CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Home » O nás » Reference » MGM »

Reference - MGM

Strojírenství - implementace 3D MCAD aplikace Autodesk Inventor pro CNC stroje


MGM spol.s r.o. - VÝROBCE CNC ŘÍZENÝCH PÁLÍCÍCH STROJŮ

Charakteristika

Společnost MGM spol.s r.o. se v současnosti prezentuje na českém i zahraničním trhu jako výrobce a prodejce CNC řízených pálicích strojů typové řady ARROW a OMNICUT.

Stroje řady Arrow jsou tzv. kompaktní konstrukce, kde integrovaný odsávací stůl spolu s portálem tvoří jeden celek s použitím pro precizní plazmové pálení. Typová řada Omnicut je portálové konstrukce s odděleným odsávacím stolem a filtrací. Stroje Omnicut jsou především určené pro kombinované plazmové a autogenní dělení materiálu s možností přidání dalších technologií - značení výpalků, úkosové řezání atd. Jednoduchou obsluhu CNC řízených pálicích strojů zaručuje řídící systém MS 100. Příprava pálicích plánů je dle potřeb zákazníka řešena softwarem SAPSproW, nebo programem Lantek Powercut HLK, který je speciálně vyvinut pro vzduchotechnickou výrobu.

Řešení

S růstem firmy nastala nutnost vývoje informačních technologií, zejména počátkem roku 2004, kdy naše firma přišla na trh s vlastní výrobní řadou pálicích strojů. Konstrukční a vývojové oddělení začalo používat Autodesk Inventor Series s nadstavbovou aplikací Mechsoft, který umožnil naši práci výrazně zefektivnit. Při dalším růstu firmy nastaly nové požadavky a nároky na námi vyráběné produkty. Následně jsme posílili softwarové možnosti konstruování upgradem z verze Series na Professional, tím jsme mohli začít používat výpočet metodou koncových prvků (MKP) a provádět výpočty zatížení jednotlivých součástí.

Softwarový balík rovněž obsahuje i klasický AutoCAD, který plně využíváme pro komunikaci se zákazníky, při tvorbě a editaci požadovaných tvarových výpalků. Formát DWG, DXF je velmi rozšířený a široké veřejnosti tudíž srozumitelný. Rovněž jsme využili možnosti tvorby AVI videosouborů, kde simulujeme pohyby stroje ve všech 3 osách. Poslední dva roky používáme jeden z novějších produktů Autodesku, který nám usnadňuje a zpřehledňuje konstrukční práci. Jedná se o program řešení správy dat Vault. Vault je plně integrován do prostředí Inventoru a umožňuje snadnou a přehlednou spolupráci jednotlivých konstruktérů na totožném projektu. Hlídá aktuálnost jednotlivých souborů a poskytuje informace o každém jednotlivém souboru, ať součásti, sestavy, výkresu nebo prezentace a jeho postupně vytvářených verzí.

MGM - CNC pálící stroj

Technologie a produkty: Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, Vault
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Reference-MGM
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí