X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - listopad '08

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1108.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

XANADU - HP Gold partner
HP Gold partner Firma XANADU získala nejvyšší stupeň partnerství firmy HP pro rok 2009 - HP Preferred Partner GOLD 2009. Udělení tohoto statutu je výsledkem dlouhodobé spolupráce, technických a obchodních znalostí produktů HP i úspěšnosti firmy XANADU při prodeji produktů Hewlett-Packard na českém trhu.
Firma XANADU má zároveň certifikaci Autorizovaný servisní partner HP (HP servis, záruční a pozáruční opravy HP zařízení), HP DesignJet Partner, HP Supplies Sales Partner a HP Office Printing Solutions Specialist (specialista pro firemní tisková řešení).
EMC partner XANADU partnerem EMC
Společnost XANADU získala statut "EMC Velocity2 Partner" pro prodej a podporu řešení přední světové firmy EMC - výrobce produktů pro správu, zabezpečení, zálohování a archivaci dat.

Připomínáme, že možnost upgrade z AutoCAD aplikací verze 2006 a Inventor 10 končí již 15.3.2009.

AutoCAD, LT, CAD

HP xw4600 HP CAD mašina - přepněte CAD na plný výkon!
Mimořádná nabídka zvýhodněných CAD stanic - do 30.12.
Použití klasických kancelářských PC (namísto pracovní stanice), nesladěné sestavované počítače, nedostatečně výkonné konfigurace a použití necertifikovaných komponentů jsou nejčastějšími příčinami nízkého výkonu či nespolehlivosti CAD pracoviště v náročných 3D aplikacích a při zpracování objemných dat v CAD programech. Moderní 3D CAD prostě vyžaduje tu správnou "CAD mašinu".
Abyste mohli váš CAD využít skutečně naplno, nabízíme nyní při pořízení nebo povýšení 3D CAD aplikace firmy Autodesk zvýhodněné verze výkonných grafických stanic HP (stolní i přenosné). Váš nový CAD tak dostanete od XANADU nejen na CD/DVD, ale již přímo předinstalovaný a nakonfigurovaný na novém výkonném hardware, s 3letou zárukou a certifikací Autodesku. Stačí jen zapnout...
Kompletní výkonnou 3D stanici HP můžete mít již za 20.490 Kč. Přitom návratnost takovéto investice je jen cca 2.5 měsíce.
Akce "HP CAD mašina" platí do konce roku. Ale jen do 20.11. (nebo vyprodání zásob) získáte k nové stolní CAD stanici jako bonus navíc i 22" LCD monitor HP.
Podrobnosti viz Akce CAD mašina
-10% 10% sleva upgrade na Autodesk aplikace verze 2009
Do 15.1.2009 můžete využít slevu 10% při upgrade a crossupgrade na CAD aplikaci verze 2009. Můžete tak výhodněji přejít na novější verzi vaší stávající aplikace (upgrade), nebo z AutoCADu na vyšší a výkonnější profesní verzi software (crossgrade). Tato akce platí pro aplikace:
AutoCAD 2009, AutoCAD LT 2009, profesní verze AutoCADu: Architecture 2009, Civil 3D 2009, Map 3D 2009, Electrical 2009, Mechanical 2009, dále pro Revit Architecture 2009 a "Suite" verze Revitu 2009, pro Inventor 2009, pro Raster Design 2009 a 3ds Max 2009.
Zvýhodnění platí i pro zákazníky se stávajícím Subscription (kteří tedy standardně žádný upgrade již kupovat nemusí) při crossupgrade na vyšší, profesní software. V rámci subscription získáváte i další výhody a služby firmy XANADU. Nezapomeňte, že upgrade z AutoCAD aplikací řady 2006 je možný již jen do 15.3.2009.
LT dárky za 999,- 22" LCD nebo TomTom ONE GPS jen za 999 Kč
Objevte nové možnosti pro CAD navrhování - pořiďte si nyní program AutoCAD LT 2009 a získejte od nás luxusní 22" LCD monitor Samsung 2233BW (nový model) nebo GPS navigaci TomTom ONE Europe 31 RDS-TMC jen za 999,-Kč (sleva 80%, obvyklá cena 4.800 Kč).
Tato akce platí jen do 15.12.2008.
Podrobnosti viz LT dárky za 999,-Kč
Bonus Pack 2 pro AutoCAD 2009
Uživatelé AutoCADu 2009 (a Revit Suite 2009) si mohou stáhnout ze svého Subscription centra nový rozšiřující modul pro AutoCAD - "AutoCAD 2009 Subscription Bonus Pack 2". Ten rozšiřuje možnosti publikování/tisku PDF souborů a nabízí nové příkazy umožňují podložení a manipulaci s načtenými PDF soubory v DWG výkresu.
Viz Bonus Pack 2 pro AutoCAD 2009
AutoSketch 10 AutoSketch 10
Autodesk uvádí novou verzi svého nejnižšího kreslicího programu - AutoSketch. Verze 10 je kompatibilní s Windows Vista a Windows XP, rozšiřuje možnosti správy knihovny symbolů a rozumí formátu DWG verze 2007-2009. AutoSketch je určen pro schematické výkresy a další jednoduché "drafting" aplikace.
Viz AutoSketch
CAD přikázání
Aneb dobré rady, kterými by se říditi měl každý stavař, tovaryš i mistr cechu CAD. Jedním ze zajímavých a užitečných výsledků, které vzešly z diskuzí na CADforum.cz, je dokument "CAD přikázání". Jde o souhrn bezmála 30 základních rad a doporučení pro práci CAD uživatele, zejména z oblasti stavebnictví.
PDF dokument si můžete stáhnout na stránce Download a vytisknout na formát A3, popř. A4. Můžete se také zapojit do diskuze o "přikázáních".
Rozdílů LT vs. plné verze AutoCADu je více než se zdá
Víte, kolik příkazů a proměnných chybí v AutoCADu LT oproti plným verzím? Kolik tipujete?
Ne, je jich víc. Váš tip si ověřte na CADforum.cz.

Na XANADU Blogu najdete:
- Jak moc omezená je verze AutoCAD LT?
- CAD přikázání - dobré rady pro stavební praxi (PDF dokument)
- Lokalizované verze AutoCADu (14 jazyků)
- Autodesk na nákupech - tentokrát Softimage

Jak objektům výkresu přímo přiřazovat Pantone barvy? Poradí Tip 6362.
Potřebujete ve výkresu vyhledat neuzavřené obrysové křivky? Map, Civil nebo další verze AutoCADu nabízejí postup dle Tipu 6371.
Je řada způsobů jak vložit datum a čas do DWG výkresu. Jaké to jsou? Kdy se datum aktualizuje? Poradí Tip 6367.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Xanadu Sheet Metal Parts pro Inventor 2009
Firma XANADU uvedla novou verzi nadstavbové (add-on) aplikace pro Autodesk Inventor usnadňující tvorbu plechových dílů a přechodů - Sheet Metal Parts 2009 (SMP2009). Aplikace Xanadu Sheet Metal Parts je inteligentní parametrická knihovna (generátor) speciálních plechových dílů, která je plně integrovaná do prostředí Autodesk Inventoru 2009. Umožňuje rychlé 3D modelování potrubních větví, speciálních plechových tvarů a jejich rozvinů pro výrobu.
Další informace, ceny a stažení trial verze na stránce SMP

Nefunguje vám export MDT modelů do formátu STL? Přečtěte si Tip 6355.
Problém nesprávného (malého) stoupání závitu díry v Inventoru 2009 SP1 vyřeší Tip 6401.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Civil 3D 2009 Akce Udělejte krok správným směrem
Jednou z hlavních obav projekčních firem při uvažovaném přechodu na vyšší typ CAD software nebo jeho novou verzi je obava z dočasného výpadku produktivity během učení a implementace nového software. Proto nyní nabízíme v ceně projekčního software Revit Architecture a AutoCAD Civil 3D i pomoc při jeho implementaci u zákazníka. Nabídka platí do 15.1.2009.
Viz Krok správným směrem
Český 64bitový Revit
Ze Subscription centra si mohou uživatelé Revitu stáhnout českou verzi Revit Architecture 2009 64-bit, i české verze pomůcek pro dávkový tisk (Batch Print Utility) a sledování sdílených projektů (Worksharing Monitor).
Maya 2009 Autodesk Maya 2009
Byla uvedena nová verze modelovacího a animačního programu Autodesk Maya 2009. Obsahuje jádro mental ray 3.7, rozšíření pro práci s texturami a polygony (soft-select, symetrické modelování), nástroje pro práci s velkými scénami (Maya Assets a Render Proxy), animační vrstvy, nové moduly nParticles a Maya Muscle. Maya 2009 je určena pro operační systémy Windows Vista, XP a MacOS X 32bit, plus Vista/XP 64bit a Linux (Red Hat+Fedora; Intel platforma) 64bit.
Viz Autodesk Maya

PDF dokumenty vysvětlující postupy pro hladkou spolupráci Revitu s AutoCADem (souřadné systémy, import/export...) a Revitu s Civil 3D (souřadné systémy, terén, Google Earth...) najdete ve VIP souborech na webu vip.xanadu.cz. Základní informace viz Tip 6379.

Pro snazší kreslení tepelné izolace různých tlouštěk můžete využít dynamický blok dostupný v Katalogu CAD bloků (Výkresové prvky - Tepelná izolace). Podobně blok Trapéz usnadní kreslení trapézových plechů.

Na blogu věnovaném používání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR - Civil3D.cz - najdete:
- Odhumusování aneb jak na skrývku ornice
- Snadné přidání stylů do výkresu (platí i pro AutoCAD)
- Proužek SKLON/DÉLKA v podélném profilu

Několik možností kreslení hydroizolace v Revitu popisuje Tip 6372.
Jak zjistit číslo dalšího bodu v Civil 3D? Poradí Tip 6395.

GIS, mapování, FM

Z dálkoměrů rovnou do CADu
Uživatelé AutoCAD Civil 3D 2009 mohou nyní načítat a převádět data z řady populárních dálkoměrů a totálních stanic (Leica, Topcon, Sokkia, Geodimeter...). Bezplatná aplikace "Carlson Connect" běží přímo v prostředí Civil 3D.
Carlson Connect si můžete stáhnout ze stránky Carlson Software

Je váš MapGuide 2009 pomalý při práci s rozsáhlými TIFF katalogy? Poradí Tip 6360.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP DnJ T1100 Zbavte se staré a pořiďte si výkonnější plotr
Akce HP "Zbavte se staré" pokračuje s novými podmínkami, především zahrnutím nových modelů HP DesignJet, do 31.1.2009. V rámci této akce můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový, výkonnější model velkoformátové tiskárny HP DesignJet s nižšími provozními náklady a podporou nových verzí operačních systémů a CAD aplikací. Za váš starý plotr přitom můžete získat až 70.000,-Kč.
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů.
Luxujete rádi? Nechte uklízet robota.
Ke 3 kusům notebooků HP Compaq 6530b, 6730b, 6735b nyní dostanete robotický vysavač iRobot 530. Akce platí jen do 28.11.2008.
Viz akce HP Robot
nVidia nVidia Quadro pro vaše 3D CAD aplikace
Co přináší výkon certifikovaných grafických karet nVidia Quadro uživatelům AutoCADu, Inventoru a dalších CAD aplikací Autodesk?
Porovnejte schopnosti 3D akcelerátorů nVidia Quadro s běžnými komerčními grafickými kartami. Vaše CAD aplikace může pracovat rychleji, spolehlivěji, bez chyb zobrazení a s dodatečnými možnostmi interaktivní vizualizace.
Viz prezentace na stránce nVidia pro 3D CAD

Viz též akce Akce CAD mašina

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Microsoft Office Small Business 2007 - cenově nejvýhodnější Office s 25% slevou
Využijte nabídky výhodného nákupu sady kancelářských aplikací Microsoft Office Small Business 2007 - do 26.12.2008 můžete využít 25% slevy na samostatné krabicové verze MS Office i na multilicenční programy (MOL) vhodné pro firmy, organizace a obce s 5 a více počítači.
Multilicenční verze (Microsoft Open License, MOL) nabízí kromě cenového zvýhodnění (oproti krabicové verzi) i možnost hromadné instalace, instalace libovolné zvolené jazykové verze Office a možnost downgrade, tedy sjednocení verzí v celé vaší organizaci.
Čtěte na Office SBS 2007

Nový operační systém Windows 7 by měl přijít na trh na konci roku 2009.

Office Communications Server 2007 Release 2 je plánovaná nová verze aplikace pro integraci VoIP, textové komunikace, spolupráce a web publikování, která má přijít na trh v únoru 2009.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Nová verze Xanadu LT Extension
Doplňková aplikace pro AutoCAD LT - LT Extension - byla rozšířena o funkci snadného přesunu hladiny do jiné hladiny (ukázáním). Nezapomeňte, že užitečnou aplikaci "Xanadu LT Extension" získáte zdarma ke každému AutoCADu LT 2009 CZ zakoupenému u firmy XANADU.
Viz stránka Xanadu LT Extension

Aplikace srxText nyní dávkově nahrazuje texty i u MTextů delších než 256 znaků.

Utilita GRP nyní nabízí možnost rozložení všech skupin najednou (UNGRPA). Viz též tip 6286.

Byla aktualizována aplikace fArea - generování dynamické popisky výměry plochy (oprava formátování pro velký počet deset.míst).

Byla aktualizována aplikace DelProxy - vymazání proxy objektů (ošetření chyb nevymazatelných proxy objektů).

Utilita SelLay (výběr hladiny ukázáním objektu) byla rozšířena o výběr více hladin/objektů najednou.

Aplikace ScaleXYZ byla rozšířena o změnu měřítka ve všech jednotlivých osách.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • AutoCAD LT 2009 Service Pack 2.01 (Update 2.01)
  • AutoCAD Architecture 2009 SP2 patch (Update 2)
  • AutoCAD Mechanical 2009 SP2 patch (Update 2)
  • AutoCAD Electrical 2009 SP2 patch (Update 2)
  • AutoCAD MEP 2009 SP2 patch (Update 2)
  • Mechanical Desktop 2009 SP2 patch (Update 2)
  • MapGuide Enterprise 2009 Update 1
  • FBX 2009.3 plug-in pro 3ds max 2009/2008/9, Maya 2009/2008/8.5/8

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Byly vypsány nové termíny na školení novinek AutoCADu 2009, AutoCADu Architecture, tvorby dynamických bloků a práci ve 3D. Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2009).

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 3.610 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 111 tematických kategorií. Přidány byly desítky dynamických bloků dle ČSN 01 3420: Výkresy pozemních staveb.

4.481 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Při posunu víceřádkového textu kóty se přeruší kótovací čára. Dávkové čištění starších verzí dokumentů z úložiště Autodesk Vault. Ukládání výkresu z Architecture 2009 do verze DWG2004 je pomalé. Nedokumentovaná nastavení driverů 3Dconnexion 3D myší. Funkce "Vybrat podobné" (Select similar) i v holém AutoCADu. Nastavení intervalu kontroly úloh pro rozesílání notifikačních e-mailů. K čemu slouží proces AcDwgFilterImp16.exe v Task Manageru? Kvalitnější barevné obrázky terénu při importu dat z Google Earth. Volba nového a starého dialogu Správce hladiny. Jak vypnout viditelnost tabulky revizí ve výkresu Revitu? Jak převést elipsu na spline? Jak zkonstruovat kružnici ze tří tečen? AutoCAD 2009 mi hlásí PDFATTACH jako neznámý příkaz.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 11.600, počet příspěvků již 54.000). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskuzní témata posledního měsíce: jakou používáte barvu pozadí AutoCADu?, kruhové výřezy, remap klávesy F4 v Inventoru, osazení situace do modelu Revitu ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- zajímavé efekty animovaných částicových systémů (video)
- už nejen kráčející, ale i šplhající bagr
- hi-tech fontána (video)
- zahrajte si 3D flash hru (flash)
- hledáte na webu chřipku? Google pozná epidemii
- pár "světových" počítadel
- virtuální piáno je vždy po ruce
- dopravní značky, které neznáte

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060