X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - říjen '04


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news1004.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

Xanadu s.r.o. (člen skupiny AAC a.s.), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a HP Select Partner, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Expanze Xanadu
Společnost Xanadu s.r.o., člen skupiny AAC a.s., a společnost Dialog MTS s.r.o. se sídlem v Brně se dohodly na strategické spolupráci, jejímž výsledkem bude akvizice aktivit firmy Dialog MTS. Tato akvizice je jedním z nástrojů, kterým se naplňuje střednědobá strategie společnosti Xanadu s.r.o. a celé skupiny AAC a.s. v oblasti prodeje a servisu infrastruktury IT.

Přichází AAC Solutions
Mateřská firma společnosti Xanadu - holding AAC - dokončuje integrační proces, v rámci něhož se do konce letošního roku dceřiné společnosti LIBRA Electronics a ProCA spojí v jednu, marketingově orientovanou společnost. Změna se dotkne i společnosti Xanadu - ta změní jméno od 1.1.2005 na AAC Solutions s.r.o.. Právní status, vlastnictví i IČO zůstávají beze změny.

CADfórum 2004 Ozvěny konference CADfórum 2004 - Tábor
30.září se na hradě Kotnov v Táboře konala konference "CAD fórum 2004". Na 200 uživatelů i vedoucích pracovníků z oblasti strojírenství, stavebnictví, architektury a GIS se sjelo do nově rekonstruovaných prostorů hradu Kotnov, aby si vyměnili zkušenosti s nasazením CAD a GIS technologií.
Informace a část fotografické dokumentace - viz CADfórum 2004

Financování nákupu software Autodesk
Ve spolupráci s českobudějovickou leasingovou společností ESSOX nově nabízíme úvěrové financování na veškerý software firmy Autodesk (a doprovodné služby, plus hardware). Financování je dostupné na zboží v celkové hodnotě 3.000 - 400.000,-Kč (vč.DPH) ve třech finančních modelech, od 12 do 20 měsíců splátek.

Možnost upgrade z produktů řady 2000i bude ukončena 10.1.2005 (AutoCAD 2000i, AutoCAD LT 2000i, Autodesk Architectural Desktop R2i, Autodesk Architectural Desktop R3, AutoCAD Mechanical 2000i, Autodesk Mechanical Desktop R5.0, Autodesk Inventor 5, AutoCAD Map 2000i 4.5, Autodesk Land Desktop 2i, Autodesk CAD Overlay 2000i). Viz též níže - ukončení upgrade z Inventoru 5.x a 6.

Semináře Xanadu - nové Autodesk produkty
Naštivte některý z našich podzimních seminářů věnovaných novinkách v oblasti CAD a GIS produktů Autodesku - viz Semináře

AutoCAD, LT, CAD

Autodesk produkty a Windows XP SP2
U některých CAD aplikací firmy jsou hlášeny možné potíže po instalaci Service Packu 2 pro Windows XP. Základní informace o CAD produktech a WinXP SP2 najdete v průběžně aktualizovaném článku na Xanadu.cz

AutoCAD LT 2005 Verze 2000i končí - upgradujte na AutoCAD 2005 CZ a LT 2005 CZ
V prodeji jsou plně lokalizované verze světově nejpopulárnější CAD aplikací řady 2005. Upozorňujeme na končící možnosti upgrade z verze 2000i a na možnost získání doplňkové aplikace "Xanadu LT Extension" zdarma k AutoCADu LT.
Viz další informace o AutoCADu 2005 (vč. přehledu novinek a argumentů proč upgradovat)
Ceny nových verzí, upgrade verzí a subscription viz KOUPIT

Autodesk Vault 3 pro AutoCAD
Uživatelé se Subscription kontraktem si mohou ze Subscription centra stáhnout bezplatný doplněk - klient Autodesk Vault 3 pro AutoCAD 2005. Pokud tedy používáte klient-server aplikaci pro správu dokumentů Autodesk Vault (dodávanou s Inventorem či AutoCADem Mechanical), můžete ji nyní využívat i pro vaše licence AutoCADu.

