CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - únor '13

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0213.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Nové partnerské statusy Autodesk pro rok 2013
Firma CAD Studio obhájila nejvyšší partnerský status "Autodesk Platinum Partner" i pro další rok - 2013 (FY2014 Autodesku).
200.000 shlédnutí na YouTube
Videokanál CAD Studia na YouTube zaznamenal v minulých dnech už 200.000 shlédnutí ukázek CAD aplikací. Prohlédněte si také videoukázky a tipy k vaší CAD aplikaci - youtube.com/CADstudioCZNavštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD LT - velký efekt, malý rozpočet
LT-300€ Zejména menší či začínající firmy hledají cenové dostupná návrhová řešení, která zajistí datovou kompatibilitu s okolím i s vyššími CAD aplikacemi, poskytují dostatečnou produktivitu a nabízejí bezproblémový budoucí přechod na plné verze produktů. Vyhněte se potížím s různými nekompatibilními DWG soubory.
Řešením jsou "LT" verze produktů Autodesk. Do 25.3.2013 můžete využít zpětný rabat (odměnu) 300 Euro při koupi nové licence nebo 200 Euro při upgrade CAD produktů AutoCAD LT 2013, Inventor LT 2013, Revit LT 2013 (nebo jejich sad "Suite"). Upgrade lze využít pro přechod z verzí 2012 až 2007.
Viz Rozsviťte to s LT
Zamiřte vzhůru
DS Jste-li uživateli aktuálních verzí produktů rodiny AutoCAD, můžete do 25.dubna 2013 využít nabídky zvýhodněného přechodu na některou z profesní sad Autodesk Design Suite dle vašeho výběru, nebo na nejnovější profesní verze AutoCADu. Doplňte si do AutoCADu nejnovější funkce určené pro váš obor a zvyšte svou produktivitu. Sleva upgrade na profesní aplikace činí 20% (Design Suites), resp. 15% (AutoCADy).
Podrobnosti na Zamiřte vzhůru
ELD Elektronická distribuce licencí Autodesk (ELD)
V průběhu února dochází ke změně způsobu distribuce většiny softwarových produktů firmy Autodesk. Podobně jako v případě aktualizací v rámci Subscription jsou nyní i nové licence CAD aplikací Autodesku (s výjimkou LT) dodávány formou downloadu, nikoliv formou fyzické „krabice“. Výhodou pro zákazníka je rychlost dodávky, snazší distribuce uvnitř firmy (pobočky), přehlednost (elektronické úložiště, nikoliv „povalující“ se média) a v neposlední řadě i ekologický dopad.
Postupy a pokyny viz ELD licence Autodesk
Autodesk a Apple - CAD aplikace pro MacOS a iOS
Kromě více než 100 různých CAD, GIS a multimédia produktů pro Windows najdeme v nabídce produktů firmy Autodesk i řadu populárních aplikací nativně určených pro platformu Apple - jak pro stolní počítače a notebooky (Mac Pro, iMac, MacBook) s operačním systémem Mac OS X, tak i pro mobilní zařízení - tablety a telefony Apple (iPad, iPhone). K nejpopulárnějším aplikacím patří AutoCAD 2013 for Mac, LT for Mac, Inventor Fusion for Mac, AutoCAD WS pro iPad a iPhone a další mobilní aplikace.
Více na Autodesk a Apple
Sjednocení cen subscription - new/renew
Subscription Od 28.března dochází ke sjednocení cen obnovy Subscription - "renewal" bude stát u všech produktů stejně jako nové subscription (v současné době se tyto dvě ceny u některých produktů lišily). Vzhledem k tomu, že cena "renewal" je dnes u některých produktů o něco nižší, využijte termínu pro včasnou obnovu vašich subscription kontraktů. Zákazníci s kontrakty vypršelými před méně než 365 dny, nebo s kontrakty které vyprší do 90 dnů po 28.březnu (do 24.června), mohou využít obnovy svých subscription kontraktů před 28.březnem, za stávající nižší ceny.
Podrobnosti na Sjednocení cen Subscription

video Na YouTube kanálu najdete videoukázku použití naší utility Scatter pro náhodné rozmístění objektů/bloků v AutoCADu, utility LTfly pro generování typů čar, nebo postup převod okótovaného výkresu na parametrický DWG

Časopis Forbes hodnotí strategii Autodesku.

Zajímavé otázky copyrightu, patentů a ochrany duševního vlastnictví spojené s 3D tiskem.

Byla uvedena nová verze free aplikace Autodesk 123D Make pro Windows a pro Mac - výroba 3D objektů z lepenky a dalších materiálů.

Poslepujte si váš 3D CAD model z papíru - přečtěte si tip 9061.

AutoCAD WS zaznamenal již 11 milionů downloadů. Nová verze této bezplatné cloud aplikace podporuje i DWG soubory z AutoCAD Utility Design.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Navrhněte si vlastní 3D příšerku s Autodesk 123D Creature
- Propojení cloud aplikací Topcon MAGNET a AutoCAD WS
- Rozšířená rozšířená realita
- Nainstalujte si AutoCAD či Inventor pod Windows 8

Jak nainstalovat AutoCAD 2013 nebo Inventor 2013 ve Windows 8? Neoficiální postup v Tipu 9031.
Jak snadno porovnat obsah dvou DWG výkresů? (DWG Compare) Viz Tip 9091.
Jak převést okótovaný DWG výkres na parametrický? Čtěte Tip 9083.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Nové bonus nástroje CADstudio Inventor Tools 2.3
X-Tools Po beta verzi nabídnuté v prosincových CAD News byla uvolněna nová verze populárních doplňkových bonus nástrojů pro Autodesk Inventor 2013 - "Inventor Tools 2.3" (X-Tools). Uživatelé vylepšené verze Inventoru - Inventor CS+ používají již několik let tuto sadu užitečných rozšiřujících nástrojů zefektivňujících práci v Inventoru. Nově jsou k dispozici například funkce pro číslování rozpisky. Funkce "Kopírovat pozice" kopíruje čísla pozic součástí z rozpisky Pouze součásti do Strukturované. Ve funkcích Náčrtu přibyla funkce pro promítnutí počátku do aktuálního náčrtu nebo pro převod promítnutých hran na konstrukční.
Viz Inventor Tools 2.3
Veletrh FOR INDUSTRY 2013 - místo pro prezentaci technologických novinek
FOR INDUSTRY Ve dnech 23. až 25. dubna 2013 budou prostory PVA EXPO PRAHA hostit specializované veletrhy na technologie strojírenství, povrchových úprav a svařování FOR INDUSTRY, FOR SURFACE a FOR WELD 2013. Na tyto veletrhy je již přihlášena řada významných firem, které mají pro návštěvníky připravené prezentace technologických novinek, specializovaná řešení a praktické ukázky s uplatněním v různých průmyslových odvětvích. Uzávěrka přihlášení vystavovatelů je 28.února.
Více informací: www.forindustry.cz

video Na YouTube kanálu najdete videoukázky opakovaného využití náčrtů Inventoru, synchronizace vlastností v Generátoru rámů nebo ohýbání součástí.

Pro uživatele Inventoru 2013 (se SP1.1, včetně Suites) byl uvolněn nový "Update 2".

Aktualizované a doplněné informace o elektroprojekční aplikaci AutoCAD ecscad 2013.

Autodesk vytvořil pro LEGO aplikaci (založenou na Inventor Publisher Vieweru) pro elektronické 3D návody na LEGO Mindstorms.

Jak Autodesk Simulation 360 ušetřil Henrymu hromadu času a co všechno přitom ještě zažil... :-) Další česky otitulkovaná videa k Simulation najdete na www.autodesk.com/simulation-tv.

Ukázka prostředí z chystané cloud 3D aplikace Autodesk Fusion 360.

Jak nakopírovat nové rámečky a razítka do dalších výkresů Inventoru? Čtěte Tip 9052.
V jakém pořadí se uplatní počáteční podmínky v Simulation CFD? Poradí Tip 9056.
Jak v Inventoru změnit měnovou jednotku v poli Odhadovaná cena? Viz Tip 9068.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Proběhl první ročník konference BIM-Fórum 2013 - Revit v praxi
BIM-Fórum V prostorách Fakulty architektury ČVUT první ročník uživatelské konference "BIM-Fórum - Revit v praxi" organizovaný občanským sdružením "BIM-Fórum". Tato konference byla zaměrena na výměnu praktických zkušeností s nasazením CAD/BIM aplikace Autodesk Revit v českých projekčních firmách. Podle ankety provedené mezi celkem 80 účastníky hodnotí 96% respondentů akci jako přínosnou pro svou profesi. Všem účastníkům děkujeme.
Videozáznam jedné z přednášek konference - "Aplikace pro Revit doma i v zahraničí" - si můžete prohlédnout v článku:
Více na Konference BIM-Fórum
Seznamte se nejlevnější BIM aplikací - Autodesk Revit LT
Revit LT V trojdílné sérii prezentací se můžete pomocí videoukázek CAD Studia seznámit s cenově dostupnou CAD/BIM aplikací pro projektování staveb - Autodesk Revit LT. Porovnejte prezentované postupy a efektivitu práce s vámi používaným stávajícím 2D projekčním software. Přitom Revit LT je dokonce levnější než známá 2D CAD aplikace AutoCAD LT (cca 34.000 Kč bez DPH). Podporuje formát DWG, RVT i rozsáhlé knihovny RFA rodin Revitu.
Viz Seznamte se s Revit LT
Maximalizujte kreativitu. Minimalizujte náklady.
Maximalizujte kreativitu. Minimalizujte náklady. Oslňte klienty. Posuňte se vpřed díky osvědčené BIM aplikace Autodesk Revit v sadě Building Design Suite. I menší firmy v oboru stavebnictví dnes přecházejí na BIM aplikaci Autodesk Revit, aby zlepšily způsob komunikace, lépe zvládly napjaté termíny a rozpočty, a rozšířily typy projektů, o které se ucházejí. Totéž nyní můžete udělat i vy.
Viz Zvyšte kvalitu a kompatibilitu projektů
Přejděte z Revit Suite se slevou 40% na Autodesk Building Design Suite Premium 2013
Revit Suite Do 22. března 2013 (prodlouženo) můžete přejít z vaší starší verze projekční sady "AutoCAD Revit Architecture Suite" (nebo MEP Suite nebo Structure Suite) se slevou 40% na nový produkt Autodesk Building Design Suite Premium 2013 (BDS). Ten obsahuje vedle Revitu (Architecture, MEP i Structure) a AutoCADu i řadu dalších projekčních nástrojů řady 2013 (např. 3ds Max a Navisworks). Nabídka platí pro uživatele aplikací AutoCAD Revit Architecture Suite, AutoCAD Revit MEP Suite, AutoCAD Revit Structure Suite, a to verze 2012 a starších.
Podrobnosti na Přejděte z Revit Suite na BDS Premium
Snídaně s Autodeskem: BIM pro nosné konstrukce
Přijměte naše pozvání na již tradiční akci „Snídaně s Autodeskem“ a seznamte se novými BIM nástroji pro projektování, analýzu a statické výpočty nosných konstrukcí - ocelových a betonových konstrukcí. Představeny budou aplikace Autodesk Revit Structure, AutoCAD Structural Detailing, Autodesk Robot Structural Analysis, Autodesk Navisworks a nejnovější výpočetní web-cloud aplikace Autodesku.
Praha, 3.dubna 2013 - viz registrace

video Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout tip k tvorbě nášlapných vrstev podlah v Revitu, k použití palety RAL v Revitu, k BIM projektování vzduchotechniky z 2D podkladů, ke spolupráci Plant 3D s Revit Structure, záznamy webinářů a další AEC videa.

Vize - BIM pro infrastrukturu inženýrských sítí - video Autodesku

Podle McGraw-Hill vzrostlo využití BIM v USA ze 17% v roce 2007 na více než 70% v roce 2012 - viz studie.

V Download sekci na Helpdesk serveru najdete novou .adsklib knihovnu pro Revit obsahující odstíny RAL barev.

Vítězné práce soutěže "Autodesk 3ds Max Design Heroes" za rok 2012.

Přijměte pozvání na vernisáž soutěže Think Arch, která se bude konat ve čtvrtek 21.2.2013 od 20:00 hod. v pražském MeetFactory. Viz Facebook.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Aktualizujte HTÚ šablonu pro C3D 2013
- Jak kopírovat styly mezi výkresy
- River Analysis opět vzkříšen
- Podsestava z křivky
- Pozdě ale přece - HTÚ šablona 2013 ke stažení

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Project Dasher - spolupráce Autodesku s NASA
- Přesvědčte klienta 360° panoramatem

Jak provést atypický IFC export z Revitu - včetně ifcXML nebo ifcZIP? Postup najdete v Tipu 9050.
Jak prohlížet off-line panoramata z Autodesk 360 Rendering? Přečtěte si Tip 9049.
Umíte i v Revitu LT pracovat s Variantami návrhu jako v plném Revitu? Napoví Tip 9082.

 GIS, mapování, FM

Nasazení GIS řešení ve společnosti Teplospol a.s.
Teplo Na konci minulého roku firma CAD Studio úspěšně dokončila nasazení GIS řešení ve společnosti Teplospol a.s., která se zabývá dodávkami tepla v oblasti Jindřichova Hradce. Implementace řešení spočívala zejména v dodání kompletního datového modelu pro správu a evidenci teplovodních sítí a nástrojů pro jeho údržbu. Dodaný datový model "Teplo" plně využívá technologii oborových modelů, která je součástí CAD/GIS aplikace Autodesku - AutoCAD Map 3D.
Viz GIS řešení pro Teplospol

Screencast - záznam přednášky J.Bicana (CAD Studio) na Autodesk University 2012 - "Building Rich GIS Solutions to Automate Network Statement Processes for Utilities".

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Vliv typu tiskového materiálu na kvalitu tisku
Tisková média HP určená pro plotry HP Designjet jsou navržena pro optimální kvalitu tisku na těchto velkoformátových tiskárnách. Typy těchto médií (papírů, filmů, folií) se dělí na dvě základní řady podle druhu inkoustu používaného pro tisk - na savé (botnající) a porézní (mikroporézní) materiály. Volbou správného materiálu můžete významně ovlivnit kvalitu a trvanlivost tisku.
Viz tabulkly na Typy tiskových materiálů HP Designjet

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

ASCPOINT - import seznamu bodů do DWG, nyní s podporou dalších formátů souřadnic a popisů
Scatter - pseudonáhodné rozmístění skupin objektů v AutoCADu, nyní s rozstřelem podél křivky
FlipFace - užitečná utilita pro převrácení normály (rub/líc) 3D ploch v AutoCADu

Exchange Apps Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Autodesk 123D Make 1.1
  • Česká HTU šablona CAD Studio pro AutoCAD Civil 3D 2013
  • AutoCAD WS Mobile for Android and iPad, V1.6.1
  • Autodesk FormIt 2.0 - koncepční BIM editor pro Apple iPad
  • X-Tools V2.3 - CADstudio Inventor Tools
  • HTÚ šablona 1.1 pro Civil 3D 2013
  • Autodesk MeshMixer 08 - freeform modeler
  • Microsoft Lync 2010 Attendee - nový klient pro webináře CAD Studia
  • TeamViewer 7 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Aktuální nabídku webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Nástroje GIS pro liniové stavby a Nástroje z Labs: Autodesk Simplification / Material profiler - oba v Pá 22.2.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2013.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Aktualizace diskusí na CADforum.cz
Sekci diskusního fóra na CADforum.cz byla zaktualizována na novou verzi. Přečtěte si co je nového a vyzkoušejte si novou podobu CAD diskusí.
Viz sekce Fórum na CADforum.cz
Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.269 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak převést 3D křivku na 3D povrch? Revit LT a práce na týmových projektech s pracovními sadami. Doporučená velikost RAM pro aplikaci Autodesk Simulation CFD. Jak vytvořit 2D axonometrický pohled v AutoCAD Plant 3D? Jak se nejrychleji zbavit proxy objektů v DWG výkresu? Úspora místa na obrazovce AutoCADu volbou stylu ribbonu. Migrace vzhledů materiálů do Inventoru 2013 bez změny vjemu. Chybí editační uzly objektu Překrytí (wipeout). Dvě cesty exportu sestavy Inventoru do STL souboru. Dávkové publikování PDF výkresů všech komponent v sestavě. Jak přenést ocelové konstrukce z Plant 3D do Revit Structure? Při přepnutí pohledu se mi samy vypnou/zapnou určité hladiny. Volba typu 3D pohledu v Revitu - perspektivní, ortografický. Při pokusu o aktivaci licence: produkt nelze registrovat v České republice. Jak nakonfigurovat digitizer v AutoCADu? Po upgrade na Vault 2013 má úložiště menší objem a méně souborů. Proč? Jak v Revitu vytvořit nášlapné vrstvy podlahy? Šroubovice - kroucený dvoudrát v Inventoru. Propojení iLogic s MDB databází MS Access. Jak v Inventoru vkládat šrouby a matice podle ČSN?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 9.497 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 47.438, počet příspěvků již 91.927). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Chytrý člověk problém řeší, moudrý člověk se mu vyhne. (A.Einstein)
- až oči přecházejí (animovaný GIF)
- jak se v Korei stěhuje panelákový byt? (video)
- dálnice budoucnosti - svítí v noci a nabíjejí elektromobily (video)
- tento týden má sněžit, takže něco k tématu (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - pobočky v Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3