CAD-NEWS: Arkance Systems homepage - www.arkance-systems.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy Arkance Systems - leden '23

Toto personalizované vydání bulletinu novinek a tipů - CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) - dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným kliknutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, kliknete prosim na odkaz
cadstudio.cz/email/cadnews0123.htm nebo arkance-systems.cz/podpora/cad-news

Arkance Systems (dříve CAD Studio), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM/CAE, BIM, PDM a GIS/FM řešení.

Z obsahu:
Navštivte stránky firmy Arkance Systems (CAD Studio) i na Facebooku, na YouTube a dalších sociálních sítích - viz odkazy:

Naše web odkazy:   Arkance-Systems.cz | CAD Studio blog | CADforum.cz | BIMfo.cz | CAD eShop
ArkanceCZ a CADforum | YouTube | LinkedIn | Twitter | Instagram | Zprávy a Tipy a CAD Bloky AutoCAD, CAD, Autodesk Cloud

Flash promo - AutoCAD, AutoCAD LT a Revit LT se slevou až 20 %
3Y Využijte krátkou promo slevu na oblíbené aplikace AutoCAD, AutoCAD LT a Revit LT Suite ve výši 15-20%. Platí na 1roční i 3leté subscription licence, a to jen do čtvrtka 19. ledna. K licencím přidáme bonus nástroje CS+ i technickou podporu Platinum partnera Autodesku. Podrobnosti na lednová sleva Autodesk.
Ceny viz shop.arkance-systems.cz
Online převodník barev
Novou užitečnou online aplikaci - Převodník barev - najdete v sekci Převodníky na portálu www.cadforum.cz. Umožní převádět barevné odstíny mezi paletami RGB, CMYK, HSL, RAL, AutoCAD-ACI a Pantone.
Viz cadforum.cz/cz/color.asp
3D popiska souřadnic
Jak si vytvořit automatickou "staniční" kótu 3D bodů v DWG modelu v AutoCADu. Dynamickou popisku XYZlabel a tip i úskalí jejího použití najdete v příspěvku na
LinkedIn

Studenti a další uživatelé CAD aplikace Autodesk Tinkercad mohou své 3D návrhy sdílet přímo do Fusion 360.

Znáte barcode, oceli, USB viewer a další online převodníky na portálu CADforum.cz? Vyzkoušejte si tyto užitečné online nástroje.

TRIAL verze produktů Autodesk řady 2023 v češtině i angličtině, plně funkční po 30 dnů, si můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Blogu najdete:
- Rozšířená verze Autodesk Desktop Connector v16
- Podpora studentských a výukových licencí Autodesk (EDU)

Vyhodnoťte matematické výrazy v DWG textech AutoCADu - naučte AutoCAD počítat. Poradí Tip 13584.
Jak nastavit barvu pozadí šraf? Čtěte Tip 13589.

 MFG - strojírenství, CAM, PDM, PLM

30% sleva na rodinu Autodesk Fusion 360
Fusion360 Fusion 360 levně. Využijte výraznou 30% slevu na veškeré produkty rodiny Autodesk Fusion 360, včetně už zvýhodněných profesionálních sad Fusion 360 for Manufacturing a Fusion 360 for Product Design a včetně všech 8 rozšíření (Extensions). Zlevněné roční subscription Fusion 360 nabízíme do 31. ledna. Včetně technické CAD/CAM podpory, bonus nástrojů a české lokalizace.
Viz 30% sleva na Fusion 360
ADAM vám pomůže se správou dokumentace
ADAM V Arkance Systems jsme využili 30 let našich zkušeností v oblasti CAD a správy dokumentace a stvořili jsme pro vás ADAMa (Automatic DAta Management) – virtuálního asistenta pro snadné a rychlé nasazení správy řízené technické dokumentace. Co získáte zaměstnáním ADAMa?
Viz ADAM - seznamte se
Inovační workshopy - Od poptávky po servis
Workshop "Trendy a příležitosti pro strojírenské společnosti". Cílem workshopu Autodesku a Arkance Systems určeného pro management je sdílení řešení pro strojírenské firmy, které v dnešní době musí čelit nedostatku odborných pracovníků, nestabilní situaci v logistice a cenotvorbě tím, že zefektivňují vlastní procesy a postupy a flexibilně reagují na změny na trhu.
Nové PowerTools 3.1
Arkance Systems uvádí novou verzi CAM aplikace Power Tools pro Autodesk PowerMill. Ke stažení je na Helpdesku Arkance Systems. Nové a vylepšené funkce této nadstavby si můžete prohlédnout ve videu:
Viz PowerTools 3.1

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout tip - jak aktivovat hobby verzi Fusion 360 nebo vlastní tvarová fréza ve Fusion, či novinky PowerMill 2023.1: rovinné plochy, zamezení kolize, zbytkové dokončení.

Import CAM projektu z Inventor CAM do Fusion 360 - viz video.

Jak aktivovat bezplatnou hobby licenci Fusion 360?

Chcete publikovat 3D PDF z Fusion 360? Viz ukázka.

Na blogu InventorGuru.cz a cam.cadstudio.cz a f360.cz věnovaných oblasti 3D CAD, CAM a PDM najdete:
- Fusion 360 Machining Extension | Jaké strategie budou následovat?
- Fusion 360 | Aktualizace LISTOPAD 2022 | Novinky v Návrhu

Jak v DWG AutoCADu číst iVlastnosti modelů a výkresů Inventoru? Viz Tip 13598.
Jak použít vyhledávání v modelu sestavy Inventoru? Poradí Tip 13591.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace, BIM (AEC)

30% sleva na knihu Stavařův průvodce po Revitu
Revit kniha Do 31.1. nabízíme 30% slevu na populární BIM učebnici "Stavařův průvodce Revitem", a to v elektronické i tištěné verzi. 827 stran znalostí o Autodesk Revitu. Plné "pětihvězdičkové" hodnocení čtenářů na Google Play Knihy. Pro studenty a vyučující je el.verze zdarma (viz).
Viz Vyžádejte si 30% slevu
Atelier TESTUDO využívá BIM nástroje Autodesk a Arkance Systems
Atelier TESTUDO zpracovává projektovou dokumentaci ve všech stupních za pomoci 3D modelování v softwaru Autodesk Revit a za pomoci systémového řešení správy a řízení projektů ve společném cloudovém prostředí Autodesk Construction Cloud. Využívá rovněž BIM aplikace společnosti Arkance Systems. Jak zákazník hodnotí využití těchto softwarových nástrojů?
Viz video-reference
Nová verze Civil Tools
CivilTools Těsně před Vánoci jsme uvedli novou rozšířenou verzi bonus nadastavby Civil Tools pro Autodesk Civil 3D. Přehled funkce "COGO body z příčných řezů" a dalších nových funkcí najdete na blogu, aktualizovanou instalaci si můžete stáhnout ze stránky Download.
Viz Nové Civil Tools
AGACAD Metal Framing Suite
MetalF Metal Framing je sada nástrojů pro Autodesk Revit, která umožnuje rychle a snadno navrhovat lehké kovové konstrukce. Soubor funkcí aplikace Metal Framing zahrnuje nástroje pro navrhování prefabrikovaných panelů, krovů a vazníků z ocelových za studena tvářených profilů (CFS). Moduly aplikace Metal Framing umožní navrhovat rovněž obvodové pláště, sloupko-příčkové fasády, provětrávané fasády a sandwichové panely.
Více informací viz stránka AGACAD Metal Framing a viz video.
Class Feeder a oklasifikuj třídu zdarma
ClassFeeder Arkance Systems uvádí novou aplikaci pro Revit - Class Feeder. Ta umožňuje automaticky oklasifikovat váš BIM projektu podle klasifikačního standardu CCI, který byl zvolen pro blížící se BIM mandát veřejných zakázek v ČR. Class Feeder je bonus aplikací, ale do 30.6.2023 jej může využít každý zájemce - a to v rámci akce "oklasifikuj třídu zdarma".
Více na Uvádíme Class Feeder a produktová stránka
BIM školení, webináře a workshopy
Na jaro jsme pro vás připravili řadu nových školení, webinářů a workshopů z oblasti pozemních a inženýrských staveb. Seznamte se s programy Autodesk Revit, Autodesk Civil 3D, kolekcí Autodesk Architecture, Engineering & Construction Collection, Autodesk Docs, Autodesk Navisworks, a s nadstavbovými aplikacemi Holixa T4R (dříve Revit Tools), Civil Tools, Záborák z vlastního vývoje Arkance Systems.
Viz nadcházející akce
BIM Academy
BIM Academy Arkance Systems nabízí sérii školení určených pro BIM manažery a koordinátory. Pokud jste stávajícím manažerem BIM / koordinátorem BIM, nebo se jím chcete stát, je tento vzdělávací program určený právě pro vás. Naučíte se, jak pracovat se všemi novými standardy a osvědčenými postupy BIM pro pozemní a inženýrské stavby. Po absolvování závěrečných testů získáte celosvětově uznávaný certifikát. Nová série kurzů - Brno + Praha, Revit i Civil 3D.
Viz academy.bimfo.cz
Webinář: 9 tipů pro inženýry TZB pracující v Revitu
Webinář na téma jak výrazně zkrátit čas přípravy projektu a zvýšit kvalitu zpracovávané dokumentace, představení efektivních pracovních postupů pro 9 typických činností.
1.2.2023 - online - registrace

video Na YouTube kanálu Arkance Systems CZ můžete shlédnout tipy přechody na koridoru v Civil 3D a COGO body z příčných řezů.

Jak na 3D tisk BIM projektů z aplikace Autodesk Revit - viz video.

Arkance Systems má v ČR a SR nejvyšší statut Autodesk Construction Cloud Elite Partner - partnera pro cloudová BIM a CDE řešení.

Společnost ARKANCE se účastní evropského veletrhu InfraBIM Open 2023 v Tampere, Finsko, ve dnech 30.ledna-1.února jako Platinový partner.

BIMfo: Eurometropole Štrasburg úspěšně přechází na BIM.

BIMfo: TVize: BIM zásadně mění stavebnictví.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na vzhledově nově přepracovaném blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace Autodesk Civil 3D v ČR a SR, najdete:
- Cílovat či necílovat? Aneb modelování koridoru pomocí přechodů
- Nové Civil Tools nadělujeme pod vánoční stromeček
- Nová podsestava krajnice - polní cesty

Na blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Príprava miestností od A po Z - séria článkov (časť 3)
- 9 tipů pro projektanty TZB - jak ušetřit čas v Revitu a zároveň zlepšit kvalitu dokumentace

Jak otevřít konkrétní pracovní sadu v rámci sdíleného projektu Revitu? Čtěte Tip 13588.
Úkolníček do Revitu. Viz Tip 13585.
Jak vytvořit zalomený příčný řez v Civil 3D? Poradí Tip 13574.

 GIS, mapování, FM

DTM Konektor - napojení na Digitální technickou mapu ČR
DTM-K Znáte DTM Konektor, snadné napojení vašich mapových a GIS dat na Digitální technickou mapu ČR?
Vyžádete si bližší popis, ukázku nebo záznam webináře.
Viz též představení, první seznámení a web DTM-Konektor.cz

Na blogu GISforum.cz, věnovaném využívání GIS/FM aplikací najdete:
- Uvádíme novou verzi twiGIS 2022.4

 Arkance Systems - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD, BIM a CAM nástroje z dílny Arkance Systems:

Open_From_My_Computer - aplikace pro Fusion 360, otevřít F3D/F3Z lokálně
EvalText - vyhodnocení aritmetických výrazů v DWG textech
PageOf - "strana 3 z 10" - čítač stran pro AutoCAD (volba přejmenování rozvržení)
AssyCOG - hmotnosti a těžiště dílů sestavy Inventoru do Excelu (iLogic)
Export_STL - export dílů sestavy Inventoru do samostatných STL souborů pro 3D tisk (iLogic)
Att2Cons/Att2Var - transparentní převod atributu bloku na Konstantní nebo Proměnný
Civil Tools 2.0.30 - nová verze bonus nadstavby Civilu 3D
Power Tools 3.1 - nová verze bonus nadstavby PowerMill

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist.cz@arkance-systems.com

Zakázkový vývoj CAD, BIM a GIS aplikací firmy Arkance Systems - viz vývoj aplikací a viz Autodesk Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • TRIAL verze AutoCAD 2023 CZ, LT, Revit, Inventor, 3ds Max, Mechanical, Civil3D, Map3D, Infraworks, Nastran atd.
  • cpiXML pro Autodesk Civil 3D 2023
  • Autodesk Fusion 360 R2 - cloud 2D/3D CAD/CAM/CAE/EDA (V2.0.15050)
  • Česká lokalizace pro Autodesk Fusion 360 R2
  • TeamViewer 15.22 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory Arkance Systems

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

e-Learning - online CAD školení s certifikací ATC
E-Learning Vyzkoušejte novou online službu pro moderní způsob výuky. Pomocí online CAD kurzů můžete kdykoliv a přímo od svého počítače získat vědomosti a praktické zkušenosti v oblasti práci s moderními CAD, BIM a CAM aplikacemi Autodesku. Při tvorbě e-Learning kurzů využívá Arkance Systems dlouholetých zkušeností z realizovaných školení ve vlastních učebnách i u zákazníků. K dispozici jsou kurzy Základy AutoCADu LT, nové rozsáhlé kurzy Základy Revitu a Základy Civil 3D, Fusion 360 a Fusion Team a rozsáhlý kurz CAM ve Fusion 360.
Více na Online CAD kurzy

Využijte naši nabídku krátkých online školení, nových videí a e-learning kurzů pro dálkové vzdělávání CAD a BIM uživatelů.

Přehled kurzů je pro vás připraven na arkance-systems.cz/skoleni. Nejbližší termíny kurzů:

17.01.2023onlineŠkolení: AUTODESK DOCS – pro uživatele CDE
17.01.2023PrahaŠkolení: Rozdílové školení na Autodesk Inventor 2023
17.01.2023BratislavaŠkolenie: Základné školenie Revit (3 dni)
26.01.2023PrahaŠkolení: BIM Academy – pro BIM manažery a koordinátory (8 dnů)
30.01.2023BratislavaŠkolenie: Revit MEP – základy (zamerané na profesiu VZT, 3 dni)
31.01.2023BrnoŠkolení: Autodesk Revit – základy (3 dny)
01.02.2023BrnoŠkolení: Autodesk Revit pro profesi elektro (4 dny)
02.02.2023OstravaŠkolení: Autodesk Revit – základy (3 dny)
06.02.2023BrnoŠkolení: Autodesk Revit se zaměřením na vytápění (3 dny)
08.02.2023BratislavaŠkolenie: Autodesk Revit – rozširujúce školenie (so zameraním na architektúru)
14.02.2023OstravaŠkolení: Autodesk Inventor pro začátečníky (3 dny)

 Podpora, tipy a triky

Tabulka benefitů a úrovní technické podpory CAD řešení
Podpora Na stránce Support najdete aktualizovanou tabulku shrnující hlavní benefity a úrovně technické podpory CAD řešení poskytované firmou Arkance Systems prostřednictvím webu CADforum.cz a portálu helpdesk.cadstudio.cz, včetně přístupu k bonus nástrojům "CS+".
Viz arkance-systems.cz/podpora

FB Využijte uživatelskou poradnu na Facebooku pro CZ/SK uživatele Autodesk software a Fusion 360 CAM poradnu pro podporu CAM řešení a české lokalizace Fusion 360.

Na stránce Download nebo v Helpdesku Arkance Systems najdete aktuální verzi klientské aplikace TeamViewer pro dočasné zabezpečené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníka technické podpory Arkance Systems.

9.641 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak změnit orientaci resp. natočení rozvinu plechu. Fusion 360 mi zůstává v off-line režimu a nelze přepnout online. Snadný export všech dílů sestavy Inventor do STL (pro 3D tisk). Změna typu atributu bloku z proměnného na konstantní či naoopak. Rychlé lokální otevření F3D souboru ve Fusion 360. Hodnota výškové kóty, při změně výšky podlahy u rekonstrukcí.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o další nové DWG, RFA a IPT bloky.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 45.184 stávajících CAD/BIM bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 140 tematických kategorií.

Fórum Řešíte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 107.728 - v CZ/SK, počet příspěvků již 138.982). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.arkance-systems.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server Arkance Systems?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba Arkance Systems zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Arkance Systems najdete na helpdesk.arkance-systems.cz


A z jiného soudku:
Když jeden vyučuje, dva se učí (A.Heinlein)
- mikrosvět v lidském měřítku (video)
- pracovníci měsíce, snad přímo z odborové nástěnky (video)
- kosmická kartografie - mapa známých galaxií (mapa)
- popovídejte si s ChatGPT (AI o které se mluví)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.arkance-systems.cz, web serveru pro CAD/CAM, BIM a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace od společnosti Arkance Systems CZ/SK s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Arkance Systems CZ s.r.o. - info.cz@arkance-systems.com - tel: +420 910 970 111 a +421 2 6381 3628
Autodesk Platinum Partner
www.arkance-systems.cz - www.arkance-systems.sk - www.cadforum.cz - BIMfo.cz - F360.cz - CAD eShop
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - F.A.Gerstnera 52
Pardubice - Rokycanova 2730
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Galvaniho 15/B
Žilina - Bratislavská 29
+Francie, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko, Polsko, Finsko, Španělsko, Portugalsko, Turecko, Litva