CAD-NEWS: ARKANCE homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy ARKANCE CZ+SK - březen '24

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0324.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

ARKANCE (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR i ve světě, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Měníme firemní identitu na ARKANCE
ARKANCE Měníme identitu značky na ARKANCE, posilujeme spolupráci po celém světě a rozšiřujeme nabídku vlastního software Be.Smart. ARKANCE - největší partner v digitalizaci oboru Design & Make. Chceme rozvíjet způsob, jakým spolupracujeme na budování lepšího světa.
Viz Plán změny identity značky
Nová produktová řada Autodesk 2025
Seznamte se s novinkami softwarových produktů Autodesk řady 2025 i s doplňkovými aplikacemi a řešeními ARKANCE řady Be.Smart. Novinky jednotlivých nově uváděných produktů publikujeme v samostatných článcích. Kompletní přehled možností nové řady 2025, včetně využití nových AI nástrojů a týmové spolupráce, získáte na online konferenci ARKANCE LIVE 2025.
Viz Novinky Autodesk 2025
Pozvánka na CADfórum Slovensko
CFsk Rezervujte si prosím termín 11. června 2024. V tomto datu se uskuteční další ročník slovenské verze naší tradiční konference CADfórum. Jednodenní konference CADfórum 2024 Slovakia se zaměřením na využití CAD/CAM a BIM/FM řešení v praxi se koná v Hotelu Senec.Navštivte stránky firmy ARKANCE (CAD Studio) i na LinkedIn, Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
ArkanceCZ a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

Nový AutoCAD 2025 a AutoCAD LT 2025
AutoCAD Využití AI funkcí, nové možnosti spolupráce pomocí Docs, historie verzí, zlepšené šrafování, chytré bloky, zvýšený výkon, ad. To jsou hlavní novinky AutoCADu 2025, AutoCADu LT 2025 i jeho nových verzí pro MacOS.
Viz Novinky AutoCAD 2025
ARKANCE LIVE 2025 - seznamte se s novinkami
LIVE Tak jako v předchoích letech se můžete seznámit s novými produkty Autodesk, s nadstavbami ARKANCE řady Be.Smart i s novými službami a řešeními pro strojírenství, stavebnictví a GIS/FM prostřednictvím online konference ARKANCE LIVE (dříve Autodesk LIVE). Vysílání ARKANCE LIVE 2025 se koná 14. května.
Registrujte se
Autodesk Platform Services - APS
Na robustní základně Autodesk Platform Services jsou přes strukturu Datového modelu vystavěny tři základní cloudové platformy Autodesku - Fusion (strojírenství a výroba), Forma (stavebnictví) a Flow (média+zábava). V těch mohou díky granularitě ukládaných dat snadno sdílet návrhové informace - přímo, bez potřeby výměny souborů a konkrétních CAD formátů. Platfomu APS ale mohou využívat i zákaznické aplikace a díky tomu můžete návrhová data propojit s dalšími firemními nástroji a automatizovat tak každodenní postupy.
Viz Cloud platforma Design & Make

video Na YouTube kanálu ARKANCE CZ můžete shlédnout vylepšené šrafování a funkci Smart blocks v AutoCADu 2025, ukázku aplikace 3Dprops nebo použití oříznutí.

I školy a studenti si v nejbližších dnech mohou stáhnout bezplatné verze softwaru Autodesk řady 2025.

Utilita GEarth zpřístupní Google Earth přímo v okně AutoCADu.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2025 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Novinky AutoCAD 2025 a AutoCAD LT 2025

Jak přesunout bloky v ose Z na povrch modelu terénu v DWG? Poradí Tip 14055.
Jak funguje DirectX 12, 11, 9 v různých verzích AutoCADu a dalších Autodesk produktech? Čtěte Tip 14057.
Jak řešit animované kreslení geometrie v AutoCADu? Viz Tip 14060.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Nový Inventor 2025
Inventor Spolu s dalšími produkty Autodesku nové řady 2025 vychází mezi prvními i klíčový produkt pro strojírenskou konstrukci a projekci - Autodesk Inventor 2025. Chtěli bychom vás ve stručnosti seznámit s jeho klíčovými novinkami.
Viz Novinky Inventoru 2025
3D Ready Pack - konstruujte s lehkostí
3D Ready Pack - získejte bezplatný balíček k našim novým strojařským licencím CAD software. Svět výroby se mění - reagujte operativně. Startovací balíček 3D Ready Pack vám pomůže.
Viz 3D Ready Pack
Zákaznické dny TAJMAC + TEXIMP
CAM Zájemce o CAM řešení zveme na "Zákaznické dny 2024 TAJMAC-ZPS" - kde se ARKANCE účastní jako partner. Ukážeme vám, jak efektivně řídit stroje Tajmac pomocí CAD/CAM aplikací Autodesk Fusion, PowerMill a Inventor nebo moderní MES a SMMS systémy.
18.-19.4.2024 v areálu TAJMAC-ZPS Zlín Navštivte expozici ARKANCE na Dnech otevřených dveří TEXIMP Česká Republika a využijte výhodné nabídky profesionálního CAD/CAM softwaru Autodesk pro soustružení a frézování.
10.-11.4.2024 od 9:00 - TEXIMP Brno
KARAT Konference 2024
ARKANCE se účastní jako partner KARAT Konference 2024 Žilina. Přijďte se seznámit s možnostmi propojení moderních CAD, PDM a ERP systémů ve výrobních firmách. 11.4. Žilina.
Viz KARAT Konference - Žlina
Fusion Operations - MES
MES systém Prodsmart v portofoliu Autodesku je nyní plně integrován do platformy Autodesk Fusion a mění název na Autodesk Fusion Operations. Doplňuje tak funkce řízení výroby do portfolia konstrukčních, výrobních a PLM aplikací řady Fusion.
Nová česká lokalizace Fusion, opět pro Win i Mac
FusionCZ Byla vydána aktualizace bezplatné české lokalizace pro CAD/CAM aplikaci Autodesk Fusion (Win+Mac). Přináší českou podporu pro nejnovější funkce doplněné do nových release Fusion (konfigurace, automatizace výkresů, CAM...). Nový instalační program již nevyžaduje zvýšená oprávnění. Verzi 8.8 stahujte zdarma na:
chci.fusioncesky.cz
Dubnový Den s CAD technikem
Oblíbená akce "Den s CAD technikem" se tentokrát koná 25. dubna. Vyžádejte si bezplatnou konzultaci pro vaši firmu na stránce:
Den s CAD expertem

video Na YouTube kanálu ARKANCE CZ můžete shlédnout PLM aplikaci Autodesk Fusion Manage, Fusion v výrobě plechových dílů, použití tabulky děr na importovaném modelu, soustružení zápichů ve Fusion.

Nová verze naší bonus nadstavby PowerTools 3.4 pro CAM aplikaci Autodesk PowerMill.

Vítězný studentský tým Conrad Challenge využívá Autodesk Fusion.

S Autodesk Fusion urychlíte vývoj spotřebních výrobků.

Na blogu InventorGuru.cz a F360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM/PLM najdete:
- Novinky Autodesk Inventoru 2025
- Import CSV do Autodesk Fusion a doplňky z GitHub

Jak exportovat kusovník Inventoru do předformátované šablony v Excelu? Viz Tip 14036.
Jaké formáty souborů pro aditivní výrobu lze exportovat z Autodesk Fusion? Čtěte Tip 14069.
Jak importovat souřadnice z CSV souborů do profilů Fusionu? Poradí Tip 14058.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Nový Revit 2025
Revit S širokou řadou novinek BIM aplikace Revit 2025 se můžete seznámit hned po Velikonocích na stránkách ARKANCE (nebo na květnovém ARKANCE LIVE).
Novinky AutoCAD Plant 3D 2025
AutoCAD Plant 3D, specializovaný nástroj pro návrh průmyslových zařízení, přichází ve verzi 2025 s řadou nových funkcí, které značně zlepšují efektivitu a spolupráci v projektování.
Viz Plant 3D 2025
AGACAD Smart Browser
ARKANCE přináší nejnovější aktualizaci svého doplňku Smart Browser pro Autodesk Revit. Nyní můžete vytvářet vlastní knihovny prvků Revitu, které bezproblémově integrují rodiny načítaných i systémových prvků, takže můžete snadno vyhledávat a načítat systémové rodiny, aniž byste museli otevírat jakékoli projekty.
Workshop Railway Tools
Zaregistrujte se na workshop "Railway Tools, návrh železniční infrastruktury" (Praha, 25. 4.). Na tomto workshopu se zaměříme jak na základní funkce Railway Tools, které jsou vhodné pro nové uživatele jako start do práce v této aplikaci, tak i na pokročilé funkce, které využijí zkušenější uživatelé této populární železniční nadstavby AutoCADu Civil 3D.
25. dubna, Praha
Viz bezplatná registrace
Workshop Autodesk Forma – umělá inteligence v projekční praxi
Architekti, stavaři, developeři pozor! Společnost ARKANCE pořádá workshop na téma Autodesk Forma - ukážeme zde, jak vám umělá inteligence a generativní modelování může pomoci s plánováním a návrhem projektu od samého počátku. Využijte možnosti koncepčního návrhu, analýz a automatizace pro vytvoření pevných základů vašeho projektu.
PRAHA 12.4.2024. Od 9:30 do 12:00, ARKANCE - Líbalova 1
Viz registrace
State of Design - železnice
Další oborově zaměřené vydání studie State of Design & Make se věnuje železničním stavbám. Vychází z průzkumu mezi manažery a odborníky v železničním průmyslu z celého světa, které byly pořízeny během nedávné akce Autodesk Rail Summit v Amsterdamu.
Stáhněte si PDF
Nové kurzy BIM Academy
Byly vypsány nové termíny "BIM Academy", vzdělávacího programu určeného pro BIM manažery v oboru pozemních a inženýrských staveb s možností certifikace buildingSMART. Program - témata BIM kurzů i aktualizované dubnové a květnové termíny v Praze a v Brně najdete na stránkách academy.bimfo.cz.
Viz Academy.BIMfo.cz

video Na YouTube kanálu ARKANCE CZ můžete shlédnout nastavení průhlednosti IFC.

Uveden Autodesk Civil 3D 2024.3 Update - po instalaci si aktualizujte i Country Kit na verzi 2024.0.1 (viz Download).

ARKANCE se účastní veletrhu BIM World Paris, kde představíme naše nejnovější inovace a poznatky.

Již 160 českých a slovenských BIM-ready firem najdete v bezplatném katalogu na BIMfo.cz

AFRY využívá nástroj Autodesk Forma a jeho funkce založené na AI pro analýzu a optimalizaci parametrů urbanistických projektů.

Pro úspěšný projekt v oboru stavebnictví je zásadní správa dokumentů a spolupráce - viz CDE aplikace Autodesk Docs.

E-learning kurz "Základy Autodesk Revit" - určen pro začínající uživatele BIM aplikace Autodesk Revit a obsah lekcí je zaměřen na projektování pozemních staveb.

BIMfo: Správa projektu dle ISO 19650 a efektivnější IFC.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Klopení - klíč k silničním projektům
- Jak na průhlednost v IFC

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Novinky AutoCAD Plant 3D 2025
- Nastavení izometrie v AutoCAD Plant 3D

Jak funguje uzamykání dokumentů v Autodesk Docs (ACC)? Čtěte Tip 14067.
Jak na zobrazení kót shodných opakovaných segmentů v Revitu (EQ)? Viz Tip 14040.
Jak nastavit regionální úložiště cloudových služeb Autodesk (EU)? Poradí Tip 14070.

 GIS, mapování, FM

Uvedena twiGIS 2024.1 s webovou administrací
twiGIS Společnost ARKANCE vydává první letošní verzi populární GIS/FM aplikace twiGIS - twiGIS 2024.1. Hlavní novinkou této verze (interně označované "Amethyst") je modul webové administrace - WATG. Ten významně zjednodušuje nastavení a správu twiGISu. Ostatní novinky jsou většinou zaměřeny na vylepšení uživatelského prostředí twiGISu a na implementaci změn vyžádaných stávajícími uživateli.
Viz twiGIS 2024.1
twiGIS Re.Check - aplikace pro údržbu
Re.Check Mějte pravidelnou údržbu budov a zařízení pod kontrolou. twiGIS Re.Check je moderní webová aplikace pro plánovanou údržbu nad vaším pasportem. Přehledně kombinuje plánovací funkce s mapovou respektive výkresovou informací nebo 3D modelem.
Více na twiGIS Re.Check
Jak proběhla Konference DTM ČR v praxi!
DTMČR Jak je možné předávat zkušenosti a praxi u projektu DTM ČR, když jeho zahájení je až 1.7.2024? Odpověď je jednoduchá. Tímto projektem se nejen společnost ARKANCE, ale i zástupci společností jako je ČEPS, Teplárna České Budějovice či GasNet zabývají již téměř dva roky. A tento náskok je nyní vidět.
Proběhla Konference DTM ČR v praxi!

27.2. proběhlo setkání "Kulatý stůl s twiGIS Výtahy" - děkujeme účastníkům ze podněty pro další vývoj této GIS/FM aplikace.

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Jak se předávaly zkušenosti na konferenci DTM ČR v praxi!
- Nový twiGIS 2024.1 ("Amethyst") s webovou administrací

 ARKANCE a Be.Smart - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD, BIM a CAM nástroje z dílny ARKANCE:

3DProps - vypíše objemy, povrchy, výšky 3D těles v DWG
CDROMs - vypíše přehled disků, CD a jejich stav
DTMmoveB - "upustí" bloky na povrch těles nebo terénu
DrawAnim - animované kreslení geometrie v AutoCADu
2DPlot - kreslení matematických funkcí s možností animace
CS PowerTools V3.4 pro PowerMill

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy ARKANCE - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2025 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
 • AutoCAD 2025 Czech Language Pack
 • Inventor Interoperability 2025 (Inventor Server)
 • Plant3D 2025 Object Enabler for Navisworks 2025
 • Autodesk Desktop Connector (Autodesk Drive) V16.7.2155
 • Autodesk Manufacturing Data Exchange Utility 2024.0.2
 • Autodesk Identity Manager update (V1.11.9)
 • Autodesk Licensing Service - 14.1.0.10619
 • Autodesk Single Sign On component (AdSSO 2024 V13.8.4)
 • IFC 4.3 Extension Update pro Civil 3D 2024-2022
 • Autodesk Civil Engineering Data Translator 1.3 pro Civil 3D 2021-2024
 • Feature Recognition pro Inventor 2025-2015
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.18719)
 • 3DxWare 10 for Windows 8.1/10/11
 • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory ARKANCE
 • Klávesové zkratky Fusion 360 - plakát

viz stránka Download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá ARKANCE dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu/LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Autodesk Docs, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

02.04.2024PrahaŠkolení: Autodesk Revit – základy (4 dny)
08.04.2024BrnoŠkolení: Autodesk Revit – základy (4 dny)
09.04.2024BrnoŠkolení: BIM Academy pro BIM manažery a koordinátory – Pozemní stavby
10.04.2024BrnoŠkolení: Autodesk Fusion a programování soustružnicko-frézovacích center (2 dny)
11.04.2024PrahaŠkolení: BIM Academy pro BIM manažery a koordinátory – Pozemní stavby
16.04.2024PrahaŠkolení: BIM Academy pro BIM manažery a koordinátory – Inženýrské stavby
24.04.2024PrahaŠkolení: Autodesk Fusion – Zásady a principy tvorby dokumentace (2 dny)
14.05.2024PrahaŠkolení: Autodesk Inventor – Pevnostní analýza (MKP/FEM) (2 dny)

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou ARKANCE prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu Fusion CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku ARKANCE najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory ARKANCE.

9.967 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak uložit sestavu Inventoru do Autodesk Docs (ACC)? Jak získat z daného datumu číslo dne v týdnu a číslo týdne? Norma ČSN EN ISO 19650 a její využití v CDE systémech pro správu BIM dat. Co znamená ikona hřebínku u součásti v sestavě Fusion? Po instalaci Update 3 pro Civil 3D 2024 jsou kódy stylů anglicky. Jak v detailu výkresu okótovat průměr nebo poloměr k neviditelné ose? V souboru skriptu (.SCR) mi nejde zadat název s mezerou. K čemu slouží Pivot při přesunu ploch ve Fusion? Jak exportovat 3D model z Advance Steel do formátu STEP? Jak vykázat celkový objem nebo povrch 3D těles v DWG?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 45.960 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 113.590 - v CZ/SK, počet příspěvků již 141.122). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server ARKANCE?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba ARKANCE zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy ARKANCE najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Zjistil jsem, že čím více pracuji, tím mám zdánlivě více štěstí. (T.Jefferson)
- kde žije 5 % obyvatel Země (mapa)
- po které straně silnice se jezdilo 1922 (mapa)
- historie SpaceX Starship (video)
- kolem světa v roce 1896 (upscaled+colorized video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
Arkance-Systems.cz -- Arkance-Systems.sk -- CADforum.cz -- BIMfo.cz -- F360.cz -- CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Technická 2935/23 - H/A (změna)
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - S.K.Neumanna 1220
Ostrava - Hornopolní 34
Bratislava - Galvaniho 15/B
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Finsko, Španělsko, Portugalsko, Turecko, Litva, USA, Velká Británie, Indie, Austrálie, Nový Zéland viz Google mapa