CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Reference - Wienerberger eurostroj

Strojírenství - implementace 3D MCAD aplikace Autodesk Inventor


Wienerberger eurostroj, spol. s r.o.

Charakteristika

Inventor-bagr

Wienerberger eurostroj, spol.s r.o. byla ustanovena v roce 1995 jako součást cihlářského koncernu Wienerberger. Společnost Wienerberger eurostroj funguje jako projekční, realizační a výrobní složka koncernu v oblasti dodávek strojního vybavení cihelen s působností ve všech evropských cihlářských závodech Wienerberger. Hlavními činnostmi jsou: příprava projektové dokumentace technologických celků, repase opakovaně používaného strojního vybavení, vývoj a výroba nových strojů.

Řešení

Již od samého počátku začala společnost využívat pro zpracování projekční a výrobní dokumentace 2D grafický systém AutoCAD se strojírenskou nadstavbou MechSoft-Profi. 2D systém AutoCAD byl záhy upgradován na řešení na bázi 3D Autodesk Mechanical Desktop, které bylo postupně nahrazeno licencemi systému Autodesk Inventor Series a Autodesk Inventor Professional.

Návrhový systém Autodesk Inventor byl zvolen jako hlavní grafický systém nejen díky své přímé návaznosti na zpracování již dříve v programu AutoCAD vytvořené 2D dokumentace, ale zejména ve vztahu ke snadnému řešení složitých prostorových úloh a možnosti vytváření velmi komplexních 3D modelů.

Autodesk produktové řešení je ve společnosti využíváno na dvou typických úrovních:

  • při přípravě projektové dokumentace technologických celků
  • při vývoji nového strojního vybavení, pomocných ocelových konstrukcí nebo repasi strojního vybavení

Příprava projektové dokumentace - je specifickou činností, kde je plně uplatněna kombinace 2D a 3D produktového řešení. S využitím jednoduchých modelů výrobních hal a jednoduchých modelů strojů nejprve sestaví projektant základní dispozici určitého technologického celku. Na tomto základním 3D modelu lze velice snadno řešit optimální rozmístění strojů a odstraňovat případné kolize dopravních cest, které je nutno velmi často řešit v několika výškových úrovních. Z takto získaného 3D modelu technologického celku jsou následně generovány základní 2D výkresové pohledy a řezy, které jsou dále zpracovávány pomocí programu AutoCAD. AutoCAD je pro vlastní projektovou dokumentaci využíván jako finální CAD prostředek ve vztahu k nutnosti komunikace se zahraničními partnery řešícími dodávky ostatních technologií, dodávky stavebních prací či koordinaci výstavby celého závodu.

Návrh a výroba nových zařízení, strojních celků pro repasi a pomocných ocelových konstrukcí - je oblast, kde je plně využíváno 3D řešení poskytované systémem Autodesk Inventor. 3D navrhování při těchto čistě strojírenských činnostech poskytuje vysoký komfort ovládání, snadnost generování výrobní dokumentace a v neposlední řadě umožňuje v elektronické podobě hledat optimální řešení či odstraňovat případné funkční nedostatky což vede k výrazným časovým i finančním úsporám a neustálému zvyšování kvality dodávek strojního vybavení.


S pomocí návrhového systému Autodesk Inventor se nám daří úspěšně řešit i rozsáhlá a technicky náročná strojní zařízení. Jako příklad je zde uveden řetězový korečkový bagr určený pro těžbu rostlé cihlářské suroviny spodním způsobem, jehož kompletní výrobní dokumentace byla vytvořena s pomocí Autodesk Inventor Professional. 3D model bagru obsahuje přibližně 3.200 unikátních dílů a vygenerovaná výkresová dokumentace sestává z 960 výkresů.
Inventor-bagr-detail

Technologie a produkty: Autodesk Inventor Professional, AutoCAD
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Reference-Wienerberger
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí