CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

CS ERP Connector G2 - integrace PDM a ERP

Aplikace propojující PDM software s firemním informačním systémem (ERP)


CS ERP Connector pro Vault, Inventor a různé typy ERP/TPV


CS Connector - Helios Zákaznický software CS ERP Connector pro PDM a CAD nástroje Autodesku vyvíjený společností CAD Studio umožňuje integraci CAD/PDM nástrojů a firemních informačních systémů. CS ERP Connector slouží k převodu kusovníkových vazeb z CAD/PDM do systému ERP nebo TPV. CS Connector tak zefektivňuje práci konstruktéra a výměnu informací uvnitř firmy. Nahrazuje a rozšiřuje starší aplikaci CS Link.

Přínosy CS ERP Connectoru:
  • Zefektivnění práce konstruktéra - jednoduchý přenos výkresu a dat k dalšímu zpracování s možností zobrazení základních převedených dat přímo v ERP systému.
  • Odstranění chyb způsobených přenosem dat
  • Plynulejší plánování a řízení výroby - pro pracovníky výroby a logistiky zejména odpadá nutnost zadávat nová data ručně podle zpracovaných podkladů v konstrukci a možnost zobrazovat a pracovat s výkresy, pokud jsou připojené k položkám či kusovníkům.
CS ERP Connector
CS-Connector
CS-Connector - SAP
CS-Connector - Helios

Použití CS ERP Connectoru

Informace, které jsou definovány v rámci konstrukce (v CAD aplikaci), jsou převáděna podnikového ERP a dále se s nimi pracuje při plánování a řízení výroby. V prostředí CAD aplikace příslušný konstruktér vytvoří výkresovou dokumentaci a kusovník a následně jednoduše nové položky převede do ERP systému. Zde je možné tyto informace upravit, doplnit či ihned naplánovat a realizovat výrobu. Výsledným efektem je především zkrácení času od zahájení konstrukčních prací po zaplánování výroby spojené s přenosem informací mezi CAD a ERP systémem a dále je minimalizována pravděpodobnost chyb spojených s tímto předáváním dat mezi systémy. Následuje kontrola kusovníku na jeho kompletnost a export do modulu Výroba v daném ERP systému.

CS-Connector - přenesený kusovník (SAP)
CS Connector - mapování položky


CS Connector vs. CSlink

V nabídce CAD Studia bylo kromě CS Connectoru i starší řešení CSlink propojující CAD aplikace s ERP systémy. CS Connector je naproti tomu napojen na PDM systém (Vault).

Vyšší uživatelskou funkčností i komfortem disponuje varianta napojená na PDM systém Autodesk Vault, kde je možné přenos informací automatizovat či např. vázat na stav dokumentu z hlediska jeho platnosti. Uživatel tak pracuje s řízenou dokumentací díky implementovaným schvalovacím procesům, další výhodou je např. možnost náhledu na CAD dokument včetně jeho platnosti či historie revizí odkazem z ERP. Další výhodou této varianty je unifikace – není nutné integrovat každý CAD nástroj zvlášť, ale Autodesk Vault zastřeší všechny použité CAD nástroje.

Porovnání funkcí:

FunkceCSlink (CAD)CS Connector (PDM)
Kontrola a manuální odeslání kusovníku z CAD do ERP YesYes
Přenesení platnosti (stavu) dokumentu – revize dokumentu, časová platnost -Yes
Řízená dokumentace díky schvalovacím procesům ve Vaultu – jasné rozlišení platných dokumentů -Yes
Vynucená kontrola vlastností a standardů (restrikce Vaultu) -Yes
Přenesení odkazu na náhled CAD dokumentu vč. revizí a historie dokumentu vč. možností odměřování a detailního prohlížení (3D u modelu, 2D u výkresu) -Yes

Novinky druhé generace konektoru - CS ERP Connector G2 - viz oznámení.Propojení CAD/PDM a ERP/TPV v praxi

Tým CAD Studia má za sebou úspěšné realizace propojení dat o výrobku s informačními systémy jako Helios Orange, Qi, SAP, MS Axapta, TPV2000, ABRA, ALTEC, HoC, MAX, K2 Amitec, Infor Syteline, Sysklass (Monaco), SQL Ekonom, Dialog 3000, VARIO. Ty jsou založeny na databázích MS SQL Server, Oracle, Paradox, dBASE, MS Visual FoxPro, MS Access i MS ODBC. Na druhé straně stojí populární CAD nástroje zastřešené PDM řešením Autodesk Vault (Inventor, AutoCAD Mechanical, AutoCAD ad.). Propojit lze libovolné další ERP systémy s API rozhraním.

Konektivita těchto systémů může být zajištěna od rozsahu jednoduché off-line synchronizace z Vaultu do ERP systému až po přímou komunikaci mezi databázemi obou systémů s uživatelskými dialogy na straně CAD/PDM uživatele.

CS Connector
CS Connector a ABRA

CS Connector
CS Connector a Helios (Vault)

Cena, další informace

Případová studie: Ve společnosti P-D Refractories šetří CS ERP Connector 1.5 mil. Kč ročně

Propojení Microsoft DynamiCS a Autodesk Vault - DynamiCS Link Vault (ERP-PDM) (PDF, 2MB)

Oznámení a novinky CS ERP Connector G2

Prosíme kontaktujte CAD Studio pro vypracování nabídky implementace propojení vašeho CAD systému a ERP systému.
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o CS ERP Connector
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí