X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - říjen '08

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1008.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

IT web Ocenení "Nejlepší IT web" pro CADforum.cz
CAD portál firmy XANADU, web CADforum.cz zvítězil v čtenářské soutěži organizované vydavatelstvím CPress Media - "Nejlepší firemní web z oblasti IT - 2008". Děkujeme všem hlasujícím čtenářům i všem ostatním návštěvníkům webu CADforum.cz za důvěru.
Děkujeme za vaši účast na konferenci CAD fórum 2008
Celkem 250 profesionálů z celé republiky z oblastí strojírenství, stavebnictví a architektury a GIS se sjelo 25. září do Horní Cerekve na již V. ročník odborné konference "CADfórum 2008", aby zde diskutovali o praktických zkušenostech s nasazením CAD a GIS aplikací a zvyšováním produktivity ve stavebním a strojírenském projektování. Letos poprvé paralelně probíhala i dvoudenní konference "GISfórum 2008" zaměřená na oblast GIS a správy majetku.
Prohlédněte si fotografie z akce (odkaz na prezentace obdrží účastníci e-mailem).

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD LT upgrade Vyměňte pilku za pilu - již jen do 15.10. !
Mimořádná nabídka pro uživatele AutoCADu LT - sleva 60%
Nemáte čas brousit pilku? Přejděte na plnohodnotný profesionální CAD nástroj šitý na míru projektantům a konstruujte rychleji. Za podstatně sníženou, jednotnou cenu 49.900,-Kč nyní můžete vyměnit váš AutoCAD LT (2009, 2008, 2007, 2006, popř. starší) za plnohodnotný profesní 3D CAD verze 2009 - aplikace Inventor Suite, AutoCAD Mechanical, Revit Architecture Suite, AutoCAD Architecture, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD Map 3D (popř. Inventor Professional*, Revit Structure Suite, AutoCAD Electrical, MEP či AutoCAD 2009). Licence těchto CAD aplikací se objednávají spolu s ročním programem Subscription.
Akce platí jen do 15.10.2008. Jste-li zaregistrovaným členem webu CADforum.cz, dostanete od nás navíc stylový kožený USB 2.0 flash disk 1GB.
Podrobnosti viz Akce LT-Upgrade
20% sleva upgrade na Autodesk aplikace verze 2009
Jen do 15.10.2008 můžete u firmy XANADU využít slevu 20% při upgrade a crossupgrade na CAD aplikaci verze 2009. Můžete tak výhodně přejít nejen na novější verzi vaší stávající aplikace (upgrade), ale i z AutoCADu na vyšší a výkonnější profesní verzi software (crossgrade). Tato akce platí pro aplikace:
AutoCAD 2009, AutoCAD LT 2009, profesní verze AutoCADu: Architecture 2009, Civil 3D 2009, Map 3D 2009, Electrical 2009, Mechanical 2009, dále pro Revit Architecture 2009 a "Suite" verze Revitu 2009, pro Inventor 2009 (i Professional), pro Raster Design 2009 a 3ds Max 2009.
Zvýhodnění platí i pro zákazníky se stávajícím Subscription (kteří tedy standardně žádný upgrade již kupovat nemusí) při crossupgrade na vyšší, profesní software. V rámci subscription získáváte i další výhody a služby firmy XANADU.
LT dárky za 999,- 22" LCD nebo TomTom ONE GPS jen za 999 Kč
Objevte nové možnosti pro CAD navrhování - pořiďte si nyní program AutoCAD LT 2009 a získejte od nás luxusní 22" LCD monitor Samsung 2253LW nebo GPS navigaci TomTom ONE Europe 31 RDS-TMC jen za 999,-Kč (sleva 80%, obvyklá cena 4.800 Kč).
Tato akce platí jen do 15.12.2008.
Podrobnosti viz LT dárky za 999,-Kč

Máte již neupgradovatelnou starou verzi AutoCADu LT? Ještě do 30.10.2008 ji můžete vyměnit za novou. Nepropásněte poslední možnost upgrade.

Po 31.10.2008 již nepůjde zakoupit starší verze CAD aplikací řady 2008 - mj. AutoCAD 2008, Inventor 2008, Revit 2008.

Autodesk sjednotil přihlašovací (login) procedury svých web služeb. Změny se týkají i Subscription centra. To nyní najdete na adrese www.autodesk.com/subscriptionlogin. Další informace na www.cadstudio.cz/subscription.

Na webu AUGI.com bylo spuštěno nové kolo hlasování uživatelů o nových funkcích AutoCADu, Inventoru a Revitu - Wishlist říjen 2008.

Víte, že bezplatný prohlížeč Autodesk DWG TrueView skrývá i další příkazy? Vyzkoušejte si trik pro zpřístupnění příkazů AutoCADu v aplikaci DWG TrueView - viz tipu 6343.

Na XANADU Blogu najdete:
- Prolomení bariéry 4GB pro CAD i BIM (64bitové verze)
- Nejpoužívanější příkaz AutoCADu - VYMAŽ
- Tým XANADU - seznamte se

Pokud přenášíte DWG soubory na dálku po síti WAN, můžete tyto přenosy nyní urychlit. Poradí Tip 6311.
Pokud se nedaří instalace ani odinstalace CAD aplikace, pomůže jen ruční postup odinstalace - popisuje ji Tip 6324.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Mechanical Desktop končí
Autodesk oznámil ukončení vývoje produktu Mechanical Desktop. Poslední verzí je verze 2009 (součást Inventor Suite 2009). Logickým pokračovatelem tak zůstává Autodesk Inventor a AutoCAD Mechanical.
V souladu se subscription podmínkami bude technická podpora MDT2009 pokračovat ještě minimálně 3 roky. I pro uživatele dalších verzí Inventoru bude stále k dispozici ke stažení verze MDT2009. Inventor vyšších verzí bude i nadále podporovat načítání dat z DWG souborů MDT.
Viz Blog
XANADU na MSV 2008
Děkujeme za Vaši návštěvu expozice firmy XANADU na jubilejním 50. ročníku strojírenského veletrhu MSV 2008.

V sekci Inventor video si můžete prohlédnout novou ukázku zjednodušování velkých sestav pro urychlení a úsporu paměti při práci.

Byl uveden Subscription Bonus Pack pro Inventor (ke stažení na Subscription centru). Přidává do Inventoru 2009 řadu užitečných funkcí, nicméně zatím přímo nepodporuje českou verzi Inventoru.

Pokud potřebujete prohlížet soubory Inventoru na jiných počítačích, nainstalujte si bezplatný Inventor View 2009 CZ. Nově ke stažení na stránce www.cadstudio.cz/download.

Na aktuální verzi Xanadu Bonus CD dodávaného k Inventoru najdete i novou verzi utility iProperty pro Inventor 2009. Ta zajistí přenos některých informací do vlastností modelu, výkresu, razítka apod.

Byla uvolněna 64bitová verze aplikace pro generování ocelových konstrukcí ASi Profile v prostředí Autodesk Inventoru 2009. Viz ASi Profile.

Na studentském portálu Autodesku je volně ke stažení česká verze Inventoru 2009 - viz EDU.

Aplikace iMap zpřehlední vztahy a vazby v sestavách Inventoru. Viz Tip 6328.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Nové české rodiny pro Revit Architecture 2009
S první oficiální českou lokalizací Revitu - Revit Architecture 2009 CZ - je dodávána rozsáhlá knihovna stavebních a stafážních prvků, tzv. "families" (rodin). Ta je rovněž lokalizována, ovšem pouze jazykově. Pro použití knihoven vytvořených dle norem a zvyklostí českých a slovenských projektantů můžete využít přizpůsobené šablony projektu a českých knihoven dostupných v katalogu na www.cadforum.cz/catalog. V tomto katalogu najdete nyní i 130 nových rodin Revitu knihovny "TDCZ". Ty jsou přizpůsobeny národním zvyklostem. Knihovna TDCZ obsahuje česká okna, dveře, kancelářský a kuchyňský nábytek, koupelnové vybavení a další prvky, s jejichž pomocí vytvoříte váš projekt od koncepční skici až po finální vizualizace.
Viz článek Nové české rodiny a knihovna TDCZ
Revit 2009 64bitová verze Revit - projektování bez hranic
Projektanti a architekti používající CAD/BIM aplikace Autodesk Revit 2009 si nyní mohou ze svého Subscription centra stáhnout nativní, plně 64bitové verze aplikací Revit Architecture 2009, Revit Structure 2009 a Revit MEP 2009 (TZB). 64bitové verze CAD aplikací netrpí paměťovými omezeními standardních 32bitových Windows aplikací. V operačních systémech Windows XP x64 a Vista 64 (a na dostatečně vybavených stanicích) tak můžete vytvářet a zpracovávat proejkty prakticky neomezené velikosti.
Viz článek 64bitový Revit

Obáváte se přechodu na Autodesk Revit nebo AutoCAD Civil 3D? Využijte našich zkušeností. Můžeme vám pomoci s rychlým zavedením i s prvními projekty - informujte se u firmy XANADU.

Revit je již rovněž průběžně aktualizován formou Service packů (Update), nikoliv jako nové instalace.

V aplikaci Google Earth nyní najdete přesnější letecké snímky území ČR (20-50cm/pixel). Připomínáme, že snímky i model terénu lze načítat z Google Earth do AutoCADu a dalších stavařských aplikací Autodesku.

Google Earth Na Subscription centru je nově ke stažení aplikace Globe Link for Revit 2009. Tato nadstavbová aplikace umožňuje do projektu načítat terénní data z aplikace Google Earth a naopak publikovat projektovaný model do mapy v Google Earth. Podporuje i práci se soubory KML/KMZ.

Uživatelé AutoCAD Civil 3D si mohou ze Subscription centra stáhnout novou HEC-RAS Extension pro Civil 3D 2009. Nabízí rozhraní pro americkou ženijní aplikaci HECRAS.

V nejbližších dnech bude uveden SP2 ("Update 2") pro AutoCAD Architecture 2009.

Byla uvolněna alfa verze nového CAD produktu založeného na AutoCADu - AutoCAD Plant 3D ("Stella"). Slouží pro 3D modelování potrubních celků (piping).

Nová brožura "AutoCAD Civil 3D X-krát jinak" představuje různé oblasti nasazení aplikace Civil 3D. Viz PDF ke stažení (988kB, česky).

Na blogu věnovaném používání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR - Civil3D.cz - najdete:
- Jak ořezat povrch libovolného 3D tělesa podle jiného povrchu? (praktická funkce)
- Civil 3D - uživatelské prostředí (rozhraní)
- LIDAR technologie pro AutoCAD Civil 3D 2010 ? (mraky bodů)
- Blýská se na lepší časy aneb nové podsestavy pro AutoCAD Civil 3D 2009 (nové subassembly)

Proč vám v AutoCAD Architecture nefungují některé LISP utility z holého AutoCADu? Viz Tip 6318.
Je u vašich velkých projektů pomalý nástroj Navigátor projektů? Jak jej urychlit - čtěte Tip 6336.
Pro některé operace ve stavebních projektech je potřeba převést objemová tělesa na povrchy. Jak postupovat? Poradí Tip 6338.

GIS, mapování, FM

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP xw4600 Speciální ceny HP pro uživatele Autodesku
Pokud používáte produkty Autodesku, můžete u firmy XANADU nyní využít speciální ceny pro nákup výkonných pracovních stanic HP řady xw4600 s Windows Vista/XP a 2GB či 4GB základní RAM.
  • HP xw4600 DualCore - dvoujádrové pracovní stanice HP xw4600 workstation + a k tomu 22" LCD monitor HP jen za 1.111,-Kč
  • HP xw4600 QuadCore - čtyřjádrové pracovní stanice HP xw4600 workstation + a k tomu 22" LCD monitor HP jen za 1.111,-Kč
Speciální ceny na uvedené produkty můžete získat při vlastnictví jakékoliv komerční licence produktu Autodesku. Stanice se zárukou 3 roky a certifikací Autodesku získáte vždy s plnou servisní podporou XANADU, autorizovaného servisního střediska HP.
HP 2133 HP 2133 Mini-Note - dostupný malý pomocník
Populární a dobře vybavený mininotebook HP 2133 Mini-Note se zajímavým designem je nyní dostupný za nižší cenu. Ceny modelů HP 2133 začínají již na cca 8.650,-Kč (bez DPH).
Viz HP 2133
Akce na notebooky a desktopy HP
Využijte několika promo akcí probíhajících na notebooky a stolní počítače HP. Nabízíme výrazné slevy (10.000,-) na profesionální notebooky HP Compaq 6910p. Při koupi modelů HP Compaq 6730b pak máte dokovací stanici s 30% slevou. K čtyřjádrovému HP Compaq dx2450 Business Desktop dostanete 22" LCD monitor zdarma. Ke stolnímu počítači HP Compaq dx2400 (FU128ES) můžete zíkat monitor HP L1710 s 50% slevou. Byly uvedeny nové modely multimediální řady notebooků HP Pavilion dv7 a dv5.
HP DesignJet Z3200 Nový DesignJet Z3200
Náhradou velkoformátových tiskáren řady HP DesignJet Z3100 je nová modelová řada HP DesignJet Z3200. Model Z3200 nabzí 12 samostatných zásobníků pigmentového inkoustu (130 ml) a 12 samostatných tiskových hlav. V barevné kombinaci C-M-Y-mK-pK-Lg-Lc-Lm-R-G-B-glos je použita nová chromatická červená pro širší barevný gamut a přesný nátisk přímých barev (95% Pantone palety). Fototiskárna DesignJet Z3200 poskytuje špičkovou výstavní kvalitu černobílých a barevných výtisků, snadné ovládání, nabízí zabudovaná kalibrace (spektrofotometr) a profilování. Je určena především pro profesionální fotografy, grafická a reklamní studia a pro poskytovatele tiskových služeb. Nabízí efektivní a ekonomický provoz s nízkými náklady. Světlostálost na řadě materiálů dosahuje 200 let. Hned 4 šedivé inkousty zajišťují vysokou kvalitu a jemné přechody i u černobílých tisků.
Díky vestavěnému web správci tisku budete mít přesný přehled o nákladech jednotlivých tiskových úloh.
Srovnání parametrů viz www.HPDesignjet.cz

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xerox Lízni si Xerox
Za pouhých 1.333,-Kč (nebo 1.999,-Kč) měsíčně můžete získat černobílé nebo barevné multifunkční zařízení Xerox WorkCentre 5225 nebo WorkCentre 7232. Součástí tohoto pronájmu bez akontace a cenového navýšení je i servisní zabezpečení. Se zařízením Xerox WorkCentre získáváte tiskárnu, kopírku, skener, oboustranný podavač, duplex. Cena tisku se pohybuje od 0,20 Kč (černobíle) po 2,30 Kč (v barvě).
Podrobnosti viz Lízni si Xerox

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Microsoft Hyper-V Server 2008 zdarma
Microsoft uvolnil novou, bezplatnou verzi Windows Serveru 2008. Na stránce Hyper-V je nově ke stažení nejmladší produkt rodiny Windows Server 2008 - Microsoft Hyper-V Server 2008. Tento serverový produkt je poskytován zdarma. Jedná se o Windows Server 2008, který je ovšem "ořezán" tak, že poskytuje pouze roli "Hyper-V" - tedy možnost provozovat virtuální servery.
Porovnání virtualizačních funkcí jednotlivých verzí Windows Server 2008 najdete v tabulce v článku Hyper-V Server zdarma
Citrix Citrix XenDesktop 2.0 - přínosy a funkce
Pravděpodobně znáte řešení Citrix XenApp (dříve Presentation Server), které umožňuje virtualizovat aplikace, centralizovat jejich správu a eliminovat konflikty na desktop PC. Nyní můžete rozšířit stejnou jednoduchost a správu i na Windows desktop počítače a zajistit přitom jejich personalizaci. To umožňuje aplikace XenDesktop 2.0.
XenDesktop flexibilně poskytuje při každém přihlášení "čerstvý" personalizovaný desktop hostovaný pomocí architektury virtuálních strojů.
Podrobné informace viz Citrix XenDesktop 2.0
Nový Citrix XenApp 5 a XenServer 5
Firma Citrix uvádí novou generaci svých osvědčených virtualizačních aplikací XenApp a XenServer.
Nejnovější verze Presentation Serveru - Citrix XenApp 5 - nabízí ještě rychlejší a nákladově efektivnější poskytování Windows aplikací na fyzické i virtuální desktopy.
Citrix XenServer 5 je novou generaci produktové řady pro serverovou virtualizaci. XenServer 5 překonává omezení a komplexnost první generace řešení díky novým schopnostem správy a vyjímečné snadnosti použití, které zvyšují dynamiku datových center pro zákazníky všech velikostí.
Viz Nový Citrix XenApp 5 a XenServer 5

Nová desktopová verze operačního systému Windows, následník Windows Vista, se bude oficiálně jmenovat "Windows 7".

Na počítačích s vícejádrovými procesory můžete někdy urychlit proces bootování Windows, zejména 64bitových verzí. Vyzkoušejte Tip 6313.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Symantec - to je zálohování
Symantec Backup Exec 12.5 a Symantec Backup Exec System Recovery 8.5 přinášejí výhodu vyšší úrovně ochrany dat a systémů pro virtuální a fyzické servery a definují tak zcela nový standard ochrany dat a systému.
Čtěte na Symantec Backup
Trendy v IT bezpečnosti 2008
Navštivte seminář "Trendy v IT bezpečnosti 2008" který pořádá firma XANADU 4.11. ve Starém Hradišti u Pardubic. Seminář je věnován aktuálním trendům v řešeních pro bezpečnost IT.
Registrujte se na www.cadstudio.cz/seminare

Symantec kupuje firmu MessageLabs, vývojáře internetových bezpečnostních aplikací, především nastrojů pro kontrolu elektronické pošty, instant messaging i běžné internetové komunikace.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Utilita WGS-JTSK umožňuje dávkový převod souboru GPS souřadnic (WGS84) na souřadný systém S-JTSK. Viz též tip 6323.

Byly uvedeny aktualizované verze aplikacé Excellink 2009, 2008 a 2007 s několika menšími opravami.

K dispozici je aktualizovaná verze aplikace Xanadu Sheet Metal Parts pro Inventor 2009 (32bit i 64bit).

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • AutoCAD 2009 SP2 patch
  • AutoCAD LT 2009 SP2 patch
  • AutoCAD Architecture 2009 SP2 patch
  • Autodesk Revit Architecture 2009 WU2 - Service Pack 2 (EN)
  • Autodesk Inventor View 2009 CZ - bezplatný prohlížeč (32+64bit verze)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Byly vypsány nové termíny na školení novinek AutoCADu 2009, AutoCADu Architecture, tvorby dynamických bloků a práci ve 3D. Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2009).

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 3.401 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 111 tematických kategorií.

4.445 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Automatické zrcadlení obsahu Vault projektu na síť. Podpora různých verzí Oracle v Autodesk Topobase. Jak provést opravnou instalaci CAD aplikace? Inventor nemůže vytvořit objekty v paměti Direct3D. Varování: vícenásobně vlastněný objekt, index "nnnn". Jak v iProjectu smazat starší verze dokumentu? Revit 2009 rendering s předdefinovaným pozadím (např. fotografií). HP DesignJet Z3100 hlásí chybu 08:11. Jak kreslit šrafy automaticky vždy dospod (pod ostatní entity)? Ve verzi 2009 mi nefungují některá starší makra AutoCADu. Chyba 1719 při instalaci aplikace do 64bitových Windows.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 10.000, počet příspěvků již 51.000). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskuzní témata posledního měsíce: nejpoužívanější příkazy, odkazy na příkazy a proměnné, synchronní posun výřezů, CAM kontura krepového papíru ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- letecká doprava - pravidelné linky v denním pohybu (video)
- už nejen oteplování, ale i sucha - logická příčina je ale odhalena: letní čas :-)
- Magic Pen - zahrajte si s pastelkou (flash)
- zahrajte si s fyzikálními zákony (flash)
- SSD disky porážejí tradiční HDD (video)
- klikaři (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060