X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - prosinec '08

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1208.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

PF2009 Přejeme všem obchodním partnerům, čtenářům X-News i jejich blízkým příjemné a klidné prožití Vánoc a mnoho zdraví i osobního štěstí v roce 2009.

Děkujeme vám za úspěšnou spolupráci v tomto roce.XANADU - HP partner roku 2008
HP Gold partner Společnost XANADU a.s. byla vyhlášena jako "HP Partner roku 2008". Toto ocenění získala firma XANADU jako nejlepší partner HP v prodeji velkoformátových tiskáren HP Designjet a nejlepší partner v dodávkách servisních služeb v roce 2008.
Společnost XANADU je Preferred Gold Partnerem HP a Autorizovaným servisním partnerem HP.
Výuka AutoCADu pro neslyšící
Společnost XANADU se podílela na tvorbě výukových materiálů pro kurz výuky AutoCADu pro neslyšící v rámci projektu JOS. Ten je zaměřen na zlepšení možností využití znakového jazyka v zaměstnání. Projekt JOS zlepšuje dostupnost vysoce kvalifikovaných technických vzdělávacích a školících programů pro neslyšící lidi v Evropě. Tento projekt je financován Evropskou unií v rámci programu Leonardo da Vinci.
Ukázky a další informace viz JOS - AutoCAD pro neslyšící

Připomínáme, že možnost upgrade z AutoCAD aplikací verze 2006 a Inventor 10 končí již 15.3.2009.

AutoCAD, LT, CAD

LT 2009 AutoCAD LT - 2 licence ZDARMA
Využijte vánoční akce na CAD aplikaci AutoCAD LT. Pořiďte si nyní u XANADU 3 licence programu AutoCAD LT 2009 (CZ nebo EN, se Subscription) a další 2 licence dostanete ZDARMA. Ušetříte tak cca 68.000 Kč.
Nabídka platí do 15.1.2009. Ke všem licencím dostáváte i nadstavbu Xanadu LT Extension. Zvýhodnění můžete využít opakovaně a získat tak zdarma o 66% licencí navíc v neomezeném množství.
Tabulku úspor a další informace najdete na LT: 2 licence zdarma
HP xw4600 HP CAD mašina - přepněte CAD na plný výkon!
Abyste mohli váš CAD využít skutečně naplno, nabízíme nyní při pořízení nebo povýšení 3D CAD aplikace firmy Autodesk zvýhodněné verze výkonných grafických stanic HP (stolní i přenosné). Váš nový CAD tak dostanete od XANADU nejen na CD/DVD, ale již přímo předinstalovaný a nakonfigurovaný na novém výkonném hardware, s 3letou zárukou a certifikací Autodesku. Stačí jen zapnout...
Kompletní výkonnou 3D stanici HP můžete mít již za 20.490 Kč. Přitom návratnost takovéto investice je jen cca 2.5 měsíce. Akce "HP CAD mašina" platí do konce roku.
Podrobnosti viz Akce CAD mašina
10% sleva upgrade na Autodesk aplikace verze 2009
Do 15.1.2009 můžete využít slevu 10% při upgrade a crossupgrade na CAD aplikaci verze 2009. Můžete tak výhodněji přejít na novější verzi vaší stávající aplikace (upgrade), nebo z AutoCADu na vyšší a výkonnější profesní verzi software (crossgrade). Tato akce platí pro aplikace:
AutoCAD 2009, AutoCAD LT 2009, profesní verze AutoCADu: Architecture 2009, Civil 3D 2009, Map 3D 2009, Electrical 2009, Mechanical 2009, dále pro Revit Architecture 2009 a "Suite" verze Revitu 2009, pro Inventor 2009, pro Raster Design 2009 a 3ds Max 2009.
Zvýhodnění platí i pro zákazníky se stávajícím Subscription (kteří tedy standardně žádný upgrade již kupovat nemusí) při crossupgrade na vyšší, profesní software. V rámci subscription získáváte i další výhody a služby firmy XANADU. Nezapomeňte, že upgrade z AutoCAD aplikací řady 2006 končí již 15.3.2009.
LT dárky za 999,- 22" LCD nebo TomTom ONE GPS jen za 999 Kč
Objevte nové možnosti pro CAD navrhování - pořiďte si nyní program AutoCAD LT 2009 a získejte od nás luxusní 22" LCD monitor Samsung 2233BW nebo GPS navigaci TomTom ONE Europe 31 RDS-TMC jen za 999,-Kč (sleva 80%, obvyklá cena 4.800 Kč).
Tato akce platí do 31.1.2009 (prodlouženo!).
Podrobnosti viz LT dárky za 999,-Kč
Bonus Pack 3 pro AutoCAD 2009
Uživatelé AutoCADu 2009 (a Revit Suite 2009) si mohou stáhnout ze Subscription centra nový rozšiřující modul pro AutoCAD - "AutoCAD 2009 Subscription Bonus Pack 3". Bonus Pack č.3 rozšiřuje možnosti exportu 3D modelů z AutoCADu do formátu STL (existující příkaz PIŠSTL) a doplňuje nový příkaz 3DPRINT pro výstup modelu pro 3D tiskárny.
Viz Bonus Pack 2 a 3 pro AutoCAD 2009
Cadalyst All-Star Awards 2008
Časopis CADALYST pravidelně uděluje výroční ceny "All-Stars" nejlepším CAD produktům. Toto ocenění nyní získaly za rok 2008 mj. tyto produkty:
 • Stanice HP xw4600 + LP3065 30" LCD monitor - kladně hodnocena je cena, výkon a celková kvalita této kombinace pracovní stanice a velkoplošného displeje, ideální pro širokou škálu úloh (viz též akce CAD mašina)
 • Grafická karta NVIDIA FX 3700 - výkonný grafický akcelerátor standardu PCIe2, s podporou DirectX 9 i DirectX 10, pro konstrukční systémy ve Windows XP i Windows Vista
 • Autodesk Design Review 2009 - bezplatná aplikace pro prohlížení, tisk, elektronické připomínkování, publikování a sdílení DWF souborů (viz DWF)
Živé propojení Excel tabulky a tabulky AutoCADu
Častým požadavkem pro automatizaci výkresů AutoCADu je propojení obsahu výkresu s XLS tabulkou Excelu. Je ale řada uživatelů, kteří dosud nevyužívají vestavěné funkce AutoCADu pro snadné živé propojení tabulek AutoCADu s obsahem tabulek Excelu.
Postup na propojení popisuje Tip 6417 na CADforum.cz
Urychlete si CAD aplikace řady 2009
CAD aplikace řady AutoCAD 2009 používají řadu programových knihoven Microsoft .NET Framework, včetně modulů WPF (Windows Presentation Foundation, např. pro Ribbon). Microsoft nyní uvedl Service Pack 1 pro .NET Framework, který významně (o desítky procent) urychluje práci modulů WPF. Zrychlení se tak projeví i v AutoCADu a především AutoCADu Civil 3D 2009, který využívá .NET funkcí ve větší míře.
Urychlete si tedy vaši CAD aplikaci instalací SP1 pro .NET Framework - viz .NET FW 3.5 SP1