Promo na DWF Composer
Do 10.1.2005 platí 50% zvýhodnění na nákup aplikace pro elektronické připomínkování a rychlé náhledy výkresů - Autodesk DWF Composer. DWF Composer obsahuje i prohlížeč DWG výkresů - DWG Viewer. Autodesk DWF Composer je nyní také k dispozici v 30denní trial verzi na vyzkoušení. Ověřte si nové cesty ke zefektivnění komunikace s vašimi partnery.
Viz DWF publikování

Máte problémy s načtením či zobrazením komprimovaných TIFF obrázků v AutoCADu či Mapu? Přehled podporovaných verzí formátu TIFF najdete v Tipu 4002 na www.cadforum.cz. Podpora LZW komprese formátu TIFF a GIF bude (po vypršení Unisys patentu) vrácena do AutoCADu v další verzi (2005+1). Pro podporu LZW TIFF a GIF ve verzi 2005 prosím kontaktujte Xanadu.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Zvýhodnění pro uživatele aplikací MechSoft - nyní -60%
Pro stávající uživatele libovolné aplikace MechSoft platí možnost přechodu na nejpoužívanější 3D návrhový systém pro strojírenství, Autodesk Inventor. Při přechodu je poskytována sleva ve výši 1.200 Euro (cca 39.000,-Kč).
V rámci zvýhodnění je nyní do 31.10. poskytována dokonce sleva 60%! Jde o výrazné krátkodobé zvýhodnění upgrade z programů AutoCAD LT + MechSoft LT na Inventor a Inventor Professional. Autodesk Inventor tak můžete pořídit již za cca 57.800,-Kč (+subscription). Navíc u firmy Xanadu získáte aplikaci MITCalc v ceně na 1 rok a 1 den školení bezplatně při objednání standardního základního školení Inventoru (rozsah 3 dny).
Další informace viz Promo akce a stránka MechSoft

Autodesk Inventor 9 Uvedeny české verze strojírenských produktů Autodesk
V prodeji je nová česká verze AutoCADu Mechanical, Autodesk Inventor Series 9 (vč. Mechanical Desktopu 2005 CZ a Vault R3 CZ) i Inventor Professional 9 CZ (vč. FEA/MKP modulu ANSYS). Inventor 9 i Inventor Professional 9 představují rozsáhlý upgrade s řadou nových a vylepšených funkcí.

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru, včetně přehledu novinek najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Strojírenské semináře
Pro podzimní období jsme pro vás připravili cyklus seminářů zaměřených na nové produkty Inventor Series 9, Inventor Professional 9, Autodesk Mechanical 2005, Vault+Productstream a jejich vzájemnou komunikaci.
26.10.2004 - Praha
27.10.2004 - České Budějovice
  3.11.2004 - Ostrava
  4.11.2004 - Plzeň
Online registrace a další informace

Mechsoft = Inventor Design Accelerator
Po koupi Mechsoftu Autodeskem jsou dle předchozích oznámení funkce Mechsoftu postupně doplňovány do Autodesk Inventoru. Tyto funkce jsou nově pojmenovány jako "Inventor Design Accelerator" a budou součástí Autodesk Inventoru 10 a Inventoru Professional 10. Nemusíte však čekat až na uvedení verze 10 - držitelé předplatného (subscription) Inventoru si budou moci ještě tento podzim bezplatně stáhnout tzv. "Subscription Edition" Inventoru 9 ze Subscription centra (cca 150MB).

Autodesk Inventor View
Na stránce www.cadstudio.cz/download najdete ke stažení nový bezplatný prohlížeč souborů Autodesk Inventoru - Inventor View. Umožňuje zobrazovat součásti, sestavy i výkresy Autodesk Inventoru na počítačích bez Inventoru.

Pozor, již 15.10.2004 dojde k ukončení podpory Inventoru 5 a Inventor Series 5.3 a přestanou být nabízeny upgrade z této verze Inventoru. Možnost upgrade z Inventoru 6 bude ukončena k 10.1.2005.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Firma Xanadu uvedla na trh revoluční aplikaci pro stavební projekci a architekturu Autodesk Revit spolu s českým prostředím. Autodesk představil českou verzi systému Architectural Desktop 2005. Blíže se s uvedenými produkty můžete seznámit na našich seminářích, které jsme tentokrát připravili poněkud netradičně v podvečerních hodinách.

Představení Revitu na veletrhu ForArch 2004
V expozici Xanadu na veletrhu ForArch 2004 a na společné tiskové konferenci Autodesku a Xanadu byla představena lokalizovaná verze produktů Autodesk Revit a Revit Series. Návštěvníci se rovněž měli možnost seznámit s technologií "Informačního modelu budovy" (Building Information Model, zkráceně BIM), kterou Revit přináší.
Průběžné aktualizace české lokalizace, doplňkové knihovny (rodiny) a tipy pro Autodesk Revit jsou k dispozici na web české podpory Autodesk Revitu na www.cadforum.cz/revit

Revit Series O čem sníte, to už Revit dokáže...
Informační model budovy a plně parametrické projektování.
Revit je více než jen CAD či projekční software - výkresy (grafika) jsou jen jednou z možností jeho výstupů. Revit je revoluční databázově orientovaný systém umožňující plně souběžné (paralelní) projektování a snadnou modifikaci všech projekčních dokumentů pouhou změnou určitých parametrů stavby. Revit je architektonická aplikace založená na informačním modelu budovy. Data, vztahující se k modelu budovy mohou být využívána od úvodního koncepčního návrhu, přes výstavbu až po správu budovy majitelem či nájemníkem. Více na www.cadstudio.cz/revit a na našich seminářích:

Program semináře:
15:30-16:00 Registrace
16:00-16:30 Informační model budovy (BIM) - nový pohled na projektování
16:30-17:15 Autodesk Revit 7 - představení a novinky verze 7
17:15-17:30 Využití informačního modelu budovy - rozpočtování a jiné aplikace
17:30-17:50 Tipy a triky pro Revit
17:50-18:20 Diskuse

Termíny a místa konání:
3.11. Č. Budějovice
4.11. Praha 

Registrujte se zdarma na www.cadstudio.cz/seminare.

ADT 2005 Architectural Desktop 2005 CZ
Inteligentní. Integrovaný. Zaměřený na architekty.
Autodesk Architectural Desktop je projekční software, který hovoří vaším jazykem. Koncepční návrh. Projekt. Výkresová dokumentace. Navíc nabízí inteligentní stavební prvky, které vám místo kreslení jednotlivých úloh dovolí soustředit se na celkové řešení. Nová verze přináší řadu novinek a vylepšení (pro podporu lokálních norem a standardů je určen nadstavbový modul DT+ 2005):

 • Vylepšené a zjednodušené uživatelské rozhraní
 • Palety nástrojů a Prohlížeč obsahu - rychlý přístup k datům obsahu a katalogům
 • Přímá manipulace - editace objektů pohybem myši
 • Přiřazení materiálů komponentám objektů
 • Správa projektů a poschodí
 • VIZ Render 2005 pro fotorealistické vizualizace a animace
 • Rozšířené, dynamické výkazy a tabulky, anotace
 • Kompletní nové funkce AutoCADu 2005, DWG2004, DWF6
 • Pružnější licencování a instalace
 • Zabezpečení výkresových dat (hesla, podpisy)
 • Web publikování a archivace projektů, napojení na FM systémy
 • Podpora Windows XP, Express Tools
 • Plná lokalizace do češtiny

Více na www.cadstudio.cz/adt a na našich seminářích:

Program semináře:
15:30-16:00 Registrace
16:00-16:45 Novinky v Architectural Desktopu 2005
16:45-17:15 Používáte Architectural Desktop jako AutoCAD? (Tipy a triky pro ADT)
17:15-18:00 Vizualizace projektů v Architectural Desktopu
18:00-18:15 Pohledy na Subscription (názory zákazníků, pozitiva a negativa)
18.15-19:00 Diskuse

Termíny a místa konání:
21.10. Praha
11.11. Č. Budějovice 

Registrujte se zdarma na www.cadstudio.cz/seminare

CADKON CADKON pro produkty Autodesku řady 2005
Byly aktualizovány AEC produkty řady CADKON:

 • CADKON 2D v.9, CADKON/TZB 2D v.9 - možnost instalace rozšířena o AutoCAD LT 2005 CZ/EN a AutoCAD 2005 CZ/EN, obsahem je nový Service Pack 1, obsahující rozšíření funkčnosti a opravy zjištěných chyb.
 • CADKON 2005 - obsahem dodávky produktu budou dvě instalační CD. Jedno s označením CADKON 2005 pro podporu pouze AutoCADu 2005 a druhé s označením CADKON 2004 s podporou všech dosavadních platforem. Kromě podpory platformy 2005 je proveden přechod na softwarovou ochranu.
 • CADKON-RCD v.3 - možnost instalace rozšířena o AutoCAD 2005 CZ/EN, přechod na softwarovou ochranu.
 • CADKON 2D v.9.2, CADKON/TZB 2D v.9.2 a CADKON 2005 s podporou instalace pro ADT 2005cz/en.
 • 25.10.2004 bude uveden CADKON- H pro ADT 2005 CZ/EN. Bude podporovat také softwarovou ochranu.

U všech uvedených produktů, zůstává stávající podpora instalace pro produkty Autodesku řady 2004, 2002, 2000i a 2000. V případě potřeby je možná i podpora hardwarových klíčů HASP.
SW lock u CADKONu v9 a vracení HW klíčů - CADKON 2D v.9 a CADKON/TZB v.9 je nově chráněn softwarovým klíčem SoftLock. Při upgrade je nutné vrátit HW klíč do jednoho měsíce od dodání.
Upgrade CADKONu všech položek od 16.10.2004 o 12% vyšší ceny.
Další informace viz CADKON

Blíží se Revit 7
Uvedení nové verze Autodesk Revit 7.0 se blíží. I když 'krabicová' verze Revit 7.0 má být k dispozici až koncem roku, verze distribuovaná zdarma elektronicky pro držitele Subscription má být uvedena již v tomto měsíci. Xanadu připravuje lokalizaci i této nové verze 7 (bude uvedena krátce po uvolnění verze anglické). Přehled hlavních novinek verze 7 najdete na stránce Revit

Výsledky soutěže Revit aCADemy 2004
Jak dopadla soutěž Xanadu "Revit aCADemy 2004" a kdo vyhrál první cenu v hodnotě 180.000,-Kč?
Vítězové byli slavnostně vyhlášeni a oceněni 30.9. na hradě Kotnov v Táboře, v rámci konference CAD fórum 2004. Výsledky této soutěže určené pro stavební projektanty, architekty a studenty stavebních oborů, v rámci níž se seznámili s nejmodernějšími technologiemi CAD a BIM reprezentovanými programem Autodesk Revit, najdete na stránce Revit aCADemy 2004 - Vítězům blahopřejeme!

GIS, mapování, FM, EDM, CRM

Uveden Autodesk Map 3D 2005 CZ
V těchto dnech přichází na trh lokalizovaná verze Autodesk Map 3D 2005. Informace o novinkách verze 2005 najdete na www.cadstudio.cz/gis.

V měsíci listopadu proběhne cyklus seminářů zaměřených na možnosti nové verze Autodesk Map 3D 2005 a jeho využití při práci s digitální katastrální mapou a projektování liniových staveb. Představena bude plně lokalizovaná verze Autodesk Map 3D 2005 a nový produkt Autodesk Civil 3D 2005 pro pozemní stavitelství, liniové stavby a zemní práce.
Online registrace a další informace

HP produkty, novinky, akce

Víte kolikrát je dražší tisk barevného výkresu oproti černobílému? Přečtěte si tip Tip 4065.

HP DesignJet Vytiskněte více s HP Designjet partnery
Při nákupu velkoformátové tiskárny (plotru) HP DesignJet u firmy Xanadu nyní vytisknete více - dostanete totiž navíc jednu sadu inkoustů nebo hlaviček a tisková média ZDARMA. Tato akce platí do vyčerpání zásob, na modely HP Designjet 500, Designjet 800, Designjet 1050C, Designjet 5500 a Designjet 815mfp.
Kontaktujte Xanadu pro bližší informace

Nové barevné profily pro HP DesignJet
Nové barevné profily CMYK ICC pro HP DesignJet 30/130 splňují nový evropský barevný standard ISO 12647-2 (doporučovaný organizacemi ECI a FOGRA). Dva nové profily jsou určeny pro média "EFI Proof Paper 7180 Glossy" a "EFI Proof Paper 8180 Semi-Gloss" a pro RIP systémy "HP Software RIP" a "EFI Designer Edition RIP for HP".

