X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - prosinec '03


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS umožňuje jeho snadné odhlášení nebo např. přihlášení do CAD konference 'CAD Fórum' jediným klepnutím myši.
Mate potize s kodovanim cestiny v emailu? K dispozici je i online verze tohoto vydani.

Xanadu s.r.o. (CAD Studio + i-Systems), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Ukončení možnosti upgrade CAD produktů řady 2000 se blíží!
AutoCAD 2000 Obit Nezapomeňte, že již 9.1.2004 končí možnost upgrade z AutoCADu 2000 (a na něm postavených aplikací) a včas upgradujte vaše licence CAD produktů řady "2000" na nejnovější CAD/GIS produkty rodiny 2004. Využijte cenového zvýhodnění upgrade oproti ceně nové licence. Přehled končících produktů: AutoCAD 2000, AutoCAD LT 2000, Architectural Desktop 2, AutoCAD Mechanical 2000, Data Exchange 2000, Mechanical Desktop 4, AutoCAD MAP 2000 (R4), Land Desktop R2, CAD Overlay 2000, Inventor R4. AutoCAD LT 2000 Obit
Co to bude pro Vás znamenat? Upgrade a cross upgrade z výše uvedených produktů nebude možné od uvedeného data objednávat. Stejně tak Autodesk nebude nadále poskytovat technickou podporu na uvedené produkty. Připomínáme, že po AutoCADu 2000 byl uveden AutoCAD 2000i, dále AutoCAD 2002 a nyní AutoCAD 2004, vždy spolu s úplnou řadou specializovaných řešení a českou lokalizací. Aktuálně je na trhu k dispozici rodina produktů založená na AutoCADu 2004. Tato řešení nabízejí řadu nových rysů pro zvyšování produktivity, které pomáhají konstruovat a projektovat rychleji, sdílet snadněji výsledky práce se spolupracovníky a spravovat efektivněji instalace vašeho software. Doporučujeme vám naplánovat upgrady vašich stávajících pracovišť co možná nejdříve a také zvážit výhody abonentního programu Autodesk Subscription pro snadné udržování vašich licencí v aktuálním stavu. Některé produkty již nelze objednat jinak, než včetně abonentního programu Subscription.
Upgradujte a Leťte s námi první třídou - pokud se zaregistrujete a odpovíte na tři soutěžní otázky, postupujete do losování o jednu ze tří hlavních cen v celkové ceně 150.000,-Kč. Díky bodovému ohodnocení jednotlivých produktů stoupá pravděpodobnost výhry s hodnotou produktu a počtem zakoupených licencí. Zároveň obdrží každý zaregistrovaný zákazník los do hry T-Mobile Renta.
Využijte naší akční nabídky platné do 4.12.2003 - ke každému produktu upgradovanému v rámci této nabídky dostanete bonus CAD aplikace od firmy Xanadu zdarma.
Viz podrobnější informace

Poslední termín objednávky pro garantované dodání (a fakturaci) produktu Autodesku v letošním roce je 4.12.2003!

AutoCAD, LT, CAD

Novým způsobem efektivního přechodu na nové verze produktů Autodesku je Subscription. Porovnejte podmínky a výhodnost předplatného ve srovnání s upgrade pomocí online kalkulátoru na www.cadstudio.cz/subscription. A nezapomeňte - při zakoupení Subscription u firmy Xanadu získáváte ZDARMA přístup na "VIP server" (tipy, soubory, informace a další VIP služby) po celou dobu trvání vašeho Autodesk Subscription kontraktu.

Dejte svůj hlas požadovanému rozšíření funkčnosti v další verzi AutoCADu v celosvětové anketě AUGI. Přispějete tak k lepšímu AutoCADu "2004+1".
Viz anketa

Upgradujte váš AutoCAD R14, R13, R12, R10...
AutoCAD R14 Využijte mimořádnou možnost upgrade z jinak již neupgradovatelných verzí AutoCADu (a na něm založených aplikací) na nejnovější technologie Autodesku. V rámci Autodesk Legacy Program můžete přejít na nové plné verze AutoCADu nebo Desktopů se slevou cca 30%.
Viz bližší informace

Formát pro efektivní publikování CAD dat - DWF - je již používán více než 1 milionem uživatelů po celém světě. Publikování DWF souborů je vestavěnou funkcí všech aktuálních produktů Autodesku (plus je k dispozici publikační knihovna pro vývojáře a tiskový pseudodriver). Pro prohlížení DWF na internetu i na PC (CD, atd.) lze použít několik bezplatných aplikací - především Autodesk Express Viewer 4.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Autodesk Inventor 8

Autodesk uvádí Inventor Series 8 a Inventor Professional 8.
Na konci listopadu byla uvedena na trh nová verze systému Inventor - Inventor Series 8, Inventor Professional 8. Součástí Inventor Series R8 je Mechanical Desktop 2004 DX, AutoCAD Mechanical 2004 DX, AutoCAD 2004 a Autodesk Inventor 8.
Inventor Series 8 je zásadně inovován a to hlavně v oblasti generování výkresové dokumentace (rychlost, vyšší výkon, rozšířená funkčnost kusovníků, odměřování, špičková DWG kompatibilita, …). Dále pak Řešič dotyku, zrcadlení sestav, rozšířený Autodesk ShapeManager (3D spline, plochy, ..). Vylepšené uživatelské rozhraní (úpravy klávesových zkratek, Nový Design Support Systém, …), rozšíření tisku, uživatelské úpravy Knihovny obsahu.
Rozšířený Autodesk Vault, vestavěná funkce úložiště pro správu strojírenských dat. Rychlé a přesné týmové sdílení návrhových dat v centrálním úložišti.
Inventor Professional je rozšířená verze Autodesk Inventoru určená především pro elektromechanické konstruování. Nová verze vylepšuje funkčnost v oblasti trubek a potrubí a přidává funkce z oblasti kabelových svazků.
Současně s novým Inventorem byl uvedena nová verze systému Mechanical Desktop 2004 DX (Data Exchange) a AutoCAD Mechanical 2004 DX, které podstatně rozšiřují možnosti výměny nativních formátů dat mezi Inventorem a AutoCADem.
Viz podrobnější přehled novinek Inventoru 8

Trial verze Aktuální informace o produktové řadě Inventoru najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Je nás již přes čtvrt milionu. Počet prodaných licencí strojařského 3D programu Autodesk Inventor již překročil 258.000. Autodesk Inventor je světově nejprodávanější 3D MCAD aplikací.
Viz další informace

Mechsoft pro Inventor 8 přináší novou funkčnost v oblasti materiálové databáze, nových výpočtů, funkce Wander Drop - Drag&Drop vkládání normalizovaných součástí - vložit podle, definování O kroužků v libovolném tvaru, Multi Part Wizard - vkládání více součástí najednou, nový dialogový panel šroubového spoje, 3D náhled vkládaných součástek a jiné.
Viz další informace

Mezi nové aplikace rozšiřující základní funkčnost Inventoru patří ASI Profile - aplikace pro návrh a konstrukci ocelových konstrukcí. Do konce roku za zaváděcí cenu 950 Eur.

MITCalc - je sada strojírenských, průmyslových a technických výpočtů využívající Microsoft Excel. Plně spolupracuje s 2D (AutoCAD) i 3D CAD systémem Inventor.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Revit

Autodesk Revit 5.1L
Byla uvolněna nová verze AEC aplikace Autodesk Revit, která obsahuje standardní správce síťových licencí AdLM, jenž je součástí všech současných Autodesk aplikací.
Pro americký a asijský trh Autodesk vytvořil produkt 'Revit Series' zahrnující AutoCAD a Autodesk Revit za zvýhodněnou cenu. Na evropském trhu lze využít zvýhodněné nabídky 'Companion' licence Revitu k vaší stávající verzi AutoCADu.

Architectural Desktop 2004
K dispozici je české prostředí (lokalizace) pro Architectural Desktop 2004 a to ve dvou variantách.

 1. české prostředí, které pouze "počeští" tuto novou verzi Desktopu
 2. české prostředí pro ADT a další doplňky, který přidávají nové funkce a zároveň stavební prvky dle ČSN

Potřebujete z vašeho exaktního CAD výkresu, perspektivy vytvořit "umělečtější" výstup působící jako ručně vytvořený (roztřesený)? V Architectural Desktopu 2004 je to jednoduchý úkol.
Viz Tip 3415

Autodesk VIZ R6? U příležitosti prosincové Autodesk University má Autodesk oznámit mj. i novou verzi své vizualizační aplikace "VIZ". Nová verze pravděpodobně ponese označení R6 (aktuální verze je R4) a bude vycházet z nedávno uvedené verze 3ds max 6. Sledujte www.cadstudio.cz.

CADKON 2004
Připravované změny v ceníku CADKONu - zejména upgrade na CADKON 2004:

 • od 1.1.2004 již nebude možný upgrade z CADKONu 14
 • od 1.4.2004 již nebude možný upgrade z CADKONu 2000

Je k dispozici nový Service Pack 8.5 pro CADKON 2D v.8

CADKON 2004 i pro Map 2004
Je možné instalovat CADKON 2004 také pro AutoCAD MAP 2004. Součástí této novější instalace jsou také drobné opravy programu a menu. Pokud již vlastníte CADKON 2004 a požadujete tuto novější verzi, je možné objednat instalační CD jako transitional upgrade (pol.UP9690) za cenu 150,-Kč/bez DPH

Uvolnění CADKONu-RCD také pro ADT 2004
CADKON-RCD v.3 je kompatibilní s produkty Autodesku řady 2004 včetně Architectural Desktopu 2004.
Uživatel, který objednal CADKON-RCD v.3 od data 3.3.2003 má nárok na transitional upgrade za manipulační poplatek 150Kč (UP9190)
Uživatel, který objednal CADKON-RCD v.3 před datem 3.3.2003 má nárok na transitional upgrade za poplatek 1450Kč (UP9195)

GIS, mapování, FM, EDM CRM

Autodesk Map 2004

Map 2004 CZ
Do konce roku bude k dispozici lokalizace (české prostředí) pro produkty Autodesk Map 2004 a Autodesk Map Series 2004. Lokalizace bude zahrnovat i kompletní funkčnost AutoCADu 2004, který je součástí Mapu 2004.
viz GIS aplikace

Aplikace pro správu majetku Xanadu FM@Web byla rozšířena o řadu modulů rozšiřujících funkčnost do oblastí napojení na katastr nemovitostí, spotřeby energie, výpočtu daně z nemovitostí (včetně tvorby přiznání), správy nájmů, spotřeby energií, a správy provozních nákladů.
viz FM@Web

Nová GPS Extension pro Autodesk Envision. Majitelé Subscription k produktu Autodesk Envision získávají novou "extension" pro načítání GPS dat.

HP produkty, novinky, akce

Velkoformátové scannery HP DesignJet 815mfp a DesignJet 4200 byly certifikovány na přesnost a kvalitu skenování v třídě ZU 3.2. Testování prováděl Zeměměřičský úrad dle směrnice ČÚZK č. 4669/1993-22.

Upgradujte váš plotr!
Do 31.12.2003 můžete výhodně upgradovat vás stávající plotter a přejít na nejmodernější tiskové technologie HP. Prostudujte si leták 4 dobré důvody ke koupi HP DesignJet (PDF, 385kB):
1. protiúčet - odkup staré tiskárny
2. rychlost - nárůst produktivity díky vyšší rychlosti tisku
3. hospodárnost - nižší náklady na tisk, provoz i pořízení
4. klid v duši - rozšířená záruka HP, servis, podpora
Kontaktujte nás pro konkrétní nabídku

Nové produkty
Prosinec 2003 je měsícem úplného dokončení přechodu produktových řad Compaq Evo na HP Compaq. Modely "corporate" notebooků Compaq Evo N620c, N800c a N800w, které jsou stále v nabídce s ohledem na slib zákazníkům dlouhodobé (9-12 měsíců) stability nabídky notebooků v rámci tohoto segmentu, budou postupně nahraženy modely HP Compaq nc6000 (N620c), HP Compaq nc8000 (N800c) a mobilní pracovní stanice HP Compaq nw8000 (N800w).

HP Compaq nc6000
Mobilita: výhody spojené s procesory technologie Centrino (vysoký výkon a až 5 hodin provoz na jedno nabití), 333MHz FSB pro vyšší propustnost dat, tenká (3.41cm), lehká (2,28kg) a vysoce odolná konstrukce ze slitiny magnesia, výkonná grafika ATI Mobility Radeon 9600 s 32MB nebo 64MB VRAM, 14.1" displej s rozlišením 1024x768 nebo 1400x1050, Bezpečná konektivita: výkonná bezdrátová WLAN 802.11b a Bluetooth (volitelně u vybraných konfigurací), výkonná 10/100/1000Mbps Ethernet od Broadcomm, zabudovaný HP ProtectTools čipová sada zvyšující bezpečnost již na hardwarové úrovni, SD slot pro vzájemnou komunikaci a kopírování dat z iPAQ nebo PhotoSmart, Standardní vlastnosti již několik produktových obměn zůstává 100% kompatibilita příslušenství (Multibay moduly, zdroje, paměti, replikátory portů atp.)

HP Compaq nc8000
Mobilita: výhody spojené s procesory technologie Centrino (vysoký výkon a až 5 hodin provoz na jedno nabití), 333MHz FSB pro vyšší propustnost dat, výkonná grafika ATI Mobility Radeon 9600 s 64MB nebo 128MB VRAM, Flexibilita: fixní optická mechanika a volný MultiBay slot pro další rozšiřování, 15.0” displej s rozlišením 1400x1050 Wide Viewing Angle (umožňující pohlížet na displej z většího úhlu), Bezpečná konektivita: výkonná bezdrátová WLAN 802.11b a Bluetooth (volitelně u vybraných konfigurací), výkonná 10/100/1000Mbps Ethernet od Broadcomm, zabudovaný HP ProtectTools čipová sada zvyšující bezpečnost již na hardwarové úrovni, SD slot pro vzájemnou komunikaci a kopírování dat z iPAQ nebo PhotoSmart, Standardní vlastnosti již několik produktových obměn zůstává 100% kompatibilita příslušenství (Multibay moduly, zdroje, paměti, replikátory portů atp.)

HP nw8000 HP Mobile Workstation nw8000
V nové mobilní pracovní stanici HP Mobile Workstation nw8000 se snoubí výkon, rychlost grafiky a rozšiřitelnost pracovní stanice s mobilitou notebooku. Stanice je certifikována pro CAD aplikace, konkrétně např. pro AutoCAD a Autodesk Inventor, což zajišťuje optimální výkon vašeho mobilního CAD řešení.
viz podrobnější informace

HP nx7000 Do vyprodání platí promo akce na notebook se širokoúhlou obrazovkou HP nx7000 (Intel Pentium M 1.4GHz, 256 MB DDR-SDRAM, 40 GB 4.2 krpm, 15.4" WXGA 1280x800, DVD/CD-RW 24x, ATI Mobility Radeon 9200 32 MB, Modem/NIC, Wireless 802.11b+Bluetooth Mini-PCI card, 8-cell Li-ON, Windows XP Pro CZ). Za zvýhodněnou cenu a navíc i Eurotel WiFi Jet a port replikátor zdarma - KOUPIT

HP PDA - iPAQ
V řadě HP iPAQ PDA zařízení došlo k rozšíření nabídky o nejlehčí a nejtenčí PDA s Pocket PC OS se zabudovaným WLAN a Bluetooth - HP iPAQ h4150

hp Color LaserJet 3500/3500n je nová barevná a rychlá laserová tiskárna (12/12 – barva/čb stran za minutu) formátu A4 využívající technologie tisku HP ImageRet 2400. Uplatnění nalezne jak u jednotlivce vyžadujícího kvalitní barevný tisk, tak i u pracovní skupiny – možnost síťového připojení. To vše za neuvěřitelnou cenu. Vyžádejte si více informací k tomuto produktu.

hp Color LaserJet 3700/n/dn/dtn je nová barevná a rychlá laserová tiskárna s rychlostí 16 stran za minutu v barevném i čb tisku. Je ideální pro pracovní skupiny. Velkým přínosem je možnost oboustranného tisku. Vyžádejte si více informací k tomuto produktu.

hp business inkjet 2300/2300n/2300dtn je nová barevná a rychlá inkoustová tiskárna spadající do segmentu business tiskáren se zaměřením na velké objemy tisku pomocí inkoustové technologie s rychlostí tisku 26 str./min. čb a 22 str./min. v barvě. Tiskárna využívá při tisku oddělených inkoustových náplní i samostatných tiskových hlav. Náklady na barevný tisk jsou jedny z nejnižších. Vyžádejte si více informací k tomuto produktu.

Vysvětlení označení jednotlivých modelů - např.:
HP Color LaserJet 3700 base model
/n možnost síťového připojení – network connectivity
/dn navíc automatická duplexní jednotka pro oboustranný tisk a s možností síťového připojení – network connectivity
/dtn jako 3700dn navíc s třetím vstupním zásobníkem na 500 listů – tray 3

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Microsoft Virtual PC 2004 (dříve Connectix Virtual PC) je aplikace umožňující práci v několika verzích Windows na jednom počítači, popř. Windows a MacOS nebo Linuxu na "virtuálních strojích" jednoho počítače. Můžete tak vyzkoušet funkci aplikace před provedením upgrade nebo zajistit podporu na software v odlišných prostředích operačních systémů. Serverová verze tohoto programu - "Microsoft Virtual Server" - původně plánovaná na konec roku 2003, bude uvedena v prvním čtvrtletí roku 2004.

MS Office 2003 Jste často na cestách a potřebujete operativně pracovat s firemními e-maily? Využijte nových funkcí MS Outlooku 2003 a MS Exchange Serveru 2003 a budete mít přístup k vaší firemní e-mailové schránce odkudkoliv, bez složitého přepínání či složité synchronizace.

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Serverová bezpečnostní řešení firmy Symantec pro ochranu proti spamu (nevyžádané elektronické poště) jsou doplněna i klientskými aplikacemi pro samostatná nebo jednotlivá PC.

Novinkou produktů Symantec je Norton AntiSpam™ 2004 od společnosti Symantec, který odfiltrovává nežádoucí elektronickou poštu z vaší schránky doručené pošty. Spolupracuje se všemi poštovními programy, které používají protokol POP3. Filtruje příchozí poštu na několika úrovních, detekuje a označuje nevyžádané zprávy, ale zároveň okamžitě doručuje důležitou poštu. Aby vám zpříjemnil čas strávený online, Norton AntiSpam blokuje také rušivé reklamy v překryvných oknech a proužkové reklamy.

Hlavní rysy:

 • Filtruje nežádoucí emailové zprávy v libovolném poštovním programu podporujícím protokol POP3 – do pole Předmět přidává označení "spam".
 • Integruje se s aplikacemi Microsoft® Outlook® Microsoft Outlook Express a Eudora do jejich panelů nástrojů přidává funkce pro potírání nevyžádané pošty.
 • Ve spolupráci s aplikací Outlook odfiltrovává nevyžádanou poštu z účtů Hotmail® a MSN® Mail.
 • Seznam přípustných odesílatelů zaručuje, že pošta od rodiny, přátel a kolegů není označována jako spam.
 • V režimu Trusted Mode jsou jako spam označovány zprávy od všech odesílatelů, kteří nejsou ve vašem seznamu přípustných uživatelů.
 • Seznam blokovaných odesílatelů vám umožňuje blokovat elektronickou poštu z určitých emailových adres.
 • Inteligentní filtrovací modul analyzuje vaše odchozí zprávy a tím se učí, co je a co není spam.
 • Blokování reklam zkracuje dobu stahování webových stránek a omezuje změť informací na obrazovce, protože potlačuje reklamu v překryvných oknech, oknech v pozadí a proužkovou reklamu.
 • Když jste online, LiveUpdate™ automaticky zjišťuje, zda jsou k dispozici nové aktualizace ochrany.*
 • Procedura aktivace produktu zaručuje jeho pravost.

Viz Bezpečnostní řešení

Máte starou síť? Malý počet portů v některém místě?
Máme pro vás ideální a líbivé řešení. 3Com(r) Network Jack a IntelliJack(tm) přepínače rozšiřují Váš jediný port na 4 porty 10/100. Tento vestavěný přepínač může být i napájený přes Ethernet s možností napájení dalšího zařízení např. IP telefonu. Volitelně může mít i vlastní management pro dálkový dohled po síti.
Viz www.3com.com

HP ProLiant Buy-back program
Do konce roku můžete zmodernizovat vaši IT infrastrukturu a ještě dostanete zaplaceno za váš starý server. Stačí zakoupit nový server ProLiant na protiúčet.
Nabízíme až 21.000 Kč za váš starý server jako kredit při nákupu nového serveru ProLiant. Podmínkou je, aby váš starý server byl plně funkční a měl za sebou alespoň 6 měsíců provozu ve vaši organizaci. Tato nabídka neplatí pro PC používané jako servery.
Typ pořizovaného serveru - Protiúčet za starý server [Kč]
Proliant ML350 - 6.000,-
Proliant ML370 - 9.000,-
Proliant DL380 - 9.000,-
Proliant ML530 - 15.000,-
Proliant DL560 - 21.000,-
Proliant ML570 - 21.000,-
Proliant DL580 - 21.000,-

HP Storage Promo
Do konce roku 2003 platí cenové zvýhodnění na vybrané Storage produkty v kategoriích Zálohovací mechaniky , Autoloadery, NAS systémy, Zálohovací knihovny, Zálohovací software.

MSA1000 SAN Smart Starter
Cenově výhodné řešení pro vybudování základu Storage Area Network obsahuje:

 • 2x ProLiant DL380 G3 server (s procesorem Intel Xeon 2.8 GHz)
 • FC diskové pole HP StorageWorks Modular SAN Array MSA1000 (rozšiřitelné až do 6 TB)
 • 2x Host Bus Adapter FCA2101 a 2x FC kabel pro připojení serverů k diskovému poli
 • 8-mi portový vestavěný FC switch do pole MSA1000
 • cena 662 390 Kč bez DPH

Pole je doplnitelné disky (36, 73 nebo 144 GB, Ultra320 SCSI, 10000 nebo 15000 rpm) podle požadavků na kapacitu. Zavolejte nám, nebo si e-mailem vyžádejte podrobnější informace.

Xanadu - vlastní aplikace

Všechny verze aplikace firmy Xanadu - Excellink podporují i nový MS Excel 2003.
viz Excellink

Aplikace Xanadu ImportCoord pro Inventor byla rozšířena o podporu Excelu 2003 a Inventoru R8.

Aplikace Xanadu srxText byla rozšířena o LISP rozhraní pro pokročilé hledání a nahrazování textu výkresů.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Service Pack 2 pro AutoCAD Mechanical 2004 a Mechanical Desktop 2004
 • Service Pack 2 pro Land Desktop 2004
 • Service Pack 2 pro Autodesk Envision 8 (OnSite Desktop)
 • Aktualizace aplikace srxText
 • Aktualizace aplikace ImportCoord pro Inventor

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulka kompatibility patchů)

Školení, kurzy

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální kalendář kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.asp. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Přes 2500 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak vybrat v sestavě Inventoru všechny komponenty určité velikosti? Jaká neproporcionální písma mohu použít v AutoCADu? Jak rychle vytvořit sérii hladin? Zrychlení tisku z RIP software na DesignJet 5x00. Rychlá změna přesnosti zobrazení jednotlivých kót Inventoru. Jak zaoblit 3D polyčáry? Licenční chyba C-Dilla 7.1.29 Kde najít Express Tools v Architectural Desktopu 2004? Psaní textu do oblouku ve výkresech Inventoru. Jak vypnout uchopení objektů ležících v určité hladině? Jak otevřít sestavu Inventoru v AutoCADu Mechanical 2004 DX?

Nové způsoby hledání v databázi CAD tipů a triků na serveru www.cadforum.cz. Nyní můžete vyhledávat za pomoci zástupných znaků (?/*) či pevných sousloví, systém nabízí aliasy hledaných slov, zvýrazňuje nalezené řetězce a obsahuje funkci 'Viz též'. Příklady hledacích řetězců: chyba 7.?.29, "barv? hladin", cdilla

Aktuální CAD tipy, ale i nejnovější CAD zprávy ze serveru www.cadstudio.cz nyní můžete získávat i formou tzv. RSS kanálu (newsfeed). Další informace najdete v Odkazech na www.cadforum.cz a na www.cadstudio.cz/linkbackcz.htm

CAD Forum Přihlaste se jediným klepnutím myši do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

CAD Support Pack Enterprise je nová verze rozšířené služby Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Subscription)


A z jiného soudku:
- nepřipomíná vám to něco? typický průběh řízených projektů, nejen v IT - houpačka

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno všem registrovaným zákazníkům společnosti
Xanadu s.r.o. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o, můžete se odhlásit zasláním požadavku na
automatické odhlášení prostřednictvím tohoto odkazu info@xanadu.cz
Toto vydání dostáváte na adresu

-------------------------------------------- xanadu = cad studio + i-systems ------
Xanadu s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz
www.cadforum.cz  www.iproject.cz  www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 634 734