seznamte se jejich novými funkcemi na naší konferenci Autodesk LIVE 2024. Trial verze ke stažení najdete na našich stránkách.
Viz Novinky Inventoru 2024 a viz Nové produkty Autodesk 2024
Uvedena Holixa T4I (dříve X-Tools)
T4I Zvyšte produktivitu vašeho konstruování v Inventoru díky naší bonus nadstavbě T4I (Tools for Inventor). Automatizuje a zjednodušuje práci ve všech fázích procesu návrhu – od prvního nápadu až po zveřejnění kompletní dokumentace. Holixa T4I nabízí řadu nových funkcí oproti X-Tools a podporuje i nový Inventor 2024.
Více na Uvedena Holixa T4I a viz T4I - popis
Znalostní audit Inventoru
Využijte novou bezplatnou službu znalostního auditu Autodesk Inventoru. Naše online služba Znalostní audit je jednoduchý test s cílem určit úroveň vašich obecných znalostí Autodesk Inventoru. Je určená pro všechny, kdo si chtějí ověřit co vše v Autodesk Inventoru umí, kde mají nedostatky, nebo kde se mohou zlepšovat. Je možné ho využít i jako start pro rozšíření znalostí. Obsahuje obecné teoretické a praktické otázky.
Více na Znalostní audit
OpenHouse Teximp
Teximp Arkance Systems se účastní na Teximp open house Brno – přijďte se podívat 19.+20.dubna na sílu spojení Fusionu 360 a strojů HAAS. Přímo na strojích představíme funkci Fusionu 360 – best-fit part alignment, která ušetří až 70 % času při najíždění dílce.
Viz TexImp Open House
Webinář Metodiky práce v prostředí návrhu
Zveme zájemce o oblast digitalizace konstruování na online akci 19.4. od 13:00 - webinář Metodiky práce v prostředí návrhu a jejich praktický přínos. Témata: Efektivní práce při návrhu výrobku, příklady a postupy využití 3D tisku, možnosti financování digitálního podniku, dotace.
Viz registrace
Výrobní inspirace (MAZAK)
Mazak Dne 6.června vás zveme do technologického centra MAZAK v Praze na výrobní workshop. Inspirujte se nejmodernějšími softwarovými nástroji pro vaši výrobu. Ukážeme vám nejmodernější softwarové nástroje pro vaši CNC výrobu. Představíme řešení pro zefektivnění procesů od návrhu po plánování až po měření hotového dílu.
Více na Výrobní inspirace
Den s CAD technikem
Oblíbená akce "Den s CAD technikem" se tentokrát koná 21. dubna. Vyžádejte si bezplatnou konzultaci pro vaši firmu na:
Den s CAD expertem

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout Fusion 360 - rychlý přístup přes "S" nebo iVlastnosti či Publikování v Holixa T4I.

Důležitost měření obrobkovou sondou na stroji ve Fusion 360.

Jako partner společnosti KARAT Software jsme se účastnili její uživatelské konference v Brně.

Na blogu InventorGuru.cz a PLMguru.cz a F360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM/PLM najdete:
- Fusion 360 | Aktualizace duben 2023 | Novinky ve výrobě
- PDM - Důležitost testování při upgradech
- PDM a jeho propojení s ostatními systémy

Fusion 360 - jak zvolit režim s vysokým rozlišením? Viz Tip 13690.
Jak synchronizovat orientaci kamery v různých pohledech Inventoru? Poradí Tip 13697.
Jak aplikovat sférickou texturu materiálu pro vzhled ve Fusion 360? Čtěte Tip 13691

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Nový Revit 2024 a Civil 3D 2024
Revit Na začátku dubna byly uvedeny nové verze BIM aplikací Autodesk Revit 2024 a Autodesk Civil 3D 2024, ReCap 2024, Infraworks 2024, Navisworks 2024 a další. Zejména u Revitu je k dispozici dlouhá řada novinek, včetně žádaného tmavého prostředí. Seznamte se s novými možnostmi BIM aplikací na onlin konferenci Autodesk LIVE 2024.
Viz Novinky Revit 2024, novinky Civil 3D 2024 a viz Nové produkty Autodesk 2024
AGACAD 4 za cenu 2
AGACAD Po celý duben můžete využít promo akci na nadstavbové BIM aplikace AGACAD. V rámci této akce můžete získat 4 vámi zvolené moduly AGACAD za cenu dvou.
Podrobnosti viz Jarní promo akce AGACAD
Nejbližší stavařské webináře a konference
24. dubna pořádáme webinář na téma "Krovy a střechy – Jak vytvořit profesionální návrh pomocí Revitu". Dozvíte se zde podrobně o kreslení krovů a střech, včetně rodin prvků, popisků a detailů. O efektivní tvorbě výkazů, správném popisování návrhů.
- Viz Registrace na webinář "Krovy a střechy" (zdarma)
25. dubna se koná v Humpolci v hotelu Fabrika BIM konference určená pro výrobce stavebních materiálů aneb digitalizace stavebnictví z pohledu výrobce. Co je BIM model? Co znamená mít kvalitně zpracovaný BIM model výrobku? Jakou přináší konkurenční výhodu? Jaká je jeho využitelnost v praxi? Jaká data bude vyžadovat legislativa?
- Viz Registrace na BIM konferenci (zdarma)
BIM Academy
BIM Academy Arkance Systems nabízí sérii školení určených pro BIM manažery a koordinátory. Pokud jste stávajícím manažerem BIM / koordinátorem BIM, nebo se jím chcete stát, je tento vzdělávací program určený právě pro vás. Naučíte se, jak pracovat se všemi novými standardy a osvědčenými postupy BIM pro pozemní a inženýrské stavby. Po absolvování závěrečných testů získáte celosvětově uznávaný certifikát. Nová série kurzů - Brno + Praha, Revit i Civil 3D.
Viz academy.bimfo.cz

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout záznam webináře Smart Browser - správa Revit rodin, video Autodesk AEC Showreel nebo Správce podlaží v Revitu s Holixa T4R.

Firma Prefast CZ zvýšila produktivitu o 90 % a zkvalitnila výrobu díky automatizaci projektování a výstavby dřevostaveb.

8. května uvede Autodesk první produkt AEC cloudu Autodesk Forma.

Novinky v Autodesk InfraWorks 2024 (video).

BIMfo: Revit 2024, Civil 3D 2024 a další novinky na konferenci Autodesk LIVE 2024.

BIMfo: Nenechte si ujít BIM konferenci pro výrobce stavebních materiálů.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na vzhledově nově přepracovaném blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Infrastrukturní produkty Autodesk ve verzi 2024 - Civil 3D, Infraworks

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Typy čar inženýrských sítí v Revitu - liniové rodiny
- Autodesk Navisworks 2024 - novinky
- Uveden Autodesk Revit 2024 - co je nového?
- Novinky AutoCAD Plant 3D 2024

Proč mi Spacemaker nabízí při analýze oslunění zrovna 21. červen? Čtěte Tip 13679.
Proč Steel ve výpisu kotev nezobrazuje podložky a matice? Viz Tip 13685.
Jaká je přesnost Revitu? Poradí Tip 13689.

 GIS, mapování, FM

twiGIS - na co se těšit
twiGIS Na co se můžete těšit v chystaných nových verzích GIS aplikace twiGIS? Které funkce jsou už ve výrobě, které se objeví v nejbližší verzi, které funkce jste vy nebo vaši kolegové navrhli sami?
Viz Roadmapa twiGISu

Společnost SAFE Software - autor oblíbeného nástroje a platformy FME, představila novou vizuální identitu.

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD, BIM a CAM nástroje z dílny Arkance Systems:

Scatter - utilita pro náhodné rozstrkání a přebarvení teď pracuje i s prvky dyn.pole
Podpora AutoCAD LT - většina našich LISP aplikací nyní pracuje i v AutoCADu LT 2024
Holixa T4I - nové bonus nástroje pro Inventor

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2024 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
 • Autodesk DWG TrueView 2024
 • Navisworks Freedom 2024 - free NWD viewer
 • Revit Interoperability 2024 (for Inventor 2024)
 • Civil 3D Object Enabler 2024
 • Advance Steel 2024 Object Enabler
 • BIM Interoperability Tools for Revit 2024, v9.1.8472.0
 • Autodesk Vault Basic 2024 Server
 • Autodesk Vault Basic 2024 Client
 • Inventor 2024 Czech Language Pack
 • Autodesk Vault 2024 Language Pack CZ
 • Autodesk Vault 2023.3 Update
 • Autodesk Inventor 2021.5 Update
 • Autodesk VRED Professional 2023.4 Update
 • Autodesk Licensing Service - 13.1.1.12
 • Autodesk Desktop Connector (Autodesk Drive)
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.15995)
 • Autodesk Retopology Tools V1.3.0 for 3ds Max 2024/2023/2022/2021
 • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz stránka Download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

25.04.2023PrahaŠkolení: BIM Academy pro BIM manažery a koordinátory – Inženýrské stavby
26.04.2023PrahaŠkolení: BIM Academy pro BIM manažery a koordinátory – Pozemní stavby
26.04.2023onlineŠkolení: Armování v Revitu + aplikace CS Reinforcement na 3 měsíce zdarma
05.05.2023onlineŠkolení: Autodesk Revit a Autodesk Civil 3D – Tvorba povrchů v Civilu pro uživatele Revitu
09.05.2023onlineŠkolenie: Autodesk Revit, Enscape a Twinmotion – grafika a vizualizácie
15.05.2023BratislavaŠkolenie: Autodesk Civil 3D – základy (3 dni)
16.05.2023BratislavaŠkolenie: Autodesk Revit – základy (so zameraním na architektúru, 4 dni)
29.05.2023OstravaŠkolení: Autodesk Revit – základy (3 dny)

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu Fusion CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.712 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak vytvořit rodinu opakujících se prvků pomocí tažení? Individuální úprava prvků dynamického pole. Neaktivní funkce "Nový výkres" v Revitu. AutoCAD mi zobrazuje dialog "Je vyžadována komponenta Inventor Interoperability 2024". Protokolování úprav DWG souboru v AutoCADu 2024 - aktivity. Které aplikace Autodesku nativně podporují Apple Silicon (M1,M2)? Obrázkové OLE objekty se ve Windows 11 netisknou. Jiný vzhled výkresu AutoCADu při publikování na pozadí.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 45.249 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 109.114 - v CZ/SK, počet příspěvků již 139.595). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Selhání není opakem úspěchu, je to nedílná součást úspěchu (A.Huffington)
- když dvě mouchy jednou ranou nemusejí být mouchy (mapa)
- kolorované Německo 30. let (video)
- nechme těžkou práci strojům - domino automat (video)
- katedrála Notre-Dame je obnovována pomocí BIM nástrojů Autodesk

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
Arkance-Systems.cz -- Arkance-Systems.sk -- CADforum.cz -- BIMfo.cz -- F360.cz -- CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Galvaniho 15/B
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Finsko, Španělsko, Portugalsko, Turecko, Litva