CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems - březen '23

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0323.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

Arkance Systems (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Dvě nové akvizice
S potěšením oznamujeme akvizici společnosti C3A - Computer Assisted Arts Association nv, důvěryhodného partnera v oblasti digitalizace odvětví architektury v Belgii.
Společnost ARKANCE, dceřiná společnost Groupe Monnoyeur, převzala litevskou společnost SBS Group, která se specializuje na vývoj softwaru pro stavebnictví a BIM.
Viz C3A a SBS
Pozvánka na CADfórum Slovensko
CFsk Rezervujte si prosím termín 7. června 2023. V tomto datu se uskuteční první ročník slovenské verze naší tradiční konference CADfórum. Jednodenní konference CADfórum 2023 Slovakia se zaměřením na využití CAD/CAM a BIM/FM řešení v praxi se koná v Hotelu Kaskády na Sliači.
Viz konferencia.cadforum.sk
Pozvánka na Autodesk LIVE 2024
LIVE24 Dne 4. května vysíláme online stream tradiční konference Autodesk LIVE 2024, na které představíme novinky produktové řady Autodesk 2024 i vlastní nové aplikace z oblasti strojírenství, GIS a stavebnictví.
Nalaďte si nás na YouTube - registrace na Autodesk LIVE 2024
Ocenění pro Arkance Systems
Na výroční partnerské konferenci Autodesk OTC 2023 byla společnost Arkance Systems oceněna jako "One Team Partner" roku v oblasti EMEA. Cena je udělována za kvalitu spolupráce s Autodeskem, úroveň znalostí a odbornost služeb při poskytování špičkových návrhových řešení pro zákazníky.Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
ArkanceCZ a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

AutoCAD 2024
AutoCAD Byl uveden nový AutoCAD 2024 s prvky "umělé inteligence" (strojového učení), s protokolováním aktivit na daném DWG souboru a s řadou dalších užitečných vylepšení. Zároveň byly uvolněny i všechny profesní verze AutoCADu sdružené ve společné licencí "One AutoCAD", stejně jako AutoCAD 2024 for Mac s podporou Apple Silicon (M chipset) a AutoCAD LT 2024, který přináší mj. podporu programování v AutoLISPu.
Bližší informace viz blog Novinky AutoCAD 2024 a LT 2024 a viz Nové produkty Autodesk 2024. Ceny viz CAD eShop
Ochrana proti souběžnému provozu jedné licence
Důležitou novinkou dostupnou zatím pro Inventor, Civil 3D a Fusion 360 je ochrana proto nechtěnému souběžnému spuštění více sezení jedné Autodesk licence na více požítačích.
Viz blog
3leté předplatné s postupnými splátkami
Víceletá subscription Autodesk produktů lze nyní splácet postupně, v ročních splátkách. Cena splátek (v Eurech) přitom zůstává fixní po celou dobu předplatného.
Kontaktujte Arkance Systems pro bližší informace.

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout ukázku FPoly - křivka pevné délky, utilita DivBreak/MMeasure

Bezplatný Autodesk Tinkercad nyní nabízí i 3D simulace - modul Sim Lab.

Jaké typy příkazů používáte v AutoCADu nejčastěji? Podívejte se do vašeho nového přehledu v účtu Autodesk Account.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2024 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Novinky AutoCAD 2024, AutoCAD LT 2024 a rodiny Autodesk 2024
- Ochrana proti souběžnému spuštění pojmenovaných licencí Autodesk
- Vývoj CAM postprocesorů pro Fabrication CAMduct
- Počítačovou aplikaci Autodesk (Desktop App) nahradí Autodesk Access

Jak promítnout body a křivky na rovinu nebo 3D objekt? Poradí Tip 13655.
Kontrola souběžného spuštění licencí na jméno (limit zařízení). Čtěte Tip 13651.
Jak na šikmé obdélníkové pole v AutoCADu? Viz Tip 13663.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

Nový Inventor Professional 2024
Inventor Novinky strojařské aplikace Autodesk Inventor 2024 a její trial verzi ke stažení najdete ještě dnes na našich stránkách.
Viz Nové produkty Autodesk 2024
Zjednodušená licence české lokalizace Fusion 360
Fusion 360 Bezplatná české lokalizace pro Autodesk Fusion 360 už nevyžaduje autorizační kódy a vyplňování registračního formuláře. Licenci vázanou na vaše Autodesk ID nyní jen potvrdíte při prvním spuštění.
Viz chci.fusioncesky.cz (V8.0)
TOSHULIN - generativní navhování ve Fusion 360
Společnost TOSHULIN je jedním z prvních výrobců CNC strojů, kteří využívají generativní design v aplikaci Fusion 360. Technologie Autodesk firmě pomohly inovovat a optimalizovat vyráběné multifunkční CNC vertikální soustruhy.
Viz video-reference
STRAND videoukázka dopravníkového systému
Společnost STRAND využívá produkty Autodesk (Inventor, Navisworks) pro návrh dopravníkového systému přepravek:
video
Webinář Metodiky práce v prostředí návrhu
Výroba Dne 6. dubna od 13:00 se koná webinář Metodiky práce. Proč se zúčastnit? Dozvíte se více o možnostech, jak efektivněji pracovat při návrhu výrobku a krocích, jak toho dosáhnout. Využíváte 3D tisk a strojní konstrukce komponent nestačí? Můžete se těšit na příklady, postupy a omezení, které sebou tato technologie přináší. Zajímá Vás monitoring strojů? Řešením může být CIMCO.
Registrace viz Metodiky práce
Výrobní inspirace (MAZAK)
Zveme vás do technologického centra MAZAK v Praze na výrobní workshop. Inspirujte se nejmodernějšími softwarovými nástroji pro vaši výrobu. Ukážeme vám nejmodernější softwarové nástroje pro vaši CNC výrobu. Představíme řešení pro zefektivnění procesů od návrhu po plánování až po měření hotového dílu.
Více na Výrobní inspirace
Den s CAD/PDM expertem
Oblíbená akce "Den s CAD/PDM expertem" se tentokrát koná 21. dubna. Vyžádejte si bezplatnou konzultaci pro vaši firmu na:
Den s CAD/PDM expertem

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout zjednodušený postup lokalizace Fusion 360 nebo nový Autodesk Design & Manufacturing Showreel 2024, vrtání děr a řešení výběru ve Fusion 360.

Možnosti 3D tisku z Fusion 360 metodou FFF.

Používáte Inventor Nastran pro analýzu 3D návrhů metodou konečných prvků (FEA)?

Na blogu InventorGuru.cz a cam.cadstudio.cz a f360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Novinky Inventoru 2024
- Pozvánka na Webinář: Metodiky práce v prostředí návrhu
- Fusion 360 | Vrtání děr - automatický výběr ploch stejné barvy – doplněk ZDARMA
- Měření na stroji v Autodesk Fusion 360

Jak setřídit rozpisku pomocí iLogic kódu? Viz Tip 13638.
Jak ve Fusion 360 obnovit omylem smazaný soubor? Poradí Tip 13640.
Proč se mi v rozvinu plechu nezobrazují CAM funkce Inventoru? Čtěte Tip 13669

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Revit 2024 a Civil 3D 2024
Revit Na začátku dubna budou uvedeny nové verze BIM aplikací Autodesk Revit 2024 a Autodesk Civil 3D 2024, ReCap 2024, Infraworks 2024, Navisworks 2024 a další. Postup uvádění a novinky sledujte na Nové produkty Autodesk 2024
AGACAD 4 za cenu 2
Od zítra po celý duben můžete využít promo akci na nadstavbové BIM aplikace AGACAD. V rámci této akce můžete získat 4 vámi zvolené moduly AGACAD za cenu dvou.
Podrobnosti viz Jarní promo akce AGACAD
Holixa T4R v3.4.3
AGACAD Bonus nadstavba Holixa T4R rozšiřuje základní funkcionalitu Revitu o více než 70 užitečných nástrojů. Nová verze 3.4.3 přináší jeden nový nástroj a několik vylepšení existujících funkcí. Podrobnější informace a stažení trial verze nebo bezplatné aktualizace pro zákazníky na:
Nová verze Holixa T4R
Uvedena nová verze Lumion 2023
Možnosti podstatně vylepšené 3D vizualizační aplikace pro BIM projekty Revitu představuje blog Na Zdi.
Nejbližší stavařské webináře a konference
30. března pořádáme webinář "AGACAD MEP Hangers" (anglicky). Modul AGACAD MEP Hangers poskytuje snadný způsob velkoplošného uspořádání podpěr a závěsů v Autodesk Revit modelu.
- Viz Registrace na webinář "AGACAD MEP Hangers" (zdarma)
3. dubna se koná webinář na téma "Revit a Civil 3D – Tvorba povrchů v Civilu pro uživatele Revitu" určený pro všechny uživatele aplikace Autodesk Revit, kteří tvoří povrchy terénu.
- Viz Registrace na webinář "Tvorba povrchů" (zdarma)
12. dubna se koná webinář na téma "Prefabrikace s využitím technologie lehkých ocelových konstrukcí v BIM aplikaci Autodesk Revit", kde představíme modul AGACAD Metal Framing pro Autodesk Revit, který nabízí nástroje pro návrhy lehkých ocelových konstrukcí budov.
- Viz Registrace na webinář "Prefabrikace ocelových konstrukcí" (zdarma)
24. dubna pořádáme webinář na téma "Krovy a střechy – Jak vytvořit profesionální návrh pomocí Revitu". Dozvíte se zde podrobně o kreslení krovů a střech, včetně rodin prvků, popisků a detailů. O efektivní tvorbě výkazů, správném popisování návrhů.
- Viz Registrace na webinář "Krovy a střechy" (zdarma)
A konečně 25. dubna 2023 se koná v Humpolci v hotelu Fabrika BIM konference určená pro výrobce stavebních materiálů aneb digitalizace stavebnictví z pohledu výrobce. Co je BIM model? Co znamená mít kvalitně zpracovaný BIM model výrobku? Jakou přináší konkurenční výhodu? Jaká je jeho využitelnost v praxi? Jaká data bude vyžadovat legislativa?
- Bezplatná Registrace na BIM konferenci
BIM Academy
BIM Academy Arkance Systems nabízí sérii školení určených pro BIM manažery a koordinátory. Pokud jste stávajícím manažerem BIM / koordinátorem BIM, nebo se jím chcete stát, je tento vzdělávací program určený právě pro vás. Naučíte se, jak pracovat se všemi novými standardy a osvědčenými postupy BIM pro pozemní a inženýrské stavby. Po absolvování závěrečných testů získáte celosvětově uznávaný certifikát. Nová série kurzů - Brno + Praha, Revit i Civil 3D.
Viz academy.bimfo.cz

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout nový Autodesk Media & Entertainment Showreel, videotip Ořezový kvádr nebo Správce podlaží v Revitu s Holixa T4R, série videí Koordinace BIM modelu, ukázka AGACAD - obvodové pláště

Na celém světě jsou jen dva vývojáři CAM postprocesorů pro Fabrication CAMduct.

Mobilním klientem pro CDE systém ACC je nyní "Autodesk Construction Cloud" (bývalý PlanGrid Build).

Kdo letos vyhrál filmového Oskara? Otto Desc (video).

7.3. vystoupili kolegové Marek Böhm a Michal Konečný na semináři, který pořádala BIM asociácia Slovensko v Bratislavě.

Najdete náš Stavařův průvodce Revitem i ve vašem knihkupectví?

BIMfo: Zpráva z mezinárodního semináře Construction Classification International Collaboration.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Nastavení klíčů popisů - chytrý import bodů
- Vydání nové verze BIM Feeder 1.1.16
- Sada podsestav pro vodohospodářské stavby

Na vzhledově nově přepracovaném blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Fabrication RemoteEntry - výrobní data po ruce
- Hromadné formátovanie výkazov v Revite pomocou Dynama
- Realističtější 3D vizualizace v novém Lumion 2023
- Využití modelu uloženého v CDE v realizační fázi
- K čemu je v Revitu dobré zábradlí?
- Cut Opening – prostupy konstrukcemi v Revitu
- 3D tisk z Revitu - obálka budovy
- Nová verze Holixa T4R v3.4.3 pro Revit
- Metal Framing – obvodové pláště budov
- Zmena kategórie rodiny z hostiteľskej na obecnú
- ACC - seznamte se s možnostmi koordinace modelu

Skrytý příkaz pro převod fyzického materiálu Revitu na obecný. Čtěte Tip 13664.
Jak nahradit objekty místností prvkem, který má plnou geometrii? Viz Tip 13657.
Jak vynulovat počáteční číslo NC souboru v CAMduct? Poradí Tip 13644.

 GIS, mapování, FM

DTM Konektor - napojení na Digitální technickou mapu ČR
DTM-K Znáte DTM Konektor, snadné napojení vašich mapových a GIS dat na Digitální technickou mapu ČR?
Vyžádete si bližší popis a ukázku.
Viz též představení, první seznámení a web DTM-Konektor.cz

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Import změnových dávek RUIAN přes FME

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD, BIM a CAM nástroje z dílny Arkance Systems:

FPoly - kreslení křivky pevné délky
TURBO - aktualizovaná verze "urychlovače" AutoCADu (podpora i pro 2023/2022)
DivBreak/MMeasure - dělení čar po úsecích, se skutečným přerušením
Click2XLS/Text2XLS - export z DWG do XLS s podporou odstavcových textů "po řádcích"
4Psphere - konstrukce 3D koule pomocí 4 bodů
Holixa T4R v3.4.3 - nová verze nadstavby Revitu

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2024 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
 • Autodesk Access (Win10/11) installer (former Desktop App), V1.39.0
 • Inventor Interoperability 2024 (Inventor Server)
 • Autodesk VRED Professional 2023.4 Update
 • Autodesk Vault 2020.4 subscription release
 • Plant3D 2024 Object Enabler
 • IFC 4x3 Extension for Autodesk Civil 3D 2023
 • Arkance Systems Dynamo node library for Civil 3D
 • Issues Addin v5 for Revit 2023/2022/2021/2020
 • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.15509)
 • Autodesk Construction Cloud (PlanGrid Build) - CDE mobile client
 • Česká lokalizace V8.0 pro Autodesk Fusion 360 R2
 • Česká vodařská a HTÚ šablona Arkance Systems pro Autodesk Civil 3D 2020+
 • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

31.03.2023BrnoŠkolení: Autodesk Revit – základy (3 dny)
04.04.2023PrahaŠkolení: Autodesk Revit – základy (3 dny)
04.04.2023onlineŠkolení: BIM v Civil 3D + aplikace BIM Feeder na 3 měsíce zdarma
12.04.2023onlineŠkolení: AutoCAD, AutoCAD LT – základní školení (3 dny)
12.04.2023OstravaŠkolení: Autodesk Revit – základy (3 dny)
12.04.2023onlineŠkolení: Civil 3D pro kanalizace (4 dny) + aplikace Potrubák na 3 měsíce zdarma
18.04.2023OstravaŠkolení: Autodesk Inventor pro začátečníky (3 dny)
18.04.2023onlineŠkolení: Školení administrace rodin v Revitu + modul AGACAD Smart Browser na 3 měsíce
18.04.2023onlineŠkolení: Efektivní práce s Autodesk BIM Collaborate
18.04.2023BratislavaŠkolenie: Autodesk Revit – rozširujúce školenie (so zameraním na architektúru) – blok 3
25.04.2023PrahaŠkolení: BIM Academy pro BIM manažery a koordinátory – Inženýrské stavby
26.04.2023PrahaŠkolení: BIM Academy pro BIM manažery a koordinátory – Pozemní stavby

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.696 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Hromadný dávkový tisk výkresů Inventoru. Jak nahradit komponentu v sestavě Fusion 360 jinou součástí? Jak zjistit strukturu 3D návrhu z Fusion 360 bez CAD aplikace? Jak přidat parametr tloušťka stěny potrubí? Snadný výběr komponent podle velikosti. Jak do nahrávání makra ZÁZNAMAKCE doplnit čekání na zadání?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 45.236 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 108.811 - v CZ/SK, počet příspěvků již 139.433). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Nikdy není pozdě stát se tím, kým jste mohli být. (G.Eliot)
- matoucí zeměpis v Antarktidě (mapa)
- šikulové března 2023 (video)
- kouzlo homopolárních motorů (video)
- neveselý odkaz našim dětem (dluhy)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.arkance-systems.cz - www.arkance-systems.sk - www.cadforum.cz - BIMfo.cz - F360.cz - CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Galvaniho 15/B
Žilina - Bratislavská 29
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Finsko, Španělsko, Portugalsko, Turecko, Litva