CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - duben '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0414.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Statistika CAD Studio potvrzuje pozici největšího CAD partnera
Firma CAD Studio opět (již 18x po sobě) potvrdila pozici největšího prodejce Autodesku v ČR a SR za rok 2013 a status Platinum Partner, kterým se může pochlubit jako jediná firma ve středoevropském regionu. Za první kvartál 2014 navíc vykazují prodeje profesních CAD/BIM aplikací meziroční růst o 10%.Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Navštivte Roadshow Autodesk 2015 Live
Autodesk 2015 Live Přijďte se naživo seznámit s nejnovějšími CAD, CAM, BIM, CAE, GIS a PDM nástroji firmy Autodesk. AutoCAD 2015, Inventor 2015, Revit 2015, Civil 3D 2015, Map 3D 2015, Simulation 2015, Vault 2015, Fusion 360, cloud Autodesk 360, nadstavby CAD Studia, tipy a triky i další novinky projekčních a konstrukčních aplikací vám představíme v celkem 17 termínech po celé České a Slovenské republice (23.dubna až 29.května). Zaregistrujte se na www.cadstudio.cz/roadshow2015 a vyhrajte jeden ze čtyř tabletů Google Nexus 7, 3D myš a další ceny.
Další informace a termíny na Roadshow Autodesk 2015 Live
CAD software zdarma pro inovátory
Startup Ve spolupráci s firmou Autodesk nyní nabízíme CAD software zdarma. Vybraným projekčním a konstrukčním firmám s inovativními nápady, které nejlépe využijí moderní návrhové technologie pro zlepšování světa kolem nás, poskytneme bezplatně nejnovější softwarové vybavení firmy Autodesk dle jejich výběru až pro 5 pracovišť a doprovodné služby CAD Studia - to vše v hodnotě až 3.5 mil. Kč.
Podrobnosti viz CAD software zdarma
Termíny uvádění produktů Autodesk řady 2015
V průběžně aktualizovaném seznamu informujeme o datech uvádění jednotivých nových produktů řady Autodesk 2015 - anglických i lokalizovaných českých verzí. Od uvedených datumů si tyto aplikace můžete stáhnout ve vašem Subscription centru nebo si vyžádat fyzické instalační médium. Všechny uvedené produkty můžete získat - včetně doplňkových bonus aplikací CS+ a plné podpory - od firmy CAD Studio, Platinum partnera Autodesku.
Viz Termíny uvádění verzí 2015
AutoCAD 2015 CZ a další nové produkty 2015
AutoCAD 2015 Autodesk uvedl nový AutoCAD 2015 a AutoCAD LT 2015 pro Windows 7 a 8/8.1, oba již i v češtině. Česká verze byla uvedena rekordně rychle, se zpožděním pouhého týdne za anglickým originálem. Hlavní novinky AutoCADu 2015 lze shrnout pod společná témata - modernizace, propojení a produktita. Řada novinek vzešla z konkrétních požadavků uživatelů přizvaných do vývoje nové verze. Rozšířily se i možnosti licencování. Přehled nejdůležitějších nových funkcí najdete v článku:
AutoCAD 2015 a produkty Autodesk 2015
Přichází proměna - upgrade se mění na subscription (ušetřete 30%)
Přichází proměna Autodesk plánuje ukončit prodej veškerých upgrade licencí k 1. únoru 2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu CAD software levnější a flexibilnější systém subscription (zahrnující i další CAD nástroje a služby, popř. pronájmy licencí). Abychom vám usnadnili včasný přechod na systém předplatného, nabízíme nyní dočasnou 30% slevu na nákup upgrade ze starších licencí Autodesku (2008 a vyšší) na aktuální verze 2014 a 2015 (sleva platí při nákupu se Subscription). Sleva 30% platí jen do 24.4.2014, Výše slevy se nebude opakovat (v dalším kvartále bude už jen -20%). K upgradované licenci můžete rovněž získat 3D myš SpacePilot Pro se slevou 30%.
Další informace na Přichází proměna
300 Euro pro vás při nákupu CAD aplikace řady LT 2014/2015
300 Euro pro vás Již jen do 24. dubna 2014 získáte zpětný rabat (odměnu) při koupi nové licence CAD produktů AutoCAD LT (Windows nebo Mac), Autodesk Inventor LT, Revit LT nebo sad AutoCAD Inventor LT Suite či AutoCAD Revit LT Suite. Částku ve výši 300 Euro na každou zakoupenou licenci se Subscription (resp. 200 Euro při koupi bez Subscription) získáte na váš bankovní účet po vyplnění jednoduchého web formuláře.
Viz CAD nástroje řady LT 2014/2015 s 300 Eury pro vás
Nový systém Maintenance Subscription, Desktop Subscription
S příchodem nové produktové řady Autodesk 2015 se mění i některé možnosti a názvosloví programu předplatného, Autodesk Subscription. Program Autodesk Subscription byl nyní rozšířen a zahrnuje všechny typy předplatného Autodesku - Maintenance Subscription, Desktop Subscription a Cloud Service Subscription. Bez ohledu na to, kterou nabídku Subscription si zvolíte, získáte přístup k nejnovějším verzím a službám, k vybraným službám cloudu Autodesk 360, k flexibilnímu licencování a k technické podpoře Autodesku i CAD Studia. Otevírají se tak širší možnosti získání nejnovějších CAD nástrojů.
Viz Systém předplatného
AutoCAD LT 2015 za < 1 Euro denně
Káva V rámci zvýhodněného Desktop Subscription (pronájmu) nyní můžete získat licenci AutoCADu LT již za 300€/rok, tedy levněji než je cena ranní kávy. Nabídka platí do 23.dubna. Podobně lze využít zvýhodněný pronájem aplikací Revit LT (BIM) nebo Inventor LT (3D konstrukce).
Viz Zvýhodněný pronájem LT aplikací
Starší verze produktů dostupné v rámci Subscription
Subscription Jednou z často využívaných výhod programu Subcription je možnost paralelně využívat licence starších verzí produktů Autodesku. Toto právo vám umožňuje po celou dobu subscription kontraktu pracovat kromě aktuální verze i se staršími (zpravidla o tři release staršími) verzemi dané desktop aplikace nebo její předchůdkyní. Nově se toto právo týká kromě běžného Maintenance Subscription i Autodesk produktů pod Desktop Subscription, tedy aplikací pouze pronajatých na kvartál nebo rok.
Viz Seznam dostupnosti starších produktů
Autodesk software pro školy zdarma
Nejen studenti, ale nyní i školy a univerzity budou moci od nového školního roku využívat výukové verze produktů Autodesku zdarma. Další informace a podmínky budou upřesněny.
Mimochodem, víte jak z DWG výkresu odstranit EDU razítko "Vytvořeno ve výukové verzi"? Viz Tip 9756.

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete představení aplikace ReCap 360, či videoukázku geokódování adres v mapě utilitou GeoCode.

Uvedena nová verze nástroje pro sledování využití síťových licencí - JTB FlexReport v8.0

Autodesk VectorizeIt je nová mobilní aplikace pro iPad - převede fotografii (okolí, skenu výkresů, apod.) či rastrový obrázek na vektorový DWG nebo SVG výkres.

Aktualizovaná verze aplikace Autodesk Memento pro zpracování rozsáhlých povrchových síťových modelů, vč. přímé tvorby 3D modelů z fotografií, importu STL, 3D tisku.

Přehled aplikací a služeb dostupných v rámci vašeho účtu Autodesk a Autodesk Subscription.

Pro okamžitou mobilní komunikaci s kolegy můžete využít novou bezplatnou aplikaci Autodesk Instant (pro Android a iOS)

Jeden "nepostradatelný" DWG výkres - Whiskey-drinks.dwg

Studenti si již mohou stáhnout bezplatné verze "2015" programů Autodesku - viz studentský portál.

Do databáze příkazů na CADforum.cz jsme doplnili nové nedokumentované příkazy a proměnné AutoCADu 2015.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2015 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Mobilní aplikace Autodesk Instant
- Na mračna bodů je Autodesk ReCap Pro a ReCap 360
- AutoCAD 2015 - informace přímo z kuchyně
- Zajíčkova maškaráda v novém Autodesk Meshmixer
- 10 nejpopulárnějších tipů na CADforum.cz za rok 2013
- Autodesk show reel video pro rok 2014

Umíte vložit XY souřadnice z Excelu jako vrcholy křivky v AutoCADu? Viz Tip 9742.
Jak mohu vypnout možnost ochrany DWG výkresů heslem? Čtěte Tip 9765.
Chcete vypsat produkty a služby dostupné v rámci vašeho Autodesk Subscription? Poradí Tip 9767.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak povýšit konstrukční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

Co je nového v Inventoru 2015?
Inventor 2015 Novinky Autodesk Inventoru 2015 se týkají hlavně oblasti návrhu jednotlivých komponent a designu. Naleznete zde řadu prvků a modelovacích funkcí z preview technologie Inventor Fusion. Další zásadní rozšíření jsou v oblasti velkých sestav. Došlo k nárůstu výkonu lepším využitím více jader a platformy x64. Dále pak byla rozšířena spolupráce s cloudem Autodesk 360. Přehled nejdůležitělších novinek aplikací pro digitální prototypy - Autodesk Inventor 2015 a sady Product Design Suite 2015 najdete v článku:
Novinky Inventor 2015
Novinky PDM aplikace Autodesk Vault 2015
Vault 2015 Podobně jako Inventor 2015, významně rozšířen je i nový Autodesk Vault 2015. Přináší řadu nových funkcí usnadňující týmovou správu dokumentů, jejich verzí, kusovníků a schvalovacích procesů, včetně jednodušší integrace do CAD a BIM aplikací. Do Vaultu Professional 2015 jsou také zahrnuty novinky ze "Subscription Release 1" pro Vault 2014 a modulu "Data Standard".
Viz Novinky Vault 2015
Změny složení Product Design Suite
V nové produktové řadě Autodesk 2015 najdeme nabídku profesních sad Design Suite v úrovních Standard, Premium a Ultimate, ale jejich složení se v řadě případů změnilo, popřípadě do nich byly doplněny další cloud služby. Největší změna se týká sady pro digitální prototypy a navrhování výrobků - Product Design Suite (PrDS) - která je nyní přesněji zacílena na potřeby konstruktérů.
Viz Změny složení Design Suites
Zvýhodněné CAD/CAM řešení - tři v jednom
InvCAM3 Pro všechny uživatele, kteří se zabývají přípravou výroby nyní nabízí firma CAD Studio zvýhodněný balíček produktů "CAD/CAM - tři v jednom". Sada obsahuje veškeré nástroje pro efektivní návrh digitálního prototypu ve 3D, jeho vizualizaci a prezentaci, CAM generování CNC kódu pro 3osé frézování, správu dokumentů a pohodlné ovládání aplikací pomocí bezdrátové 3D myši. Sada "CAD/CAM - tři v jednom" obsahuje produkty Autodesk Product Design Suite, InventorCAM a SpaceMouse Wireless.
Viz CAD/CAM - Tři v jednom
Pozvánka na workshop "Autodesk Vault"
SK Workshop zameraný na správu dát v pracovných skupinách pre CAD aplikácie a ich prepojenie s ERP a TPV systémom. Aplikácie Autodesk PLM 360 pre riadenie procesov spojených s výrobou, technológiou, kvalitou či servisom.
Žilina - 22.4., Bratislava - 23.4. - viz online registrácia

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip vytvoření řezu bez základního pohledu, nebo atypické využití rozpisky Inventoru.

Již přes 40.000 uživatelů cloudového 3D modeláře Autodesk Fusion 360

Integrace Vault 2014 a SharePoint 2013 je snazší díky novému modulu dostupnému na Subscription centru.

Na blogu PLMguru.cz, věnovaném aplikaci Autodesk PLM 360 a na novém blogu InventorGuru.cz najdete:
- Importy dat ze souborů Excelu
- Inventor - Mezinárodní kusovníky výkresu

Proč nemám v Inventoru dostupnou volbu "Otevřít v rychlém režimu"? Čtěte Tip 9750.
Trik - proč Inventor vyžaduje uložení závislého souboru? Viz Tip 9766.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak povýšit projekční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

Novinky BIM aplikace Revit 2015
Revit 2015 Autodesk oficiálně uvedl novou verzi přední projekční CAD/BIM aplikace - Revit 2015 (a její varianty Architecture, MEP, Structure a LT) i zvýhodněnou projekční sadu Autodesk Building Design Suite 2015 založenou na Revitu. Revit 2015 je určen pro 64bitvé verze Windows 7, 8 a 8.1. Nové verze těchto BIM aplikací jsou k dispozici ke stažení na Subscription centru.
Viz Novinky Revitu 2015
Co je nového v AutoCADu Civil 3D 2015?
Přehled nejdůležitějších novinek projekční aplikace AutoCAD Civil 3D 2015 najdete na blogu Civil3D:
Viz Civil 3D 2015
Novinky AutoCAD Plant 3D 2015
Plant 2015 Uživatelé potrubní aplikace AutoCAD Plant 3D a diagramingové aplikace AutoCAD P&ID najdou na Subscription centru ke stažení nově uvedené verze Plant 3D 2015 a AutoCAD P&ID 2015. Vedle novinek samotného AutoCADu nabízejí tyto aplikace i rozšíření jednotlivých potrubních, výkazových a trasovacích funkcí. Verze 2015 jsou určeny pro 64bitové varianty Windows 8/8.1 a Windows 7. Přehled nejdůležitějších novinek najdete v PDF dokumentu "Novinky AutoCADu Plant 3D 2015".
Viz Novinky Plant 2015
Novinky Navisworks 2015
Navisworks 2015 V prodeji je nová verze koordinační, plánovací a kalkulační aplikace Autodesku pro práci s rozsáhlými projekty - Autodesk Navisworks 2015. Navisworks 2015 je i nadále dostupný ve verzích Simulate a Manage (a jako bezplatný prohlížeč Freedom) a je rovněž součástí několika projekčních a konstrukčních sad Autodesk Design Suite 2015. Autodesk Navisworks 2015 je určen pro 64bitové verze operačních systémů MS Windows 8 a Windows 7. Pomocí cloud nástrojů Autodesk 360 lze 3D data z Navisworks zpracovávat i na mobilních zařízeních.
Viz Novinky Navisworks 2015
Autodesk 3ds Max 2015 a Maya 2015
Max 2015 Autodesk uvedl nové verze populárních 3D animačních nástrojů: Autodesk 3ds Max 2015, Maya 2015, MotionBuilder 2015, Mudbox 2015, Softimage 2015, včetně nedávno uvedené cenově dostupné aplikace Maya LT určené pro vývojáře her. Zároveň byla uvedena sada Autodesk Entertainment Creation Suite 2015 pro 3D animace a vizuální efekty. Verze 2015 poskytují umělcům kreativnější nástroje díky přepracovanému jádru aplikací s důrazem na výkon a jednoduchost použití. Usnadňují tak realizaci komplexních úloh z oblasti filmových efektů, reklam, vývoje mobilních aplikací či her pro nové herní konzole.
Viz Oznámen 3ds Max 2015 a Maya 2015
VFK2DWG 2015 - bezplatná katastrální data rovnou do DWG výkresů
VFK Firma CAD Studio uvolnila aktualizovanou verzi nadstavbové aplikace pro přímé načítání nejnovějšího výměnného formátu dat katastru nemovitostí (VF ISKN) do projekčních aplikací založených na AutoCADu. Aplikace VFK2DWG umožňuje velmi jednoduše převést soubory VFK zvolených katastrálních území na běžné mapové entity AutoCADu 2014/2015. Výkresové entity parcel obsahují i napojení na online Nahlížení do katastru (vlastník, podrobnosti).
Více na VFK2DWG - katastr rovnou do AutoCADu a na stránce VFK2DWG

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout video představující funkci Frame Generator v Robot Structure Analysis, postup vytvoření klenby střechy v Revitu LT, nebo využití výkazu materiálu v Plant 3D.

Architektonický návrh může ovlinit i to, jaké bacily nás obklopují.

Z fotografií GoPro kamery do koncepčního 3D modelu Revitu: video

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Výšky Nlinie ze zemního tělesa
- Těšte se na nový Plex.Earth 3.3
- Novinky v AutoCADu Civil 3D 2015
- Měřítka podélných profilů na jistotu

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Fabrication CADmep - knižničné prvky a trasovanie pomocou Design Line
- Sdílené souřadnice v Revitu
- Není ten BIM nádherný?
- Fotometrie a Revit
- Renovace milánského Teatro Lirico pomocí BIM a Autodesk ReCap
- Frame Generator - rámové sústavy v Robot Structural Analysis rýchlo a jednoducho

Jak dostat soubor .NWD do aplikace Autodesk 360 Glue v iPadu? Čtěte Tip 9774.
Kam mi mizí rozvržení v aplikaci AutoCAD Structural Detailing? Viz Tip 9744.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Jak správně měnit tiskové hlavy v nových plotrech HP Designjet T920, T1500 a T2500 - video

Umíte správně používat 3D myš v Inventoru? Viz video 1 a video 2

Využijte slevu 30% na 3D myš SpacePilot Pro při upgrade vaší CAD aplikace.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

CADstudio X-Tools 2.4
X-Tools Byla uvedena nová verze populárních doplňkových bonus nástrojů firmy CAD Studio pro Inventor - "X-Tools 2.4" (Inventor-Tools). Uživatelé vylepšené verze Inventoru, Inventor CS+, používají již několik let tuto sadu užitečných rozšiřujících nástrojů zefektivňujících každodenní práci. Nadstavbová aplikace X-Tools byla nyní aktualizována na novou verzi 2.4 určenou pro 32bitové a 64bitové verze Autodesk Inventoru 2014 a 2015.
Viz X-Tools 2.4
Nové verze - Excellink 2015, VRMLout 2015, CITin 2015 a další
A2015 CAD Studio uvádí nové verze svých populárních nadstavbových aplikací pro AutoCAD, Inventor a další produkty Autodesk řady 2015. Trial verze těchto aplikací jsou volně ke stažení na stránce Download. Většinu aktualizovaných aplikací CAD Studia najdete rovněž na aplikačním "store" Autodesk Exchange Apps.
Viz Aplikace CAD Studia
VGI Import 2015
K dispozici je též nová verze aplikace VGI Import pro přímé načítání formátu souborů VGI katastru nemovitostí Slovenské republiky do AutoCADu 2015. Aplikace VGI Import je pro zákazníky CAD Studia dostupná zdarma.
Viz VGI Import

Další nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

BParea - z odkliknutého bodu uvnitř plochy vytvoří popisku výměry plochy s odkazem (pro AutoCAD)
RRename - přejmenuje rozvržení, DWG bloky, hladiny nebo typy čar pomocí regulárních výrazů
TRANS - automatický nebo poloautomatický (Trados) překlad textů v AutoCAD výkresech
Další silniční podsestavy CADstudio pro Civil 3D - pro návrh pozemních komunikací v intravilánu i extravilánu podle českých zvyklostí

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2015 CZ, Revit, Inventor, 3ds Max, atd.
 • Autodesk DWG TrueView 2015 32-bit - free AutoCAD DWG file viewer
 • Navisworks Freedom 2015 - free NWD viewer
 • Autodesk 3ds Max 2014 Service Pack 5
 • Autodesk Vault File Server 2015 (VFS) for Vault Pro 2015
 • Autodesk Vault 2014 add-in for MS Office 2013 (subscription)
 • Autodesk InfraWorks Mobile for iPad, V5.0.4191
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 3D CAD (update)
 • Autodesk FormIt 6.5 - koncepční BIM editor pro Apple iPad
 • Autodesk FormIt 2.0 - koncepční BIM editor pro Android
 • Autodesk SketchBook Mobile Express for Android 2.1.2
 • Autodesk BIM 360 Glue Mobile 2.3
 • Autodesk MeshMixer 10 (V2.2) - freeform modeler
 • Project Memento 1.0.7 - 3D mesh editor pro OBJ, STL a RCM
 • Autodesk Application Manager 2.2.12
 • AutoCAD VBA module (V7.1) pro AutoCAD 2015
 • AdLM - Autodesk License Manager 2015 (LMtools) update 11.12
 • Příručka k AutoCAD Plant 3D 2014 a P&ID 2014
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Vstupte do světa BIM a další školení CAD Studia
Chceme vám usnadnit zavedení CAD, BIM, GIS a PDM aplikací, jejich upgradů či nadstaveb do rutinního provozu a pomoci tak zvýšit produktivitu vaší práce - nabízíme specializovaná školení a kurzy našeho školicího střediska Autodesk (ATC).
Viz Vstupte do světa BIM
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Vyhledávací tabulky v Revit MEP (Pá 25.4.) a Tvorba 2D dokumentace z AutoCAD Plant 3D (Pá 25.4.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.750 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
iLogic makro pro vytvoření a aktualizaci bodu v těžišti sestavy. Po uložení se DWG soubor nečekaně zvětší. Jak ušetřit až několik GB místa na disku Windows? Jaký je maximální počet bloků v DWG výkresu? Jak přepnout tmavé rozhraní AutoCADu 2015 na světlé? Jak vybrat pracovní rovinu nebo plochu definující daný 2D náčrt Inventoru? Produktové klíče (product key) pro řadu Autodesk 2015. Laso - nový způsob výběru objektů ve verzi 2015 (a jeho nedokumentovaná nastavení). Jak získat fyzická instalační média nových produktů? Jak v Publisheru změnit obrázek odrážený na lesklých materiálech? Okno Autodesk Application Manager hlásí aktualizaci CAD aplikace.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.746 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 56.215, počet příspěvků již 101.270). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Vítězství není všechno, ale chuť vyhrávat ano. (V.Lombardi)
- když to na letišti fouká... (video)
- sférický Voroného diagram - mapa dostupnosti letišť (nejbližší letiště)
- trochu cinknutá autobusová zastávka (video)
- tyhle výrobky jsou prostě divné
- odhalíte tenhle karetní trik? (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29