CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - březen '13

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0313.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD LT - velký efekt, malý rozpočet
LT-300€ Zejména menší či začínající firmy hledají cenové dostupná návrhová řešení, která zajistí datovou kompatibilitu s okolím i s vyššími CAD aplikacemi, poskytují dostatečnou produktivitu a nabízejí bezproblémový budoucí přechod na plné verze produktů. Vyhněte se potížím s různými nekompatibilními DWG soubory.
Řešením jsou "LT" verze produktů Autodesk. Do 25.3.2013 můžete využít zpětný rabat (odměnu) 300 Euro při koupi nové licence nebo 200 Euro při upgrade CAD produktů AutoCAD LT 2013, Inventor LT 2013, Revit LT 2013 (nebo jejich sad "Suite"). Upgrade lze využít pro přechod z verzí 2012 až 2007. K upgrade AutoCADu LT dostanete navíc ještě dárek!
Viz Rozsviťte to s LT
Zamiřte vzhůru - sady Autodesk Design Suite
DS Jste-li uživateli aktuálních verzí samostatných produktů Autodesk, můžete do 25.dubna 2013 využít nabídky zvýhodněného přechodu na některou z profesní sad Autodesk Design Suite dle vašeho výběru, nebo na nejnovější profesní verze AutoCADu. Doplňte si do AutoCADu nejnovější funkce určené pro váš obor a zvyšte svou produktivitu. Sleva upgrade na profesní aplikace činí 20% (Design Suites), resp. 15% (AutoCADy).
Podrobnosti na Zamiřte vzhůru
ELD Elektronická distribuce licencí Autodesk (ELD)
Od 1.března se změnil způsob distribuce většiny softwarových produktů firmy Autodesk. Podobně jako v případě aktualizací v rámci Subscription jsou nyní i nové licence CAD aplikací Autodesku (s výjimkou LT) dodávány formou downloadu, nikoliv formou fyzické „krabice“. Výhodou pro zákazníka je rychlost dodávky, snazší distribuce uvnitř firmy (pobočky), přehlednost (elektronické úložiště, nikoliv „povalující“ se média) a v neposlední řadě i ekologický dopad.
Postupy a pokyny viz ELD licence Autodesk
Sjednocení cen subscription - new/renew
Od 28.března dochází ke sjednocení cen obnovy Subscription - "renewal" bude stát u všech produktů stejně jako nové subscription (v současné době se tyto dvě ceny u některých produktů lišily). Vzhledem k tomu, že cena "renewal" je dnes u některých produktů o něco nižší, využijte termínu pro včasnou obnovu vašich subscription kontraktů. Zákazníci s kontrakty vypršelými před méně než 365 dny, nebo s kontrakty které vyprší do 90 dnů po 28.březnu (do 24.června), mohou využít obnovy svých subscription kontraktů před 28.březnem, za stávající nižší ceny.
Podrobnosti na Sjednocení cen Subscription
Cloud Autodesk 360
Cloud služby "Autodesk 360" využívají již milony uživatelů. Některá zajímavá čísla: systém "Autodesk PLM 360" má více než 10.000 uživatelů, služba "Simulation 360" vypočetla od svého spuštění na podzim loňského roku již 30.000 simulačních úloh, "AutoCAD WS" zaznamenal již více než 11.000.000 downloadů a měsíčně jej použije více než 2.000.000 unikátních uživatelů.

Galerie obrazů "TIME TO CAD" - historie projektování (malby R.Brichcína pro CAD Studio, 1994).

Autodesk spolupracuje s výrobcem 3D tiskáren MakerBot Replicator - budou společně uvádět na trh řešení pro snadný 3D tisk CAD modelů.

50. výročí CAD programů - v roce 1963 vytvořil Dr. Ivan Sutherland na MIT interaktivní grafický program Sketchpad.

Aktualizována online kalkulačka porovnávající ceny Subscription a Upgrade nejprodávanějších produktů Autodesk.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk Project Pinocchio - řezbář v cloudu
- Jak šel čas s logem Autodesk
- Autodesk Project Cyborg - CAD pro nanosvět
- Uživatelé Autodesk produktů oslňují svět
- Firemní pozadí Inventoru

Jaké je maximální rozlišení při tisku z AutoCADu do TIFF souboru? Poradí Tip 9122.
Jak lze podstatně zvýšit kvalitu zobrazení 3D modelu v Navisworks? Viz Tip 9140.
Jak převést pomalé skenované soubory PDF do DWF? Čtěte Tip 9110.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Konference: Digitální prototypy - od návrhu po simulaci
FOR INDUSTRY V rámci 12. mezinárodního veletrhu strojírenských technologií "FOR INDUSTRY 2013" na výstavišti PVA Letňany se 23.4.2013 uskuteční odborná konference CAD Studia "Digitální prototypy - od návrhu po simulaci". Seznamíte se na ní s nejnovějšími CAD/CAM/CAE technologiemi a jejich přínosy pro zvyšování efektivity a snižování nákladů přípravy výroby.
Zaregistrujte se na tuto konferenci, součástí registrace jsou i volné vstupenky na veletrh FOR INDUSTRY.
Autodesk Fusion 360
Fusion Autodesk Fusion 360 je chystaná a napjatě očekávaná 3D aplikace Autodesku pro digitální prototypování založená na web-cloud technologiích. Díky "neomezenému" výkonu cloud serverů má uživatel k dispozici v prostředí internetového prohlížeče plnohodnotnou 3D CAD aplikaci s rychlým ovládáním a s výkonnými funkcemi pro zpracování CAD souborů v různých formátech, pro modelování, analýzu, publikování a online spolupráci. Cloud aplikace Autodesk Fusion 360 kombinuje organické volnoplošné modelování, povrchové a objemové modely do jednoho integrovaného řešení.
Více informací a ukázky na Fusion 360

video Na našem YouTube kanálu najdete nová videa k elektro aplikaci AutoCAD ecscad 2013 nebo ukázku vytvoření a rozmístění razníků Inventoru, či vytvoření nové polohy sestavy.

Podstatné urychlení aplikace Autodesk Showcase volbou výkonnější grafické karty (zde: nVidia) - video-porovnání "side-by-side".

I bez Inventoru můžete snadno modifikovat iVlastnosti souborů Inventoru nebo stanovit celkovou cenu dané varianty sestavy - viz Tip 9100 a Tip 9105.

Jak v Inventoru vytvořit elipsu definovanou ohniskovou vzdáleností? Čtěte Tip 9099.
Jak vytvořit nový vzhled materiálu v knihovně Inventoru? Poradí Tip 9120.
Jak v Inventoru zjistit celkový vnější povrch sestavy? (nátěr) Viz Tip 9121.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Záborák 1.0
Záborák Nová nadstavbová aplikace CAD Studia - "Záborák" - je určena pro projektanty inženýrských staveb - přináší pohodlí, rychlost a přesnost vytváření záborových elaborátů přímo z projekčních podkladů v AutoCADu Map nebo Civil 3D a dat katastru nemovitostí. Zpracovává online katastrální data RÚIAN i data formátu VFK - nyní přímo v prostředí projekční aplikace. Aplikace Záborák umožňuje vkládat do DWG výkresu katastrální data RÚIAN ve formě uzavřených polygonů, nad kterými lze po zadání různých typů záborů provést analýzu překrytí s výpisem dotčených parcel. Tento první výpis slouží jako podklad pro objednání podrobnějších dat ve formátu VFK (ČÚZK). Po doplnění dat VFK pak tato aplikace vygeneruje přehledný záborový elaborát v tabulkové formě.
Více na RÚIAN a záborové elaboráty
Od inspirace až po plány - projekční řešení pro malé firmy
Pro malé firmy s velkými plány. AutoCAD Revit LT Suite - nyní se zvýhodněním 300€. Sada AutoCAD Revit LT Suite spojuje funkce BIM (Building Information Modeling) s výkonnými kreslicími funkcemi CAD pro silné, přesné a efektivní návrhové procesy a přesvědčivé projekty. Funkce AutoCAD Revit LT Suite jsou navrženy přímo pro malé projekční a stavebně inženýrské firmy. Produkt obsahuje praktickou kombinaci osvědčených aplikací Autodesk Revit LT a AutoCAD LT.
Čtěte na Od inspirace až po plány
Přejděte z Revit Suite se slevou 40% na Autodesk Building Design Suite Premium 2013
Revit Suite Do 22. března 2013 (prodlouženo) můžete přejít z vaší starší verze projekční sady "AutoCAD Revit Architecture Suite" (nebo MEP Suite nebo Structure Suite) se slevou 40% na nový produkt Autodesk Building Design Suite Premium 2013 (BDS). Ten obsahuje vedle Revitu (Architecture, MEP i Structure) a AutoCADu i řadu dalších projekčních nástrojů řady 2013 (např. 3ds Max a Navisworks). Nabídka platí pro uživatele aplikací AutoCAD Revit Architecture Suite, AutoCAD Revit MEP Suite, AutoCAD Revit Structure Suite, a to verze 2012 a starších.
Podrobnosti na Přejděte z Revit Suite na BDS Premium
Online mapy v AutoCADu - Plex.Earth Tools 3.0
Plex.Earth Nová verze aplikace Plex.Earth Tools 3.0 pro AutoCAD 2013 (a jeho profesní verze) umožnuje velmi jednoduše přidat do vašich projektů kompletní mozaiku barevných mapových leteckých snímků z nejrůznějších populárních mapových online služeb nebo modely terénu z Google Earth. Aplikace je určená především pro projektanty inženýrských, dopravních, vodohospodářských a ekologických staveb. Verze 3.0 podporuje mapy z aplikací Google Earth, Bing Maps, OpenStreet Maps, ArcGIS, nebo z WMS služeb (například online katastru nemovitostí).
Ukázky viz Plex.Earth Tools
Snídaně s Autodeskem: BIM pro nosné konstrukce
Přijměte naše pozvání na již tradiční akci „Snídaně s Autodeskem“ a seznamte se novými BIM nástroji pro projektování, analýzu a statické výpočty nosných konstrukcí - ocelových a betonových konstrukcí. Představeny budou aplikace Autodesk Revit Structure, AutoCAD Structural Detailing, Autodesk Robot Structural Analysis, Autodesk Navisworks a nejnovější výpočetní web-cloud aplikace Autodesku.
Praha, 3.dubna 2013 - viz registrace

Nová stránka věnovaná BIM technologiím a jejím přínosům pro projekční praxi. Obsahuje i přehled stávajících BIM standardů.

Nakoukněte na nové verze 2014 produktů řady Autodesk Media and Entertainment.

Galerie CAD vizualizací - přesvědčte své klienty.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Neflákáme se (Záborák, Plex)
- Dynamický profil z koridoru

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- 3D modely měst pro BIM a GIS - CyberCity 3D
- Výsledky rozsáhlého britského průzkumu o BIM

Jak vyšetřit vlastní frekvenci (stabilitu) lávky či mostu pomocí Autodesk Robot? Postup najdete v Tipu 9129.
Jaké typy TIFF souborů jsou podporovány v Revitu? Přečtěte si Tip 9111.
Umíte přidat vlastní typy tlakového potrubí do AutoCADu Civil 3D? Napoví Tip 9114.

 GIS, mapování, FM

GIS řešení Autodesk pro teplárenství
Teplo Přijměte naše pozvání na workshop věnovaný moderním softwarovým GIS řešením pro správu teplárenských sítí, procesy řešení poruch, údržby a odstávek. Představené GIS/FM aplikace nabízejí integraci se stávajícími systémy, daty, propojení se státními registry RÚIAN, mobilní a web přístupy.
Viz Registrace

Jak přemístit soubory GeoTIFF automaticky do správné polohy? Pomůže Tip 9138.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Obnoven program "Zbavte se staré"
HP obnovuje program "Zbavte se staré", v jehož rámci můžete upgradovat vaši starou tiskárnu, resp. starý plotr (buď konkurenční, nebo starší HP) na nejnovější modely HP Designjet. Původní velkoformátovou tiskárnu nebo plotr od vás odkoupíme za ceny až 83.000,-Kč (podle nově zakoupeného modelu). Využijte této akce pro zrychlení, zpřesnění, ulehčení a zlevnění vašich velkoformátových tiskových procesů. Nové modely navíc podporují moderní web-cloud technologie a nové verze operačních systémů a CAD aplikací.
Viz Zbavte se staré, videoukázky
Ušetřete v březnu při nákupu plotru HP Designjet
Do konce března platí mimořádně zvýhodněné ceny některých modelů plotrů (velkoformátových tiskáren) řady HP Designjet. Tato akční nabídka představuje slevu ve výši 6% - 19% ze standardních cen a platí pro vybrané modely plotrů určených především pro CAD konstrukční a projekční kanceláře, resp. GIS a DTP pracoviště.
Viz Ušetřete při nákupu plotru

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

GeoRefImg - aktualizovaná verze georeferencovaných obrázků s ošetřením chyb world souborů (Mac verze na vyžádání)
BlkAnnot - mění vlastnost "poznámkový" u vybraných bloků AutoCADu
3DF2L - převádí objekty 3DFace na 2D nebo 3D úsečky

Exchange Apps Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • AutoCAD WS Mobile pro Android, V1.6.2
  • Autodesk BIM 360 Glue Mobile 1.2
  • CADVault 6 runtime (2013)
  • Microsoft Lync 2010 Attendee - nový klient pro webináře CAD Studia
  • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Vizualizační služby - prezentace prodává
Kancelář Přesvědčivá prezentace vašich CAD návrhů pomáhá vyhrávat projekční zakázky i prodávat výrobky - i laikům zprostředkuje reálný vjem budoucí stavby nebo vyráběného produktu. Výkonné vizualizační nástroje nebo samostatné aplikace jsou sice dnes již součástí většiny 3D CAD/BIM řešení, nemusíte se spoléhat jen na vaše schopnosti a časové možnosti. CAD Studio nabízí zakázkovou tvorbu profesionálních 3D vizualizací a animací.
Viz ukázky na Vizualizační služby
Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Aktuální nabídku webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Práce s databází v Plant 3D (Pá 15.3.) a Kótování v Revitu (Pá 22.3.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2013.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Aktualizace diskusí na CADforum.cz
Sekci diskusního fóra na CADforum.cz byla zaktualizována na novou verzi. Přečtěte si co je nového a vyzkoušejte si novou podobu CAD diskusí.
Viz sekce Fórum na CADforum.cz
Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.301 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Přepnutí jazyka Obsahového centra Inventoru 2013 a 2012. Výkres který otevíráte nebyl vytvořen pomocí Education produktu Autodesk. Jak řešit komunikační a paměťové problémy komponent Autodesk Sync? Jak hromadně změnit textový styl v projektu ECSCADu? Havarijní vrácení vypůjčené síťové licence. Výpočet délky šroubů v AutoCAD Plant 3D. Změna barev prvků projektu po aktualizaci Windows 7/MSIE 10. Chybějící části kontextového ribbonu v Revitu 2013. Vymazání skupiny bloků podle jména. Tisk ořezových linií při nestingu na tiskárnách HP Designjet. Převod Revit souboru do STEP (.rvt na .stp) Jak zobrazit hodnoty pokosu v kusovníku?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 9.558 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 48.120, počet příspěvků již 92.513). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Nejhorší strategie je přeskakovat propast dvojskokem. (B.Disraeli)
- odpírači cloudu: váš odpor je marný, budete asimilováni! ZDnet
- optimista? pesimista? inženýr! poloprázdná sklenice (obrázek)
- sláva, bezpapírová budoucnost je tady (video)
- "dress code" technika - návod (obrázek)
- také vám cukají oči? (optické iluze)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - pobočky viz Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3