X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - prosinec '04


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1204.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

Xanadu s.r.o. (člen skupiny AAC a.s.), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a HP Select Partner, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Přejeme všem obchodním partnerům příjemné a klidné prožití Vánoc a mnoho osobního štěstí v roce 2005. Děkujeme za spolupráci v tomto končícím roce.

Pokračujte správným směrem Xanadu s.r.o. - od ledna jako AAC Solutions s.r.o.
Jak jsme již informovali, od ledna 2005 se v rámci integrace holdingu AAC mění název společnosti Xanadu na "AAC Solutions s.r.o." Nemění se však jen název firmy. Vzhledem k akvizici aktiv společnosti Dialog a začlenění dalších skupin z AAC se rozšiřuje i působení firmy Xanadu v ČR. Rozšíří se okruh našich služeb a řešení pro velké zákazníky, ztrojnásobujeme tým v Praze, otevíráme pobočku v Brně a posilujeme tým v Ostravě. Celkový počet zaměstnanců firmy se tím zvyšuje na 90, což je nárůst o 35%.
Viz Odpovědi na časté otázky.

Pokračujte správným směrem v roce 2005 s AAC Solutions

Financování nákupu software Autodesk
Ve spolupráci s českobudějovickou leasingovou společností ESSOX nabízíme úvěrové financování na veškerý software firmy Autodesk (a doprovodné služby, plus hardware). Financování je dostupné na zboží v celkové hodnotě 3.000 - 400.000,-Kč (vč.DPH) ve třech finančních modelech, od 12 do 20 měsíců splátek.

Poslední možnost: upgrade z produktů řady 2000i bude ukončen 10.1.2005 (AutoCAD 2000i, AutoCAD LT 2000i, Autodesk Architectural Desktop R2i, Autodesk Architectural Desktop R3, AutoCAD Mechanical 2000i, Autodesk Mechanical Desktop R5.0, Autodesk Inventor 5, AutoCAD Map 2000i 4.5, Autodesk Land Desktop 2i, Autodesk CAD Overlay 2000i). Zároveň dojde k ukončení upgrade z Inventoru 6.

AutoCAD, LT, CAD

Tradiční vánoční aplikace Xanadu zdarma
Stejně jako vloni dává Xanadu k volném stažení "předvánoční" CAD aplikaci zdarma. Utilita DeleteLayers slouží k odstranění nepoužívaných filtrů hladin z výkresů AutoCADu 2002/2004/2005, ADT nebo Mapu. Dosáhnete tak zrychlení dialogu správce hladin i AutoCADu, zkrátíte vaše DWG soubory a nezanášíte zbytečné filtry do podřízených výkresů.

Autodesk produkty a Windows XP SP2
Většina produktů Autodesk v aktuálních verzích je nyní kompatibilní s Windows XP SP2. Základní informace o CAD produktech a WinXP SP2 najdete v průběžně aktualizovaném článku na www.cadstudio.cz

AutoCAD LT 2005 Verze 2000i končí - upgradujte na AutoCAD 2005 CZ a LT 2005 CZ
V prodeji jsou plně lokalizované verze světově nejpopulárnější CAD aplikací řady 2005. Upozorňujeme na končící možnosti upgrade z verze 2000i a na možnost získání doplňkové aplikace "Xanadu LT Extension" zdarma k AutoCADu LT.
Viz další informace o AutoCADu 2005 (vč. přehledu novinek a argumentů proč upgradovat)
Ceny nových verzí, upgrade verzí a subscription viz KOUPIT

Co najdete v nové verzi AutoCADu?
V nové verzi AutoCADu se zřejmě objeví mj. i následující novinky:

 • Dynamické bloky - inteligentní symboly podobné symbolům Autodesk Actrixu. Např. při protáhnutí bloku konferenčního stolu se změní tvar stolu, ale i přibude židlí kolem něho; při vložení značky do linie se značka automaticky natočí podél linie. Tyto bloky lze též interaktivně upravovat pomocí různých typů uzlů (grips) - např. pro otočení, protažení, zvětšení v daných krocích, atd.
 • Dynamické zadávání - jakási "příkazová řádka" zobrazená u upravovaného objektu. Výzvy příkazu a zadávané souřadnice jsou zobrazovány v žlutém poli poblíž objektu. Například při krelení úsečky se dynamicky zobrazuje její délka a sklon, a ty můžete přepisovat i z klávesnice.
 • Tabulky s vypočítávanými poli pro práci s násobky a součty.

Další informace o novinkách budoucích verzí CAD aplikací Autodesk najdete v příštím roce na web stránkách naší firmy. Připomínáme, že AutoCAD je dodáván systémem Subscription (předplatného), takže noví uživatelé AutoCADu 2005 dostanou novou verzi zdarma.

Již 5 milionů uživatelů DWF
Bezplatnou aplikaci Autodesk DWF Viewer (aktuální verze je 5.0) si již stáhlo 5.000.000 uživatelů. DWF formát je standardem pro publikování CAD dat, jak ve 2D tak ve 3D. Pomocí DWF můžete snadno pracovat s elektronickými výkresy ve 2D, ale i s 3D modely CAD aplikací. Ve formátu DWF předávaná CAD dokumentace není jenom "hloupým obrázkem" jako v případě PLT nebo PDF, ale obsahuje informace o jednotlivých entitách, hladinách, o stromu sestavy a o fyzických vlastnostech modelu, obsahuje veškerou dokumentaci celého projektu v jednom souboru DWF. Objem DWF souborů je přitom cca 25x menší než velikost originálních souborů Inventoru nebo AutoCADu.
Nástroje pro publikování a prohlížení DWF máte k dispozici zdarma.
Více o formátu DWF najdete na stránce Xanadu - DWF.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 10?
V nové verzi Autodesk Inventoru se zřejmě objeví mj. i následující novinky:

 • 3D uzly - podobně jako např. v Corelu - pomocí 3D uzlů na plochách a hranách můžete pohodlně měnit velikost a umístění součástí v sestavách.
 • Drag-and-drop součásti - součásti přetáhnete nad model a ty se automaticky přizpůsobí velikosti a pozici modelu.
 • Inventor Studio - vizualizační a animační nástroj v Inventoru

Další informace o novinkách budoucích verzí CAD aplikací Autodesk najdete v příštím roce na web stránkách naší firmy, tedy AAC Solutions. Připomínáme, že Inventor je dodáván systémem Subscription (předplatného), takže uživatelé Inventoru 9 dostanou novou verzi zdarma.

Zvýhodnění pro uživatele aplikací MechSoft - sleva -60%
Ještě do 10.1.2005 platí akce pro přechod z aplikací MechSoft na nejpoužívanější 3D návrhový systém pro strojírenství, Autodesk Inventor. Při přechodu je poskytována sleva ve výši 1.200 Euro (cca 39.000,-Kč), resp. sleva 60%! Jde o výrazné zvýhodnění upgrade z programů AutoCAD LT + MechSoft LT na Inventor a Inventor Professional. Autodesk Inventor tak můžete pořídit již za cca 57.800,-Kč (+subscription).
Další informace viz Promo akce a stránka MechSoft

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru, včetně přehledu novinek najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Inventor Design Accelerator CZ ke stažení
Pro držitele Subscription k Inventoru 9 a Inventoru Professional 9 byla uvolněna česká verze rozšiřujícího modulu Inventor Design Accelerator lokalizovaná firmou Xanadu. Tento modul obsahuje funkce původní aplikace MechSoft pro Inventor. Inventor Design Accelerator CZ je bezplatně ke stažení na Subscription center (cca 150MB). Pro svou práci vyžaduje instalaci SP1 pro Inventor 9. Rozšířená verze Design Acceleratoru (vč. správce vazeb) bude součástí programů Autodesk Inventor 10 a Inventor Professional 10.
Další informace na www.cadstudio.cz

Pro rychlý přehled závislostí jednotlivých stylů knihovny stylů Inventoru 9 můžete využít pomůcku Standard Browser. Ta je ke stažení na stránce www.cadstudio.cz/download

Autodesk Vault 3.5
V těchto dnech je uvolněna nová verze systému pro správu dokumentů - Autodesk Vault 3.5. Verze 3.5 (která je i základem ProductStream 2) je k dispozici ke stažení pro držitele Subscription k Inventoru a AutoCADu Mechanical.
Viz Autodesk Vault a Productstream

Vítězové Autodesk Inventor Customer Design Contest 2004
Autodesk vyhlásil v rámci "Autodesk University 2004" výsledky celosvětové soutěže konstrukčních návrhů vytvořených v programu Autodesk Inventor - "Autodesk Inventor Customer Design Contest 2004". Prohlédněte si zajímavé vítězné návrhy v galerii na inventordesigngallery.autodesk.com

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit Series 7 Autodesk Revit 7 a Revit Series 7 - česky!
Firma Xanadu s.r.o. připravila novou verzi českého prostředí pro architektonickou CAD/BIM aplikaci Autodesk® Revit® 7.0. Stávající uživatelé českého prostředí pro Revit 6.1 získají tuto novou verzi zdarma. Průběžné aktualizace pro nové build-verze Revitu 7 budou pro uživatele k dispozici opět prostřednictvím online služby www.cadforum.cz/revit.
Přehled hlavních novinek verze 7 (z celkem více než 100 inovací) najdete na stránce Xanadu - Revit.

Revit dočasně jen za 37.680,-Kč...
...ihned (plus Subscription), a 12 měsíčních splátek 7.327,-Kč bez navýšení
Uživatelé CAD a BIM aplikace Autodesk Revit se zpravidla stávají nadšenými obdivovateli této stavební a architektonické aplikace. Vyžádejte si bezplatnou 60denní zkušební verzi Revitu a přesvědčte se o zajímavých možnostech této 3D aplikace sami.
V rámci akce platné do 14.1.2005 nyní můžete získat Autodesk Revit i na splátky, s nulovým navýšením.
Viz Promo akce

Kam kráčí Revit?
V rámci akce Autodesk University 2004 probíhající v Las Vegas byly oznámeny nejbližší kroky rychlého rozvoje CAD/BIM aplikace Autodesk Revit. Právě Revit se na této každoroční akci Autodesku těší nebývalému zájmu z řad více než 4.400 (!) účastníků.
Už na jaře 2005 bude uvedena nová verze Revit 8. Současně budou k dispozici i nové moduly Revit Structural (konstrukce) a později i Revit Systems (TZB/MEP). Pro vývoj doplňkových funkcí a nadstaveb je plánováno rozhraní .NET API. Autodesk Revit je dodáván systémem Subscription (předplatného), takže noví uživatelé verze 6.1 a 7.0 dostanou verzi Revit 8 zdarma.

Nový obsah pro Revit
S rostoucí popularitou AEC aplikace Autodesk Revit se rozšiřuje i nabídka stovek knihoven (rodin) inteligentních prvků pro Revit. Na stránce Xanadu-Revit najdete odkazy na nejnovější web zdroje.

CADKON pro verze 2005
DT+ 2005 - funkčnost je obdobná jako v předchozí verzi, navíc je přidána funkce z "klasického CADKONu" - alternativa pro vytváření nejčastějších typů popisů vyskytujících se v projektové dokumentaci (sdružené odkazy, popisy a bubliny na čáře či obecné bubliny) s možností využití vlastní knihovny popisů. Funkci vyvoláte z palety nástrojů (záložka Poznámka, nástroj Obecný popis) nebo z nástrojového panelu Kresli v nabídce s popisy. Možnost instalace na český nebo anglický ADT 2005 (při instalaci na anglický ADT je menu anglické, pouze položky, které jsou v CADKONu navíc jsou česky)
CADKON-H pro ADT 2005 - je nově chráněn pomocí SW ochrany Softlock, podporující i síťové licence. Základní informace o instalaci je na instalačním CD ve složce /Dokumentace. Při upgrade je potřeba vrátit původní HW klíč CADKONu-H do 30 dnů.

Poslední možnost objednání CADKONů s dodáním ještě letos je čtvrtek 16.12.2004.

Zvýšení cen produktu AdvanceSteel
S předstihem si vám dovolujeme oznámit, že od 15.1.2005 se zvyšují ceny nových instalací a upgradů produktu AdvanceSteel, a to o 10%. AdvanceSteel je 3D objektově orientovaná nadstavba pro ocelové konstrukce pro AutoCAD a ADT (včetně verze 2005). Podporuje 2D a 3D modelování, umožňuje vytvářet inteligentní objekty a spoje, automatické kontroly (kolize, spojení trámů..), generování NC kódů a další.
Aktuální ceny nových licencí viz KOUPIT.

Ošacení pro 3ds max
Uživatelé aplikace 3ds max 7 s aktivním Subscription se mohou v lednu 2005 těšit na bezplatný doplňkový modul Cloth Extension. Cloth Extension je systém pro simulaci ošacení poastav vymodelovaných v 3ds max. Pracuje s realistickou simulací látek, jejich materiálových vlastností i barevných vzorů. Obsahuje předdefinované typy látek, jako hedvábí, bavlnu nebo vlnu, ale i předdefinované typy střihů pro 'šaty šité na míru'. Funkce modulu Cloth lze ovládat i z MaxScriptu.

3ds max pro Úžasňákovi
Při vytváření populárního animovaného 3D filmu Úžasňákovi (The Incredibles) byly studiem Disney/Pixar mj. používány i aplikace 3ds max firmy Discreet a Brazil firmy SplutterFish. Animační program 3ds max se tak podílel na vytváření dalšího z desítek světově nejpopulárnějších filmů a počítačových her.
Viz Xanadu - Discreet

GIS, mapování, FM, EDM, CRM

Autodesk Civil 3D 2005 Nový Autodesk Civil 3D 2005
V prodeji je nový produkt Autodesku - Civil 3D 2005 - objektová aplikace představující novou generaci software pro stavební inženýrské práce a liniové stavby. Civil 3D byl nejrozsáhlejší vývojový projekt Autodesku od uvedení Inventoru.
Autodesk Civil 3D 2005 je postaven na objektovém jádru programů AutoCAD, Autodesk Map 3D a VIZ Render a využívá na modelu založené navrhování s intuitivním uživatelským rozhraním. Interaktivní práce umožňuje snadné projektování a poskytuje funkce pro práci s bodovým polem, pro profily a svahování, terénní úpravy, silniční a železniční koridory.
Další informace viz Civil 3D 2005

Česká nápověda pro Autodesk Map 3D 2005 CZ
Uživatelé české verze Mapu 3D 2005 si nyní mohou stáhnout lokalizovanou nápovědu k této aplikaci. Ta se zaintegruje do systému online dokumentace k tomuto produktu.
Další informace o Mapu 3D najdete na stránce Xanadu GIS.
Ceny nových licencí a upgrade - KOUPIT

HP produkty, novinky, akce

HP dx6100 + LCD 17" LCD zdarma k počítači HP
K výkonnému počítači HP dx6100 nyní rozdáváme 17" LCD panel HP L1730 ZDARMA.
HP Compaq Business Desktop dx6100 v konfiguraci Windows XP Professional CZ, Intel Pentium 4 530 HT (3.0GHz, 1MB L2 cache, 800MHz, Hyperthreading), Intel 915G s PCI Express, 512MB DDR RAM PC 3200 (2x 256MB dual channel), 120GB Serial-ATA (7.200 rpm) disk, DVD/CD-RW combo (48x/32x), Intel Media Accelerator 900, volný PCI Express x16, integrované audio SoundMax Digital AC97 se zabudovaným reproduktorem, iintegrovaná LAN karta Broadcom NetXtreme Gigabit 10/100/1000, 8x USB 2.0, 1x seriový, 1x paralelní, 2xPS/2, RJ-45, VGA, line-in/out, mikrofon in, Microtower, černo-stříbrné, beznástrojová montáž a upgrade, klávesnice, myš s kolečkem (PS/2), Norton Antivirus 2004, záruka 3 roky, první rok servis u zákazníka do druhého pracovního dne. Včetně LCD za 29.990,-Kč - KOUPIT.

V předvánočním období rovněž došlo k výraznému poklesu cen notebooků řady HP nx9020 a 9030 - v cenách již od 19.980,-Kč - KOUPIT.

HP nw8000 Má smysl mobilní CAD stanice?
Rozhodujete se mezi klasickým stolním a přenosným počítačem? Jaké jsou aspekty této volby v případě používání CAD aplikací?
Převážně '2D' aplikace jako AutoCAD či AutoCAD Mechanical nejsou tak náročné na konkrétní typ notebooku či grafického akcelerátoru - je třeba zvolit dostatečný výkon a velikost RAM podle typu zpracovávaných výkresů. Ale tyto aplikace vám i na notebooku fungovat budou bez větších problémů (každopádně pomaleji než na srovnatelném stolním počítači).
3D aplikace jako Inventor nebo 3ds max jsou ale daleko vybíravější - především co do grafického subsystému (možné chyby zobrazení), ale více se projeví i jakékoliv úzké místo ve výkonu systému. Není důležitá jen samotná rychlost procesoru, ale i velikost a rychlost RAM, rychlost disku a řadiče disku, rychlost vnitřních sběrnic a další parametry. Jedny z mála certifikovaných a výkonných mobilních CAD stanic jsou HP nw8000 viz Článek na www.cadstudio.cz.
Vlivem odlišností mobilních technologií (disky, procesory, sběrnice, grafika) počítejte u notebooku se znatelně nižším výkonem než u obdobného stolního počítače. Tento pokles závisí na typu aplikace a CAD dat, ale nejsou to jen jednotky procent.
Co se týče přenosu licencí CAD aplikací, převod "na doma" či "na cesty" lze provést jak dočasným přenosem klasické lokální licence, tak (snadněji) dočasnou výpůjčkou jedné firemní plovoucí síťové licence.
Viz též diskuse na CAD Fórum

MFP Vánoce v podání HP
V oblasti multifunkčních zařízení připravil HP v prosinci skutečnou nadílku nových produktů. Začněme od nejmenších: HP Digital Sender
HP Digital Sender 9200c – jak již název napovídá, jedná se o zařízení pro digitální odesílání papírových předloh. Pokud hledáte zařízení, které by mělo zvládnout zpracování většího počtu dokumentů nejen v barvě a ty pak "někam" odeslat, v tom případě již nehledejte - HP Digital Sender 9200c zvládne při rychlosti 26 stran A4 v barvě (až 46 stran za minutu v odstínech šedi) převést dokumenty do digitální podoby a elektronicky je odeslat na zvolené místo. Pro dosažení takovéto rychlosti je k dispozici podavač ADF - automatický podavač papíru s kapacitou až 50 oboustranných listů. Formáty papíru pro zpracování jsou A5, B5, A4 a B4.
HP LaserJet 4345mfp je nový model multifunkčního stroje s tiskem až 45 stran za minutu a funkcí Digital sender. Ovládání je zjednodušeno použitím dotykového displeje, funkcí oboustranného tisku a škálou výstupních zásobníků s finishingem.
HP LaserJet 9040mfp je nový model s možností využití papíru do velikosti A3 a vyznačuje se rychlostí tisku až 40 stran/min, se zatížením 300.000 stran/měsíc. U modelu HP LaserJet 9050 je rychlost tisku až 50 stran za minutu. U modelů HP LJ 90x0 a HP 4345 LJ je využito stejného typu dotykových displejů, ovládaní jednotlivých modelů je tedy velice podobné. Novým modelem je také HP LaserJet 9085mfp, stroj, který chrlí výtisky (kopie) rychlostí až 85 stran/min. HP CLJ9500mfp
Ve 'vybarvené' oblasti došlo k uvedení veledůležitých produktů posunujících možností barvy i v tomto segmentu tisku. HP Color LaserJet 9500mfp je dlouho očekávanou multifunkční verzí CLJ9500. Funkce populární tiskárny HP Color LaserJet 9500 doplňuje o kopírování a Digital Sender. V současnosti není na trhu jiné podobné zařízení s podobnými vlastnostmi. Výhodou je i mohutná měsíční zátěž až 200.000 stran. V případě, že by ani tento objem nedostačoval, je k dispozici HP Color 9850mfp - barevné zařízení pro tisk a kopírování velkých objemů dokumentů, toto zařízení obsahuje externí RIP jednotku a poradí si tak i s velice náročnými úlohami.
V oblasti software pro digitální zpracování a odesílání předloh je k dispozici nová verze HP DSS 4 (HP Digital Sender Software 4), která podporuje jako zdroj dokumentů pro následné zpracování i nově uvedená MFP zařízení HP. Podporuje tyto formáty dokumentů: PDF, TIFF, JPEG, MTIF (další formáty dostupné přes OCR: PDF, RTF, TXT, HTML, XML).
V případě dotazů nás kontaktujte.

Co je HP CarePack?
HP CarePack (dříve HP SupportPack a Compaq CarePaq) je podpůrná služba k HP produktům ve formě dostupného a snadno objednatelného produktu. Volba úrovně poskytované podpory (od desktopů či tiskáren až po podporu kritických systémů) záleží pouze na konkrétních potřebách vašeho podniku. Standardní záruka vás chrání před vadami výrobku. Služba CarePack vás navíc ochrání i před prostoji, které by mohly mít přímý vliv na produktivitu vašich zařízení a následně i zisk.
Služby HP CarePack (viz bližší informace):

 • Chrání vaše investice do HP produktů
 • Poskytují stálou, předvídatelnou úroveň podpory pro celé oddělení nebo podnik
 • Umožňují díky fixním nákladům snadné plánování rozpočtů na podporu (náhradní díly a práce)

HP - nejprodávanější LCD monitory
Již 3 kvartály po sobě se umístily na prvním místě v prodeji LCD monitorů s větší úhlopříčkou na českém trhu LCD monitory HP. Kromě kvalitních technických parametrů a množství ergonomických funkcí patří mezi zásadní výhody HP LCD displejů jednotná záruka na všechny modely, 3 roky na místě do druhého pracovního dne (3-3-3). V případě závady je problém řešen přímo u zákazníka nejpozději následující pracovní den formou opravy nebo výměny.

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Harmonizace cen produktů Microsoft
Na počátku roku 2005 proběhne další vlna úprav cen produktů Microsoft. Začleněním do EU/EFTA (European Union and European Free Trade Association) v letošním květnu získali všichni obchodní partneři společnosti Microsoft na území EU stejná teritoriální práva a trh byl otevřen. Tím získali všichni možnost využití výhod volného obchodu v rámci zemí EU/EFTA. Jak jsme již avizovali v květnu letošního roku, Microsoft bude pokračovat další fází harmonizace, resp. zvýšení cen, během příštího roku (nejpozději však do května 2005). Nyní máte ještě čas urychlit rozhodování o nákupu produktů Microsoft. Jelikož neznáme přesné časové rozvržení této akce, doporučujeme zvážit nákup ještě do konce roku 2004.

Ukončení podpory produktu Windows NT 4.0 Server
K 31. prosinci 2004 definitivně podpora produktu Microsoft Windows NT 4.0 Server. Pro NT4 Server nebudou nadále poskytovány žádné aktualizace produktu včetně bezpečnostních, on-line podpora ani jiné formy placené podpory. Doporučujeme migraci na Windows Server 2003 se službou Active Directory.

WinFS bude později
Nový, databázově orientovaný souborový systém Microsoftu - Windows File System (WinFS) původně plánovaný do operačního systému "Longhorn", nakonec nebude součástí Longhorn serveru, takže s uvedením WinFS se dá počítat nejdříve v roce 2008. Pravděpodobně bude směřován až na další verzi OS (projekt Blackcomb).

Service Pack 1 pro Windows 2003 Server je již ve fázi "Release Candidate". Hlavní vylepšení SP1 se týkají bezpečnosti. Měl by rovněž umožnit tzv. hot-patching, tedy následné patche ovladačů, API a dalších systémových komponent bez nutnosti restartu.

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Sitekeeper 3.5 pro management síťového SW+HW
Společnost Executive software přichází s novou verzí programu Sitekeeper® 3.5, který poskytuje základní nástroje nezbytné pro management hardware a software v síti. Sitekeeper 3.5 provádí inventarizaci hardware a software, management softwarových licencí a obsahuje nástroj pro rozinstalovávání software a management patchů. Správu lze vykonávat z jakéhokoli počítače v síti, bez nutnosti k tomuto účelu vyhrazených serverů a drahého databázového software.
Verze 3.5 nabízí předělané uživatelské prostředí; zobrazuje a spravuje systémy jako objekty Active Directory nebo logické skupiny nebo domény a počítače; rychlé filtrování dovoluje jednoduše sloučit data, které hledáte; rychlejší scan systému; nový "Set It and Forget It" Task Manager, ve kterém můžete naplánovat neomezené množství rozinstalovávaného software a scanování systému; rozšířená licence Tracking Database, která pomáhá jednoduše kontrolovat platnost licencí; scany systému jsou automaticky ukládány k evidování změn.
Sitekeeper 3.5 Suite obsahuje "Inventory Module" pro sledování platností licencí a přehledu o nainstalovaném software a hardware, "PushInstaller Module" na automatické rozmístění software, "Patchkeper Module" pro automatické patchování systému.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

Xanadu - vlastní aplikace

Doplňková aplikace Xanadu LogOff 2005 umožňuje automatické uvolnění nepoužívaných síťových licencí AutoCADu či na AutoCADu založených aplikací Autodesku. Při delší nečinnosti uživatele je jeho sezení 'čistě' ukončeno a jeho síťová licence je uvolněna. Použití aplikace LogOff má řadu výhod oproti serverovému řešení pomocí FlexLM licenčního serveru.
Další informace viz LogOff

Xanadu uvádí nové verze dvou ze svých nadstavbových ARX aplikací pro AutoCAD:
HGEN 2005 je nadstavba AutoCADu 2005 a 2004 umožňující automatickou tvorbu složitých šrafovacích vzorů (PAT) přímo z DWG výkresu. Viz HGEN.
AutoNEST 2005 je aplikace pro optimalizaci rozmístění 2D dílů (nesting) na obdélníkových podkladech (např. plechových tabulích). Viz AutoNEST.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor Standalone Design Tracking 9
 • Standard Browser for Inventor style library
 • Autodesk Map 3D 2005 CZ plot fix (oprava prázdného dialogu Plot)
 • Autodesk Map 3D 2005 CZ - česká nápověda
 • DeleteFilters Xanadu utility

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Přehled IT kurzů
Aktualizovaný přehled nabízených školení Microsoft produktů a dalších IT kurzů nabízených firmou Xanadu najdete na stránce IT školení

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

CAD Forum Dvoumiliontý dotaz na CAD Fórum
Populární web služba firmy Xanadu - CAD Fórum na adrese www.cadforum.cz zodpověděla 17.11.2004 již jubilejní, dvoumiliontý dotaz. Tento server určený CAD a GIS profesionálům zaznamená měsíčně přes 400 tisíc návštěv.

Máte dotaz či problém s produkty Autodesku? Vyzkoušejte diskusní fórum CAD Fórum na www.cadforum.cz/forum. Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

2.963 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Do jakých formátů lze exportovat z Revitu? Jak zpřesnit vykreslování na DesignJet 1050C? Jak získat podrobný protokol (log) instalace CAD aplikací? Dávkový převod IDW výkresů Inventoru do DWG, DXF a DWF. Jak rozložit entity typu Deska (2D Solid)? Jak vytvořit kuželovitou střechu v Revitu? Import VRML, XGL a dalších 3D formátů do AutoCADu. Promítnuté křivky 3D objektů jsou po SOLPROF příliš hranaté. Práce doma se soubory z Vault nebo iProject. Jaký je rozdíl mezi připojeným xrefem a podloženým xrefem? Jak v Revitu vytvořit vikýř? Povrchový model z objemového tělesa Inventoru.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Jste ztraceni v moři zkratek a akronymů? Zkuste Slovníček CAD zkratek na serveru www.cadforum.cz.

CAD Support Pack Enterprise je rozšířená služba Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- máte 5Mpxl digitální fotoaparát? tato fotografie 500x více, 2.5 milirady pixelů
- užitečná pomůcka WiFi Seeker najde pokrytí WiFi signálem i bez počítače
- budeme létat v ornitoptérách?
- potřebujete vymyslet krycí jméno pro váš projekt?

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Xanadu s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) prostřednictvím
odkazu Xanadu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Xanadu s.r.o. - AAC Solutions - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060