CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop
Navisworks

Autodesk Navisworks

Nástroj pro sjednocení, analýzu a 3D vizualizaci rozsáhlých CAD projektůCo je NavisWorks?

Navisworks 2019 Autodesk Navisworks je sada aplikací pro sjednocení CAD a BIM dat různých návrhových aplikací pro jejich jednotné znázornění, sdílení, koordinaci, analýzu a prezentaci. Navisworks podporuje i velmi rozsáhlé projekty s velkým objemem CAD dat. Je součástí sady Autodesk AEC Collection a Product Design Collection.

Rodina produktů Navisworks se skládá z aplikací Autodesk Navisworks Manage, Autodesk Navisworks Simulate, Autodesk Navisworks Review (jen do verze 2010) a bezplatného prohlížeče Autodesk Navisworks Freedom (původně produkty "Navisworks JetStream" - Roamer, Publisher, Presenter, Clash Detective, TimeLiner, RVM Reader).

Aktuální verze: Navisworks 2020


Pro koho jsou produkty Navisworks určeny?

Navisworks 4D simulace Autodesk Navisworks je určen pro snazší spolupráci návrhových týmů, snadnou a důvěrnou výměnu projekčních dat z různých aplikací i rychlé a přesvědčivé dynamické vizualizace i velmi rozsáhlých dat. Navisworks je vhodným nástrojem pro rozsáhlé projekty z oblasti stavebnictví, včetně liniových staveb a infrastruktury, zpracování surovin, výstavby a plánování strojírenské výroby.


Jaké funkce Navisworks nabízí?

Navisworks Simulate 3D data převedená z nejrůznějších CAD a BIM aplikací i jiných 3D datových zdrojů (např. laser-scan, PDMS, geodetická zaměření) lze pomocí Navisworks spojit do jednotné prezentace, která umožňuje jejich společnou fotorealistickou vizualizaci, 4D analýzu, detekci kolizí, revizní procesy, ochranu i snadné publikování na internet, včetně možnosti nastavení expirace a ochrany autorských práv.

Základní funkce Autodesk Navisworks:

  • Navisworks Manage - detekce kolizí a konfliktů v návrhu (Clash detective), porovnání 3D návrhu se zaměřenými daty, správa kolizí, sdílení dat, vizualizace s materiály a osvětlením (Presenter), animace - 4D simulace (TimeLiner), publikování modelů
  • Navisworks Simulate - 4D simulace s propojením CAD dat a časové osy, stavební a demoliční sekvence, plánování s propojením na systémy pro správu projektů, odchylky mezi plánovanými a skutečnými termíny, pohled Gantt diagramu, výstupy simulací do AVI animací, publikování modelů
  • Navisworks Freedom - bezplatný a volně šiřitelný prohlížeč NWD a 2D i 3D DWF souborů. Navisworks Freedom dovoluje všem zúčastněným prohlížet modely, data a animace z placených produktů Navisworks a zlepšit tak komunikaci a vzájemnou spolupráci všech členů týmu.
Všechny aplikace obsahují připomínkovací, odměřovací a publikační nástroje, tvorbu pohledů, řezů a průchodů/obletů (animací). Je možné propojení na SQL databáze a k dispozici je API pro automatizaci kroků.

Yankee Stadium - potrubní rozvod v Navisworks Navisworks podporuje většinu projekčních CAD aplikací (AutoCAD Architecture, Revit, Plant 3D, Microstation, Asta Powerproject V10, Graphisoft Constructor 2008) a data ve formátech DWG, DXF, RVT, SAT, FBX, NWD, DGN, 3DS, DWF, IFC, IGES, IPT, IAM, PTS (Leica), DRI (PDS), 3DD, RVM (PDMS), SKP, STEP, STL, VRML, ZFC. NavisWorks lze použít pro export dat z AutoCAD (vč. 2018), Revit (vč. 2018), Inventor (vč. 2018), ArchiCAD (vč. 13,14,15), Primavera (vč. verze P6), Faro, SolidWorks, NX, JT Open dalších aplikací.

Bezplatný Naviswoks Exporter (viz CAD Studio Download) umožňuje export NWC souborů z programů AutoCAD, Revit, 3ds Max, Bentley MicroStation a Graphisoft ArchiCAD.

Vizualizace:
Kočka IT - Plant model
Plant3D model, rendering Navisworks - viz další (autor: Kočka IT, zákazník CAD Studia)

Historie

Verze 2020, 2019, 2018, 2017, 2016

Novinky verze 2015: viz podrobný přehled.

Novinky verze 2014: viz podrobný přehled a viz videozáznam webináře NW2014:

Novinky verze 2013: nativní podpora formátu RVT (Autodesk Revit), vylepšené nástroje pro výběr, nové typy souborů (Siemens NX, Dassault Systemes SolidWorks a CATIA), aktualizované typy souborů (MS Project 2010, Primavera P6 v8, Graphisoft ArchiCAD 14 & 15, Faro 4.8), vylepšená detekce kolizí, zobrazování osnov a podlaží, vylepšená integrace Vault, 4D (časová osa), 5D (cenová simulace); Autodesk Navisworks Freedom 2013 - podpora řezů, zobrazení vlastností vložených z DataTools.

Novinky verze 2012: spolupráce s Revitem (Revit SwitchBack, konstrukční modelování, připojené soubory), přidělování kolizí, prohlížení kolizí v drátovém modelu, Appearance Profiler (barevné odlišení prvků dle vlastností a skupin), podpora 2D DWF a DWFx, úpravy TimeLineru, plná podpora FBX, nové avatary, vylepšené uživatelské rozhraní, integrace Vault - viz podrobný přehled novinek (PDF, 1MB).

Novinky verze 2011: ribbon rozhraní, navigační panel, harmonogram výstavby (Primavera), vylepšené řezy, batch convert - viz podrobný přehled novinek (PDF, 618kB).

Koordinace projektu v Navisworks


Podpora

Autodesk Navisworks 2020 je aplikace určená pro Windows 10 a Win8.1 (jen 64-bit), procesor Pentium 4, počítače se 4GB RAM a OpenGL 2.0 grafiku

Prohlížeč Autodesk Navisworks Freedom je ke stažení zdarma na stránce Download

Navisworks spolupracuje s cloud aplikací BIM 360 Glue

Tipy, videoukázky a service packy k Navisworks najdete na portálu CADforum.cz

Další informace

CAD Studio dodává aplikaci Navisworks včetně bonus nástrojů "CS+" a rozšířených služeb podpory.


Viz též novinky:


Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o Navisworks
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)
Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí