CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Reference - red_Point

Stavebnictví - využití Revitu pro rekonstrukci historické budovy


red_Point architects

Rekonstrukce barokního zámku

Zámek - axonometrie (autor: red_Point)

Architektonická kancelář red_Point architects jedinečným způsobem využila možností Revit Architecture při přípravě projektu náročné rekonstrukce barokního zámku Radíč u Příbrami.

Zámek v Radíči z konce 17. století s bohatou vnitřní štukovou výzdobou je obklopený parkem a společně s dalšími budovami tvoří uzavřený areál významné historické kvality.

"Náročné stavebně technické řešení s maximálním ohledem na památkově chráněnou architekturu zámku jsme úspěšně zvládli i díky Revit Architecture, v němž vznikal kompletní projekt," říká hlavní inženýr projektu Ing. Jan Klepal.

Axonometrie a vizualizace, jež architekti v software vytvořili, kromě výrazné úspory času přinesly i marketingový efekt. Klienti i památkáři se v projektu lépe orientovali a díky 3D modelu byli autoři schopni názorně předvést zvolená stavební řešení.

S pomocí Revit Architecture mohla vzniknout velmi podrobná dokumentace, což u nepravidelné a mnohokrát přestavované budovy znamenalo ulehčení práce nejen autorů, ale i navazujících specialistů a profesí.

O firmě

Společnost red_Point architects založili v roce 2007 jako architektonickou kancelář a stavební projekci architektka Svatava Kocychová a inženýr Jan Klepal. Cílem spojení architekta a zkušeného stavaře pod jednu střechu je vytvářet komplexní architektonický produkt s velkou přidanou hodnotou. Takto sestavený tým má možnost zužitkovat zkušenosti z předchozích let na projektech obchodních, občanských a bytových projektů a v neposlední řadě na obnově architektonických památek. Red_point architects vyznává krédo, že architektura není výlučná, vždy je součástí krajiny jak městské, tak přírodní a není podřízena módnímu stylu, ale vždy konkrétním potřebám klienta, účelu a místa.

Zámek - výkresy řezů (autor: red_Point)

Zámek - řez zámkem (autor: red_Point)

Ukázkový vícelistový DWF soubor projektu - půdorys, model, snímek - Projekt-Zamek.dwf (2.5MB)

Technologie a produkty: Autodesk Revit Architecture, DWF
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Reference-red_Point
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí