CAD-NEWS: CAD Studio homepage - www.cadstudio.cz

CAD-NEWS - Bulletin firmy CAD Studio - leden '13

Toto personalizované vydání bulletinu CAD-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/cadnews0113.htm nebo www.cadstudio.cz/cadnews

CAD Studio a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM řešení.

Z obsahu:

Statistika Ekonomické výsledky 2012 - pokračující růst CAD Studia
CAD Studio oznamuje nárůst celkových tržeb roku 2012 na 277 milionů korun, což je o 13,5% více než v roce 2011. Například prodej CAD/BIM řešení pro stavebnictví vzrostl o 84%, prodej nových licencí strojírenských CAD produktů o 28%. Objem služeb vzrostl o 53%, a to především v oblastech GIS a PDM/PLM systémů.
Podrobněji v TZ: Významný růst CAD Studia za rok 2012
Web statistiky za rok 2012
Z celkem více než desítky provozovaných webů pro podporu uživatelů CAD/GIS/PDM aplikací jsou nejpopulárnějšími stránky portálu CADfórum.cz, firemní web CADstudio.cz, stránky technické podpory helpdesk.cadstudio.cz a firemní blogy. Nové rekordy na CADforum.cz:
 • Přes 21.000.000 zobrazení (až 112.700 denně)
 • Až 27.300 unikátních návštěv denně
 • Přes 380.000 registrovaných uživatelů (46.600 z ČR+SR), tj. roční nárůst o téměř 100.000
 • Přes 1TB přenesených dat měsíčně
Detailnější informace na Statistiky web služeb 2012

Již hodně dávná historie - Muzeum Internetu, rok 1995 a přehled tehdy dostupných stránek na českém internetu: EuNET, CesNet, ABUS, ČSAD, Autocont a ... CAD Studio


Navštivte stránky firmy CAD Studio i na Facebooku a na YouTube - viz níže uvedené odkazy:

 AutoCAD, LT, CAD

Změna cenového modelu upgrade produktů Autodesk od 1.2.2013 - ušetřete
Upgrade Od 1.2.2013 dojde k podstatné změně a zjednodušení cenové struktury a podmínek upgrade všech softwarových produktů firmy Autodesk. Upgrade (až o 6 verzí zpět) bude nyní jako jednotná položka ceníku. Usnadní se tak povyšování verzí produktů i pro ty zákazníky, kteří dosud nevyužívají novější a levnější metodu údržby software - subscription. Nepropásněte výhodnější cesty k upgrade! Pokud vlastníte licenci některé Autodesk aplikace řady 2006 a starších, nepropásněte poslední možnost provést její upgrade!
Podrobnosti na Nový model upgrade od 1.2.2013
Light it Up! K AutoCADu LT nebo Inventoru LT dostanete 300€
300€ Při koupi nové licence AutoCADu LT 2013 nebo sady AutoCAD Inventor LT Suite 2013 nyní získáte jednoduše zpětný rabat (odměnu) ve výši 300 Euro na každou zakoupenou licenci. K AutoCADu LT nyní přidáme navíc ještě externí disk Western Digital 750GB jako dárek (do vyčerpání zásob). WD750
Tato nabídka platí již jen do 18.1.2013 a lze ji využít pro samostatné licence i zvýhodněné 5-packy (nejvýše 5 licencí na jednu firmu).
Viz 300€ k verzím LT
Vše, co znáte a na co spoléháte. Jenže lepší.
Nejnovější verze softwaru firmy Autodesk jsou nyní lepší než kdy dříve. Navíc jsou k dispozici pro jednotlivá odvětví nové sady Autodesk Design Suite a Creation Suite, které nabízejí skvělou přidanou hodnotu i rozšířenou funkčnost. Ceny za upgrade a křížový upgrade se brzy změní. Přejděte proto na nejnovější verze návrhových 3D nástrojů před 31. lednem 2013.
Vyšší výkon. Víc funkcí. Vyšší produktivita. - Viz Přehled hlavních novinek
Top 10 nástrojů roku 2012 z Autodesk Labs
Od roku 2006 zveřejňuje Autodesk technologické ukázky (technology preview) - úvodní a většinou časově omezené verze nově vyvíjených nástrojů a technologií na webu "Autodesk Labs". O úspěšnosti nových testovaných technologií svědčí i počet downloadů jednotlivých nástrojů.
Jak vypadá žebříček za rok 2012? Čtěte na Top 10 nástrojů z Autodesk Labs
Aktualizace Autodesk 123 Design
Bezplatný 3D modelář, Autodesk 123D Design, se dočkal aktualizace na novou verzi 1.1. Je dostupný ve verzi pro Windows 7 a MacOS 10.7 a vyšší (popř. iPad a Chrome). Hlavní novinky verze 1.1:
 • export STL souborů
 • funkce Insert pro vkládání/skládání existujících součástí (z lokálních disků i cloudu)
 • rozšířené náčrty (Trim/Extend, Arc, Mirror, Fillet, kótování)
 • kótování
 • výstup na CNC
Více též na www.cadstudio.cz/123d

Project Falcon - virtuální větrný tunel z Autodesk Labs je nyní k dispozici i pro AutoCAD (plus Inventor a Revit)

Jak se liší AutoCAD Design Suite od prostého AutoCADu? Viz video Autodesku

Na CAD Studio Blogu najdete:
- Autodesk kupuje německou firmu PI-VR
- Přínosy CAFM systému pro správu nemovitostí
- Nejlepší mobilní aplikace roku 2012
- Vydejte se na cestu po 30leté historii AutoCADu
- Nový AutoCAD WS Mobile 1.6

Jak vytvořit výškovou kótu s automatickým popisem podlaží a výšky relativně k USS? Čtěte Tip 9005.
Znáte tento kurzor AutoCADu? Viz Tip 9027.
Umíte nastavit přesnější načtení PDF souborů do Autodesk Design Review? Viz Tip 9029.

 Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Naučte váš AutoCAD LT konstruovat ve 3D za 9.990 Kč
Inventor LT AutoCAD LT je nejrozšířenější 2D CAD aplikace plně kompatibilní s formátem DWG. Nyní lze AutoCAD LT snadno doplnit o funkce pro parametrické konstruování 3D modelů. Nová aplikační sada AutoCAD Inventor LT Suite 2013 totiž obsahuje jak AutoCAD LT, tak konstrukční 3D aplikaci Inventor LT, která je kompatibilní jak s AutoCADem, tak s plným Autodesk Inventorem. Obě aplikace jsou česky.
Jen do 21.1.2013 můžete přejít z vašeho AutoCADu LT 2010 až 2013 na sadu AutoCAD Inventor LT Suite 2013 se slevou -58%, tedy Inventor LT za pouhých 9.990 Kč (bez DPH).
Viz AutoCAD LT -> konstruování ve 3D
Pozvánka na dubnový veletrh FOR INDUSTRY 2013
FOR INDUSTRY 12. veletrh strojírenských technologií FOR INDUSTRY se bude konat v PVA EXPO PRAHA v termínu od 23. do 25. dubna 2013. Souběžně se uskuteční veletrhy zaměřené na povrchové úpravy FOR SURFACE a svařování FOR WELD. Specializované veletrhy představují jedinečnou jarní příležitost pro prezentaci moderní výrobní techniky, progresivních technologií a inovačních trendů. Příprava těchto veletrhů probíhá nejen ve znamení podpory účasti firem s exponáty - stroji, ale především s cílem předvádění technologických novinek.
Více informací: www.forindustry.cz

video Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout postup nastavení šrafovacího vzoru řezu Inevntoru podle materiálu součásti.

Připomínáme, že automatickou migraci na Product Design Suite je možné revokovat zpět na Mechanical ještě do konce ledna 2013, a to formulářem na www.autodesk.com/productdesignsuitedecline

Byl uveden Update 2 pro Inventor 2012 se SP2.

V Download sekci na Helpdesk serveru najdete novou .adsklib knihovnu pro Inventor obsahující odstíny RAL barev.

Animace známého modelu robotické horské dráhy z Autodesk Inventoru připravená v 3ds Max - video

Nově zařazené výukové materiály k Inventoru v sekci Výuka (publikováno se souhlasem autorů)

Jak oříznout ohýbaný plechový model bez vzniku dvou obrysů? Čtěte Tip 9021.
Jak ve Vaultu vyhledat všechny vydané soubory? Poradí Tip 8994.
Kdy přesně nastane milník nastaveného cíle/události v Autodesk PLM 360? Viz Tip 8984.

 Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Konference BIM-Fórum 2013 - Revit v praxi
BIM-Fórum Společnosti CAD Studio a Autodesk jsou hlavními partnery uživatelské konference BIM-Fórum - Revit v praxi, která se koná 24. ledna 2013 v prostorách Fakulty architektury ČVUT Praha. Všem registrovaným připomínáme termín akce. Kapacita konference již byla zaplněna.
Viz web BIM-Fórum a bližší informace o konferenci
Bonus nástroje CS+: CADstudio Civil Tools
CivilTools Řada doplňkových nástrojů pro projekční aplikaci AutoCAD Civil 3D - "CADstudio Civil Tools" - je nyní k dispozici v aktualizované verzi a ke stažení i na Autodesk Apps Exchange. Zákazníci CAD Studia získávají úplnou sadu Civil Tools zdarma v rámci bonus balíčku CS+ (ke stažení i na Helpdesk serveru), ostatní uživatelé si mohou vyzkoušet bezplatnou Trial verzi a aplikaci případně následně zakoupit anebo získat zdarma při příštím prodloužení subscription.
Další informace, videoukázky použití a trial verze na Civil Tools
Projektujete v AutoCADu LT? Naučte jej i 3D!
Revit LT Nová 3D BIM aplikace za 2D cenu! Program Autodesk Revit LT představuje ideální cestu do světa BIM zejména pro menší projekční a konzultační firmy. Bez rizika a větších nákladů mohou přejít z 2D CAD aplikací na osvědčené, moderní BIM technologie, které poskytují podstatně vyšší produktivitu, flexibilitu a kvalitu projektové dokumentace. Revit LT 2013 je k dispozici samostatně nebo jako zvýhodněná sada "Revit LT Suite" s AutoCADem LT - umožňuje tak projektantům postupně přejít z 2D projektování na výkonnější 3D BIM technologie. Zachovává přitom plnou kompatibilitu souborů RVT, RFA i DWG.
Seminář 5.2.2013 PRAHA - seznamte se s 3D BIM - více informací
Přejděte z Revit Suite se slevou 40% na Autodesk Building Design Suite Premium 2013
Revit Suite Ještě do 18. ledna 2013 můžete přejít z vaší starší verze projekční sady "AutoCAD Revit Architecture Suite" (nebo MEP Suite nebo Structure Suite) se slevou 40% na nový produkt Autodesk Building Design Suite Premium 2013 (BDS). Ten obsahuje vedle Revitu (Architecture, MEP i Structure) a AutoCADu i řadu dalších projekčních nástrojů řady 2013 (např. 3ds Max a Navisworks). Nabídka platí pro uživatele aplikací AutoCAD Revit Architecture Suite, AutoCAD Revit MEP Suite, AutoCAD Revit Structure Suite, a to verze 2012 a starších.
Podrobnosti na Přejděte z Revit Suite na BDS Premium
Bezplatné povýšení projekčních aplikací Autodesk - aktualizováno
Pokud jste uživateli projekčních aplikací AutoCAD Revit Suite nebo AutoCAD Architecture nebo AutoCAD MEP a máte aktivní Autodesk Subscription, je pro vás určena zajímavá nabídka bezplatné migrace vaší aplikace na rozšířenou sadu "Autodesk Building Design Suite 2013" obsahující až 8 produktů.
AutoCAD Architecture a AutoCAD MEP s platným subscription k 26.11.2012 byly automaticky migrovány na sadu Autodesk Building Design Suite Standard. Odmítnout můžete tento přechod do 22. února na stránkách www.autodesk.cz/declineupgradefromACAtoBDSS a www.autodesk.cz/declineupgradefromAMEPtoBDSS
Postup a další informace - viz Bezplatné povýšení projekčních aplikací Autodesk

video Na YouTube kanálu CAD Studia si můžete prohlédnout záznam webináře o cloud službách v sadě Autodesk Building Design Suite.

Chybí vám nějaká parametrická rodina (RFA) pro Revit? Dejte nám vědět, často žádané rodiny rádi vytvoříme a zpřístupníme dalším uživatelům.

Na blogu Civil3D.cz, věnovaném využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Bacha na Křováky! (o JTSK)
- Pour féliciter 2013

V blogu Na zdi zaměřeném na projekční BIM aplikace si přečtěte například:
- Tvořte s vizí - BIM řešení Autodesk očima zákazníků
- Project Falcon - simulace proudění vzduchu v Revitu

Jak kreslit obklady v Revitu? Podrobný rozbor možností najdete v Tipu 9010.
Jak řešit výkaz plochy omítek či malby místností v Revitu? Přečtěte si Tip 8988.
Umíte zkopírovat prvek mezi katalogy AutoCADu Plant 3D? Pomůže Tip 9009.

 GIS, mapování, FM

Oprava JTSK v GIS aplikacích Autodesk 2013 a 2012
Autodesk vydal ve spolupráci s CAD Studiem důležitou opravu souřadnicového systému JTSK určenou pro Map 3D, Civil 3D a Map Server verzí 2013 a 2012. Řeší správné mapování typu systému při práci s daty v Oracle nebo načítání externích zdrojů GIS dat.
Podrobnosti a postup instalace viz tip Oprava systému CzechJTSK/5.Krovak

Znáte tři metody (se třemi různými výsledky) měření vzdálenosti v mapě? Čtěte Tip 9017.
Odkud se bere více složek "Geospatial Coordinate Systems" v GIS produktech Autodesk? Přečtěte si Tip 9014.

 Produkty HP, hardware, novinky, akce

Kompatibilita CAD plotrů HP Designjet s Windows 8
Win8 Před tím než budete upgradovat operační systém vaší pracovní stanice - notebooku nebo desktop počítače - na Windows 8, ověřte si kompatibilitu vašich klíčových aplikací a periferních zařízení s tímto novým systémem Microsoftu. Přehled plotrů (velkoformátových tiskáren) HP Designjet a dalších CAD zařízení s podporou driverů v Microsoft Windows 8 (32-bitové i 64-bitové verze) najdete v tabulce CAD Studia:
Viz Tabulka kompatibility HP Designjet ve Win8

Pokročilé funkce na profesionálních 3D myších 3dconnexion - video

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku výkonných pracovních CAD stanic HP.

 CAD Studio - vlastní aplikace

Nové a aktualizované CAD nástroje z dílny CAD Studia:

CityGML - export jednoduchých obrysových křivek z DWG AutoCADu do XML formátu CityGML
PreSave - do reaktoru doplněna ukázka souběžného ukládání zvolených hladin do jiného DWG
DisplayNameEditor - nastavování zobrazovaného názvu komponenty Inventoru 2013 (např. při automatickém číslování Vaultem)

Exchange Apps Máte nápad na další aplikaci zefektivňující práci, nebo potřebujete upravit některý z našich stávajících nástrojů? Napište nám na wishlist@cadstudio.cz

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy CAD Studio - viz www.cadstudio.cz/vyvoj a viz Exchange Apps

 Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk 123D Design 1.1
 • Hotfix for Autodesk GIS Geospatial Coordinate Systems dictionaries
 • Autodesk Showcase 2013 Service Pack 4
 • Project Falcon - simulace - větrný tunel
 • Autodesk T-Splines Plug-in for Rhino (V3.4)
 • AutoCAD WS Mobile for Android and iPad, V1.6
 • CADstudio Civil Tools 1.01
 • Microsoft Lync 2010 Attendee - nový klient pro webináře CAD Studia
 • TeamViewer 7 - vzdálené zpřístupnění plochy vašeho počítače pro pracovníky technické podpory CAD Studia

viz www.cadstudio.cz/download (viz též service packy a produktové kódy)

 Školení, kurzy, služby

Webináře Online webináře CAD Studia - přihlaste se!
Aktuální nabídku webinářů (živých online prezentací) firmy CAD Studio najdete na stránce webináře. Na naše webináře se prosím včas registrujte. Můžete rovněž shlédnout videozáznamy z uplynulých webinářů.
Přihlaste se na naše nejbližší webináře - Střechy v Revitu a Inventor Fusion pro praxi - oba v Pá 25.1.

Využijte aktualizovanou nabídku firmy CAD Studio, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Mechanical, Revit, Plant 3D, Map a Civil 3D - jsou vypsány nové kurzy pro verze 2013.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

 Podpora, tipy a triky

Pracovní příležitosti - nová sekce na CADforum.cz
Sháníte nebo nabízíte práci v oboru CAD či GIS? (jak ve smyslu zaměstnání tak ve smyslu zakázek). V nové sekci nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz můžete účinně oslovit potenciální zaměstnance či zaměstnavatele, najít brigádu či stáž.
Navštivte novou sekci Práce na CADforum.cz
Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam
6.223 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Příkaz PŮDORYS bez zoomování. Jak vrátit zpět uvítací obrazovku AutoCADu? Hustota materiálu jako iVlastnost součásti Inventoru. Jak převést DWG výkres do formátu SVG? Zašedlá volba Sledování paprsku v nastavení zobrazení Revitu. Jak urychlit ukládání do starších verzí DWG (ULOŽJAKO)? Nefunguje tisk PDF přílohy e-mailu odeslaného na Designjet T2300. Zrychlení prohlížení velkých sestav Inventoru. Jak v Revitu vytvořit okap nebo římsu? Jak vložím do Revitu svůj materiál, resp. jeho 2D a 3D texturu? Změna názvu pohledu nebo řezu v Inventoru. Jak hromadně převést texty výkresu na VELKÁ/malá? Jak nastavit přesnost exportovaných souřadnic bodů z Civilu?

Katalog CAD bloků byl rozšířen o desítky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 9.428 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 127 tematických kategorií.

Fórum Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 46.726, počet příspěvků již 91.200). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na helpdesk.cadstudio.cz

Jak získat přístup na Helpdesk (VIP) server CAD Studia?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba CAD Studia zahrnující mj. i přístup na Helpdesk server. Plný přístupový účet poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy CAD Studia najdete na helpdesk.cadstudio.cz


A z jiného soudku:
Špatnou kvalitu si lidé pamatují dlouho poté, co zapomněli na nízkou cenu. (C.Rolls, Rolls-Royce)
- úžasný třídicí stroj z Lega (video)
- anamorfické iluze aneb nevěřte hned všemu co vidíte na vlastní oči (video)
- když se projekt tak úplně nepovede (obrázek)
- vánoční kouzla s iPadem (video)

 Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a GIS profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti CAD Studio a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti CAD Studio a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


CAD Studio a.s. - info@cadstudio.cz - tel: +420 841 111 124 - pobočky v Google Earth
Autodesk Platinum Partner, HP Preferred Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
Praha 4 - Líbalova 1/2348
Brno - Sochorova 23
České Budějovice - Tylova 17
Pardubice - Nábřeží Závodu míru 2738
Ostrava - Hornopolní 34
Plzeň - Teslova 3