CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - leden '14

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0114.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a SR, autorizovaný partner HP, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Statistika Ekonomické výsledky CAD Studia - 2013
CAD Studio oznamuje předběžné výsledky roku 2013 s celkovými tržbami ve shodné výši jako za rok 2012. Rostl prodej specializovaných řešení: BIM pro stavebnictví (+100%), PDM/PLM řešení (+12%), 3D sad Autodesk Design Suite (+17%) a objem služeb (+8%). K poklesu došlo v oblasti prodeje hardware. V roce 2013 firma posílila své zastoupení ve Slovenské republice a obhájila svůj nejvyšší partnerský status Autodesk Platinum Partner.Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Přijměte náš dárek k AutoCADu LT – 21.5“ monitor nebo 2TB externí disk
LT dárek Jen týden, do 24.1.2014 získáte u CAD Studia ke všem zakoupeným samostatným licencím AutoCADu LT 2014 hodnotný dárek – buď 21.5“ LCD monitor (BenQ GL2250, 1920x1080, 5ms) nebo externí USB disk s kapacitou 2TB (Western Digital) – vyberte si sami. Kromě toho vám k AutoCADu LT přidáme naši nadstavbovou aplikaci LT Extension (např. funkce pro výkazy, export textů, apod.), naši plnou technickou podporu a navíc akce je kombinovatelná s nabídkou cash-back a z vaší objednávky tak máte možnost získat zpět 200€ na váš účet. AutoCAD LT 2014 pro Windows 8 a 7 je jediná CAD aplikace 100% kompatibilní s DWG formátem AutoCADu. A mimochodem, víte že AutoCAD LT je od loňského října levnější?
Další informace na www.cadstudio.cz/LTsDarkem
Akce 1+1: jednu CAD licenci dostanete zdarma!
Jen do 24.ledna: Vlastníte-li dvě a více licencí (lhostejno zda stejných nebo různých) Autodesk produktů verze 2007, 2006 a starších (až do R14), můžete nyní pořídit novou licenci vámi zvolené sady Autodesk Design Suite nebo samostatného produktu řady AutoCAD v aktuální verzi (2014) -- přitom další, druhou licenci téhož produktu vám přidáme zdarma. Za cenu jedné licence tak získáte nové vybavení pro dvě CAD pracoviště!
Viz Akce 1+1
Ušetřete až 20%. Neomezené možnosti navrhování.
Neomezené možnosti Není nutné se nechat omezovat možnostmi vašeho stávajícího projekčního nebo konstrukčního softwaru. Ať projektujete domy, továrny, inženýrské sítě, konstruujete stroje nebo tvoříte reklamy, to podstatné jsou vaše tvůrčí nápady. Neomezujte zbytečně vaše možnosti navrhování. Jediné co je omezené, je časová platnost naší nabídky na zvýhodněný nákup nejnovějších návrhových nástrojů Autodesku.
Sleva 10% až 20% na nové licence je platná jen do 24.ledna 2014.
Viz Neomezené možnosti navrhování
3D sady Autodesk LT Suite nyní s 20% slevou
Revit LT Suite Projekční a konstrukční aplikační sady firmy Autodesk - AutoCAD Revit LT Suite a AutoCAD Inventor LT Suite - nyní získáte v nejnovější verzi 2014 CZ s 20% slevou. Tuto slevu lze využít na upgrade z předchozích verzí LT aplikací. Platí i na zvýhodněné 5-pack licence. Profesní Sady LT Suite kombinují v jednom zvýhodněném produktu vždy parametrický 3D modelář (Inventor LT nebo Revit LT) s osvědčenou 2D aplikací - AutoCADem LT 2014 CZ.
Upgradujte do 24.ledna 2014 a ušetříte 20%.
Podrobnosti na AutoCAD LT Suite nyní s 20% slevou
Vyzrajte na končící upgrade licencí Autodesk
Autodesk plánuje ukončit prodej veškerých upgrade licencí k 1.2.2015. Většina uživatelů už dnes využívá pro údržbu a podporu software levnější systém Subscription (který navíc zahrnuje další CAD nástroje a služby) popř. pronájmy licencí (rentals). Křížové upgrade (stejná verze, vyšší produkt) budou zachovány. Nechte si spočítat nové alternativy údržby vašich licencí.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout ukázku tvorby 2D pohledů z modelů Inventoru v AutoCADu 2014.

Užitečný videotip - převod fotografií na 3D model.

TRIAL verze nových produktů Autodesk řady 2014 v češtině, plně funkční po 30 dnů, si nyní můžete stáhnout přímo ze stránky cadstudio.cz/trial.

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Simulation CFD pro čistější nemocniční operační sály
- Akvizice Circuits.io a knihovny pro Intel Edison
- Komerční upgrade studentských verzí CAD aplikací Autodesk
- Nový Autodesk Fusion 360 s historií, parametry a výkresy, česky

Umíte změnit měřítko DWG objektů jen v jednom směru? Viz Tip 9610.
Jak snadno otevřít složku aktuálního DWG výkresu? Poradí Tip 9638.
Jak se zbavit zobrazení "----" v prázdných polích? Čtěte Tip 9617.

 Autodesk Inventor, MFG - strojírenství

Jak získat konstrukční aplikace o 20-50% levněji? Viz promo akce - výše.

Autodesk Fusion 360 - 3D modelář kdekoliv po ruce
Fusion360 Od 23.ledna začíná prodej komerčních licencí 3D modeláře Autodesk Fusion 360 a simulační aplikace Autodesk Sim 360. Oba produkty jsou dostupné formou kvartálního nebo ročního pronájmu (rental), bez vstupních nákladů koupě licence. Aplikace řady Autodesk 360 využívají cloud služby pro snadnou spolupráci, publikování 3D návrhů, přístup k datům a funkcím odkudkoliv a přístup k neomezenému výkonu cloudu. Tyto nástroje dnes využívá již přes 33.000 uživatelů. Studenti a nekomerční uživatelé mají časově omezenou licenci zdarma.
Více na Autodesk Fusion 360
Přejděte na výkonnější Factory Design Suite. Čtvrtina už je vaše.
Factory Design Suite Vlastníte AutoCAD nebo AutoCAD Mechanical verze 2014 až 2008? Přejděte nyní na výkonnější projekční sadu Autodesk Factory Design Suite 2014 CZ. Čtvrtina této aplikace už je vaše! Do 24.ledna můžete využít 25% slevu na upgrade z AutoCADu a AutoCADu Mechanical na sadu Autodesk Factory Design Suite Premium 2014 (FDS). Tato cenově zvýhodněná sada obsahuje aplikace pro projektování a optimalizaci výrobních linek, dopravníkových systémů, rekonstrukcí továren i samotných strojů, pro zpracování skenovaných výkresů i 3D mračen bodů.
Viz Přejděte na Factory Design Suite
Nestali jste se konstruktéry abyste spravovali data. Už nemusíte.
Vault Pro Buď můžete trávit hodiny denně dokumentováním změn návrhu, aktualizací kusovníků, exportováním JPG obrázků pro marketing a správou změnových řízení. Anebo můžete nechat Vault Professional udělat to za vás. Automaticky. Možná dnes spravujete vaše konstrukční data pomocí Excelu a Outlooku. Možná už používáte bezplatný Vault Basic. Ale pomocí Vault Pro můžete dělat (tedy spíše nedělat) ještě o mnoho více.
Využijte nabídku zvýhodněného přechodu na Vault Professional - viz výhody Vault Professional
Nový Autodesk Vault 2014 Subscription Release 1 a Vault Data Standard
Uživatelé komerčních verzí PDM aplikace Autodesk Vault s aktivním Subscription si mohou ze Subscription centra stáhnout aktualizovaný Autodesk Vault 2014 Subscription Release 1 (SR1). Verze SR1 je zaměřena na zlepšení úpravy pracovních postupů, zavádí nového tenkého (web) klienta, a přináší významné rozšíření nabídky funkcí pro Vault Add-in Revitu. V rámci Subscription tak můžete získat nové, rozšířené funkce správy dokumentů ve vaší firmě.
Podrobněji na Vault 2014 SR1
InventorCAM 2014 v prodeji
iMachining Nový InventorCAM 2014 obsahuje více než 100 vylepšení skrze všechny moduly: iMachining 2D & 3D, 2.5D frézování , HSS, HSR/HSM, Sim 5X, Soustružení, Sonda, pokročilé Frézování-Soustružení pro multifunkční soustružnické a frézovací stroje s nejmodernějšími a nejsložitějšími možnostmi obrábění. Výkonný 3osý frézovací modul, zahrnující vysokorychlostní hrubovací (HSR) a vysokorychlostní dokončovací (HSM) moduly, má nyní například nové algoritmy, které poskytují další strategie a výhody včetně „Hybridního obrábění“, rychlejší multi-jádrovou kalkulaci, která využívá plnou sílu vašeho počítačového procesoru a vede k hladším povrchovým úpravám.

video Na YouTube kanálu CAD Studia můžete shlédnout videotip pro export rozvinu z Inventoru 2014 do DXF.

Chcete zefektivnit si často opakované operace automatickými makry Inventoru? Viz záznam našeho webináře k doporučeným postupům v modulu iLogic.

Byly uvedeny dva nové hotfixy pro Inventor: "Update 2 for Inventor 2014 Service Pack 1" a "Update 4 for Inventor 2013 Service Pack 2".

Virtuální větrný tunel - Autodesk Project Falcon, příklad využití (video)

Konfigurační příručka pro Vault Server 2014.

Simulace proudění s volnou hladinou v Autodesk Simulation CFD 2014 (video)

Přes 250 3D CAD modelů elektronických součástek - polovodiče, kondenzátory, odpory - ke stažení na CADforum.cz

Užitečné iLogic makro pro vložení bodu těžišť všech součástí sestavy.

Ukotvujete správně první součást v sestavě? (3 postupy) Čtěte Tip 9618.
Trik - podmíněný parametr v Inventoru (bez iLogic). Viz Tip 9629.
Jak na automatický překlad názvů vlastních materiálů v Inventoru? Poradí Tip 9634.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Jak získat projekční aplikace o 20-50% levněji? Viz promo akce - výše.

BIM-Fórum 2014 - Revit v praxi
BIM-Fórum Zítra proběhne konference "BIM-Fórum - Revit v praxi", která je určena pro odbornou veřejnost zajímající se o technologie BIM. Hlavním cílem konference je výměna vzájemných zkušeností a novinek v oboru, který se stává součástí navrhování, projektování i správy ve stavebnictví. Představen bude proces návrhu od studie až po realizační dokumentaci, využití metod BIM v různých oblastech stavebního průmyslu a v projekční praxi.
Záborák 1.7 a další nové aplikace pro AutoCAD Civil a Map 3D
Záborák Uživatelé AutoCADu Civil 3D a Map 3D verzí 2014 a 2013 nyní mohou získat několik nových nadstavbových aplikací CAD Studia, které byly vytvořeny k zefektivnění práce zejména českých projektantů. Aplikace "Záborák" (poprvé uvedena před rokem) je určena pro projektanty inženýrských staveb a automatizuje tvorbu záborových elaborátů. Nová verze 1.7 urychluje práci díky vestavěnému seznamu katastrálních území a obcí ČR. Obsahuje rovněž přesnější algoritmy interpretace geometrie z registru RÚIAN.
Rozšířená verze této aplikace - "Záborák IS" - generuje záborové elaboráty inženýrských sítí a zpracování ochranných pásem.
Viz Záborák, CivilTools, RÚIAN

Autodesk Mudbox získává "technického" Oscara filmové akademie.

Byla uvolněna nová verze CS+ nástroje CivilTools pro AutoCAD Civil 3D 2014.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Produktivní balíček 1 pro Civil3D 2014
- Jak zjednodušit podélný profil

Jak rychle přizpůsobit tvar příhradového nosníku po změně sklonu střechy? Poradí Tip 9616.
Co umí analýza zatížení sněhem v Autodesk Robot Structural Analysis Professional? Viz Tip 9612.

 GIS, mapování, FM

Aktualizovaný Import RÚIAN
ČÚZK Byla aktualizována aplikace "Import RÚIAN" pro práci s katastrálními daty RÚIAN v GIS aplikacích Autodesku. Aplikace Import RÚIAN V1.1.3 importuje data registru RÚIAN (Registr územní identifikace, adres a nemovitostí) do relačních databází Oracle, MS SQL a SQLite.
Viz stránka RÚIAN.
Webinář Autodesk Infraworks
Infraworks Navštivte náš páteční webinář "Infraworks – bezbolestně prezentujte ve 3D" věnovaný flexibilní a výkonné projekční/mapové/GIS aplikaci Autodesk Infraworks a jejím možnostem tvorby poutavých prezentací různých koncepcí a variant rozsáhlých projektů v oblasti infrastruktury. Infraworks dokáže překvapivě jednoduše kombinovat datové podklady z různých zdrojů.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Tápete ve Windows 8/8.1? Doinstalujte si plnohodnotné menu "Start" pomocí utility Classic Shell.

Na veletrhu CES2014 byla představena mobilní pracovní stanice Toshiba Tecra W50 s rozlišením obrazovky 3840 x 2160 pixelů (4K).

Již 8.4.2014 končí podpora pro Microsoft produkty Windows XP a Office 2003 - naplánujte si včas upgrade.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku plotrů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

DTMcol - analyzuje-obarví 3D model terénu (nebo jiný 3D model) podle výšky
DTMcolSL - obarví 3D model terénu (nebo jiný 3D model) podle sklonu vůči svislici
TabDeStyle - odstraní formátování a styly z tabulek vložených do DWG přes copy/paste z Excelu
IntLines - hromadně vygeneruje průsečíky vybraných čar (opraveny křivky)
ImportCoords - importuje souřadnice 2D a 3D náčrtů z Excelu do Inventoru

Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • AutoCAD P&ID 2014 Service Pack 1
  • AutoCAD Plant 3D 2014 Service Pack 1
  • Autodesk Vault 2014 Subscription Release 1 CZ
  • AutoCAD 360 Mobile 2.1 for Android
  • AutoCAD 360 Mobile 2.1 for iOS
  • Autodesk ForceEffect Motion 2.6 for Android
  • TeamViewer QuickJoin - nový klient pro webináře CAD Studia
  • TeamViewer 8 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Je rovněž dostupný archiv se záznamy průběhu uskutečněných online webinářů firmy CAD Studio - viz webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Infraworks – bezbolestně prezentujte ve 3D (Pá 17.1.) a Inventor Fusion 360 (Pá 24.1.).

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2014.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.653 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Chyba tisku PDF - dokument nejde vytisknout. Jak mohu ozrcadlit výkres aniž by se mi zrcadlily i bloky (symboly)? Nastavení výkazu z AutoCADu Plant 3D podle čísla větve (video). Nastavení spoje v AutoCAD Plant 3D (postup a principy). Jak vypnout automatické aktualizace driverů ve Windows 7/8? Neúspěšná instalace, chyba Result=1618. Náhodné zasekávání AutoCADu, chyba WSCommCntr4.exe. Podporované třídy při exportu projektu Revitu do IFC. AutoCAD LT je pomalý s výkresy obsahujícími AEC objekty. Aplikace Autodesk 3ds Max 2014 mi spadne při spuštění. Přehled nastavení parametrů Revitu v Revit.ini.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 10.410 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s desetitisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 54.139, počet příspěvků již 99.047). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Je lepší mířit příliš vysoko a neuspět, než mířit příliš nízko a uspět (Michelangelo)
- SightsMap - nejfotografovanější místa na světě
- překvapivě rozdílné ceny pohonných hmot po světě
- nejintenzivnější momenty historie F1 (video)
- vše je otázka perspektivy - iluze 3D tyranosoura (video)
- krásy Česka (HDR timelapse video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 a +421 2 6381 3628 - viz též
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3
Bratislava - Einsteinova 24
Žilina - Bratislavská 29