CAD Studio - CAD/CAM/BIM/GIS/PLM řešení
Česky Slovensky Magyar English Deutsch
CAD eShop

FDS2017 Autodesk Factory Design Suite

profesní aplikační sada pro navrhování tovární výroby - digitální továrnaTento produkt již není dodáván - viz výhodnější Autodesk Product Design Collection.

Factory Design Suite a Factory Design Utilities

Jednou z novinek produktové řady Autodesk 2017+2016+2015+2014+2013 jsou tzv. "Design Suite" (od 1.8.2016: Industry Collections) - sady kompletních řešení pro daný obor. Koupí jednoho produktu tak získáte optimální, vzájemně se doplňující nástroje pokrývající všechny fáze (nebo alespoň významnou část) pracovního postupu projektanta nebo konstruktéra. A to vše od jednoho dodavatele, s jednotnou instalací, s jednotným licencováním a správou, a samozřejmě s datovou kompatibilitou. Sadu Suite přitom získáte za významně zvýhodněnou cenu (až o 65% levněji oproti samostatným licencím). Design Suite jsou nabízeny ve třech edicích odstupňovaných podle úrovně - Standard, Premium a Ultimate.

Příkladem takové sady aplikací je i Autodesk Factory Design Suite 2017 (FDS) určená pro efektivní navrhování továrních hal, výrobních linek, skladů nebo kanceláří (factory layout). Nabízí všechny potřebné návrhové a prezentační nástroje pro 2D a 3D, od schématu po vizualizace, včetně speciálních funkcí pro návrh výrobních linek (původně Factory Layout Optimization).

Factory Design Suite

Vedle prostorového rozmístění je řešeno i propojení jednotlivých zařízení mezi sebou i jejich napojení na rozvody energie, dat, stlačeného vzduchu, atd. Knihovna prvků obsahuje dopravníkové pásy, můstky, potrubní prvky, stěny, atd.

Funkce "Factory" v prostředí AutoCADu i Inventoru umožňují analýzu a optimalizaci rozmístění strojů a toku materiálu na výrobní lince.

Pro navrhování lze využít i mobilní aplikaci Factory Design Mobile doplňující pracovní postupy FDS o práci na tabletu.


Viz Novinky FDS 2014

Pracovní postupy

Co obsahuje sada FDS?

Factory Design Suite je sada nástrojů pro kompletní návrh, simulaci a koordinaci výrobních linek a rozmístění strojů ve výrobních halách. Základní nástroje této sady jsou v češtině. Factory Design Suite 2016 obsahuje:

  • FDS Standard: AutoCAD, AutoCAD Raster Design, AutoCAD ReCap, AutoCAD Architecture, AutoCAD Mechanical, Showcase, Vault Basic, Factory Design Utilities, Process Analysis 360 (se Subs.), Green Building Studio (se Subs.) nové
  • FDS Premium: AutoCAD, AutoCAD Raster Design, AutoCAD ReCap, AutoCAD Architecture, AutoCAD Mechanical, Showcase, Vault Basic, Factory Design Utilities, Inventor, 3ds Max, Navisworks Simulate, Process Analysis 360 (se Subs.)
  • FDS Ultimate: AutoCAD, AutoCAD Raster Design, AutoCAD ReCap, AutoCAD Architecture, AutoCAD Mechanical, AutoCAD MEP, Showcase, Vault Basic, Factory Design Utilities, Inventor Professional, 3ds Max, Navisworks Manage, Process Analysis 360 (se Subs.)

Viz leták Factory Design Suite (PDF, česky, 3.8MB)


Factory v AutoCADu Mechanical

Factory v Inventoru

Factory Design Suite je určen pro 64-bitovou verzi Windows 10 či Windows 7.

Ukázky práce Factory Design Suite

Česká verze FDS - Factory Design v AutoCADu Mechanical a v Inventoru (CAD Studio YouTube kanál).

Factory Design Suite a mračna bodů, plus další videa najdete v našem playlistu Factory Design Suite


PDF příručka s typickými postupy ve Factory Design Suite (česky, 7.6MB), vyžádejte si prosím dataset.

Ukázka využití Factory Design při výrobě nábytku pro obchodní prostory.


Ceny, bonusy

Jen u firmy CAD Studio získáte Factory Design Suite v rozšířené verzi CS+ - zahrnuje doplňkové nástroje a služby, včetně aplikace CADstudio Inventor Tools.

Informujte se u CAD Studia na konkrétní nabídku, ceny, lokalizace, školení a možnost přechodu ze stávajících samostatných CAD aplikací. Vyžádejte si testovací (trial) verzi Factory Design Suite.


Viz též novinky:Autodesk, AutoCAD, AutoCAD LT a další názvy produktů jsou registrovanými obchodními známkami firmy Autodesk, Inc. Autodesk Value Added Reseller, který publikuje tyto materiály, je nezávislým autorizovaným prodejcem produktů Autodesk.

Facebook Twitter YouTube LinkedIn Pinterest Instagram
© Copyright 2021 CAD Studio s.r.o. (Arkance Systems) | kontakt | webmaster | ochrana soukromí