CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

Infraworks Autodesk InfraWorks

BIM aplikace pro koncepční návrh a plánování urbanistických a developerských projektůAutodesk InfraWorks a InfraWorks 360 - koncept

Autodesk InfraWorks (dříve "Infrastructure Modeler") je BIM aplikace pro koncepční návrh, modelování, vizualizace a plánování, pro studie, urbanistické a developerské projekty či liniové a dopravní stavby. Integruje CAD a GIS data z různých zdrojů a umožňuje jejich snadné publikování a vyhodnocování variant již v raných fázích projektu.

Aplikace pomáhá přehledně a přesvědčivě graficky prezentovat projekty a varianty projektů laickému publiku, pro které jsou 2D projekty nepřehledné. Může významně pomoci při rozhodování o zakázkách.

InfraWorks (ISM) vychází z původních programů Autodesk LandXplorer a Project Galileo. InfraWorks 360 je doplňkem sady Autodesk Infrastructure Design Suite a nové AEC Collection.

Infrastructure Modeler, Infraworks

Použití InfraWorks

Autodesk InfraWorks je výkonná Windows aplikace umožňující velmi rychle (jednotky hodin) vymodelovat "digitální města", liniové dopravní, hydrologické nebo developerské projekty - vše ve 3D. InfraWorks umí kombinovat a integrovat různé typy dat z nejrůznějších zdrojů a nejrůznějších datových formátů - na terén poskládaný z fotogrammetrických snímků můžete například rychle přidat budovy, načrtnout silniční síť, přidat podzemní rozvody sítí, ERP/EAM data, propojit s GIS databází parcel a vlastníků, přidat stromy či auta, doplnit CAD model z AutoCADu, Revitu nebo z 3ds Max. Vytvořte model z dat, která již máte.

S využitím předdefinované a rozšiřitelné sady stylů můžete model snadno doplňovat o liniové a bodové prvky (silnice, stromy, pouliční lampy, auta, autobusové zastávky...). Díky rychlé navigaci si můžete prohlédnout různé aspekty a varianty projektu - plynule i na velmi rozsáhlých datech.

To co by mohlo být, v kontextu toho co už je

Vnitřní datový model aplikace je postaven na technologii SQLlite. Aplikace je určena pro Windows 7 a Windows 8, ale existuje i cloud verze pro snazší sdílení dat. Cloud nástroje InfraWorks 360 umožňující prezentovat modely projektů na mobilních zařízeních. Optimalizační funkce cloudu lze využít pro optimalizaci návrhu podélné trasy (minimalizace přesunu hmot).

Díky této flexibilitě lze program nasadit už v raných fázích plánování projektu a usnadnit tak výběr variant a komunikaci s investory nebo - v případě urbanistických projektů - s veřejností. Aplikace pracuje i s časem, takže můžete sledovat stav projektu v různých dobách.

Představení aplikace:InfraWorks 360

InfraWorks Pro

Autodesk InfraWorks 360 Pro kombinuje desktop verzi InfraWorks s cloudovými funkcemi (a plnou datovou kompatibilitou), za cenu pouhého pronájmu. InfraWorks 360 Pro importuje širokou škálu typů dat, včetně satelitních snímků, GIS dat, CAD modelů a skenovaných mračen bodů. Nad těmito daty reálného světa pak aplikace InfraWorks 360 Pro umí rychle vytvářet variantní návrhy projektů. Díky cloudovým funkcím pak mohou účastníci projektu publikovat, ukládat a spravovat velmi rozsáhlé modely - k nim lze pak přistupovat odkudkoliv, ze stolních i mobilních počítačů. Prakticky neomezený výkon cloud serverů pak může sloužit pro výpočetně náročné funkce analýz a simulací chování, nebo vizualizací infrastrukturních projektů.

Viz InfraWorks 360 Pro

Infraworks 360 - Frenštát

Porovnání funkcí Infraworks a Infraworks 360:

FunkceInfraworks 360Infraworks v Infrastructure Design Suite
Rozvržení, náčrty, variantní návrhy++
Tvorba modelu z importovaných dat (CAD, 3D model, GIS, rastry)++
Analýzy, osvětlení/stíny, měření vzdáleností, temata++
Automatizace tvorby modelu, napojení na externí GIS data+-
Realistické vizuální efekty++
Publikování, prohlížení a připomínkování živých modelů online v cloudu+-
Projektování silnic a simulace dopravy (vyžaduje doplňkový modul)+-
Projektování mostů (vyžaduje doplňkový modul)+-
Projektování odvodnění (vyžaduje doplňkový modul)+-


Profesní doplňkové moduly pro InfraWorks 360

Doplňkové moduly jsou od února 2016 standardní součástí InfraWorks 360.

Autodesk Roadway Design for InfraWorks 360 je profesní nadstavbová aplikace pro Autodesk InfraWorks 360. Tento nástroj doplňuje BIM procesy projektů infrastruktury. Projektanti dopravních staveb mohou efektivněji analyzovat úvodní varianty návrhů a optimalizovat parametry projektu úpravou geometrie tras v kontextu okolního prostředí. Od verze 2016 je součástí řešení také simulace dopravního zatížení. Umožňuje analyzovat varianty křižovatek, vliv odbočovacích pruhů, apod.

Autodesk Bridge Design for InfraWorks 360 je profesní nadstavbová aplikace pro Autodesk InfraWorks 360. Slouží pro návrh a vizualizaci mostních konstrukcí, podpěrných sloupů a dalších struktur pro projekty liniové infrastruktury.

Autodesk Drainage Design for InfraWorks 360 je profesní nadstavbová aplikace pro Autodesk InfraWorks 360. Urychluje návrh a analýzu odvodňovacích systémů silnic a dálnic. Obsahuje nástroje pro analýzu odtokových kanálů, drenáží.

InfraWorks 360


Datová kompatibilita

Autodesk InfraWorks (Infrastructure Modeler) 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 přímo podporuje 2D a 3D data v následujících vektorových, rastrových a databázových formátech:

 • FBX, 3DS, OBJ, DAE, DXF (Revit, 3ds Max, ...)
 • DWG (AutoCAD, Civil 3D...)
 • RVT (Revit - BIM)
 • DGN v7+v8
 • Autodesk IMX (export z Civil 3D)
 • IFC
 • CityGML
 • LandXML
 • Rastrové formáty DOQ, ECW, IMG, JPG, JP2, PNG, SID, TIFF, ADF, ASC, BT, DDF, DEM, DT0/DT1/DT2, GRD, HGT, XML
 • SDF
 • SHP (ESRI)
 • SQLite (.sdx, .sqlite, .db)
 • Oracle, MySQL, SQL Server Spatial, WFS
 • FDO: PostgreSQL, PostGIS, OGR, ArcSDE

Aktualizovaná verze "Autodesk Infrastructure Modeler 2013 R2" přináší podporu výměnného formátu CityGML, nový raytrace rendering a podporu bezplatného mobilního prohlížeče "Autodesk 360 Infrastructure Modeler for Mobile" a web prohlížeče (plug-inu) "Autodesk 360 Infrastructure Modeler for Web".

Aktualizovaná verze "Infraworks 360 2015.2" (subscription) nabízí moduly Roadway Design a Bridge Design pro navrhování silnic a mostů a samostatný modul "Autodesk® Drainage Design for InfraWorks 360" pro navrhování odvodňovacích systémů kolim liniových staveb.

Aktualizovaná verze "Infraworks 360 2015.3" (subscription) přidává podporu dalších formátů, animaci prvků, ad.

Aktualizovaná verze "InfraWorks 360 2016.1" (subscription) s modulem Model Builder, odvodněním, mračny bodů a dalšími funkcemi - viz.

Aktualizovaná verze "InfraWorks 360 2016.2" (subscription) s novými styly terénu, tunelů, návrhem silnic, odvodnění, mostů a simulací provozu - viz.

Ukázky práce InfraWorks

Tvorba, komunikace a vyhodnocení BIM modelu:

Galerie projektů z Infraworks.

3D model měst z otevřených dat v Autodesk InfraWorks.


Další informace, ceny


Viz též novinky:Žádost o informace - zvolte požadované položky a dejte nám kontakt na Vás
Nemáte povolený javascript - formulář nebude odeslán. Kontaktujte nás prosím e-mailem.
Pošlete mi informace o InfraWorks
Pošlete mi informace o firmě CAD Studio (kontakty)
Jméno: *
Firma: *
Obec, město:
E-mail: *
Telefon: *
Požadovaný typ informace:
(podrobnosti, předvedení...)
*
Souhlasím se zasíláním občasných informací firmy CAD Studio (viz soukromí)

Autodesk, AutoCAD, AutoCAD LT a další názvy produktů jsou registrovanými obchodními známkami firmy Autodesk, Inc. Autodesk Value Added Reseller, který publikuje tyto materiály, je nezávislým autorizovaným prodejcem produktů Autodesk.

Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí