CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - únor '12

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0212.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Vyjímečný stupeň partnerství - Autodesk Platinum Partner
Autodesk Platinum Firma CAD Studio povýšila své partnerství se společností Autodesk na stupeň Platinum Partner. Jde o nový, nejvyšší úroveň spolupráce, kterou se v tuto chvíli nemůže pochlubit jiný prodejce ve střední Evropě. Na celém světě je dosud jen cca 10 špičkových partnerů s tímto označením. Česká republika se tak zařadila do prestižního klubu zemí s touto úrovní nabídky produktů Autodesku. Platinum partneři zaručují kvalitu prodeje a podpory, vysoké hodnocení spokojenosti zákazníků, přímý přístup ke zdrojům Autodesku, investice do konzultačních služeb, podpory, školení, implementací a vývoje aplikací.
Viz též tisková zpráva
#1 ve všech oborech
Firma CAD Studio potvrdila pozici největšího prodejce firmy Autodesk v ČR a SR a za fiskální rok Autodesku (leden 2011 - leden 2012) se umístila na první pozici v objemu prodejů celkově i ve všech samostatně sledovaných oborech produktů Autodesku (strojírenství a výroba -- architektura, stavebnictví a GIS -- obecný CAD). Děkujeme za vaši trvající podporu.

Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Chtějte VÍCE - a ušetřete 20%
Chtějte VÍCE Do 13. dubna 2012 můžete využít časově omezenou zvýhodněnou akci na aktuální verze projekčních a konstrukčních CAD aplikací Autodesk. Přejděte z vaší stávající CAD aplikace na jednu z atraktivních profesních sad Autodesk Design Suite přizpůsobených pro stavební projekci, konstrukci výrobků a výrobních linek, inženýrské stavby nebo multimédia. Vedle již známé aplikace AutoCAD, Inventor či Revit tak získáte celou řadu dalších užitečných návrhových nástrojů. To vše za výhodnou cenu. A z již i tak atraktivní ceny zvolené sady Autodesk Design Suite nyní ušetříte dalších 20%. K tomu vám CAD Studio přidá navíc zdarma populární bonus nástroje CS+ (nadstavbové aplikace, CZ knihovny, šablony, normy, implementační dokumenty).
Podrobněji viz Chtějte VÍCE
AutoCAD LT 2012 CZ výhodněji
-300€ Rovněž do 13. dubna získáte při koupi nové licence AutoCADu LT 2012 CZ u firmy CAD Studio zpětný bonus 300€ na váš bankovní účet a navíc zdarma i naši nadstavbovou aplikaci "LT Extension". Zvýhodněné možnosti upgrade ze starších verzí LT.
Mobilní 2D/3D CAD prohlížeč Autodesk Design Review Mobile - česky
Design Review Nová, mobilní verze snadno ovladatelného prohlížeče Autodesk Design Review je k dispozici i v češtině. Na obrazovce iPadu nebo iPhone (a v angličtině i na Androidu) si tak můžete interaktivně prohlížet 3D modely nebo připomínkovat 2D výkresy. Prohlížeč využívá úsporný publikační formát DWF, který lze vytvářet (a s připomínkami opět načítat) v AutoCADu, Revitu, Inventoru a dalších aplikacích. Design Review Mobile si můžete stáhnout zdarma z Apple App Store, z Android Market, resp. z naší stránky Download.
Možnosti aplikace popisuje článek Autodesk Design Review Mobile
Konec verzí 2009, zvýhodněná obnova subscription
Tak jako v předchozích letech, bude k 15.3.2012 ukončena možnost upgrade ze starších Autodesk produktů - tentokrát řady 2009, tzv. "obit". Využijte proto včasný přechod na aktuální verze aplikací řady 2012 (a se Subscription i 2013).
Mobilní aplikace Autodesk - navrhování kdekoliv zrovna jste
Sculpt Autodesk dnes nabízí 14 samostatných mobilních aplikací, které pomáhají tvořit, spolupracovat, učit se nebo se bavit kdekoliv se zrovna nacházíte, na obrazovce vašeho mobilního telefonu nebo tabletu. Aplikace jsou nabízeny ve verzích pro prostředí Google Android i Apple iOS (iPhone, iPad) a většina z nich je k dispozici zdarma nebo jen za symbolickou cenu. Asi nejznámější aplikací je mobilní "cloud" AutoCAD - AutoCAD WS, ale užitečných aplikací najdete v produkci Autodesku více:
Přehled populárních mobilních nástrojů najdete v článku Mobilní aplikace Autodesk
Plánované ukončení podpory Windows Vista
Autodesk formálně ukončil podporu operačního systému Windows Vista pro všechny nové verze aplikací, které budou uvedeny v roce 2012 (produktová řada "2013"). Aktuální verze 2012 a předchozí verze uvedené před 1. lednem 2012 zůstávají nadále podporovány i pod tímto operačním systémem.
Viz Ukončení podpory Vista

Víte o online rendering službě pro 2D/3D DWF dokumenty na Autodesk Cloud Documents? Stačí uploadovat DWF soubor - vyzkoušejte si příklad (v Google Chrome nebo Firefox).

Autodesk zjednodušil postup převodu softwarových licencí mezi právnickými subjekty.

Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout ukázku neobvyklých typů čar v AutoCADu. Viz též Tip 8459.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Začátky internetu - trocha CAD nostalgie
- Jak správně sdílet DWG výkresy v AutoCADu WS
- Sbohem Visty (zkušenost z upgrade)
- Autodesk ForceEffect 2.0 a další oceňované mobilní aplikace
- Nebuďte líní si ušetřit práci s instalací

Víte jak snadno nainstalovat síťovou verzi AutoCADu? Čtěte Tip 8417.
Jak vytisknout dávkově více výkresů na více tiskáren? Postup prozradí Tip 8424.
Jak mohu zalomit dlouhé tabulky v AutoCADu (LT)? Poradí Tip 8450.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

VTL Blansko navrhuje svislé soustruhy pomocí digitálních prototypů
Společnost VTL Blansko úspěšně implementovala koncept digitálního prototypování od vytvoření úvodních skic, přes koncepční objemový návrh a jeho vizualizaci až po tvorbu výrobní a servisní dokumentace s pomocí produktů Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, Autodesk Showcase a Autodesk Vault.
Čtěte na Reference - VTL Blansko
Autodesk 123D Make - nejen na 3D koníčky
123D Make "Kutilská" aplikace Autodesk 123D Make je nyní dostupná i jako web-cloud aplikace, kterou si můžete spustit přímo ve vašem web prohlížeči (doporučen Google Chrome nebo Firefox). Libovolný 3D model lze pomocí 123D Make nakrájet na pláty, vygenerovat tabuli s 2D plánem (výkresem) jednotlivých plátků a postupem k jejich sestavení. 123 Make je součástí rodiny aplikací Autodesk 123D, která obsahuje i modelovací 3D nástroje.
Viz Autodesk 123D Make
Průvodce PDM
Hledáte informace ze světa systémů pro správu produktových dat a konstrukčních dokumentů? Vyžádejte si bezplatný podrobný 78stránkový "Průvodce světem PDM" (PDF, v češtině). Pokrývá témata jako:
 • Co je PDM a k čemu slouží?
 • Specifické oborové požadavky na správu produktových dat (PDM)
 • Kritéria pro výběr PDM řešení
 • Úspěšná práce s PDM / Vyplatí se PDM?

Nová web stránka s informacemi o aplikační sadě Autodesk Product Design Suite.

Uživatelé strojírenských produktů Autodesk se Subscription získají v brzké době několik významných vylepšení.

V sekci CAD Video najdete novou videoukázku konstrukce vrtule (lodního šroubu) v Inventoru.

Navštivte bezplatný workshop CAD Studia věnovaný CAD systémům Autodesk pro konstrukci výrobních linek Factory Design Suite - Praha+Brno, 7.+8.3.2012 - Registrace.

Víte jak snadno nainstalovat síťovou verzi Inventoru? Čtěte Tip 8418.
Umíte vypnout zobrazení kót v prostředí náčrtu Inventoru? Poradí Tip 8440.
Jak zalomit delší kusovník na více sloupců? Přečtěte si Tip 8445

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

CADstudio Revit Tools
CS+ Již mnoho let přidává firma CAD Studio k aplikacím Autodesku sady doplňkových nástrojů, označované jako "CS+". Řadu takových nástrojů máme i pro Revit. Všechny naše stávající doplňkové nástroje (a několik nově doplněných) jsou nyní dostupné formou sjednocené nadstavbové aplikace - "CADstudio Revit Tools". Revit Tools jsou určeny pro Revit Architecture a Revit MEP verze 2012 a zahrnují mj. i populární nástroje JobTime Tracker a Popis Skladby. Další nástroje budeme doplňovat. Zákazníci CAD Studia získávají Revit Tools zdarma, ostatní uživatelé si mohou vyzkoušet Trial verzi (a popř. aplikaci zakoupit nebo získat zdarma při prodloužení subscription).
Viz článek Další z bonus nástrojů a přehled na stránce Revit Tools
ÚRS vydává katalog RYRO pro Autodesk Quantity Takeoff
Ve spolupráci s firmou Autodesk připravil ÚRS Praha soustavu RYRO jako katalog pro aplikaci Quantity Takeoff. Autodesk Quantity Takeoff je software pro přehlednou a kontrolovatelnou tvorbu výkazu výměr. Položky RYRO je tak nyní možno v QTO naimportovat do projektu a položky potom aktivně využívat při tvorbě rozpočtu.
Viz Katalog ÚRS pro Quantity Takeoff
Česká vodařská šablona pro AutoCAD Civil 3D 2012
Civil3D Pro projektování vodních toků a další vodařské projekty vytvářené v AutoCADu Civil 3D 2012 je určena nová lokalizovaná šablona z dílny CAD Studia. Projektová šablona definuje řadu stylů a nastavení potřebných pro efektivní projektování s výstupem podle českých norem a projekčních zvyklostí. Řeší i známý problém vodařského staničení "proti proudu" a pohledu na příčné řezy "po proudu".
Viz informace o obsahu DWT šablony na Vodařská šablona pro Civil3D 2012
Smart Browser - bezplatný nástroj pro Autodesk Revit
Nadstavbová aplikace Smart Browser od výrobce Tools4Revit je vizuální "průzkumník" pro správu a prohledávání vašich rodin (knihoven) Revitu. Můžete tak přehledně zobrazovat obsah a strukturu vašich knihoven, vyhledávat vhodné rodiny pro rychlé vkládání do vašich projektů.
Viz Smart Browser pro Revit

Přehled nabízených stavařských CAD/BIM řešení najdete v novém katalogu AEC řešení CAD Studia (PDF).

Uvolněn nový katalog pro AutoCAD Plant 3D - AGRU, AGRULINE a AGRU INDUSTRIAL Piping systems.

Zajímavé preview nového simulačního systému nHair pro Autodesk Maya (YouTube video) Kenny

Kultovní animovaný seriál South Park je vytvářen v aplikaci Autodesk Maya. Zase nám zabili Kennyho, parchanti!

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Skrytá perla v importu DGN souborů (typy čar)
- Vzorové silniční řezy ke stažení
- Konečně - nová vodařská šablona pro C3D 2012!
- Jak vyzrát na popisky bodů
- Když se triangulace nepovede

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- 3D skenování do BIM modelu v Revitu
- Blíží se uzávěrka - všichni k plotru!

Víte jak snadno nainstalovat síťovou verzi Revitu? Čtěte Tip 8423.
Jak z DWG výkresu vyříznout a oříznout detail? Přečtěte si Tip 8461.
Jak načíst Ganttův diagram úkolů z Navisworks do MS Office? Poradí Tip 8442.

 GIS, mapování, FM

Použití aplikace Autodesk Infrastructure Modeler 2012
ISM BIM aplikace Autodesk Infrastructure Modeler 2012 je určena pro koncepční modelování a navrhování měst, urbanistických a developerských projektů, dopravních staveb a projektů infrastruktury. V našem videoseriálu na reálných datech Českých Budějovic se můžete přesvědčit, jak Infrastructure Modeler umožňuje rychle vymodelovat "digitální města" ve 3D a zkombinovat pestrou škálu různých typů datových podkladů do jednotného prezentačního modelu.
Další informace viz Infrastructure Modeler 2012 - video

Znáte 3 metody přidání GIS atributů k objektům AutoCADu Map? Poradí Tip 8416.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Za zkoušku nic nedáte - plotr HP na dva týdny zdarma
T1300 Vyberte si správně! Před koupí velkoformátové tiskárny si nyní můžete zařízení pohodlně vyzkoušet přímo u vás, ve vašem prostředí a na vašich projektech. Z široké nabídky tiskáren (plotrů) si tak můžete vybrat přesně podle vašich potřeb a možností. Zvolený plotr HP Designjet vám teď zapůjčíme na 14 dnů zdarma. Vyberte si některý z modelů:
 • HP Designjet T1300 dokáže značně zefektivnit tisk díky dvěma rolím; ideálně se hodí zejména do technického segmentu (architektura, projekce, konstrukce ad.),
 • HP Designjet T2300 eMFP plní nejen požadavky na špičkový tisk, ale současně nabídne i vysoce kvalitní skenování a kopírování velkoformátových předloh či efektivní týmovou spolupráci nad technickou dokumentací,
 • HP Designjet T7100 najde uplatnění především ve velkých tiskových provozech a reprografických střediscích, kde příjemně překvapuje vysokou produktivitou při velmi příznivých celkových nákladech na tisk,
 • HP Designjet Z6200 je přichystán pro všechny zájemce o náročný grafický a produkční tisk, tisk map i vysoce přesných geoinformačních dat.
Další informace viz Plotr HP na dva týdny zdarma
CAD stanice HP - změňte nápady na realitu
Chcete z vašich Autodesk aplikací dostat víc? Řešením, které hledáte, jsou stanice HP Z Workstation. Tyto výkonné pracovní stanice optimalizují způsob jakým spolupracují hardwarové a softwarové komponenty – pomohou vám tak dostat vaše výrobky rychleji na trh, aniž byste napínali váš rozpočet.
Aktuální nabídka viz CAD stanice HP Z210/Z400/Z600/Z800, graf.karty PNY

Firma HP představila novou, modulární, široce konfigurovatelnou "all-in-one" stanici HP Z1 schovanou v 27" displeji s rozlišením 2560×1440 pixelů - viz video.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

LOman - správce DWG rozvržení nyní umí třídit rozvržení abecedně i numericky
PlotDWGarr - tiskne obdélníkové pole výkres z modelového prostoru DWG, podpora vícelistých PDF
Modulus - výpočet průřezového modulu Wx/Wy jednodušších 2D profilů
Lcolor/LLtype - změní barvu nebo typ čáry "dlehlad" objektů na vlastnost jejich hladiny - opak k SetByLayer
CopyBase - copy/paste objektů nezávislé na UCS
Revit Tools - viz výše

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD Plant 3D 2012 Service Pack 1
 • AutoCAD P&ID 2012 Service Pack 1
 • Point Cloud Feature Extraction for Revit 2012 (Labs)
 • Autodesk SketchBook Mobile Express for Android 1.3.6
 • Autodesk Design Review Mobile 2.0 for iPad/iPhone
 • Autodesk Design Review Mobile for Android
 • Autodesk ForceEffect 2.0 - simulace a mechanické výpočty na koncepčním modelu (iPad)
 • George Fisher Content Pack for Plant 3D 2012
 • StyleList - výpis a porovnání stylů ze dvou výkresů Civil 3D
 • TeamViewer - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů 2012)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia
Aktuální nabídku Webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na nejbližší webináře - Autodesk Cloud - Inventor optimization (24.2.) a Autodesk Simulation – MES (Mechanical Event Simulation), plasty (2.3.).

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? Využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro rok 2012.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 8.194 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 123 tematických kategorií.

5.861 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
V renderingu z Navisworks se objekty zobrazí pouze černě. Jak v titulku okna Inventoru zobrazit plnou cestu k dokumentu? Změna parametrů modelu formulářem ve výkresu. Jak urychlit proces zálohování serveru Autodesk Vault? Dávková kontrola EDU verzí DWG výkresů. Co můžu udělat pro zvýšení výkonu Inventoru bez výměny hardware? Napojení iLogic na skladové tabulky. Jak rozšířit rozevírací seznam Hladiny? Kódy RegistryVersion pro jednotlivé verze Inventoru.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 39.430, počet příspěvků již 84.080). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i rozšířený přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
- Pozor na programátory, kteří mají u sebe šroubovák. (Leonard Brandwein)
- že se soukolí obykle neotáčí stejným směrem? ale omyl... (video)
- AutoCAD Art - obraz tvořený samými "E=mc^2"
- správný zdravotnický osvětový film, těm chlapcům prostě tak nějak uvěříte (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Nemocniční 12
Plzeň - Teslova 3