CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Enscape Enscape - živé BIM vizualizace

Interaktivní procházení Revit modelů jako v počítačové hřeFirma CAD Studio je partnerem Enscape a dodává tuto aplikaci v České a Slovenské republice

Co je Enscape?

Nadstavbová aplikace Enscape přináší ojedinělý a inovativní způsob prezentace architektonických návrhů vašim klientům. Jde o jediný doplněk pro Revit, který doslova jedním kliknutím vytvoří z vašich projektů realistické vizualizace renderované v reálném čase s možností prohlížení ve virtuální realitě. Jednoduše kliknete na tlačítko a během několika vteřin můžete procházet plně vyrenderovanou 3D scénou jako v počítačové hře. Není nutné provádět žádné exporty, složitá nastavení, nebo využívat cloudových služeb. Vše probíhá na vašem počítači a v reálném čase. Jakákoliv změna na projektu Revitu se tak okamžitě projeví i ve vizualizaci.

S Enscape budete kdykoliv připraveni vaše návrhy okamžitě prezentovat v realistické podobě a mít jistotu, že vizualizace vždy odpovídá aktuálnímu stavu projektu. Můžete tak zapomenout na nákladné a časově náročné zpracování vizualizací profesionály a nutnost exportů dat do jiných formátů.

Enscape

Pro koho je Enscape určen?

Enscape je pro každého, kdo zpracovává architektonické a stavební projekty v BIM aplikaci Autodesk Revit a je pro něho důležitá prezentace návrhů klientům v realisticky vyhlížející grafické podobě.

Použití

Možnost libovolně procházet renderovaným modelem poskytne vašim klientům možnost mnohem lépe porozumět navrhovanému prostoru, než jim umožňují statické záběry z předem definovaných úhlů. Tento dojem je ještě mnohonásobně umocněn v případě zobrazení ve virtuální realitě při použití VR brýlí Oculus Rift nebo HTC Vive, pro které má Enscape přímou podporu.

Scény lze z Enscape exportovat jako samostatně spustitelné soubory, které si vaši klienti mohou prohlédnout na svém počítači a interaktivně procházet svou budoucí stavbou jako v počítačové hře. Demo scény si můžete stáhnout zde na našem webu a vyzkoušet tak Enscape i bez nutnosti instalace jakéhokoliv softwaru. Pokud si chcete funkčnost ověřit na vašich vlastních datech, můžete využít i 14denní zkušební verze.

Jak Enscape funguje?

Enscape je plug-in do BIM aplikace Autodesk Revit. Není to další nástroj, do kterého je nutné data z Revitu přenášet a dále je editovat. V praxi funguje tak, že po spuštění doplňku v projektu Revitu se otevře nové samostatné okno s 3D pohledem, ve kterém se lze za pomoci myši a klávesnice pohybovat podobně jako v počítačových hrách. S počítačovými hrami má Enscape společný i způsob renderování výsledného obrazu. To probíhá v reálném čase a využívá výkonu grafické karty. Aplikace pracuje s propracovaným fyzikálním modelem globálního osvětlení (GI), díky kterému dosahuje velice přesvědčivého realistického zobrazení.

K renderování scén jsou přímo využívána aktuální data obsažená v projektu Revitu. Jde nejen o samotnou geometrii modelu a nastavení vzhledu materiálů, ale i geografické umístění a na něm závislou polohu slunce, objekty umělého osvětlení nebo nastavení viditelnosti v jednotlivých pohledech. Díky tomu může stavební projektová dokumentace sloužit jako kompletní zdroj dat pro realistickou vizualizaci a odpadá tak nutnost duplicity některých prací. Vzhledem k tomu, že pro renderování scén Enscape využívá nastavení materiálů z projektu Revitu, je kvalita výsledného výstupu závislá na kvalitě jejich textur a nastavení. Jednoduše čím lépe jsou připraveny materiály v Revitu, tím dokonalejší je výsledná vizualizace. Pokud ale potřebujete své záměry komunikovat s klienty v ranějších fázích projektu, kdy je přílišné zaměření na detail spíše na škodu, můžete v Enscape využít režim tzv. papírového modelu, ve kterém se konkrétní materiály nezobrazují, celý model je jednobarevný a pozornost vašeho klienta tak nebudou rozptylovat nedokonale vyhlížející objekty, u kterých třeba otázka povrchových materiálů ještě vůbec nebyla řešena.

Přímo ve vizualizačním okně Enscape je také možné pouhým posunem myši měnit denní dobu a zobrazovat tak stavbu za různých světelných podmínek. Pro oživení celkového dojmu má Enscape nástroj umožňující umísťovat do projektů zdroje zvuku. Těmi mohou být například šum listí stromů, zpěv ptáků, nebo hudba vycházející z audiosystému. Zvuky jsou posléze slyšet při procházení modelu v závislosti na aktuální poloze.

Pro prohlížení výstupů z Enscape není potřeba mít nainstalován Revit ani žádnou další aplikaci. Scény lze exportovat jako samostatně spustitelné soubory s příponou EXE, které si vaši klienti mohou prohlédnout na jakémkoliv počítači a procházet tak svou budoucí stavbou podobně, jako počítačovou hrou. Samozřejmostí je i možnost exportu statických vizualizací ve vysokém rozlišení. Lze exportovat také stereo-panoramata pro mobilní telefony (cardboard brýle).

Ukázky a ukázkové scény

Enscape
Enscape
Enscape

Interaktivní scény (.EXE, vyžaduje OpenGL grafiku):

Mall
MALL - klikněte pro stažení EXE (99MB)
Sample
Sample (velký projekt) - klikněte pro stažení EXE (285MB)

Interaktivní panoramata 360° (web, vyžaduje Chrome, Firefox nebo Safari):


Funkce Enscape

Živé propojení BIM modelu z Revitu pomocí pluginu Enscape do virtuální procházky na obrazovce nebo v 3D brýlích, s využitím materiálových knihoven Revitu:

Kompatibilita

Enscape je kompatibilní s Autodesk Revit ve verzích 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 a 2021. Není kompatibilní s Revitem ve verzi LT, která neumožňuje instalaci rozšíření třetích stran. Pro real-time prohlížeč je potřeba Windows 7 a vyšší a grafická karta nVidia nebo AMD s podporou OpenGL 4.2.

Hardwarové požadavky: viz FAQ a viz drivery
Kromě toho Enscape podporuje 3D brýle Oculus Rift, HTC Vive, XBox Controller a 3Dconnexion Spacemouse.

Licence

Kromě standardní lokální licence pro konkrétní PC lze zakoupit i plovoucí licenci Enscape. Tu můžete nainstalovat na libovolný počet strojů. Po zadání licenčního klíče si Enscape ověří licenci na internetovém serveru. Pokud spouštíte najednou více kopií než vlastníte licencí, Enscape se neotevře.

Trial

Vyžádejte si bezplatnou 14denní trial verzi Enscape:

* povinný údaj


Ceny a další informace

  • Aktuální verze - Enscape 2.7 pro Autodesk Revit 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016 a 2015 (nikoliv Revit LT)
  • Ceny Enscape viz - KOUPIT Enscape
  • Enscape je dostupný též pro aplikace SketchUp a Rhino
  • Bezplatná licence Enscape pro studenty - studenti mohou získat licenci na dobu jednoho semestru po zaslání e-mailu z platné e-mailové adresy vzdělávací instituce nebo po zaslání kopie dokladu potvrzujícího studium.
  • Leták Enscape (PDF, 5MB)
  • Více na Enscape 3D

Viz též novinky:


Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Enscape
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí