CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - březen '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0314.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

Toto je jubilejní, již 150. vydání bulletinu CAD NEWS!

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Statistika Již 100 tisíc diskusních příspěvků na CADforum.cz
Na našem portálu CADforum.cz bylo dosaženo dalšího významného milníku - hranice 100.000 diskusních příspěvků. CADforum.cz sdružuje profesionály i studenty zajímající se o počítačem podporované navrhování. V současné době má více než půl milionu registrovaných a vedle tisíců tipů nabízí i přes deset tisíc CAD bloků a symbolů ke stažení.Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Přichází proměna - upgrade se mění na subscription (ušetřete 30%)
Přichází proměna Autodesk plánuje ukončit prodej veškerých upgrade licencí k 1. únoru 2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu CAD software levnější a flexibilnější systém subscription (zahrnující i další CAD nástroje a služby), popř. pronájmy licencí (rentals). Abychom vám usnadnili včasný přechod na systém předplatného, nabízíme nyní dočasnou 30% slevu na nákup upgrade ze starších licencí Autodesku (2008 a vyšší) na aktuální verze 2014 (sleva platí při nákupu se Subscription, bez Subscription je sleva 20%). Právě Subscription vám mj. zajistí i automatický přechod na letošní verze "2015". Sleva 30% platí jen do 25.4.2014, upgrade z verzí 2008 je možný jen do 31.3. Výše slevy se nebude opakovat. K upgradované licenci můžete rovněž získat 3D myš SpacePilot Pro se slevou 30%.
Další informace na Přichází proměna
300 Euro pro vás při nákupu CAD aplikace řady LT 2014
300 Euro pro vás Ještě do 27. března 2014 získáte zpětný rabat (odměnu) při koupi nové licence CAD produktů AutoCAD LT 2014 (Windows nebo Mac), Inventor LT 2014, Revit LT 2014 nebo sad AutoCAD Inventor LT Suite 2014 či AutoCAD Revit LT Suite 2014. Částku ve výši 300 Euro na každou zakoupenou licenci se Subscription (resp. 200 Euro při koupi bez Subscription) získáte na váš bankovní účet po vyplnění jednoduchého web formuláře.
Viz CAD nástroje řady LT 2014 s 300 Eury pro vás
Poslední dny pro upgrade verzí 2008
EOL2008 Blíží se pravidelný březnový termín ukončení možnosti upgrade (tzv. "obit") některých starších verzí produktů Autodesku. Již jen do 25. března 2014 tak máte možnost zakoupit upgrade z CAD produktů řady 2008. Ukončení možnosti upgrade se týká všech produktů řady 2008 - zajistěte si včas nové verze s pokročilejšími funkcemi a kompatibilitou s CAD formáty a OS.
Viz Upgrade verzí 2008
Změna zpracování CAD dat z EDU (výukových) verzí
Pravděpodobně jste se již setkali s DWG (nebo jinými) CAD daty při jejichž otevírání nebo tisku AutoCAD (Inventor, Revit) vypisoval varování, že data byla vytvořena ve výukové verzi. Autodesk mění způsob práce s touto informací. Ač stále platí licenční omezení k využívání výukových verzí pro komerční projekty, tato informace již nebude tištěna a zobrazována.
Více viz Tip 9725

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete videoukázku geokódování adres v mapě pomocí utility GeoCode nebo převod hran 3D ploch na konstrukty či použití názvů bloků a šraf jako příkazů AutoCADu.

Nadace Autodesk - využití síly navrhování pro vytváření lepšího světa.

Příklad zajímavé 3D struktury vytvořené aplikací CADstudio 3DConstruct.

Která ulita se vám líbí více? Obě jsou čistě matematické 3D plochy vygenerované aplikací 3DPlot.

Autodesk uvolnil novou verzi bezplatné povrchové modelovací aplikace MeshMixer 10 (V2.1) - viz Download.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- OTC 2014 - děkujeme za přivítání
- 3D postavy zdarma pro vaše vizualizace
- Autodesk Character Generator (dříve: Pinocchio)

Změna - studentský software Autodesk pro bezplatné stažení. Viz Tip 9709.
Víte které produkty Autodesk jsou oficiálně kompatibilní s Windows 8? Poradí Tip 9732.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak povýšit konstrukční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

Zvýhodněné CAD/CAM řešení - tři v jednom
InvCAM3 Pro všechny uživatele, kteří se zabývají přípravou výroby nyní nabízí firma CAD Studio zvýhodněný balíček produktů "CAD/CAM - tři v jednom". Sada obsahuje veškeré nástroje pro efektivní návrh digitálního prototypu ve 3D, jeho vizualizaci a prezentaci, CAM generování CNC kódu pro 3osé frézování, správu dokumentů a pohodlné ovládání aplikací pomocí bezdrátové 3D myši. Sada "CAD/CAM - tři v jednom" obsahuje produkty Autodesk Product Design Suite, InventorCAM a SpaceMouse Wireless.
Viz CAD/CAM - Tři v jednom
CS ERP Connector - propojení PDM a ERP
ERP Svět CAD a PDM systémů vytváří i využívá data, která jsou dobře integrovatelná s daty ze světa firemních informačních systémů. Aplikace CS ERP Connector vyvinutá firmou CAD Studio umožňuje propojit tyto dva světy - slouží k převodu dat a kusovníkových vazeb z CAD/PDM do systému ERP nebo TPV. CS ERP Connector tak pmáhá odstranit chyby a zefektivňuje práci konstruktéra i výměnu informací uvnitř firmy. Aplikace "CS ERP Connector", "CS Helios Connector" a "CSlink" propojí vaše systémy CAD, PDM a ERP - navštivte náš workshop "Autodesk Vault".
Viz Propojení systémů PDM a ERP a stránka CS Connector
Pozvánka na workshop "Autodesk Vault"
Od správy dokumentace ke správě výrobku
 • Trávíte velké množství času hledáním dokumentace?
 • Jste zahlceni rutinními úlohami typu generování PDF, DXF souborů?
 • Trávíte příliš mnoho času tiskem dokumentace?
 • Potřebujete uhlídat tok dokumentu firmou?
 • Nevíte jakou verzi jste poslali zákazníkovi naposled, k jakému datu? Dá vám velkou práci to uhlídat?
 • Trápí Vás neustálé přepisování informací ze systému do systému, když je jednou máte v razítku či rozpisce výkresové dokumentace?
Přijďte na workshop, zbavíte se trápení!
Seznámíte se i s dalšími možnostmi rozvoje PDM řešení, vč. napojení na ERP a TPV systémy či aplikace Autodesk PLM 360 pro řízení procesů spojených s výrobou, technologií, kvalitou či servisem.
25.3. Praha, 26.3. Brno, 27.3. Ostrava - viz online registrace

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip ke kopírování vlastností z modelu do výkresu Inventoru, ukázku dynamické simulace v Inventoru, vytvoření detailní geometrie ozubeného kola, nebo záznam webináře k Showcase 2014

Byl uveden Update 3 pro Inventor 2014 se Service Packem 1 (včetně verzí ze Suites)

Zúčastnili jste se workshopů Factory Desgn Suite?

Byl uvolněn Service Pack 2 pro Vault 2014 - kontaktujte nás pro jeho instalaci

Příznivou novinku máme pro uživatele sad Autodesk Product Design Suite Standard a Premium se subscription, více po 27.3.

Jak používat Autodesk Fusion 360 za proxy serverem? Čtěte Tip 9701.
Jak zjednodušit velké sestavy náhradou odvozenou sestavou? Viz Tip 9726.
Animace vazeb v Showcase vypisuje chybu: AdWorkflowHost is unknown? Poradí Tip 9717.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak povýšit projekční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

VFK2DWG - bezplatná katastrální data rovnou do DWG výkresů
VFK Firma CAD Studio uvolnila novou nadstavbovou aplikaci pro přímé načítání nejnovějšího výměnného formátu dat katastru nemovitostí (VF ISKN) do projekčních aplikací založených na AutoCADu. Aplikace VFK2DWG umožňuje velmi jednoduše převést soubory VFK zvolených katastrálních území na běžné mapové entity AutoCADu, se zachováním propojení na online nahlížení do katastru nemovitostí. VFK data jsou od 17. ledna 2014 k dispozici zdarma na portálu ČÚZK takže se nyní projektantům v AutoCADu otevírá cesta snadného a rychlého přístupu k aktuálním katastrálním mapám. Výkresové entity parcel obsahují i napojení na online Nahlížení do katastru (vlastník, podrobnosti).
Více na VFK2DWG - katastr rovnou do AutoCADu a na stránce VFK2DWG
Obrubník Civil3D podsestavy z dílny CAD Studia
Stáhněte si doplňkové podsestavy firmy CAD Studio určené pro aplikaci AutoCAD Civil 3D. Tyto podsestavy zefektivňují projektování liniových staveb podle českých a slovenských norem a zvyklostí. Najdete zde PKT soubory chodníku, silničního obrubníku, klopených jízdních pruhů a další. Podsestavy jsou součástí bonus nástrojů CS+, část z nich je dostupná veřejně, na vyžádání.
Viz Civil podsestavy
Vývoj Autodesk Softimage skončí s verzí 2015
Vývoj multimédia aplikace Softimage skončí s další verzí, 2015. Současní uživatelé Softimage se Subscription mohou využít nabídku bezplatné migrace na aplikaci 3ds Max nebo Maya, podle svého výběru, a přitom nadále využívat Softimage.
Viz Softimage 2015 - konec vývoje

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip představující VFK2DWG - převod katastrálních map do DWG, nebo záznam webináře k Plant 3D Report Creator.

Produktová řada Autodesk Revit 2014 je (s vyjímkou Revit LT) poslední verzí podporující 32bitové verze Windows. Na profesionální 3D CAD a BIM doporučujeme 64bitové Windows.

38 úžasných architektonických vizualizací (včetně českých a slovenských zástupců) - viz Gizmodo.

Na Exchange Apps je dostupná aktualizovaná verze plug-in modulu IFC Exporter pro Revit 2013 a 2014 UR1. Obsahuje i základní podporu verze IFC4 a rozšířené mapování exportovaných parametrů BIM modelu.

Vytvoření otexturovaného 3D modelu skateparku a vojenského bunkru pomocí létajícího dronu, kamery GoPro a cloud aplikace Autodesk ReCap 360 (video)

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Nová podsestava parametrického chodníku
- Hledáme šikovného studenta
- Katastr ve vektorech zdarma!

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Ontologie BIM
- Tloušťky čar v perspektivním pohledu v Revitu
- BIM projekt World Trade Center
- Projekt Octopus pre Robot Structural Analysis 2014
- Nastavení kamery a ohnisková vzdálenost v Revitu

Proč je volba "Vytvořit nový místní" je u sdílení projektu zakázaná? Čtěte Tip 9729.
Jak si mohu upravit českou lokalizaci Autodesk Fabrication CADmep 2014? Viz Tip 9704.
Kde nastavím databázi profilů v aplikaci Robot Structural Analysis? Poradí Tip 9716.

 GIS, mapování, FM

Oficiálně uveden Autodesk InfraWorks 360
IW360 Autodesk oficiálně uvedl produkty InfraWorks 360, Roadway Design for InfraWorks 360 a Bridge Design for InfraWorks 360. Urbanisté, projektanti liniových staveb, mostů či ekologických staveb tak mohou snáze vytvářet a prezentovat koncepční návrhy v kontextu okolního území, ověřovat různé varianty a optimalizovat parametry projektu.
Trial verzi této aplikace zahrnující desktop verzi a cloud služby si můžete stáhnout z www.cadstudio.cz/trial.

Jak načíst povrch terénu z ESRI ASC do DWG? Poradí Tip 9700.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Využijte slevu 30% na 3D myš SpacePilot Pro při upgrade vaší CAD aplikace.

Již 8.4.2014 končí podpora pro Microsoft produkty Windows XP a Office 2003 - naplánujte si včas upgrade.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

CS ERP Connector - propojení Vaultu s podnikovými ERP systémy - viz výše
GeoCode - převod souřadnice na poštovní adresu a adres na souřadnice/polohu na mapě (brzy též v Exchange Apps)
3DConstruct - převádí modely 3DFace nebo drátové modely na objemové rámové konstrukce
3DPlot - nové 3D modely v aplikaci pro matematicky modelované povrchové plochy
ShortPath, P2Blk - vyhledání nejkratší cesty mezi body a převod bodu na bloky nyní podporují i geoznačky
Silniční podsestavy CADstudio pro Civil 3D 2014 - pro návrh pozemních komunikací v intravilánu i extravilánu podle českých zvyklostí

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Vault 2014 Service Pack 2
 • AutoCAD 2014 for Mac Service Pack 1
 • AutoCAD LT 2014 for Mac Service Pack 1
 • Autodesk Remote for iPad (V1.5)
 • Autodesk MeshMixer 10 (V2.1)
 • Autodesk ForceEffect 2.7.10
 • Autodesk ForceEffect Motion 2.7.5
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Process Analysis 360 - simulace a optimalizace výrobní linky (Pá 21.3.) a Obalovky rychle a zběsile! - Autodesk Vehicle Tracking (Pá 28.3.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.715 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Parametry převodu klínovým řemenem. Kde nastavit počet desetinných míst pro výstupy v tabulkách Robotu? Ve Fusion 360 mi najednou chybí funkce Měřítko modelu. Nastavení barev komponentám výkresu Inventoru (VBA makro). U některých souřadnic v isometrii se zobrazují desetinná místa. Jak získat detailní geometrii ozubeného kola v Inventoru? Inverzní filtr hladin - vypnutí všech ostatních hladin. Jak využít MSI instalace z EXE Service Packů? Jak přenést nastavení Inventoru na jiný počítač? Vyplněná oblast Revitu mi najednou nezakrývá kresbu pod ní. Co jsou soubory .fmsh, .fwiz, .fins a další?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.626 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 55.346, počet příspěvků již 100.502). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Nespokojenost je prvním předpokladem pokroku. (T.Edison)
- HUVr - copak se z toho asi vyvine? skutečný antigravitační skateboard asi ne, ale zní to lákavě... (video)
- jsou věci, které se povedou hodně ... a pak jsou taky ty druhé
- 35 dosti výstředních staveb
- zdvihne model helikoptéry člověka? (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29