CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Reference - CTS-servis

Strojírenství - implementace 3D MCAD aplikace Autodesk Inventor


CTS-servis

Charakteristika

CTS

Firma CTS-servis, spol. s r.o. Okřínek je tradičním výrobcem kontejnerových systémů v České republice. Výrobní program CTS-servis je postaven výhradně na produktech z vlastní konstrukční kanceláře.

Řešení

Při vývoji a následné tvorbě výrobní dokumentace je v CTS-servis Okřínek využíván software firmy Autodesk, především Autodesk Inventor 2008 ve spolupráci s Autodesk Vault 2008. Veškeré soubory vytvořené v Autodesk Inventor jsou řízeny pomocí systému správy dat Autodesk Vault. Autodesk Licence Autodesku Inventoru jsou udržovány formou Subscription.

Autodesk Inventor je v CTS-servis používán od roku 2003. V posledním období byl nasazen při vývoji nejnovějšího stavebnicového systému jednoramenných teleskopických mechanismů o zdvihacím a sklápěcím výkonu 8 a 9 tun. Tyto nové typy mechanismů jsou určeny pro zákazníky v ČR, Německu, Holandsku, Španělsku aj. Dále konstruktéři CTS-servis Okřínek používali Autodesk Inventor při vývoji nových řad kontejnerů a nové generace speciálních snímatelných přepravních plošin pro armády NATO.

Konstrukce navržené v Autodesk Inventoru jsou dále podrobovány pevnostním kontrolám pomocí metody konečných prvků, přičemž modely z Autodesk Inventoru jsou přenášeny ve formátu STEP k dalšímu zpracování.

Používáním produktu Autodesk Inventor se průběžně daří zkracovat vývojový proces výrobku. Navíc se daří precizovat výrobní dokumentaci z hlediska čitelnosti a celkové srozumitelnosti. Pravidelně jsou využívány výstupy z Autodesk Inventoru pro katalogy náhradních dílů vyvíjených produktů.

Velmi je oceňována preciznost grafického zobrazení vyvíjených dílů, které udržuje konstruktéra tzv. "v obrazu". Příjemné uživatelské prostředí a možnosti tvorby precizní výrobní dokumentace podtrhuje kladné hodnocení Autodesk Inventoru. V oblasti správy dat je rovněž kladně hodnocena i spolehlivost aplikace Autodesk Vault Explorer 2008.

CTS - teleskopický mechanismus CTS - armádní přepravní plošina CTS - nákladní plošina

Technologie a produkty: Autodesk Inventor, Vault
Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Reference-CTS
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí