X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - listopad '04


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1104.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

Xanadu s.r.o. (člen skupiny AAC a.s.), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a HP Select Partner, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Xanadu v rozšířené podobě pod novým jménem
Společnost Xanadu s.r.o. oznámila akvizici vybraných aktiv společnosti Dialog MTS s.r.o. a zároveň změnu jména firmy na AAC Solutions s.r.o.
Společnost Xanadu je již od roku 2000 součástí holdingu AAC a.s. a v souvislosti s integrací firem holdingu AAC bude na českém trhu od 1.1.2005 nadále působit pod názvem "AAC Solutions". Firma má v současnosti zastoupení v Českých Budějovicích, Pardubicích, Praze a Ostravě a plánuje na rok 2004 obrat přes 200 mil. Kč se 60 zaměstnanci. Xanadu, nově AAC Solutions, tak chce posílit svojí pozici na českém trhu informačních technologií, především v oblasti infrastruktury IT a servisu.
Viz plné znění a Odpovědi na časté otázky.

Financování nákupu software Autodesk
Ve spolupráci s českobudějovickou leasingovou společností ESSOX nabízíme úvěrové financování na veškerý software firmy Autodesk (a doprovodné služby, plus hardware). Financování je dostupné na zboží v celkové hodnotě 3.000 - 400.000,-Kč (vč.DPH) ve třech finančních modelech, od 12 do 20 měsíců splátek.

Možnost upgrade z produktů řady 2000i bude ukončena 10.1.2005 (AutoCAD 2000i, AutoCAD LT 2000i, Autodesk Architectural Desktop R2i, Autodesk Architectural Desktop R3, AutoCAD Mechanical 2000i, Autodesk Mechanical Desktop R5.0, Autodesk Inventor 5, AutoCAD Map 2000i 4.5, Autodesk Land Desktop 2i, Autodesk CAD Overlay 2000i). Viz též níže - ukončení upgrade z Inventoru 5.x a 6.

Semináře Xanadu - nové Autodesk produkty
Desítky uživatelů se seznámily s novými CAD a GIS nástroji na sérii podzimních seminářů, které firma Xanadu pořádala po celé republice. Pokud jste zmeškali jejich návštěvu, kontaktujte nás pro získání aktuálních informací důležitých pro váš obchod.

AutoCAD, LT, CAD

Autodesk produkty a Windows XP SP2
U některých CAD aplikací firmy jsou hlášeny možné potíže po instalaci Service Packu 2 pro Windows XP. Základní informace o CAD produktech a WinXP SP2 najdete v průběžně aktualizovaném článku na Xanadu.cz

AutoCAD 2005 Verze 2000i končí - upgradujte na AutoCAD 2005 CZ a LT 2005 CZ
V prodeji jsou plně lokalizované verze světově nejpopulárnější CAD aplikací řady 2005. Upozorňujeme na končící možnosti upgrade z verze 2000i a na možnost získání doplňkové aplikace "Xanadu LT Extension" zdarma k AutoCADu LT.
Viz další informace o AutoCADu 2005 (vč. přehledu novinek a argumentů proč upgradovat)
Ceny nových verzí, upgrade verzí a subscription viz KOUPIT

Legální AutoCAD za 1.850,-Kč
Pro školy a studenty je určena akce, v rámci níž může škola pořídit 10+1 licencí programů Autodesk Architectural Desktop 2005, Autodesk AutoCAD Revit Series 2.0, Autodesk Map 3D 2005 nebo Autodesk Inventor Professional 9 (všechny produkty jsou v češtině, všechny obsahují i aktuální verzi AutoCADu 2005) za 545 Euro, nebo studenti jednotlivé licence uvedených CAD aplikací za pouhých 1.850,-Kč včetně DPH. Akce je časově omezena - bližší informace najdete na stránce Xanadu - školní CAD licence.

Studie produktivity - AutoCAD 2005 šetří čas
Oproti starším verzím může použití AutoCADu 2005 projektantům ušetřit až 14 hodin času týdně.
Podle studie provedené University of California, Berkeley, prováděné na uživatelích AutoCADu 2002 a 2004 v různých oborech, zaznamenají uživatelé verze 2005 30% až 60% nárůst produktivity. K nejproduktivnějším novým funkcím patří podle studie nástrojové palety s bloky a vzory, výkresové listy, maskování textu a MText editor pro poznámkování výkresů.

Bezplatné 3D modely formátu .DWG
Projekt organizace RFA nabízí bezplatnou 230-megabytovou knihovnu 3D modelů (a textur) počítačových a profesionálních audio-prvků ve formátu DWG AutoCADu (lze použít i pro Inventor, Architectural Desktop, 3ds max či Revit 7). Potřebujete-li do vašich scén 3D modely a bloky jako počítače, monitory, kopírky, 19" stojany, rozvaděče či studiové mixážní pulty, vyzkoušejte '3D-Project' na webu www.techweb.rfa.org nebo si knihovnu stáhněte ze stránky Xanadu Download.
Tento a další užitečné internetové odkazy najdete na stránce Xanadu-Links.

Znáte dobře AutoCAD?
Víte například jak vybrat všechny objekty výkresu dotýkající se zvoleného objektu? Prověřte si své znalosti v Tipu 4120 na www.cadforum.cz

Proč je lépe použít formát DWF než prohlížet nativní CAD formáty?
Řadu praktických důvodů a výhod najdete v Tipu 4047 na www.cadforum.cz

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Zvýhodnění pro uživatele aplikací MechSoft - nyní -60%
Pro stávající uživatele libovolné aplikace MechSoft platí možnost přechodu na nejpoužívanější 3D návrhový systém pro strojírenství, Autodesk Inventor. Při přechodu je poskytována sleva ve výši 1.200 Euro (cca 39.000,-Kč).
V rámci zvýhodnění je nyní do 10.1.2005 poskytována dokonce sleva 60%! Jde o výrazné zvýhodnění upgrade z programů AutoCAD LT + MechSoft LT na Inventor a Inventor Professional. Autodesk Inventor tak můžete pořídit již za cca 57.800,-Kč (+subscription).
Další informace viz Promo akce a stránka MechSoft

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru, včetně přehledu novinek najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Uveden Inventor Design Accelerator
Pro držitele Subscription k Inventoru 9 a Inventoru Professional 9 byl uvolněn rozšiřující modul Inventor Design Accelerator. Ten obsahuje funkce původní aplikace MechSoft pro Inventor. Inventor Design Accelerator je bezplatně ke stažení na Autodesk Subscription center (cca 150MB). Zatím je k dispozici v angličtině a němčině, českou verzi připravuje firma Xanadu na prosinec tohoto roku. Pro svou práci vyžaduje instalaci SP1 pro Inventor 9. Rozšířená verze Design Acceleratoru (vč. správce vazeb) bude součástí programů Autodesk Inventor 10 a Inventor Professional 10. Design Accelerator přináší do strojírenského navrhování koncept funkční navrhování, tedy navrhování, během něhož se jednotlivá geometrická 3D tělesa chovají inteligentně v závislosti na zadaných konstrukčních parametrech, jakými může být např. síla, rychlost, kroutící moment nebo přenášený výkon.
Další informace na www.cadstudio.cz

Uvedena Data-Management aplikace Autodesk Productstream
Autodesk Productstream 2 je nový nástroj pro správu CAD dat určený pro ne-CADovské uživatele. Autodesk Productstream je založen na technologii Autodesk Vault. Automatizuje správu verzí výrobků, sleduje změnová řízení a umožňuje propojit kusovníky s ERP systémy. Další verze Productstream (verze Creator a Reviewer) budou obsahovat funkce pro správu stavů, změn a verzí dokumentů, generování čísel položek, workflow, přístup a napojení na další ERP systémy. Viz Autodesk Vault a Productstream

Nové moduly MITCalc
MITCalc, aplikace pro strojírenské výpočty, je rozšířena o nové moduly pro toleranční analýzu a pro základní technické vzorce (charakteristiky těles, přímočarý a rotační pohyb, tepelná roztažnost, tření ...). Viz MITCalc.
Připomínáme, že MITCalc můžete u Xanadu získat zdarma ke školení či Autodesk Inventoru.

Rubikova kostka pro Inventor
Známý hlavolam Rubikova kostka je i zajímavým konstrukčním problémem. Podívejte se jak lze model kostky zkonstruovat v Inventoru a jak lze pomocí Řešiče dotyku kostku skládat. Viz Tip 4077 na www.cadforum.cz

Řadu pokynů a tipů ke zvýšení výkonu vaší práce v Inventoru najdete ve VIP tipu 403.

Pozor, možnost upgrade z Inventoru 6 bude ukončena k 10.1.2005.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Uveden Autodesk Revit 7
Pro držitele Subscription je k dispozici ke stažení nová verze BIM aplikace Autodesk Revit 7.0 (viz Download). Přehled hlavních novinek verze 7 (z celkem více než 100 inovací) najdete na stránce Xanadu - Revit. Xanadu připravuje lokalizaci Revitu verze 7.

Jak se projektuje nové WTC?
Nahrávku prezentace (webcast) použití CAD a BIM nástrojů Autodesk Revit a dalších produktů Autodesk při projektování Věže svobody - nového světového obchodního centra v New Yorku firmou SOM můžete shlédnout a vyslechnout online (SOM & The Freedom Tower, vyžaduje rychlost připojení alespoň 100k).

3ds max 7 Uveden 3ds max 7
Firma Discreet uvedla novou verzi světově nejrozšířenější aplikace pro 3D modelování, animace a vizualizace - 3ds max 7. Verze 7 obsahuje (původně samostatný) modul pro animaci pohybu postav character studio. K novinkám v základních funkcích patří též mapování normál, modifikátor edit poly, nový mental ray 3.3, editor parametrů, vylepšení práce s rozsáhlými objekty, a další funkce zvyšující produktivitu a usnadňující pracovní postupy při vývoji her pro PC, konzole i mobilní zařízení, pro tvorbu filmových efektů a design.
Ceny nových licencí a upgrade - KOUPIT
Přehled hlavních novinek verze 7 najdete na stránce Discreet

Snadná konstrukce zborcené plochy v Revitu
Asociativní funkce Revitu se aplikují i velmi na flexibilní příkaz "Obvodové pláště". V Tipu 4083 na www.cadforum.cz si můžete vyzkoušet snadnou tvorbu zborcené plochy.

GIS, mapování, FM, EDM, CRM

Uveden Autodesk Map 3D 2005 CZ
Na trh přichází lokalizovaná verze mapové a GIS aplikace Autodesk Map 3D 2005. Map 3D 2005 je narozdíl od předchozí verze plnou, oficiální lokalizací a vedle plně lokalizované aplikace obsahuje i českou online dokumentaci. K novým funkcím verze 2005 patří především digitální model terénu a nástroje pro práci s 3D terénem, vrstevnicemi a bodovým polem. Podstatně rozšířena byla i podpora importu/exportu cizích formátů, včetně LandXML, DGN v8, VML... a podpora Oracle 10g.
Další informace najdete na stránce Xanadu GIS. Ceny nových licencí a upgrade - KOUPIT

Xanadu uvádí systém eObec a další GIS aplikace
Především pro obce, města a správce nemovitostí je určena nová GIS aplikace "Xanadu eObec". Tato aplikace využívá dat katastru nemovitostí, rastrových map i existujících databázových agend a pomocí technologie Autodesk MapGuide umožňuje provádět nad těmito daty řadu operací. S minimálními nároky na obsluhu lze v prostředí internetového prohlížeče zobrazovat informace z katastru, definovat tematická zobrazení, vyhledávat textová i grafická data a výsledky vyhledávání prezentovat v mapě, generovat tištěné výstupy, či naopak provádět jednoduché digitalizace mapových dat.
Současně s lokalizovanou verzí Autodesk Map 3D 2005 uvádí Xanadu i další GIS aplikace - rozhraní pro výměnný formát katastru nemovitostí ČR "VFK-Import pro Autodesk" a rastrové rozhraní pro podporu formátu CIT v produktech Autodesku - CITin.
Viz tisková zpráva, a stránky produktů eObec, VFK a CITin.

Rasterex uvádí systém RxViewServer, serverovou aplikaci pro sdílení dokumentů a výkresů na webu. K prohlížení dokumentů není potřeba klientský software, krátká ActiveX komponenta zobrazuje obsah vytvářený serverem. Demo na http://viewserver.rasterex.com

HP produkty, novinky, akce

HP DesignJet 4000 Nový DesignJet 4000
Po delší době HP uvádí nový produkt pro velkoformátový tisk v oblasti CAD/GIS, ale čekání rozhodně stálo za to!
HP DesignJet 4000 představuje technologický mezník v oblasti rychlosti tisku a správy tiskárny. Barevný výkres formátu A1 vytiskne za pouhých 25 sekund, což znamená např. vytištění více než 100 formátů A1 za hodinu. Vysoká přesnost tisku 0.1% a rozlišení až 2400x1200dpi předurčuje tuto tiskárnu pro náročné CAD výkresy a GIS mapy. Velkokapacitní tiskové náplně poskytují bezobslužný tisk při nízkých provozních nákladech.
Další informace najdete na stránce HP DesignJet, srovnání s ostatními modely najdete na serveru www.hpdesignjet.cz

PC workstations na vzestupu
Podle zprávy výzkumné a konzultační firmy Jon Peddie Research dnes tvoří PC pracovní stanice již 92% z celkového počtu prodaných stanic. Dnešní pracovní stanice mají již jen málo společného s původními drahými speciálními RISC Unixovými stanicemi. PC pracovní stanice jsou odvozovány od výkonných PC. Za první pololetí roku 2004 bylo ve světě prodáno 830 milionů pracovních stanic za 2.2 miliardy USD.
Viz srovnání PC workstation s běžným PC

Notebook HP již za 21.480,-Kč
Víte, že nejlevnější notebook HP nx9020, včetně 2leté záruky, 15" displeje a vypalovačky CD pořídíte již za 21.480,-Kč? Viz - KOUPIT

HP dx6100 HP desktop dx6100 a dx2000 za 17.000,-Kč
HP Business desktop dx6100 a dx2000 jsou konstruovány zejména pro malé a střední podniky hledající počítačovou platformu schopnou zvládnout co nejvíce základních obchodních aplikací a požadavků za mimořádnou počáteční cenu. Sestava dx2000 je postavena na osvědčených technologiích Intelu a využívá nejrozšířenějších standardních počítačových komponentů sestavených tak, aby umožnily co nejvyšší stupeň bezpečnosti a stability systému. Počítač je vybaven procesorem Intel® Celeron® D 325 (2.53GHz, 533MHz), i865GV s podporou FSB 800 MHz a HT, 256MB DDR PC3200 (DDR400MHz), diskem 40GB/7.200rpm, 48x CD-ROM, 1.44MB FD, integrovanou gr.kartou Extreme Graphics 64MB a síťovou kartou Intel PRO, provedení skříně Microtower, záruka 3 roky.
Viz - KOUPIT

LaserJet 2550L Akční nabídky tiskáren HP
Barevná laserová tiskárna HP Color LaserJet 2550L je určena k tvorbě vysoce působivých barevných dokumentů v rozlišení 600dpi s HP Imageret 2400. Za cca 13.000,-Kč je sama o sobě výhodnou koupí. Nyní ji ale můžete získat navíc s digitálním fotoaparátem HP PhotoSmart 435 (3.1MPxl) za pouhou 1,-Kč navíc. Viz - KOUPIT
Novým modelem z oblasti černobílého tisku v menších pracovních skupinách je HP LaserJet 2420. Nabízí rozlišení 1200dpi a rychlost tisku až 28 str/min. Viz - KOUPIT

Nová verze HP Web Jetadmin
Software HP Web Jetadmin 7.8 slouží jako nástroj pro kompletní management síťových tiskových zařízení (MFP, tiskárny, síťové digitální projektory) pomocí webového prohlížeče. Jedná se o kompletní aktualizaci - tedy podporu všech nových dostupných modelů MFP a tiskáren a dalších systémových aktualizací. HP Web Jetadmin podporuje i produkty jiných výrobců, máte tak možnost "najít" jakékoli tiskové zařízení ve vaší síti.
Největší změnou je bezplatná podpora Report Generation plug-in - jedná se o rozšíření standardních funkcí o možnost vytváření reportů k jednotlivým zařízením nebo skupinám, jako například: počet vytištěných stran, počet vytištěných barevných stran, přehled o výměně spotřebního materiálu, atd. Spojením HP Web Jetadmin 7.8 a Report Generation plug-in získáte zcela zdarma nástroj pro základní pohled na náklady na tisk ve vaší firmě. Máte-li ve vaší firmě více jak 5 síťových tiskáren nebo MFP, máte nyní ideální nástroj pro kompletní management tiskových zařízení.
Novinkou je i HP PC Printer Discovery plug-in, který slouží pro prohledání jednotlivých počítačů a vytvoření reportu o instalovaných lokálních tiskárnách. Jedná se o zjištění aktuálně nainstalovaných tiskových zařízení v jednotlivých PC, které jsou připojeny lokálně přes USB nebo paralelní kabel.
V neposlední řade je zde také Driver Pre-configuration plug-in - při vytváření tiskových front na tiskových serverech slouží tento plug-in pro "předkonfiguraci" nastavení driveru. Tato možnost nalezne velké uplatnění při vzdálené instalaci tiskových front a tiskáren.
Viz - HP Web JetAdmin

Akce HP Trade-in - aktualizace odkupních cen
V programu HP Trade-in došlo k aktualizaci odkupních cen pro jednotlivá zařízení, výše odkupní ceny závisí na novém požadovaném modelu zařízení a na vráceném modelu zařízení – i non-HP modelu. V oblasti tiskáren se jedná o náhradu ve výši 900 až 56.700 Kč za vrácený kus. HP Trade-in je dostupný nejen pro tisková zařízení, ale také u kategorie PC, serverů, produktů na ukládání dat a u síťového vybavení.
Pomůžeme vám ušetřit náklady při pořizování nových produktů HP.

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Office 2003 Bezplatné slovníky pro uživatele MS Office
Pro Office 2003 si můžete stáhnout bezplatné překladové slovníky (CZ-EN a CZ-DE) společnosti Lingea. Každý slovník obsahuje více než 25.000 hesel pro oba směry překladu. Slovníky jsou ke stažení na stránce www.microsoft.com/cze/office/slovniky.asp.
Nová aplikace Grammaticon nyní do vašeho MS Office navíc doplní i kontrolu české gramatiky - tedy již žádné aby jste a podobné gramatické chyby ve vaší korespondenci či dokumentech.

Mimořádná možnost získání upgrade ceny některých produktů pro vývojáře. Do 1.2.2005 mají vývojáři v ČR a SR jedinečnou možnost pořídit si nejnovější produkty pro vývoj .NET aplikací za cenu upgrade místo ceny standardní.

Ukončení podpory produktu Windows NT 4.0 Server
Po osmi letech na trhu, definitivně končí k 31. prosinci 2004 podpora produktu Microsoft Windows NT 4.0 Server. Pro NT4 Server nebudou nadále poskytovány žádné aktualizace produktu včetně bezpečnostních, on-line podpora ani jiné formy placené podpory. Doporučujeme migraci na Windows Server 2003 se službou Active Directory.

Technická podpora Professional Support Calls zdarma
Zajistěte si nárok na 2 incidenty technické podpory Professional Support Calls zdarma v rámci akce platné do 31.12.2004. Tuto službu standardně určenou pouze certifikovaným partnerům společnosti Microsoft mají k dispozici všichni zákazníci, jestliže si v daném období zakoupí Microsoft Windows Server 2003, nebo Microsoft Exchange Server 2003 Standard nebo Enterprise Edition v jakémkoliv licenčním programu. Služba Professional Support Calls vám bude k dispozici po dobu 6 měsíců od nákupu, a to každý pracovní den od 8:00 do 18:00 hodin. Kontaktovat můžete na telefonním čísle +420 261 197 400 nebo e-mailem profcz@microsoft.com. Jak získáte Vaše ID, které je nutné pro identifikaci během hovoru, zjistíte na adrese https://www.microsoft.cz/akce/winexch/

Microsoft uvolnil nástroj pro migraci aplikací z fyzického serveru na virtuální stroje běžící pod Microsoft Virtual Server 2005. Je podporována migrace ze serverů Windows NT4.0, Windows 2000 a Windows 2003. Viz Virtual Server 2005 Migration Toolkit

Plán vývoje produktů Microsoft Windows Server 2003.

PDF Nový Adobe Acrobat 7
Adobe uvádí novou verzi aplikací pro publikování, zpracovávání a prohlížení PDF - Acrobat 7. Podobně jako ve verzi 6 je Acrobat dodáván v komerčních verzích Elements, Standard, Professional a jako bezplatný Reader. Kromě urychlení přináší nově možnost převodu složek Outlooku do PDF, Organizer pro procházení PDF, nové možnosti anotací a komentování, ale i skupinové spolupráce. Součástí PDF mohou být i 3D modely ve formátu U3D. V prodeji bude verze 7 ještě do konce roku. Při koupi CZ verze 6.0 nyní získáte bezplatný upgrade na verzi 7.

Google Desktop Search
Internetový vyhledávač Google nyní můžete používat i pro hledání informací na vašem PC. Google Desktop Search je krátká (400kB) aplikace, která poskytuje podobné funkce jako internetová služba www.google.com, ale funguje na vašich lokálních dokumentech. Google Desktop Search pracuje se soubory MS Office, textovými soubory, e-maily z Outlooku, web stránkami v cache paměti a AOL Instant Messenger. Připravuje se podpora PDF plus dalších IM programů. Google Desktop si udržuje aktualizovaný index (podporovaných typů) souborů a v něm rychle vyhledá zadaný řetězec. První zaindexování vašeho počítače nějakou dobu potrvá, ale Google jej provádí jen při nečinnosti počítače. Žádné informace neodesílá na internet. Pokud tedy potřebujete rychlé vyhledávání ve vašich souborech a e-mailech, stáhněte si Google Desktop - viz: http://desktop.google.com/

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Jsou vaše hesla bezpečná?
Řada virů a červů z poslední doby využívá systémů se slabými přístupovými hesly pro své další šíření. Používání nedostatečně silných hesel je ale i obecným bezpečnostním rizikem. Příliš krátká hesla (< 8 znaků) nebo hesla typu "111111" jsou téměř totéž jako prázdná/žádná hesla. Víte, že Windows podporují hesla dlouhá až 128 znaků (včetně unicode znaků)? Jednou z cest je použití frází místo slovních hesel - viz diskuse (anglicky).

NIS2005 Norton Internet Security 2005 CZ
Přichází lokalizovaná verze sady pro základní ochranu před viry, hackery a útoky proti soukromým informacím. Sada Norton Internet Security 2005 obsahuje: Aplikace Norton AntiVirus™ je antivirové řešení, kterému důvěřuje nejvíce lidí na světě; funkce LiveUpdate™ automaticky stahuje aktualizace nové ochrany. Aplikace Norton™ Personal Firewall zabraňuje útokům hackerů a úniku osobních informací. A aplikace pro ochranu osobních údajů Norton™ Privacy Control, aplikace pro filtrování nevyžádané pošty Norton AntiSpam™ a aplikace pro rodičovskou kontrolu Norton™ Parental Control chrání vás a vaši rodinu před dalším rozšířeným nebezpečím na Internetu.
viz Xanadu - Bezpečnost

SANS Top 20. Organizace SANS zveřejnila 20 nejkritičtějších internetových bezpečnostních hrozeb. Tento aktualizovaný seznam najdete zde.

GDI+. Microsoft dal k dispozici nástroj "Enterprise Update Scanning Tool" pro vyhledání komponent GDI+ postižených bezpečnostní chybou při zpracování JPG obrázků. Nástroj je k dispozici zde.

Symantec oznámil nové produkty pro obnovu systému a dat. Produkty Symantec LiveState Recovery přinášejí rychlou a spolehlivou obnovu kritických informací a kompletních systémů v případě selhání systému nebo ztráty dat na serverech i stolních počítačích.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

Xanadu - vlastní aplikace

Byla dokončena nová verze aplikace Best menu využívané společností Best a jejími zákazníky/projektanty pro navrhnování skladeb betonových dlažeb v AutoCADu. Aktualizace zahrnuje zejména nové vzory dlažeb, nové typy a barvy dlažeb, rozšíření nabídky prvků plotů a opěrných zdí, úpravy funkčnosti a portace na nové verze AutoCADu - 2004 a 2005.
Aplikace je ke stažení na webu Best a.s.

Pomůcka fVPscale automaticky vytvoří textové pole AutoCADu 2005 (popisku) s propojením na aktuální měřítko zadaného výřezu - stažení na VIP serveru.

Na stránce Výuka programování (www.cadforum.cz) najdete nový příklad VBA pro Inventor - export rozvinuté plechové součásti do DWG.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Aktualizace buildu Revit 7.0
  • Service Pack 1 pro DWF Composer
  • Service Pack 1 pro DWG Viewer
  • Service Pack 1 pro Land Desktop 2005
  • Autodesk Inventor R9+R8+R7 hardware library patch
  • Mechanical Desktop 2005 Object Enabler
  • Dávkové vytvoření WMF náhledů ze série DWG
  • CxDocBar - ouška DWG výkresů v AutoCADu (http://www.cadwerx.net/Free/CxDocBar.asp)
  • Wood Workshop - bezešvé textury dřeva (http://www.spiralgraphics.biz/download_ww.htm)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Přehled IT kurzů
Aktualizovaný přehled nabízených školení Microsoft produktů a dalších IT kurzů nabízených firmou Xanadu najdete na stránce IT školení

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

CAD Forum Nová CAD diskusní fóra
Připomínáme, že od 1.10.2004 došlo k podstatné změně v podobě a fungování populárního diskusního fóra CAD Fórum. E-mailové diskusní fórum "CAD Fórum" je nyní nahrazeno modernější web technologií, umožňující pohodlnější a bohatší uživatelskou obsluhu.
Pokyny k použití a další informace naleznete na www.cadforum.cz a www.cadforum.cz/forum

Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

2.936 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak v ADT2005 zjistit, kde je použit daný konstrukční prvek? Jak ve výkresu ztlumit/zešedit geometrii z xrefů? Zlepšení hladkosti oblouků v DWF publikovaném z Inventoru. Před tiskem na DJ 1050C se na panelu zobrazí "Load sheet for current job". Jak načíst IGES soubor do součásti Inventoru? Load balancing MapGuide serveru ve Windows Server 2003. Tipy ke zvýšení výkonu Autodesk Inventoru. Jak dávkově přejmenovat a přebarvit skupinu hladin? Znáte všechny volby režimu "Vyberte objekty:"? Název tiskové úlohy na panelu plotru obsahuje celou cestu (path) a nevejde se. Jak v Mapu přerušit křivku se zachováním připojených objektových dat? K čemu slouží soubory .DST AutoCADu? V zobrazení výkresu mi zmizely záložky Model a Rozvržení. Uvolnění paměti v 3ds max. Jak vybrat všechny objekty výkresu dotýkající se zvoleného objektu?

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Jste ztraceni v moři zkratek a akronymů? Zkuste Slovníček CAD zkratek na serveru www.cadforum.cz.

CAD Support Pack Enterprise je rozšířená služba Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- panoramatické fotografie digitální technologií
- Microsoft Flight Simulatoru je již 25 let
- odhalte pravý význam technických zkratek
- jednoduché kolaborativní malování

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Xanadu s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) prostřednictvím
odkazu Xanadu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Xanadu s.r.o. - AAC Solutions - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060