CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - únor '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0214.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:
Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Přichází proměna - upgrade se mění na subscription (ušetřete 30%)
Přichází proměna Autodesk plánuje ukončit prodej veškerých upgrade licencí k 1. únoru 2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu CAD software levnější a flexibilnější systém subscription (který navíc zahrnuje další CAD nástroje a služby), popř. pronájmy licencí (rentals). Abychom vám usnadnili včasný přechod na systém předplatného, nabízíme nyní dočasnou 30% slevu na nákup upgrade ze starších licencí Autodesku (2008 a vyšší) na aktuální verze 2014 (sleva platí při nákupu se Subscription, bez Subscription je sleva 20%). Právě Subscription vám mj. zajistí i automatický přechod na letošní verze "2015". Sleva 30% platí jen do 25.4.2014, upgrade z verzí 2008 je možný jen do 31.3.
Další informace na Přichází proměna
300 Euro pro vás při nákupu CAD aplikace řady LT 2014
300 Euro pro vás Do 27. března 2014 získáte zpětný rabat (odměnu) při koupi nové licence CAD produktů AutoCAD LT 2014 (Windows nebo Mac), Inventor LT 2014, Revit LT 2014 nebo sad AutoCAD Inventor LT Suite 2014 či AutoCAD Revit LT Suite 2014. Částku ve výši 300 Euro na každou zakoupenou licenci se Subscription (resp. 200 Euro při koupi bez Subscription) získáte na váš bankovní účet po vyplnění jednoduchého web formuláře.
Viz CAD nástroje řady LT 2014 s 300 Eury pro vás
Poslední týdny pro upgrade verzí 2008
EOL2008 Blíží se pravidelný březnový termín ukončení možnosti upgrade (tzv. "obit") některých starších verzí produktů Autodesku. Již jen do 25. března 2014 tak máte možnost zakoupit upgrade z CAD produktů řady 2008. Ukončení možnosti upgrade se týká všech produktů řady 2008 - zajistěte si včas nové verze s pokročilejšími funkcemi a kompatibilitou s CAD formáty a OS.
Viz Upgrade verzí 2008
Cloud Autodesk 360 nahrazuje službu Freewheel pro zobrazení 2D/3D CAD
Každý uživatel s účtem na Autodesk 360 nyní může své CAD soubory zpřístupnit nejen pro download, ale i pro interaktivní prohlížení - zcela bez potřeby CAD prohlížeče, v pouhém web browseru. Prohlížet tak lze nejen publikační soubory DWF, ale i nativní DWG, IPT, RVT, STEP, STL, IGES, SLDPRT, CATPART, Parasolid a další běžné CAD formáty. Data lze prohlížet i na mobilních zařízeních.
Viz Autodesk 360 nahrazuje službu Freewheel
Zjednodušený přístup ke stahování software Autodesk
Download Pokud si potřebujete stáhnout (či znovu stáhnout) některý z CAD produktů Autodesku, který máte zakoupený nebo pronajatý, nemusíte spoléhat jen na přístup přes známé Subscription centrum. Produkty spojené s vaším uživatelským účtem máte k dispozici ke stažení i přímo na stránce správy vašeho účtu Autodesk ID. Tam vidíte i aktuální stav čerpání prostoru ve vašem datovém cloud úložišti a další služby cloudu Autodesk 360.
Viz Stahování software Autodesk

Pro hromadný report údajů z rohových razítek nebo z vlastností DWG výkresů můžete využít novou utilitu CSreportAtt.

Nástroje pro vytvoření odsazeného 3D povrchu shrnuje video a Tip 9681 (VIP).

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2014 v češtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Šablona - podceňovaný nástroj produktivity
- Výkresová dokumentace modelů z Autodesk Fusion 360
- Dvacetistěn a další modely skládané z papíru - 3D rozvin
- ReCap Photo jako součást Autodesk ReCap 360

Odkud si mohou stáhnout pronajatý software Autodesk (rental)? Viz Tip 9682.
Jak vynutit aktualizaci obsahu tabulek načítaných přes datové spoje? Poradí Tip 9664.
Jaké CAD formáty jsou podporovány v online prohlížeči Autodesk 360? Čtěte Tip 9653.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak povýšit konstrukční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

Autodesk Fusion 360 v prodeji - formou pronájmu
Fusion360 Autodesk uvedl novou verzi modelovací CAD aplikace kombinující konstrukci a design s nástroji pro spolupráci, aplikace, která je založená na cloud technologiích - Fusion 360 (verze 2.0.1042). V konstrukčním prostředí aplikace je nyní k dispozici historie návrhu (časová osa). Vedle konstrukčních funkcí samotné aplikace je významnou novinkou její lokalizace do dalších jazyků, včetně češtiny. Podstatnou změnou prošlo prostředí správy projektů a dokumentů, tzv. Dashboard (hub). Tento panel nyní poskytuje přehlednější přístup k dokumentům a informacím o posledních změnách provedených vámi i dalšími členy vašeho konstrukčního týmu. Fusion 360 je pro studijní a kutilské použití zdarma, pro komerční použití je dostupný formou kvartálního nebo ročního pronájmu.
Podrobněji na Autodesk Fusion 360 v prodeji
Novinky InventorCAM 2014
iMachining Přehled základních vylepšeních, které InventorCAM 2014 přináší:
 • Možnosti nastavení aplikace doplněný o požadavky uživatelů
 • Vylepšený modul 2D frézování
 • Vylepšené možnosti editace drah
 • Nové technologie obrábění a možnosti nastavení v modulech HSS, HSR a HSM
 • Nové technologie obrábění, možnosti nastavení a pokročilejší nastavení operací v modulu pro 5os. souvislé frézování
 • Konverze HSM operací do 5os. souvislých operací
 • Propracovanější nastavení operací v progresivních strategiích 2D a 3D iMachining
 • Přehlednější a jednodušší soustružení
 • Vylepšené nastavení v možnostech stroje při Frézování - Soustružení
 • Rozšíření možností Sondy
 • Gravírovací operace byly rozšířeny
 • a mnoho jiného...
Pokud máte zájem o bližší seznámení s aplikací InventorCAM 2014 a jejími novinkami, rádi vám na vyžádání představíme novou verzi tohoto plně integrovaného CAM softwaru.
AutoCAD ECSCAD od MuM - jak postupovat?
Jak jsme již informovali, vývoj elektro aplikace ECSCAD předchází zpět na společnost MuM. Pokud jste vlastníky stávající verze AutoCAD ECSCAD a uvažujete o upgrade, nebo pokud máte váš ECSCAD krytý programem Subscription, nebo pokud uvažujete o pořízení této elektroprojekční aplikace, máme pro vás důležité informace o budoucím vývoji a podpoře tohoto produktu.
Čtěte na AutoCAD ECSCAD od MuM
GCE - digitální prototypy pomáhají vyvíjet výrobky pro zdravotnictví
GCE Společnost GCE s.r.o. vyrábí zařízení pro využití technických plynů, zejména pro svařování a řezání, průmyslové aplikace, zdravotnickou a laboratorní techniku či speciální a čisté plyny. Téměř čtyřicítka konstruktérů, vývojářů i technologů dnes využívá pokročilých možností nejnovějších, oborově zaměřených sad aplikací Autodesk Product Design Suite, stejně jako řešení Autodesk Vault Professional pro pokročilou správu technické dokumentace.
Viz GCE - digitální prototypy
Pozvánka na workshop "Autodesk Vault"
Nestali jste se konstruktéry abyste spravovali data. Workshop je určen zejména pro stávající uživatele základní verze Vaultu, ale i pro ty, kdo se chtějí seznámit s možnostmi a přínosy řízené dokumentace v procesu vývoje a konstrukce v CAD nástrojích společnosti Autodesk. Výhody implementace PDM systému Vault Workgroup a Professional přiblížíme prakticky, na uživatelském scénáři (od vývoje až po uvolnění do výroby) pohledem jednotlivých uživatelských rolí (obchod, konstrukce, schvalovatel a výroba). Účastníci workshopů se seznámí s dalšími možnostmi rozvoje PDM řešení, vč. napojení na ERP a TPV systémy ("CS ERP connector") či aplikace Autodesk PLM 360 pro řízení procesů spojených s výrobou, technologií, kvalitou či servisem.
Viz online registrace
Pozvánka na workshop "Víceosé obrábění s InventorCAMem"
Seznamte se s možnostmi CAM aplikace InventorCAM 2014 a víceosého obrábění na 3D dílech vytvořených v aplikaci Autodesk Inventor. Bezplatné workshopy se konají 11.3. v Praze a 13.3. v Ostravě.
Viz online registrace

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip pro rozvin šnekovice plechového dílu vytvořeného pomocí spirálové křivky v Inventoru, nebo použití CADstudio X-Tools a vlastnosti FirstViewScale pro automatické popisky měřítka, nebo nezávislé zobrazení více různých typů kusovníků na výkrese Inventoru, nebo přizpůsobení uživatelského rozhraní Inventoru, nebo převod 3D sítě na 3D těleso

Na helpdesku najdete novou CS+ utilitu DXFout pro DXF export plechových dílů v daném formátu na jedno kliknutí.

Vyzkoušejte beta verze modulů Documentation a Publisher 360 na jádru Autodesk Fusion 360.

Užitečná aplikace pro Vault Professional 2014 - Property Review - porovnává vlastnosti dokumentu mezi verzemi

Jak vyřešit problém s importem nebo copy/paste DWG souboru do Inventoru ve Win8.1? Čtěte Tip 9696.
Jak zařazovat do Vaultu spolu s modelem i výkres z Inventoru? Viz Tip 9673.
Jak změnit otočení komponenty sestavy o pevný úhel? Poradí Tip 9658.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak povýšit projekční aplikace o 30% levněji? Viz promo akce - výše.

ČKD DIZ - úspěšné energetické projekty vznikají ve 3D
ČKD DIZ Oborově zaměřené sady aplikací Autodesk Plant Design Suite a Autodesk Navisworks pomáhají ve společnosti ČKD PRAHA DIZ projektovat náročné energetické systémy, sjednocovat a efektivně koordinovat CAD a BIM data. Navisworks Manage umožňuje odhalovat kolize na rozsáhlých projektech z oblasti energetiky, kterých se účastní také subdodavatelé. Kompletace 3D dokumentace od více partnerů projektu do jednotného, uceleného 3D modelu nabízí dosud nevídaný přehled nad celým projektem – od celku po veškeré konstrukční detaily.
Viz ČKD DIZ - CAD/BIM implementace

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip pro Plant 3D - nastavení hladin při generování 2D výkresů z modelu a pro Revit - dvě metody nastavení sdílených souřadnic.

Upozorňujeme, že NWD soubory uložené z Navisworks 2014 se SP1 nejsou kompatibilní s instalacemi Navisworks 2014 bez SP.

Chcete si vytvořit z firemních počítačů rendrovací farmu pro 3ds Max? Pokyny k rychlému nastavení najdete v Tipu 9690 (VIP).

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Autodesk Infraworks 2014 čtvrté generace
- Jak prostorově omezit výpočet kubatur
- Nové silniční podsestavy ZDARMA!
- Hypsometrie povrchu ve 3D

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Direktiva EU pro použití BIM ve veřejných zakázkách

Jak nastavit mapování exportu rodin Revitu do IFC formátu? Čtěte Tip 9648.
Umíte načíst novou podsestavu ze souboru PKT do nabídky Civilu? Viz Tip 9670.
Jak zapnout náhodné barvy objektů scény v 3ds Max? Poradí Tip 9693.

 GIS, mapování, FM

Podpora formátu VFK 5.0 v Autodesk produktech
VFK Firma CAD Studio připravila novou verzi nástroje "VFK Import" pro Oracle a MS SQL Server, která podporuje aktualizovaný výměnný formát katastru - VFK 5.0. Tato verze reflektuje změny ve struktuře KN dat a přináší pročištění samotné databázové struktury. V blízké době bude uvolněna finální verze VFK Importu, která bude vybavena novým uživatelským rozhraním, bude využívat inovovaný mechanismus velkoobjemového importu dat, a zejména bude umět automaticky aktualizovat databázové struktury při změnách verze VFK.
Data katastru nemovitostí nyní ZDARMA
ČÚZK uvolnil od 17.1.2014 grafická data KN zdarma - viz přístup. Tato data jsou importovatelná do CAD a GIS aplikací Autodesk stávajícími nástroji firmy CAD Studio. Navíc připravujeme nový speciální nástroj pro jednoduchý import grafických dat přímo do DWG (v AutoCADu).

Jaké datové formáty jsou podporované v Autodesk InfraWorks 360? Poradí Tip 9697.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Firma HP pozastavila program Zbavte se staré (upgrade plotrů HP)

Recenze nové mobilní stanice HP ZBook 15 v PC-World.

Již 8.4.2014 končí podpora pro Microsoft produkty Windows XP a Office 2003 - naplánujte si včas upgrade.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

InsertBlks - vloží všechny DWG soubory z dané složky jako bloky, nyní s volitelným rozložením
GetAng - na libovolnou výzvu k zadání úhlu umožní ukázat úhel ve výkresu
CSreportAtt - hromadně extrahuje vybrané atributy vybraných bloků či vlastnosti DWG do CSV/XLS souboru
KLOT - klotoida - hladká přechodnice oblouk-úsečka pro AutoCAD
CADstudio DxfOut pro Inventor 2014 - DXF export plechových dílů v daném formátu na jedno kliknutí
Silniční podsestavy CADstudio pro Civil 3D 2014 - pro návrh pozemních komunikací v intravilánu i extravilánu podle českých zvyklostí

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Robot Structural Analysis Professional 2014 - Service Pack 4
 • Autodesk Vault Professional 2014 Integration for Bentley MicroStation V8i
 • AutoCAD 360 Mobile 2.2 for Android
 • AutoCAD 360 Mobile 2.2 for iOS
 • Autodesk Fusion 360 R2
 • Autodesk InfraWorks Mobile for iPad, V4.0.4127
 • Autodesk ForceEffect 2.7.9
 • Autodesk ForceEffect Motion 2.7
 • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Autodesk Showcase - rychle a jednoduše vizualizujte vaše návrhy Inventoru (Pá 21.1.) a Report Creator – efektivní vykazování z AutoCAD Plant 3D (Pá 28.2.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.689 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nefunguje mi AutoDrop při vkládání prvků z Obsahového centra. Nastavení českého jazyka ve Fabrication CADmep 2014. K čemu slouží funkce Vytvořit snímek u povrchu v Civil 3D? Nedokumentované nastavení - potlačení WPF dialogů v AutoCADu. Volba náčrtu při vkládání součásti v Inventoru 2014. Jak vytvořit vikýř se sklonem střešní roviny? Automatické vyplňování měřítka výkresu v rohovém razítku. Dávkový převod souborů DWF na formát DWFx. Jak převést model terénu v DWG do formátu LandXML? Jak načíst povrch terénu z ESRI ASC do DWG?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.522 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 54.787, počet příspěvků již 99.922). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Musíte se naučit pravidla hry. A pak hrát lépe než všichni ostatní. (A.Einstein)
- zajímavé mapy, tato samozřejmě irská - frekvence výskytu rusovlasých v Evropě
- zde napište Nekuřte arabsky - nepochopení v procesu navrhování
- ...a mezitím v dalekém Rusku (video)
- porovnejte Londýn roku 1927 a 2013 (video)
- akulta architektury a plánování (tam mají ještě drobné mezery)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29