CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Reference - GeoPraxis, USA, California

Architektura - export 3D modelů stavby do formátu gbXML určeného pro energetickou analýzuGeoPraxis, USA, California

Charakteristika

rozhraní gbXML pluginu

GeoPraxis, Inc. (nyní Green Building Studio Inc.) je IT firma zaujímající vedoucí postavení v oblasti simulačního softwaru pro analýzu energetických náročností staveb. GeoPraxis se stal prvním dodavatelem řešení pro energetickou analýzu staveb pomocí vlastní technologie DOE-2 vyvinutou pro použití na internetu a pro úzkou spolupráci s CAD systémy.

Řešení

Požadavkem zákazníka bylo vytvořit plug-in pro Autodesk Architectural Desktop verze 3.3, 2004/2005 a 2006, který uživateli dovolí exportovat 3D model jeho stavby do souboru gbXML (Green Building XML). Při exportu je ověřována struktura stavby a lze nastavovat energetické parametry jednotlivých místností stavby. gbXML soubor je ve formátu XML používající specifikace GeoPraxis.
Výsledný soubor je po konverzi možno poslat na internetový server GeoPraxis (Green Building Studio™) pomocí protokolu SOAP, který provede příslušnou energetickou analýzu stavby a získané informace zahrne do zaslaného souboru gbXML. Plug-in poté uživateli nabízí zobrazení výsledné analýzy a uložení výsledného souboru gbXML.

Základní podpora gbXML byla poté Autodeskem přidána do produktů Autodesk Building Systems 2005 a Autodesk Revit 6.1 (a vyšších).
výsledky analýzy - autor: GeoPraxis

Technologie a produkty: Architectural Desktop 3.3, 2004, 2005, 2006, ObjectARX, gbXML, DOE-2, SOAPŽádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Reference-Geopraxis
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí