CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems (CAD Studio) - březen '21

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0321.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

Arkance Systems CZ s.r.o. (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, SR a HU, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:
Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:CAD Studio se mění na Arkance Systems
Společnost CAD Studio s.r.o. patřící do evropské skupiny ARKANCE mění jméno na Arkance Systems. Změna jména se týká jak samotné společnosti CAD Studio (od dubna Arkance Systems CZ s.r.o.), tak jejího zastoupení na Slovensku (Arkance Systems SK s.r.o.) i nedávno získané společnosti Varinex-CAD Studio v Maďarsku (Arkance Systems HU Kft.). Sídlo firmy se v ČR přesouvá z Ostravy do Prahy, na Slovensku do Bratislavy.
Viz tisková zpráva
Arkance Systems

Pozvánka na Autodesk LIVE 2022
LIVE22 Arkance Systems pořádá tradiční jarní konferenci spojenou s uvedením nové produktové řady Autodesk 2022 i vlastních aplikací z oblastí strojírenství, stavebnictví a GIS - Autodesk LIVE 2022. Konference je opět vysílaná z profi TV studia a uskuteční se 5. května.
Registrujte se Kalendář akcí
Facelift portálu CADfórum
CF Kromě firemního webu se do nového hávu převlekl i portál CADforum.cz. Atraktivní obsah složený z tisíců tipů, utilit, CAD/BIM bloků a diskusí s tisíci dalšími uživateli produktů Autodesk se ale nezměnil.
Navštivte CADforum.cz

 AutoCAD, CAD, A360

Uveden AutoCAD 2022 a AutoCAD LT 2022
ACAD Byla uvedena nová verze AutoCADu. Kromě funkčních vylepšení (příkazy Počet, Stopa, sdílení, atd.) obsahuje i významná technolgická vylepšení, např. vyšší grafický výkon díky podpoře graf.karet, zjednodušený instalační program, možnost odtržení oken na jiný monitor nebo snadné sdílení připomínek z webu. Souborový formát i nastavbové aplikace zůstávají kompatibilní s verzí 2021. Veškeré novinky AutoCADu 2022 (kromě 3D akcelerace) jsou k dispozici i ve verzi AutoCAD LT 2022 a samozřejmě i ve všech profesních verzích AutoCADu, které dostáváte automaticky v rámci subscription. Trial verze (vč. CZ) je k dispozici ke stažení na naší stránce Download.
Viz AutoCAD 2022
Licence na jméno
Postup přechodu licencí Autodesk na pojmenované licence (licence na jméno, named) a nejčastější dotazy k tomuto procesu - viz doplněná stránka: Licence na jméno
3D model v Powerpointu
Víte jak vložit pohybující se 3D model do Powerpoint prezentace? Poradí videotip na našem YouTube kanálu, resp. Tip 12883 na CADforum.cz.

Autodesk Tinkercad slaví 10 let - bezplatná 3D aplikace nejen pro děti.

Taje kopírování v AutoCADu a další uživatelské tipy.

Jak vybírat počítač či notebook na 3D CAD?

Dvě klasické hry "Had" v LISPu pro AutoCAD.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2022 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Nové: Spravujte týmy v účtu Autodesk
- Aplikace od "H" a "CH" (abeceda aplikací CAD Studia)
- Aplikace od "G" (abeceda aplikací CAD Studia)
- Čtyři nové funkce v účtu Autodesk Account
- Aplikace od "F" (abeceda aplikací CAD Studia)

Jak do DWG připojit více rastrových obrázků najednou? Poradí Tip 12879.
Jak vypnout vypisování hladin z xrefů? Čtěte Tip 12871.
Jak používat licence na jméno bez internetu? Viz Tip 12889.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

AutoCAD Mechanical 2022, Electrical 2022
Zároveň s novým AutoCADem byly uvedeny i nové profesní verze Mechanical 2022 a Electrical 2022. Kromě funkcí AutoCADu obsahují i nové profesní funkce, např. podporu značek svarů dle ISO 2553:2019 a ISO 4063:2009.
Viz AutoCAD Mechanical 2022
PLM - Autodesk Fusion 360 Manage
Manage PLM řešení Autodesk Fusion Lifecycle mění název na Fusion 360 Manage. Tato cloudová PLM aplikace přináší výkonný, cenově dostupný, snadno a rychle implementovatelný systém, díky kterému zvýšíte produktivitu a konkurenceschopnost vaší společnosti.
Viz Autodesk Fusion 360 Manage
Woodwork for Inventor - promo
WWI Nábytkářská aplikace Woodwork for Inventor (W4I) je nyní nabízena ve 3 konfiguracích - základní, s CAM funkcemi a s funkcemi nestingu pro CAM. Ještě do 31. března můžete využít promo akci - 25% slevu na konfigurace s nestingem (optimalizací skládání tvarových dílců pro řezání z desek).
Viz Woodwork for Inventor
Webináře PLM v praxi
Arkance Systems pořádá sérii 5 webinářů se zaměřením na PLM v praxi - funkcionalitu Autodesk Fusion Lifecycle. V prvním díle našeho seriálu se zaměříme na zpracování návrhů a tvorby konstrukční dokumentace - vývoj, konstrukce a změnové řízení.
Seznamte se s možnostmi digitalizace vašich firemních procesů.
Bezplatná registrace viz PLM v praxi (25.3.)
Školení Poka-yoke
Poka-yoke je japonské označení pro aplikaci chybo-vzdorných principů, které lze aplikovat (nejen) v mnoha průmyslových odvětvích. Registrujte se na online školení jak předcházet chybám pomocí metody Poka-yoke v oblasti konstrukce (Inventor):
Viz videopozvánka a viz registrace

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout oprava orientace modelu a přečíslování nástrojů ve Fusion 360, nebo záznam webináře CAM novinky PowerMill

Vydán Autodesk Inventor 2020.4 Update.

Vydána nová verze Autodesk Fusion 360.

Co je nového v březnové aktualizaci Fusion 360? Nesting, elektronika, ad.

Model dvou (ne)propojených Möbiových proužků ve Fusion 360.

Mobilní Autodesk Vault je již k dispozici i pro zařízení s OS Android.

Na blogu InventorGuru.cz a cam.cadstudio.cz a f360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Český Průvodce Fusionem 360
- Nesting ve Fusion 360

Jak doinstalovat Obsahové centrum do stávajícího Inventoru? Viz Tip 12898.
Jak z Inventoru uložit DWG výkres pro AutoCAD LT? Čtěte Tip 12897.
Jak exportovat DXF i z bezplatné osobní verze Fusion 360? Poradí Tip 12894.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

Autodesk 3ds Max 2022 a Maya 2022
AECc Autodesk uvádí novou verzi vizualizačních a animačních nástrojů populárních v oblasti tvorby digitálního obsahu - 3ds Max a Maya. Tyto nástroje jsou nezbytnou výbavou tvůrců profesionálních filmových efektů, vývojářů počítačových her, ale i architektů a designérů. Jsou k dispozici samostatně nebo v rámci sad Autodesk Collection.
Viz 3ds Max 2022
AutoCAD Plant 3D 2022
Zároveň s novým AutoCADem byla uvedena i nová potrubní verze Plant 3D 2022. Kromě funkcí AutoCADu obsahují i nové profesní funkce kolem izometrie a správy projektů.
Viz AutoCAD Plant 3D 2022
Autodesk získává firmu Innovyze
Společnost Autodesk oznámila akvizici předního amerického výrobce softwaru pro vodárenské systémy - Innovyze. Předpokládá se začlenění produktů do nabídky Autodesku včetně propojení na stávající technologie, např. do digitálního dvojčete na platformě Autodesk Tandem.
Autodesk Docs v AEC Collection
Všichni stávající i noví uživatelé projekční BIM sady AEC Collection nyní dostávající k dispozici cloudový nástroj pro týmovou spolupráci Autodesk Docs. Pokud vaši licenci dosud nemáte dostupnou, kontaktujte prosím Helpdesk Arkance Systems.
Výkladový slovník BIM pojmů
Na portálu BIMfo.cz nově najdete Výkladový slovník BIM pojmů s přehledným seznamem nejčastějších zkratek a pojmů z oblasti informačního modelování staveb. (dejte nám vědět, co ve slovníku ještě postrádáte)
Nový Enscape 3.0
Enscape Byla uveena nová verze vizualizační a VR aplikace Enscape pro BIM modely Revitu. Podívejte se na nové funkce, efekty a rozšířené stafážní knihovny.
Viz blog a stránka Enscape
CZ Country kit pro Autodesk Infraworks
Připravili jsme pro vás doplňkový český Country kit pro Infraworks, s obsahem podle českých norem, především ČSN 73 6101.
Viz blog
BIM nástroje CS Civil Tools pod drobnohledem
Přijměte pozvání na bezplatný webinář věnovaný BIM nástrojům CS Civil Tools. Viz registrace

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout Autodesk BIM Collaborate, volbu řezné roviny schodiště v Revitu, projekt Smart cities v itelském Janově.

Byla uvedena aktualizace modulu Generative Design V21.16.10 pro Revit 2021 v AEC Collection

Hypnotizující Bifrost rendering v Autodesk Maya/Arnold.

BIMfo: Autodesk Tandem - platforma digitálních dvojčat

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR a SR, najdete:
- Hledá se konzultant/ka pro infrastukturu
- Změna frekvence na více koridorech
- Český country kit pro Infraworks

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Materiál a rez importovanou 3D geometriou v Revite
- Import geometrie z 3ds Max do Revitu
- ENSCAPE 3.0 - intuitivní vizualizace BIM projektů
- Legenda v Revitu, obecnou popiskou
- EQ kóty od externej referencie v Revite

Proč se mi výřez v Maya 2020 zobrazuje tmavší než v předchozích verzích? Čtěte Tip 12873.
Proč přístup k projektu BIM 360 přesměruje na BIM 360 Glue? Poradí Tip 12875.

 GIS, mapování, FM

twiGIS s modulem VP
twiGIS Propojení dvou stěžejních aplikací Arkance Systems, tedy mapové aplikace twiGIS a Vyjadřovacího portálu pro vyřizování žádostí o vyjádřeni, je dalším krokem, díky kterému mají uživatelé dostupnější vnitropodnikové informace a mohou s nimi efektivněji pracovat. Přímo v twiGISu tam můžete nad mapou pracovat s jednotlivými žádostmi o vyjádření. Vyžádejte si přístup na portál ukázkových řešení postavených na GIS nástrojích Arkance Systems a prohlédněte si reálná nasazení těchto řešení u stávajících zákazníků. Viz:
gisdemo.arkance-systems.cz

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Modul pro Vyjadřovací portál v aplikaci twiGIS

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny Arkance Systems:

SplitArea - rovnoměrné rozdělení ploch v DWG - nově jako freeware
GeoRefImg - automatické umístění rastrů dle World souborů georeference a hromadné vložení obrázků
TURBO - přepnutí AutoCADu na vyšší rychlost (aktualizace 2021)
fArea - vytváří dynamické popisky ploch, délek a dalších vlastností v DWG
AddArea - suma ploch objektů podle hladin
Click2XLS - export odkliknutých souřadnic ebo textů z DWG do XLS
RRename - hromadné přejmenování rozvržení, hladin, stylů, typů čar...
Silniční podsestavy CADstudio pro AutoCAD Civil 3D
Learning panel - český průvodce Fusion 360 jako samostatná aplikace nebo součást CZ prostředí


Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2022 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
  • Inventor 2020.4 Update
  • BIM Interoperability Tools for Revit 2021, V7.2.7691.0
  • Productivity Tools for Autodesk Civil 3D 2021
  • Generative Design V21.16.10 for Revit 2021
  • Autodesk Civil Engineering Data Translator 1.1 for Civil 3D
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.9937)
  • Autodesk FBX Review 1.5 pro iOS, MacOS a Win
  • TeamViewer 15.4 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, Základy Revitu LT, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a novou Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.121 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Spuštění Fusion 360 s parametry příkazového řádku (přehled). Jak změnit zarovnání textu bez změny jeho polohy? Po aktualizaci Windows 10 padá Inventor při ukončování. Záchranné uvolnění rezervace dokumentu ve Vaultu. Tečné protažení soustružnické dráhy ve Fusion 360. Jak do PowerMill načíst soubory formátu Parasolid 33? Dávkový konvertor DWG->DXF pomocí PowerShell.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 43.952 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 139 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 99.090, počet příspěvků již 134.638). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Úspěch je potomkem odvahy. (Voltaire)
- ultimátní držák na šroubovákové bity nesmí chybět v žádné dílně
- co dělají úžasňáci v zimě (video)
- ... a úžasňačky v zimě v létě (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.arkance-systems.cz - www.cadforum.cz - www.bimfo.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Pražská 16
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Krasovského 14
Žilina - Bratislavská 29
Košice - Bardejovská 1/C
Budapešť - Kőszeg utca 4
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Finsko, Polsko, Litva