Jak vymazat nepotřebné tiskárny a plotry nabízené v dialogu PLOT? Poradí Tip 6431.
Přehledový tip uvádí produktové kódy jednotlivých CAD aplikací firmy Autodesk - viz Tip 6421.
Potřebujete v CAD použít rastrový obrázek? Jaký formát se hodí na jaký účel? Viz Tip 6418.
Adam, Božena, Cyril - jak vyhledat určitý typ textu ve výkresu? Přečtěte si Tip 6402.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Autodesk Inventor pracuje s CAD daty CATIA V5
Bohatá nabídka souborových CAD formátů přímo podporovaných v Inventoru 2009 se nyní rozšiřuje o další významnou CAD aplikaci - CATIA V5. Formou "technology preview" je na webu labs.autodesk.com ke stažení nový Catia translátor pro převod (přímé načítání) 3D dat CATIA V5. CATIA Translátor lze instalovat do licencované verze programů Autodesk Inventor 2009 a Inventor LT (32bitová i 64bitová verze, anglická i česká verze). Do Inventoru 2009 doplňuje podporu souborových formátů objemových modelů, povrchů, drátů a bodů programu CATIA - .CATPart, .CATProduct.
Čtěte na CATIA v Inventoru 2009
Inventor Fusion - pozdrav z budoucnosti
Na Autodesk University byla představena možná budoucnost uživatelského rozhraní Inventoru. "Autodesk Inventor Fusion Technology Preview" nabízí inovativní metody modelování, výběru objektů a přímé manipulace s modely. Autodesk zde využívá některé grafické funkce známé z programů Autodesk AliasStudio a Autodesk Maya.
Viz Inventor Fusion
IOM Ocenění Inventor of the Month pro českou firmu
Ocenění udělované firmou Autodesk za inovativní návrhy a pokročilé využití technologií digitálních prototypů produktu Autodesk Inventor získává za listopad 2008 česká firma Elmarco. Elmarco je výrobce strojů pro výrobu nanovláken. Při konstruování strojů řady Nanospider firma Elmarco spoléhá na CAD program Autodesk Inventor.
Viz Elmarco - Inventor of the Month
Shrinkwrap pro Inventor
Užitečný modul Shrinkwrap pro Inventor sokáže vytvořit ze sestavy Inventoru obalové těleso, tedy zjednodušenou součást stejného vnějšího tvaru, ale bez vnitřní struktury a bez modelové historie. Použití modulu Shrinkwrap usnadní nově uvedená česká příručka firmy XANADU a naše ukázkové video.
Viz video v sekci Videa Inventoru a viz Download

V sekci Inventor Video najdete i nová videa firmy XANADU představující náčrtové funkce Inventoru 2009 a modelování plechových dílů v Inventoru 2009.

Chcete-li pro vaše modely Inventoru (R10-2009) využívat paletu RAL barev, stáhněte si definiční soubor stylů RAL_Colors.styxml ze stránky XANADU Download. Viz též Tip 4496.

Sadu razníků Inventoru pro snadné modelování/psaní Braillovým písmem najdete na novém XANADU Bonus CD pro Inventor (popř. na VIP webu XANADU).

Jak získat prostý seznam součástí (materiálu) z celé sestavy Inventoru? Přečtěte si Tip 6423.
Jak ve Vaultu vyhledat všechny vydané soubory? Viz Tip 6406.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Civil 3D 2009 Akce Udělejte krok správným směrem
Jednou z hlavních obav projekčních firem při uvažovaném přechodu na vyšší typ CAD software nebo jeho novou verzi je obava z dočasného výpadku produktivity během učení a implementace nového software. Proto nyní nabízíme v ceně projekčního software Revit Architecture a AutoCAD Civil 3D i pomoc při jeho implementaci u zákazníka - buď formou školení nebo participací odborníka firmy XANADU na prvním reálném projektu u zákazníka. Nabídka platí do 15.1.2009.
Viz Krok správným směrem
Piranesi Piranesi - malířem v digitálním světě
Čtvrté číslo časopisu Computer Design se mj. věnuje aplikaci pro nefotorealistickou vizualizaci architektonických návrhů - Piranesi. Jaké možnosti nabízí Piranesi pro přesvědčivé prezentace CAD modelů a jak se s touto aplikací pracuje - to se dozvíte v článku a připojeném PDF dokumentu.
Viz stránka Piranesi a Jak se stát malířem (PDF, 194kB)

Na blogu věnovaném používání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR - Civil3D.cz - najdete:
- Jak zobrazit výškové kóty upraveného povrchu?

Návrh příkopu propojeného se silnicí proměnlivou bermou popisuje Tip 6428.
Jak v Revitu nastavit popisky vrstevnic jako průhledné? Čtěte Tip 6427.
Jak do koridoru v Civil3D vložit čáry klopení a jeho změny? Poradí Tip 6430.

GIS, mapování, FM

Topobase 2009 Bonus Pack pro Autodesk Topobase 2009
Ke GIS aplikaci Autodesk Topobase 2009 si nyní mohou uživatelé se Subscription stáhnout ze svého Subscription centra nové rozšiřující moduly - "Topobase 2009 Bonus Pack" - Client Bonus Pack a Server Bonus Pack.
 • Autodesk Topobase Client 2009 Bonus Pack – Point Coordinate Import/Export tool
  Tento bonus-pack nabízí nástroje pro import bodů z textových souborů a export bodů z Topobase klienta do textového souboru. Při této výměně dat jsou udržovány i konfigurační informace a jsou plně podporovány datové modely Topobase.
 • Autodesk Topobase Web 2009 Bonus Pack – Parameterized Web Requests
  Serverové bonus nástroje umožňují předávat přihlašovací informace, informace o otevřeném pracovním prostoru, aktuální zoom a pan, i informace o zvýraznění pro web aplikaci Topobase prostřednictvím URL parametrů (doplněných k URL web adrese webu).
MapGuide Maestro
MapGuide Maestro je nově uvedenou open source alternativou k publikačnímu GIS programu Autodesk MapGuide Studio. Podporuje všechny prvky MapGuide projektů (datová spojení, mapy, vrstvy, rozvržení) a také některé FDO providery.
Viz MapGuide Maestro a MapGuide

Nepodařilo se otevřít připojení FDO při načítání SDF souboru (2/3). Chybu vysvětluje Tip 6420.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

DesignJet 510 Nový plotr/tiskárna HP DesignJet 510
HP DesignJet 510 je nová řada velkoformátových tiskáren HP určených pro technický tisk, především CAD a GIS. Modelová řada 510 nahrazuje nejlépe prodávaný úspěšný model DesignJet 500 Plus.
Kvalitu a jednoduchost tisku DesignJet 510 zajišťuje především technologie přímého zpracování tiskového formátu HP-GL/2 a pomůcka HP Instant Printing Utility. Ta umožňuje snadný tisk HPGL2 souborů stiskem jediného tlačítka.
Oproti starším modelům řady 500 nabízí model 510 až 4x rychlejší zpracování tiskových úloh (A1 za 55 sec), vyšší rozlišení (2400x1200dpi), větší paměť (160MB standardně, rozšiřitelná na 416MB) a nové inkousty (č.82, volitelně 28ml/69ml obsah). Plotr kreslí čáry od tloušťky 0.04mm a dosahuje přesnosti 0.2%. Hotové výtisky se automaticky odkládají do plátěného koše.
Na velkoformátové tiskárny (LFP) HP DesignJet 510 můžete upgradovat i ze starších modelů plotrů v rámci programu "Zbavte se staré" a "HP Znovu".
Špičkový tisk na dosah - tiskárny HP
Hledáte nejvhodnější tiskárnu pro nasazení v podnikovém prostředí? Pro přehlednou orientaci v široké nabídce aktuálních modelů černobílých a barevných "business" tiskáren a multifunkčních tiskových zařízení HP využijte informační leták "Špičkový tisk na dosah". Uvádí aktuální (12/2008) nabídku tiskáren a kopírek HP.
Viz 19stránkový PDF dokument (4.4MB) ke stažení.
Virtualizace IT ve firmě XANADU
Virtualizace informačních technologií v rámci firem a podniků patří nadále ke žhavým tématům současnosti. Zvyšující se požadavky na výkon a úložnou kapacitu firemní infrastruktury se potkávají s požadavky na energetickou a prostorovou úspornost i finanční dostupnost nově pořizovaných řešení. A právě zde nachází své místo virtualizace.
Seznamte se s typickým nasazením virtualizace a praktickými zkušenostmi v obchodní a servisní firmě střední velikosti, s pěti pobočkami po České republice.
Viz studie Virtualizace - testováno na lidech
Xerox Lízněte si XEROX - 0% pronájem
Využijte výhodného financování a pořiďte si tiskárnu nebo multifunkční zařízení XEROX formátu A4 nebo A3 formou pronájmu bez navýšení ceny, bez akontace a s fixními splátkami po dobu trvání smlouvy. Součástí nájemní smlouvy je servisní zabezpečení. Seznam všech podporovaných typů barevných a černobílých zařízení XEROX vám zašleme na vyžádání. Minimální výše kontraktu je 70.000,-Kč.

Viz též akce Akce CAD mašina

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Mohu na HP počítač doinstalovat Windows z OEM licence? Pravidla vysvětluje Tip 6435.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Ke stažení je Beta verze SP2 pro Windows Vista. Finální verze SP2 je očekávána v příštím roce. Nedoporučujeme instalovat beta verze operačních systémů a aktualizací v produkčním prostředí!

Process Explorer je zajímavá náhrada Správce úloh pro Windows XP a Vista. Nabízí podrobnější správu a informace než implicitní "Task Manager". Stahujte na Microsoft SysInternals.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Symantec Symantec Backup Exec: 3 + 1 zdarma
Přejděte na Symantec Backup Exec 12.5 a využijte možností nových agentů. Při koupi licencí včetně maintenance získáte navíc přístup k technické podpoře v českém jazyce. S programem maintenance podpory získáte také zdarma nárok na všechny nové verze Backup Exec uvolněné po dobu platnosti podpory.
Kupte si nyní jakékoliv 4 licence Backup Exec a dostanete nejlevnější ZDARMA. Akce je platná pro objednávky přijaté do 31.12.2008.
Symantec je jedničkou na trhu softwaru pro ukládání dat
Podle analýzy společnosti IDC si Symantec drží svoji vedoucí pozici v softwaru pro ochranu a obnovení dat s podílem na trhu 35.2%, což téměř trojnásobně převyšuje tržní podíl nejbližšího konkurenta. Nejvíce rostou skupiny produktů NetBackup a Backup Exec, a to o 22.8%. Ty těží z integrace nových technologií poskytujících úplnou ochranu podnikové úrovně, komplexní zálohování na disky a špičkové možnosti obnovení.
V kategorii správy úložišť souborů získala společnost Symantec s 50.9% nyní nadpoloviční podíl na trhu.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Aktualizace LISP aplikací XANADU
Vedle vánočních aplikací je nově aktualizována i většina stávajících LISP aplikací firmy XANADU. Ty nyní obsahují mechanismus pro upozorňování na nově uváděné aktualizace dané LISP aplikace. Společný příkaz XANADU navíc vypíše seznam všech načtených aplikací a jejich příkazů.
Viz též Vánoční aplikace

Jako každý rok, i letos firma XANADU daruje pod stromeček uživatelům CAD aplikací Autodesk několik užitečných bezplatných aplikací. Těmito "vánočními" utilitami jsou letos:

Aplikace FLay umožňuje přednastavit pro určité příkazy (objekty) pevné hladiny. Funguje transparentně se všemi kreslicími příkazy AutoCADu. Jednoduchým nastavením zajistíte, že všechny vámi kreslené texty budou v hladině Text, všechny kóty v hladině Kóty, atd. Viz též tip 6434.

Pomůcka OverDimCol pomůže najít ve výkresu všechny kóty s nepravým (ručně zadaným) rozměrovým údajem.

Aktualizovaná verze GeoRefImg přemístí rastrové obrázky všech podporovaných formátů na správné georeference.

Utilita ATT2TXT převádí atributy (definice atributů) na obyčejné výkresové texty AutoCADu.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Revit Architecture 2009 WU3 (Update 3) - service pack EN
 • Autodesk Inventor 2009 + 2008 + R11 + R10 hardware library database
 • AutoCAD 2009/2008/2007 hardware XML database update (ver. 17.2.0.5)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Byly vypsány nové termíny na školení novinek AutoCADu 2009, AutoCADu Architecture, tvorby dynamických bloků a práci ve 3D. Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2009).

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 3.727 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 111 tematických kategorií.

4.507 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak spustit funkce Design Acceleratoru? Kvalitní export dat z Topobase do DWG. Použití konstrukčních čar náčrtu ve výkresovém pohledu sestavy Inventoru. Jak rychle najít součást v rozsáhlé sestavě? K čemu slouží aplikace AOEMView instalovaná s Inventorem? Jak přepínat hladiny ve vloženém DWF souboru? Chybné umístění kótovacího textu při importu ze starších verzí DWG. Dávkový tisk více listů najednou v LT 2008. K čemu slouží soubory MMS v Civil 3D 2009? Jak ve výkazu plochu AutoCADu Architecture vypsat celkovou plochu? Jak získat tištěné verze příruček k produktům Autodesk? Nelze vypnout viditelnost některých komponent na výkrese sestavy.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 12.500, počet příspěvků již 55.300). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Sekce Video má nyní podobu databáze s jednotlivými prezentačními a výukovými videosekvencemi kategorizovanými po produktech (AutoCAD, Revit, Civil3D...).
Vyhledávání v diskuzních příspěvcích bylo doplněno o možnost vyhledávání témat založených konkrétním uživatelem (např. vámi) - viz volba "Hledat témata založená tímto uživatelem".

Žhavá diskuzní témata posledního měsíce: zrychlení práce s rastry, vložení dwf do AutoCADu, jaký CAM k Inventoru, ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- konečně vyhledávač se sympatickou lidskou tváří
- nemusíte být hypochondr abyste se nakazil od počítače
- stihnete ještě vánoční dárek pro vaši blonďatou přítelkyni?
- F-15 přistane i s jedním křídlem (video, 6 min)
- jak je poskládávaná mezinárodní vesmírná stanice ISS (flash)
- všechny slovníky pohromadě, od Google

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060