CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Home » O nás » Reference » RATE »

Reference - R A T E s.r.o.

GIS řešení - správa dat o rozvodné síti dodávek teplaRATE Štětí - výroba a distribuce tepla

Zákazník

Firma R A T E s.r.o. zajišťuje distribuci tepla nejen na území Štětí, ale i výrobu a rozvod tepla v částech obcí Dolní Beřkovice, Hoštka - Kochovice a Mšené-lázně. Od roku 2004 firma spravuje 40 předávacích a výměníkových stanic v areálu společnosti Mondi a.s.

RATE - GIS

V současné době R A T E s.r.o. provozuje celkem 11 velkých výměníkových stanic a 64 ks domovních předávacích stanic. Součástí systému dodávky tepla a teplé užitkové vody jsou horkovody v délce 7 km a 27 km sekundární sítě.

Výzvy

Společnost RATE spravovala data o rozvodné síti prostřednictvím produktu AutoCAD LT. V současné době je správa dat v prostředí základního AutoCADu neefektivní a společnost proto rozhodla o přechodu na systém GIS, který umožní správu nejen rozvodné sítě a všech entit k ní náležících, ale také práci s digitálními daty katastru nemovitostí. Systém se měl také přiblížit k většímu počtu zaměstnanců a umožnit jednoduchý přístup k datům a funkcím prostřednictvím lehkého webového klienta. Dalším požadavkem byla integrace s podnikovým systémem eSADA (provozně-technická data).

Řešení Autodesk

Společnost RATE se rozhodla pro řešení postavené na produktu Autodesk AutoCAD Map 3D a mapovém serveru MapGuide Open Source (jádro produktu Autodesk Infrastructure Map Server). Součástí realizace bylo dodání datového modelu pro teplárenství a datového modelu pro práci s daty Katastru nemovitostí a RÚIAN (zde jsou využívány jak data VFR tak VFK), vyvinutými dodavatelem, firmou CAD Studio. Systém GIS je postavený nad databází MS SQL Standard.

Datové modely byly rozšířeny o integraci s provozně – technickým systémem eSADA od společnosti EG-Expert. Integrace spočívá v zobrazování vlastností odběrných míst a jejich lokaci. Vlastní implementace systému trvala 3 měsíce.

Klíčové přínosy

Řešení GIS od společnosti CAD Studio jednoznačně zvyšuje úroveň přístupu k informacím a mapovým podkladům. Informace jsou pomocí webového prohlížeče k dispozici okamžitě a kdekoliv, bez omezení počtu přistupujících uživatelů. Zavedením systému GIS došlo jednoznačně k časové úspoře pro vyhledání informací o prvcích a také pro přípravu vyjádření k existenci sítí. Díky datům KN a RÚIAN je možné efektivně vykonávat agendu správy věcných břemen, která je nejen pro teplárny velmi aktuální.

Úspěšné nasazení a provoz systému prokázal, že i pro menší společnosti je možné s využitím technologie Autodesk dodat velmi účelné a přitom ekonomicky dostupné řešení.

RATE - GIS

Komentáře

„Průběh implementace proběhl bez větších potíží. Řešení veškerých problémů vznikajících v prvotním nastavení a zaškolení probíhalo na profesionální úrovni ze strany dodavatele. Nasazený systém GIS nám přináší přehled o provozované technické infrastruktuře, což přináší rychlejší reakce z pohledu údržby a cílení plánování investic. Již v průběhu implementace se podařilo propojit geografická data na používaný provozně-technický informační systém, čímž se maximálně zvýšil potenciál využití.“

Michal Štajnc, technický ředitel

Technologie a produkty: Autodesk MapGuide, AutoCAD Map 3D

Reference ke stažení - PDF (496kB)
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Reference-RATE
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí