X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - říjen '07

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1007.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

XANADU významně roste - výsledky Q3 2007
Firma XANADU vykazuje dle hospodářských výsledků za 3. kvartál roku 2007 významný růst. Meziroční nárůst obratu za Q3/2007 představuje 56%, přičemž tržby za zboží vzrostly dokonce o 72%. Největšího nárůstu (na více než dvojnásobek) dosáhly prodeje produktů a služeb firmy HP. O 23% meziročně vzrostl i prodej CAD a GIS řešení, především software firmy Autodesk.
CADforum 2007 Děkujeme za vaši účast na CADfóru 2007
240 profesionálů z celé republiky z oblastí strojírenství, stavebnictví a architektury, infrastruktury a GIS se sjelo 26. září na IV. ročník odborné konference "CADfórum 2007", aby diskutovali o praktických zkušenostech s nasazením CAD aplikací a zvyšováním produktivity ve stavebním a strojírenském projektování. O tom, že se konference líbila, svědčí i výsledky ankety, podle kterých chce 99% respondentů navštívit i další ročník této konference.
Další informace a část fotogalerie na www.cadstudio.cz/cadforum2007

AutoCAD, LT, CAD

Upgrade -20% Končící promo akce - již 15.10.!
Již jen do 15.10.2007 můžete u firmy XANADU využít slevu 20% při upgrade na CAD aplikaci verze 2008 zakoupeném včetně Subscription.
V těchto dnech ale končí i řada dalších zvýhodnění nákupu a upgrade CAD aplikací firmy Autodesk. Nepropásněte tyto příležitosti jak ušetřit.
Přečtěte si shrnutí na Končící promo akce
Jste si jisti, že se vám vyplatí AutoCAD LT ?
Váháte mezi pořízením AutoCADu LT a "plné" verze AutoCADu? Vyplatí se nižší cena u omezené verze "LT"? Jste si vědomi, že cena software činí pouhá cca 2% nákladů na CAD pracoviště?
Využijte naši online kalkulačku návratnosti investic (k dispozici i XLS verze) a vypočtěte si, zda se vám vyplatí ušetřit na AutoCADu LT.
Kalkulačka Kalkulačka Subscription - vy stále jen upgradujete ?!
Spočtěte si sami, o kolik je levnější metoda předplatného (subscription) oproti starému způsobu upgrade vašich CAD aplikací. Zjistíte sami, kolik můžete ušetřit a jaké další výhody získáte.
A nezapomeňte, že prodloužením Subscription u firmy XANADU získáte naši plnou technickou podporu, včetně bezplatného přístupu na VIP server.
Viz online kalkulačka subscription
Design Review jako mapa s GPS navigací
Málo známou funkcí bezplatné aplikace pro prohlížení, připomínkování a správu DWF souborů - Autodesk Design Review - je podpora GPS navigace v DWF mapách publikovaných z aplikací AutoCAD Map a Civil 3D.
Pokud z Mapu publikujete DWG výkres nebo mapovou knihu s přiřazeným souřadnicovým systémem, jsou do výsledného DWF souboru umístěny i patřičné jednoznačné georeferenční souřadnice. Ty umí využít prohlížeč Design Review (od verze 2008) a pokud je na daném PC dostupný přijímač GPS (navigace), lze jej použít pro živý pohyb v daném DWF souboru (mapě).
Viz tip GPS navigace s DWF soubory

Autodesk kupuje firmu Intelisolve, producenta aplikací pro hydrologii a hydrauliku (Hydraflow). Lze očekávat že jejich funkčnost bude začleňována do AutoCAD Civil 3D.

Pro dávkové operace nad mnoha výkresy je ideálním nástrojem utilita Autodesk ScriptPro. Ta sice standardně nepodporuje české verze AutoCAD-produktů, ale na vip.xanadu.cz najdete ke stažení upravenou verzi tohoto užitečného nástroje.

Autodesk Labs uvolnil novou utilitu "Drawing Cleanup Utility" (DCU). Ta slouží k rychlému čištění a strukturování obsahu DWG výkresů (hladiny, bloky, barvy, atributy) dle firemních standardů. Na základě nastavení aplikace zanalyzuje a upraví výkres a úpravy může doplnit pomocí AutoCADem automaticky zaznamenaných uživatelských maker.

Byly uvedeny 3 menší hotfixy pro produkty řady AutoCAD 2008 - oprava zobrazení přerušovaných čar, spouštění AutoCADu jiným uživatelem a vkládání obrázků.

CadTools je sada bezplatných utilit pro AutoCAD. Najdete zde desítky užitečných funkcí pro projektování, značení vozovek, triangulaci bodů, šrafy spádnic i obecné funkce pro práci s hladinami a xrefy. Ke stažení viz CadTools

Na webu AUGI nyní můžete hlasovat pro nové funkce AutoCADu, Revitu, Civilu 3D a Inventoru.

Vrátíme se nakonec zase ke stání u kreslicího prkna? Pravda, poněkud vyšší verze prkna...

Na CAD Blogu najdete: "Velký plán sjednocení" u Autodesku, Jednoduchá pravidlo pro nákup CAD služeb, Informační model budovy (BIM) jako nástroj projektování.

Víte jak v AutoCADu použít text automaticky si udržující horizontální orientaci? Poradí vám Tip 5761.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

AIS2008 Školení ZDARMA ke strojařským aplikacím řady 2008
Do 31.12.2007 můžete nyní využít bezplatného proškolení firmou XANADU při nákupu plných verzí strojařských produktů Autodesku. Nemusíte se tak obávat efektivity nasazení nové MCAD aplikace. Kvalitní proškolení v délce 5 (či 3) dnů získá každý zákazník, který si nejpozději do konce prosince 2007 pořídí plnou verzi některé z níže uvedených aplikací firmy Autodesk současně s Autodesk Subscription programem:
 • Autodesk Inventor Suite 2008
 • Autodesk Inventor Professional 2008
 • Autodesk Simulation Suite 2008
 • Autodesk Routed Systems Suite 2008
 • AutoCAD Mechanical 2008 (jen 3 dny školení)
Tuto nabídku navíc můžete kombinovat s akcí Nastupte si a získat tak navíc hodnotný dárek dle vašeho výběru.
Viz další informace - školení ZDARMA
Nastupte si Nastupte si !
Přestupte na rychlejší vlak - za jízdenku dostanete od firmy XANADU hodnotný dárek dle vašeho výběru.
Do 30.11.2007 získáte při koupi každé nové komerční licence strojařské aplikace Autodesku nebo při křížovém upgrade z AutoCADu nebo AutoCADu LT dárek dle vašeho výběru. Kupte si jízdenku na vaši rychlejší cestu k cíli a vyberte si z hodnotných dárků jako jsou PDA s mobilem a GPS HTC Artemis, LCD televizory, digitální fotoaparáty Canon, 3D myši a další.
Ke všem aplikacím dostáváte i plnou podporu firmy XANADU, včetně přístupu na VIP server. Akce platí pro produkty: Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Electrical, Productstream.
Další informace viz Nastupte si

Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru Professional 2008 nebo si nechte novou verzi předvést.

Nová učebnice "Autodesk Inventor - funkční navrhování v průmyslové praxi, 2.vydání" právě vyšla v nakladatelství Compter Press. Viz nová kniha k Inventoru.

Jak okótovat těžiště 3D sestavy? Poradí vám Tip 5775.
Od Inventoru 2008 můžete používat parametrické názvy součástí (např. "PODLOŽKA {v}x{š}"). Viz Tip 5751.
Vygenerování ilustračních obrázků vašich modelů a sestav umí zajistit i samotný Inventor. Víte jak na to? Viz Tip 5768.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

RoadPAC 2007
Jak jsme vás již informovali, firma XANADU se stala výhradním prodejcem aplikace RoadPAC v Čechách. RoadPAC je osvědčený a komplexní systém pro automatizované projektování silnic a dálnic i obecných liniových staveb, včetně odvodnění. Umožňuje vypracování úplné projektové dokumentace všech stupňů dle platné ČSN - tedy od studie až po prováděcí projekty. RoadPAC nabízí funkce pro práci se silničním tělesem, spády, směrovým řešením, řešením křižovatek všech typů, příkopy, drenážemi, zastávkami i dopravním značením. Aplikace navíc spolupracuje s produkty AutoCAD Civil 3D i AutoCAD. V těchto dnech přichází na trh nový RoadPAC 2007.
V rámci uvedení na trh novým prodejním kanálem nabízí XANADU zvýhodněnou sadu aplikací RoadPAC + AutoCAD Civil 3D. Ta poskytuje veškeré nástroje pro efektivní projektování silničních staveb, elektronické publikování projektů a správu dokumentů.
Podorobnější informace viz RoadPAC
Silniční konference 2007
Navštivte stánek Autodesku a XANADU na Silniční konferenci 2007 (23.+24.10. v Ostravě) a seznamte se s novými verzemi silničářských aplikací AutoCAD Civil 3D 2008 a RoadPAC. V rámci konference nabízíme 15% slevu na AutoCAD Civil 3D 2008 CZ.
Viz Silniční konference
Revit Structure Seznamte se s Revit Structure
V sekci Výuka Revit se nyní můžete seznámit mj. i s některými funkcemi aplikace Revit Structure ve formě ukázkových videosekvencí.
Google Earth extension pro Revit
Držitelé Subscription k Revitu si nyní mohou ze Subscription centra stáhnout modul Google Earth. Ten umožňuje do Revitu importovat 3D modely a snímky z Google Earth nebo naopak do map publikovat 3D modely staveb.

Na stránce CAD Standardy najdete aktualizované verze oblíbené freewarové stavařské nadstavby AutoCADu - CAD Standardy + GGmenu.

BIM Content Manager je bezplatná aplikace pro správu a sdílení knihoven (rodin) Revitu a AutoCADu. Další informace na webu DBS.

Už jste někdy potřebovali model terénu z vrstevnic u kterých chyběly výšky (Z)? Řešení problému nabízí Tip 5791.
Na optimální proložení křivky mrakem bodů (regresní analýzu) pomůže Civil 3D - viz Tip 5760.

GIS, mapování, FM

AutoCAD Map 3D 2008 je lepší AutoCAD
Víte že za stejnou cenu jako holý AutoCAD můžete mít i lepší AutoCAD Map? Ten kromě všech funkcí AutoCADu nabízí mj. i import/export řady CAD a GIS formátů (mj. DGN v7/v8, ESRI), souběžnou editaci jednoho DWG více uživateli, funkce pro automatické začišťování výkresů, práci s georeferencovanými rastrovými obrázky, převody souřadných systémů, snadné tematické obarvování výkresů, snazší napojení na databáze a další funkce.
Další informace viz AutoCAD Map 3D
Topobase Autodesk Topobase 2008 česky !
Další z dlouhé řady aplikací Autodesku lokalizovaných do češtiny se stává GIS aplikace Autodesk Topobase 2008. Česká verze Topobase byla uvedena dnes.
Autodesk Topobase je otevřený, výkonný moderní GIS nástroj pro navrhování, správu, údržbu a web publikování geoprostorových dat. Je určen především pro GIS aplikace infrastruktury ve státní správě, katastr, správce rozvodných sítí, teplárenství, telekomunikační sítě, vodovody, kanalizace a odpadové hospodářství, technické mapy závodů a životní prostředí. Topobase je postavena na technologiích AutoCAD Map, MapGuide a Oracle.
Viz podrobné informace k Autodesk Topobase
Autodesk uvolňuje software pro mapové projekce
Firma Autodesk nedávno zakoupila společnost Mentor Software, producenta rozšířených softwarových knihoven CS-MAP pro mapové projekce. Tyto knihovny jsou používané kromě jiného i v CAD a GIS produktech Autodesku - AutoCAD Map 3D, Civil 3D, MapGuide Enterprise a Topobase.
A právě softwarové knihovny CS-MAP a jejich technologie mapových projekcí včetně zdrojového kódu budou Autodeskem uvolněny jako open source projekt a dárek pro celou komunitu uživatelů geoprostorových aplikací. Knihovny CS-MAP podporují přes 3.000 různých světových mapových projekcí (včetně S-JTSK, Křovák, WGS84 atd.) a vzájemných převodů jejich souřadných systémů.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP xw4550 Nové pracovní stanice HP workstation
V říjnu HP uvádí dvě nové řady pracovních stanic - xw4600 a xw4550. Stanice xw4600 je postavena na technologii Intel Core 2 Duo (dual i quad-core) a čipové sadě X38. Jde o doporučené řešení pro všechny MCAD aplikace.
Na nižším stupni pod řadou xw4600 je uváděna nová stanice xw4550, postavená na technologii AMD Opteron řady 1000 (nyní dual-core). I když jsou tyto stanice stejné designem, jsou určeny pro odlišné výkonové požadavky. Stanice xw4550 je určena pro méně náročné aplikace a omezenější finační prostředky. Hlavním typem pro 3D modelování je ale stanice xw4600, včetně možnosti osazení výkonnějších grafických karet, více pevných disků či silnějšího napájecího zdroje.
Jak se projeví v Inventoru silná grafická stanice? Přečtěte si praktickou zkušenost z CADfóra.
HP ProLiant HP servery ze kterých si určitě vyberete
V říjnové nabídce XANADU najdete řadu serverů HP za velmi výhodné ceny - již od 11.829,-Kč !
Příklady Promo serverů:
 • ProLiant ML110G4 - Xeon 3040, 512MB RAM, 1x160GB, NHP-SATA, CDRW/DVD, Combo, záruka 1-1-1 - 11.829,-Kč
 • ProLiant DL140G3 - Xeon 5130, 2x1GB RAM, NHP-SATA 80, DVD/CD-RW - 28.040,-Kč
 • ProLiant ML310G4 - P945, 1x1GB RAM, 1x160GB, HP-SATA, CDRW/DVD, záruka 1-1-1 - 17.325,-Kč
 • ProLiant DL320G5 - Xeon 3040 1P, 1GB RAM, 80GB, DVD-ROM - 21.255,-Kč
 • ProLiant ML350G5 - Xeon 5310, 2x1GB RAM, 2x146GB 10k, SFF-SAS, SA200i/128M, DVD+/-RW - 48.200,-Kč
Promo ceny nabízíme i k řadě dalších modelů SATA DualCore, SATA QuadCore, SAS DualCore a SAS QuadCore serverů HP, v tower i blade provedení. Za zvýhodněné ceny lze zakoupit i pásková zálohovací zařízení HP DAT a Ultrium.
Do konce října můžete navíc získat rozšiřující 3-letou záruku HP CarePack k serverům řady ML110, ML115, ML150, DL320, DL140 nebo DL145, a to za pouhou 1,-Kč.
Uvedené ceny (bez DPH) jsou orientační, aktuální ceny najdete v ITshopu XANADU, popř. kontaktujte naše obchodní zastoupení.
Tiskněte plnou rychlostí - dálniční známka zdarma
S originálními laserovými tiskovými kazetami HP získáte nejen maximální spolehlivost, jedinečnou kvalitu tisku a možnost využít vaši HP tiskárnu skutečně naplno, ale i dálniční známku, která ulehčí vaše cesty. Nakupte u XANADU do 30.11. alespoň 6 kusů originálních laserových tiskových kazet HP a dostanete dálniční známku na rok 2008 zcela ZDARMA.
Čtěte na Tiskněte plnou rychlostí
Den otevřených dveří - Brno
Přijďte se seznámit s novými technologiemi HP pro velkoformátový tisk a jejich využití v CAD aplikacích a vyzkoušejte si jejich ovládání a kvalitu tisku. Brno, Sportovní 2a/558 - 14.+21.+28.11.2007 vždy od 14 hod.
Solid-state disky v noteboocích HP
Nová řada notebooků HP Compaq 2710p, 2510p, 6910p a 8000 bude volitelně nabízena s velkokapacitními flash paměťmi namísto disků. Paměti NAND flash o kapacitě 64GB (SSD) mohou v těchto noteboocích nahradit klasické pevné disky. Pomineme-li chlazení, mizí tak poslední pohyblivá mechanická součást počítače.
Oproti pevným diskům nabízejí SSD paměti vyšší rychlost, menší spotřebu, menší hmotnost (ušetří až 25% hmotnosti notebooku), vyšší trvanlivost a odolnost proti otřesům. Tyto výhody mohou v některých aplikacích převážit jejich zatím relativně vysokou cenu.
Aktualizace pro HP DesignJet 4000/4500 a T1100
K dispozici jsou nové verze driverů a firmware pro velkoformátové tiskárny řady DesignJet 4000, 4500 a T1100. Nové verze řeší kompatibilitu barev při emulaci úloh, správu médií a fronty, EWS a kompatibilitu s AutoCADem 2008 ve Windows Vista.
Další informace viz Aktualizace HP DesignJet
Xerox Xerox plotry - jeden plotr zdarma
Mimořádná nabídka laserových plotrů XEROX 510 za speciální ceny. Navíc odkup vašeho stávajícího plotru (Xerox či jiné značky) za 100.000 Kč, nebo zdarma (v ceně) barevný inkoustový plotr Xerox 7142 při nákupu nového stroje. Akce platí do konce roku 2007. Pro bližší informace pište, volejte XANADU.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Microsoft Office 2007 pro domácnosti se slevou 50%
V období od 1.10.2007 do 28.2.2008 se snižuje o 50% - tedy napolovic - cena sady Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti, a to v obou licenčních modelech (OEM i krabicová verze). Toto snížení cen se týká pouze české a slovenské jazykové verze. Cena této sady se tak sníží z obvyklých 3.600 Kč na pouhých 1.690 Kč včetně DPH.
Sada Office 2007 obsahuje aplikace Word 2007, Excel 2007, PowerPoint 2007 a OneNote 2007 (elektronický poznámkový blok).
Viz Office 2007 za 1.690,-Kč
Lehce popletený Excel 2007
Podle nedávno objevené chyby se Excel 2007 může "splést" při násobení některých dvojic čísel jejich součin je blízko 65.535 - místo tohoto výsledku Excel zobrazí 100.000. Opravu zajišťuje nově uvedený hotfix 943075.

Nová služba Microsoft Live serveru překládá texty a web stránky mezi různými jazyky - viz Translator Beta

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Symantec Endpoint Symantec Endpoint Protection
Symantec Endpoint Protection je nové řešení, které nahrazuje Symantec AntiVirus Corporate Edition, Symantec Client Security, Symantec Sygate Enterprise Protection, Symantec Sygate Secure Enterprise a Symantec WholeSecurity Confidence Online for Corporate PCs. Symantec Endpoint Protection integruje v jediném agentu: antivirus, antispyware, firewall, prevence narušení, řízení přístupu přenosných zařízení. Nárok na bezplatný upgrade mají všichni zákazníci, vlastnící SAV Corporate Edition a Symantec Client Security v rámci platné maintenance. Produkt je v nabídce v elektronických licencích (komerční, GOV a EDU) i v Business packu.
Symantec Multi-tier Protection je enterprise řešení, které v sobě kombinuje: Symantec Endpoint Protection 11.0, Symantec Mail Security for Microsoft Exchange, Symantec Mail Security for Lotus Domino a Symantec Mail Security for SMTP, Symantec AntiVirus for Linux and Macintosh System (oproti SAV Enterprise Editon zde chybí produkt Symantec Web Security).
Viz IT bezpečnost
CITRIX Aktualizovaná nabídka CITRIX
Aktualizovanou nabídku produktů a řešení firmy CITRIX pro vzdálený přístup k obchodním aplikacím najdete na stránce www.cadstudio.cz/citrix. Firma XANADU má statut CITRIX Silver Solution Advisor.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Nová verze AutoNEST 2007
Firma XANADU uvolnila novou verzi "nesting" aplikace pro AutoCAD 2008 a 2007 - AutoNEST 2007. AutoNEST 2007 je ARX aplikace pro optimalizaci rozmístění nepravidelných tvarů na obdélníkové ploše (minimalizace spotřeby materiálu) v prostředí AutoCADu. Může být použita pro umisťování plechových, papírových, dřevěných, plastických, textilních či kožených dílů.
Zájemci o tuto optimalizační aplikaci si mohou stáhnout zkušební verzi AutoNESTu 2007. Viz též stránka AutoNEST

Uveden nový Excellink 2008, aplikace firmy XANADU pro obousměrné propojení atributů a grafických vlastností bloků s tabulkami v Excelu. Viz Excellink.

Chcete jednoduše a bezpečně sdílet vaše výkresy a další projektové dokumenty po internetu, mezi kooperanty a subdodavateli? Nechcete přitom investovat do nákupu potřebného hardware a software? Využijte služby iPROJECT hostingu. Aplikace iPROJECT bude k dispozici na internetu jen pro vás a vaše partnery, s vašimi nastaveními, na samostatné internetové doméně.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD Architecture 2008 Service Pack 1
 • AutoCAD MEP 2008 Service Pack 1
 • AutoCAD Electrical 2008 Service Pack 1
 • GGmenu v1.97 - freeware stavařská nadstavba AutoCADu
 • CAD standardy v1.3 - freeware nadstavba AutoCADu
 • COG - Center of gravity pro Inventor
 • CHELEV.LSP - Contour elevations (vrstevnice)
 • BUDWEISER.DWG - oprava verze 2007

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2008, Inventor 2008, Revit 2008 a Civil 3D 2008.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.
Čtenáři nám píší...
Několik dotazů e-mailem přišlo na porovnání použití PDF a DWF souborů pro CAD data.
Ač mohou vaši partneři preferovat rozšířenější formát PDF, má formát DWF řadu podstatných výhod ně i pro vás jako autory dat. Zkuste jim poskytnout argumenty pro porovnání DWF/PDF.

Máte i vy dotaz, který může být přínosný i pro ostatní čtenáře X-News? Neváhejte a napište nám na adresu "NaslouchameVám".

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 1.720 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 100 tematických kategorií. Knihovny bloků tedy nemusíte kupovat, stáhněte si je zdarma u XANADU.

4.074 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak najít "ztracený" dialog mimo obrazovku? nVidia - nastavení OpenGL akcelerace pro Revit. Modul FEM/MKP nefunguje po instalaci Inventoru Professional 2008. Jak obarvit nebo potlačit všechny hladiny Xrefů? Jak nakreslit oblouk nebo kružnici ve 3D? Může dřevěné obložení stěny obtékat okno do stěny vložené? Délka hran a plocha rozvinuté plechové součásti Inventoru. Jak do AutoCADu importovat data ze ZABAGEDu? Úloha tištěná na DesignJet T1100 má jiné barvy než na DesignJetu 4000/4500. Komplexní výpočty v textových polích AutoCADu. Jaký je rozdíl mezi příkazy MATERIÁLPŘIŘAĎ a MATERIÁLPŘIPOJ? Chybí jazykový balík - varování při otvírání výkresu. Rychlé dávkové vykreslení DWG výkresů (přehledy, modelové prostory). Nastavení písma (fontu) pro značky, např. značky drsnosti.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 4.620). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Fields v Xrefu, Kvadratický moment průřezu, Nastavení materiálu hladině, Přístup do sekce tipy ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- nosíte také tričko co vám ukáže sílu WiFi signálu?
- předsedo, s tím iPodem děláte chybu... (video)
- se svítícím kohoutkem se neopaříte
- život z jiné perspektivy - co se odehrává v buňce (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060