CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - únor '15

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0215.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy: AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD LT 2015 nyní u nás získáte za 9.800 Kč
Desktop Subscription Českou verzi populární 2D CAD aplikace AutoCAD LT 2015 (popř. projekční 3D BIM nástroj Revit LT Suite 2015 nebo konstrukční 3D aplikaci Inventor LT Suite 2015) můžete získat pomocí moderního způsobu licencování – "Desktop Subscription" - a to již za 9.800 Kč ročně. Porovnejte si pomocí online kalkulačky tento náklad s cenou standardní trvalé licence (33.000 Kč) a jejím "Maintenance Subscription" (6.100 Kč ročně), popř. se starší metodou upgrade (23.000 Kč jednou za X let). Ceny jsou orientační a uvedené bez DPH.
Viz AutoCAD LT jen za 9.800 Kč
Skončila možnost upgrade - co teď?
Upgrade Jak jsme s velkým předstihem informovali, k 1. únoru 2015 skončila možnost nákupu upgrade licencí CAD software firmy Autodesk. Pokud jste uživatelem některého z produktů Autodesku, jaké jsou nyní vaše možnosti údržby a aktualizace licencí? Shrnujeme další možnosti a doporučení, včetně ještě probíhající nabídky cross-upgrade (do 6.3.2015).
Čtěte na Skončila možnost upgrade
Křížové upgrade ještě do 6. března
Ještě do 6. března můžete provést křížový upgrade z vaší staré (standardně již neupgradovatelné) verze produktu Autodesku. Křížovým upgrade můžete přejít na jiný, vyšší typ produktu - např. z AutoCADu na Inventor nebo Revit či na sadu Design Suite.
Viz též cadstudio.cz/upgrade
Chystaná změna trvalých licencí Autodesk od 1.2.2016
Autodesk chystá změnu způsobu licencování nově pořizovaných produktů. Nyní byly oznámeny konkrétnější obrysy a první milník tohoto plánu přechodu na licence typu Desktop Subscription, tedy formou pronájmu. Od 1. 2. 2016 (tedy za rok) plánuje Autodesk zastavit prodej nových trvalých licencí vybraných samostatných produktů. Nové licence těchto produktů bude možné získat pouze formou Desktop Subscription, tedy měsíčního, kvartálního, ročního nebo víceletého pronájmu. Samotný produkt se změnou typu licence nemění, jde o normální, lokálně nainstalované aplikace.
Podrobnější informace viz Změna trvalých licencí Autodesk
Změna portálu Subscription Centrum od 13.3.2015
Na 13. března 2015 je plánováno spuštění nového webového portálu "Autodesk Accounts" pro správu licencí a produktů Autodesku. Ten nahradí stávající Subscription Centrum. Část funkcí je dostupná již dnes, a to i v češtině. Přístup si tedy můžete sami vyzkoušet, na adrese www.autodesk.com/account.
Podrobný popis funkcí a ovládání viz blog Nový portál pro správu licencí Autodesk
Přehled bonus nástrojů CS+
CS+ Většina zákazníků CAD Studia využívá rozšířených funkcí produktů Autodesku díky doplňkovým bonus nástrojům "CS+". Ty zvyšují produktivitu práce konstruktérů a projektantů. Rodina těchto bonus aplikací, knihoven a šablon pro CAD, BIM a PDM produkty Autodesk se stále rozrůstá podle podnětů stávajících uživatelů. Přehled nejdůležitějších doplňků z rodiny CS+, které jsou dostupné přes Helpdesk CAD Studia, najdete na web stránce CS-Plus.
Studentská videa na CADforum.cz
Video100 Na portálu CADforum.cz jsme zprovoznili novou funkčnost, určenou především pro studenty (ale nejen pro ně) - "video za stovku". Vlastní natočené videotipy a postupy můžete publikovat na kanálu CAD Studia a za každé publikované video získáte výhru 100 Kč (autor nejpopulárnějšího videa pak ještě navíc 300 Kč). Zviditelněte se jako CAD expert.
Podrobná pravidla viz Publikujte vlastní CAD video
RAL barvy pro všechny Autodesk produkty
Tobias Zetterberg vytvořil knihovnu RAL barev ve formátu materiálové knihovny AdskLib. Tu lze využít prakticky ve všech 3D produktech Autodesku. RAL odstíny průmyslově vyráběných nátěrů tak můžete snadno připojit do AutoCADu, Revit, Inventoru, Showcase apod.
Viz Download a tipy: Tip 10203, Tip 4496

video Na YouTube kanálu CAD Studia najdete ukázku použití Utility SelCor pro výběr objektů seznamem souřadnic a "studentské video" - postup instalace nadstavby CAD Standardy.

Jednou ze zajímavých novinek cloudového prohlížeče A360 je upload složených CAD návrhů - výkresů a 3D modelů složených z více souborů - např. IAM, RVT, DWG... Prohlížeč rozumí jejich vzájemným vztahům a struktuře.

Ukázka použití cloud aplikace "Autodesk 123D Circuits" pro návrh obvodu blikající LED s modulem Arduino.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2015 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Jak výrobci pro stavebnictví využívají BIM
- Nový portál pro správu licencí Autodesk

Proč je text importovaný z DGN zobrazován tlustě? Viz Tip 10178.
Umíte v AutoCADu vložit blok z jiného DWG výkresu? Čtěte Tip 10172.
Jak z DWG vytvořit PDF soubor bez AutoCADu? Poradí Tip 10181.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Fusion 360 zdarma pro předplatitele Product Design Suite
Fusion360 Moderní 3D CAD/CAM aplikace Autodesk Fusion 360 je nyní k dispozici zdarma pro všechny majitele Maintenance nebo Desktop Subscription (předplatného) konstrukční aplikační sady Autodesk Product Design Suite (PrDS). K verzi Premium získáte Fusion 360, k verzi Ultimate pak nový Fusion 360 Ultimate. Verze F360 Ultimate obsahuje navíc pohledy 3D rozpadů a animace sestav, rozšířené nástroje pro spolupráci, včetně souběžných revizí a práce s variantami návrhu, 3-osý CAM a rozšířenou podporu.
Nové CADstudio Vault Tools a Inventor Tools
VaultTools Zákazníci CAD Studia dostávají k dispozici aktualizované verze dvou populárních bonus nástrojů z rodiny aplikací CS+. Jde o bonus doplňky do Autodesk Vaultu - CADstudio Vault Tools a doplňky do Autodesk Inventoru - Inventor Tools (X-Tools). Doplňková aplikace X-Tools 2.5 pro Inventor 2015 je dokončována a byla proto uvolněna její veřejná beta verze. Jsou v ní zahrnuty požadavky našich zákazníků i řada obecných dotazů z diskusí na CAD Fóru.
Další informace a odkazy ke stažení viz Nové CADstudio Tools
Nová Vault aplikace "Number Reservation"
Nová aplikace CADstudio Number Reservation for Vault 2015 slouží pro rezervace čísel z číselníku Vaultu. Tato aplikace se hodí do firem, kde konstruktér, resp. projektant, potřebuje nejdříve získat čísla výkresů (nebo alespoň jejich velkou část) a posléze jednotlivým číslům přiřazuje zpracovávané výkresy
BIM technologie - Výrobci produktů pro stavebnictví
Curling Vyrábíte produkty pro stavebnictví? Např. fasády, okna, výtahy, vytápění, svítidla, klimatizace, sanita, nemocniční vybavení, kotle, rozvody, apod.? Přijďte se seznámit s novými možnostmi moderních nástrojů BIM technologií pro váš obor - snazší přenosy dat, inteligentní knihovny výrobků, automatizace konstruování, výrobní aplikace TZB, web konfigurátory, sdílení projektových dat v cloudu a další. A k tomu se přiučíte curlingu.
24. února, Curling centrum Praha - registrace
MFG workshop - Slovensko
Prijmite pozvanie na dvojdňovú akciu - workshop firmy CAD Studio pre konštruktérov zameraný na praktické postupy a tipy pre tvorbu digitálneho prototypu. Naučte sa tvoriť vaše projekty efektívne s využitím tých najnovších technológií a postupov. Okrem iného sa naučíte ako správne nastaviť prostredie Inventora, ako vytvoriť vlastné knižnice a štandardy pre zjednotenie práce vo vašej konštrukčnej kancelárii. Zoznámime vás s funkciami pre efektívnu prácu vo veľkých zostavách a najnovšími funkciami software Autodesku.
19.-20.2.2015 v hoteli Bránica - Belá (pri Žiline) - Program a registrácia

video Nové video na YouTube kanálu CAD Studia nabízí ukázku výsledků pádového testu z Autodesk Simulation Mechanical.

Největší malajský výrobce automobilů, Proton (vyrobeno 4 mil. vozů, prodeje ve 26 zemích světa), navrhuje novou výrobní řadu v produktech Autodesku pro digitální prototypování.

Autodesk Inventor 2015 v rozlišení UHD/4K - 3840 x 2160 pixelů?.

Konstruktér: Technické manuály a prezentace podle CAD modelů.

Byl uveden SP1 pro Nastran In-CAD 2015.

Na blogu PLMguru.cz, věnovaném aplikaci Autodesk PLM 360 a na blogu- InventorGuru.cz věnovaném digitálním prototypům najdete:
- O čem je Autodesk PLM 360
- Service Pack 1 pro Nastran In-CAD 2015 je k dispozici
- Symbolické odkazy pro přesměrování aplikací na rychlé SSD (zrychlení Inventoru)

Proč Inventor otevírá soubory ze starších verzí pomaleji? Viz Tip 10200.
Jak jsou vymezeny uživatelské role v systému správy projektů A360 Team? Čtěte Tip 10004.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Vizualizace potrubních modelů (Kočka IT)
KočkaIT Společnost Kočka IT využívá CAD nástroje Autodesk Plant Design Suite pro tvorbu velmi rozsáhlých potrubních projektů a modelů. Vyjímkou není ani DWG model o velikosti 3GB(!). Zajímavé je využití služby Autodesk cloud rendering na takovýchto velkých modelech - 3GB potrubní model z AutoCAD Plant 3D se přes Navisworks rendroval na pracovní stanici 14 hodin, tentýž model v cloudu 13 minut (jen v o málo horší kvalitě).
Ukázky vizualizací najdete v albu na Google+.
BIM workshop - Slovensko
Prijmite pozvanie na dvojdňovú akciu spoločnosti CAD Studio zameranú na praktické postupy a tipy pre nasadenie projekčnej BIM aplikácie Autodesk Revit. S rozširujúcimi sa požiadavkami na odovzdávanie BIM podkladov rastú aj nároky na najnovšie postupy projektovania - naučte sa efektívne vytvárať vaše budúce víťazné projekty.
19.-20.2.2015 v hoteli Bránica - Belá (pri Žiline) - Program a registrácia

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout záznam webináře Úvod do Autodesk Fabrication, nebo ukázku Urbanistického plánu z Autodesk InfraWorks.

Byl uveden Service Pack 6 (UR6) pro Autodesk Revit 2015 a Revit 2015 R2.

Byly uvolněny nové silniční podsestavy CADstudio pro Civil 3D 2015.

Byly uvolněny aktualizované verze CS+ aplikací CAD Studia CivilTools a VaultTools.

Uvedena nová pomůcka CADstudio Mazání Materiálů - vyčištění duplicitních materiálů pro Revit 2015.

Nová česká učebnice Autodesk Revitu ke stažení v PDF (190 stran) - Základy BIM - Revit Architecture - seznámení s programem.

Ukázka použití A360 Collaboration for Revit (Revit cloud server).

Hodnocení BIM aplikací podle G2Crowd - Revit a AutoCAD v kvadrantu úspěšných leaderů.

FÓRUM ČESKÉHO STAVEBNICTVÍ 2015 - Jak se přípravit na lepší časy? (BIM, urbanismus, standardy, talenty, státní správa)

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Nové silniční podsestavy pro C3D 2015
- Vychytávky v editoru koridoru

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Benefity Subscription v kostce
- Úspěšný 3. ročník konference BIM-Fórum 2015
- Počítání teploty v Revitu (°C vs. Kelviny)
- Vkladáme dvere/okná do obvodového plášťa v Revite

Jak vypnout výzvu k zadání názvu podsestavy Civilu 3D? Čtěte Tip 10180.
Proč mám pomalý dialog Materiály v Revitu 2015? Viz Tip 10184.
Na izometrii se nezobrazuje čára izolace (Plant3D)? Poradí Tip 10197.

 GIS, mapování, FM

Nová verze vyjadřovacího portálu v provozu
Pro správce sítí a obecně jakéhokoliv majetku či technické infrastruktury v prostoru, je velmi důležitá agenda „poskytování vyjádření“. Povinnost poskytovat vyjádření je stanovena v zákoně a na správce se obrací zejména odborní stavebníci a laická veřejnost. CAD Studio před více než rokem uvedlo do provozu své první řešení v této oblasti: vyjadřovací portál pro společnost ČEVAK. Nyní byla uvolněna nová verze aplikace nabízející podstatně odlehčené uživatelské rozhraní a efektivnější vnitřní řešení, které poskytuje uživateli komfortnější způsob zadání vstupních údajů žádosti.
Viz Nová verze vyjadřovacího portálu

Byl uveden "Coordinate systems hotfix" pro opravu JTSK v mobilním GIS prohlížeči Autodesk Infrastructure Map Serveru 2015.

Aplikace Google Earth Pro je nyní zdarma - viz download.

Jak nastavit kvalitu zobrazení v InfraWorks 360? Čtěte Tip 10186.
Proč mi Mobile Viewer z AIMS205 hlásí chybu při zobrazení mapy v JTSK? Pomůže Tip 10189.
Jak generovat modely budov s dvorky v Infraworks? Viz Tip 10171

 Hardwarové produkty pro CAD, IT, novinky, akce

CadMouse - 2D myš od 3Dconnexion
CadMouse Společnost 3Dconnexion, výrobce 3D myší, uvedla novou 2D(!) myš pro určenou CAD profesionály. Kromě ergonomie a přesnosti se může pochlubit i dalšími funkcemi pro rychlý přístup k příkazům CAD aplikací, tak je znáte z 3D myší této firmy.
Více na CadMouse.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

BLegend - tvorba obrázkové legendy bloků v AutoCADu s opraveným vkládáním legendy do USS
srxText - vyhledání/nahrazení textu v DWG pomocí regulárních výrazů s doplněnými příklady
CADstudio Mazání Materiálů - vyčištění duplicitních materiálů pro Revit 2015
CADstudio Number Reservation - pro Vault, viz výše

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • TRIAL verze AutoCAD 2015 CZ, Revit, Inventor, 3ds Max, Civil, Map, atd.
 • Autodesk Inventor HSM 2015 Update 6 (SP6)
 • Revit 2015 Update Release 6
 • Autodesk Nastran In-CAD 2015 Service Pack 1
 • Autodesk InfraWorks 2015.3 Service Pack 1
 • Autodesk InfraWorks 2015.3 360 Service Pack 1
 • Coordinate systems hotfix for Mobile Viewer in AIMS 2015 (JTSK)
 • Autodesk Fusion 360 R2 (V2.0.1407)
 • AutoCAD 360 for Android, V2.2.1
 • Autodesk A360 for Android, V1.4
 • Autodesk FormIt for Android, V8.0
 • Autodesk ForceEffect for Android, V2.7.13
 • Autodesk MeshMixer 10.8 (V2.8)
 • CADstudio Civil Tools 2015 1.1
 • CADstudio VaultTools 1.2.6
 • CADstudio X-Tools 2.5 beta
 • CADstudio Mazání Materiálů - vyčištění duplicitních materiálů pro Revit 2015
 • Nové silniční podsestavy CADstudio pro Civil 3D 2015
 • TeamViewer 10 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Animace v Navisworks 2015 (20.2.), Autodesk Nastran In-CAD (27.2.) a Autodesk Vehicle Tracking 2015 (27.2.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2015.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Na stránce Download nebo v Helpdesku CAD Studia najdete aktualizovanou verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory CAD Studia.

7.058 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Přehled CAD a BIM formátů podporovaných v Autodesk Infraworks 2015. Nastavení síťového licenčního serveru FlexNet pro software více výrobců. Proč nemám dostupné plné verze cloud aplikací? Inventor - pomalé načítání ze sítě (příčiny). Mapování symbolu ventilu PID na uživatelský prvek Plant 3D. Snadné přečíslování COGO bodů v Civil3D. Zmizení úchopových bodů nivelety u podélného profilu. Přenos fotografií v Autodesk Memento se zastaví na 0%. Jak odemknout náčrt v modelu z Design Acceleratoru? Jak ozrcadlit objekty s automatickým vymazáním originálů? Některé rodiny nejsou v pohledu řezu říznuté.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 11.445 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií. Nyní nově s možností hromadného downloadu vybraných bloků.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 61.068, počet příspěvků již 107.177). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Se zákony je to podobné jako s párky. Je lepší, když nevidíme, jak se dělají. (Bismarck)
- když to umíš, je to jednoduché (video)
- nekonečná vlaštovka nad sporákem (video)
- proč už na světě nejsou jednorožci? (video)
- nejlepší bowlingové triky (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29