Zveme vás na workshopy Xanadu ATeC Tisková řešení, správa dokumentů, digitalizace, přestavující jak ušetřit firemní náklady díky nejnovějším procesům elektronického zpracování tištěných dokumentů pomocí techologií firmy Hewlett-Packard.
Online registrace a další informace

HP iPAQ hx4700 Křišťálový disk pro HP iPAQ hx4700
Kapesní počítač HP iPAQ hx4700 získal cenu "Křišťálový disk" Invexu 2004.
iPAQ hx4700 je osazen 624MHz procesorem Intel, 192MB paměti, barevným VGA displejem, WiFi a Bluetooth rozhraním. Běží na systému Microsoft Windows Mobile.
Viz - KOUPIT

Server HP a MS SBS výhodně
Kombinace výkonného serveru HP ProLiant ML110 a operačního systému MS Small Business Server 2003 Standard Edition představuje výhodnou nabídku řešení pro IT infrastrukturu. Tento komplet hardware a síťového software stojí jen 39.980,-Kč.
Viz - KOUPIT

Office notebook HP pod 24.000,-Kč
Chytře navržený notebook s výbornou konstrukcí s důrazem na maximální provoz na baterie a nejnižší možné pořizovací náklady. Nový HP Compaq nx9020 navazuje na úspěšnou řadu HP Compaq nx9010. Notebook je vybaven procesorem Intel® Celeron® M 320 (1.30GHz), displejem 15" XGA, 256MB DDR RAM, 30GB HDD, mechanikou 24X DVD/CD-RW, modemem 56K, LiIon baterií, operačním systémem MS Windows® XP Home. Viz - KOUPIT
HP nx9030 Profi notebook HP pod 36.000,-Kč
HP Compaq nx9030 - tento profesionální notebook je založen na výkonné mobilní technologii Intel Centrino což umožňuje delší provoz na baterie a s pomocí Intel PRO/Wireless bezdrátové síťové karty nabízí větší komunikační schopnosti. Výkon procesoru je dále podpořen 2MB vyrovnávací pamětí typu L2 cache a 400MHz FSB sběrnicí a především chipsetem Intel 855GM. K základním parametrům patří procesor Intel® Pentium® M 725 (1.60GHz), displej 15" XGA, 512MB DDR RAM, 40GB HDD, mechanika 24X DVD/CD-RW, modem 56K, WiFi 802.11b/g, LiIon baterie, OS MS Windows® XP Professional. Viz - KOUPIT

HP desktop dx2000 od necelých 17.000,-Kč
HP Business desktop dx2000 je konstruován zejména pro malé a střední podniky hledající počítačovou platformu schopnou zvládnout co nejvíce základních obchodních aplikací a požadavků za mimořádnou počáteční cenu. Sestava dx2000 je postavena na osvědčených technologiích Intelu a využívá nejrozšířenějších standardních počítačových komponentů sestavených tak, aby umožnily co nejvyšší stupeň bezpečnosti a stability systému. Počítač je vybaven procesorem Intel® Celeron® D 325 (2.53GHz, 533MHz), i865GV s podporou FSB 800 MHz a HT, 256MB DDR PC3200 (DDR400MHz), diskem 40GB/7.200rpm, 48x CD-ROM, 1.44MB FD, integrovanou gr.kartou Extreme Graphics 64MB a síťovou kartou Intel PRO, provedení skříně Microtower, záruka 3 roky.
Viz - KOUPIT

Photosmart 8450 Nové tiskárny HP
V modelech fototiskáren můžeme za zásadní novinku barevného podzimu považovat model hp photosmart 8450 disponující 8-barevnou inkoustovou technologií, kvalitou tisku až při rozlišení 4800x1200 optimalizovaných dpi, popřípadě barevným 6.4cm LCD displejem, stručně řešeno - tato tiskárna je vybavena vším co je potřebné po dokonalý tisk fotografií. Viz - KOUPIT
V oblasti černobílého tisku jsou v těchto dnech například představovány nové produkty z řady HP LaserJet 9050. Jedná se o zařízení určené pro větší pracovní skupiny nebo výkonný velkoobjemový tisk s osvědčenou spolehlivostí. Tato modelová řada navíc umožňuje využít jako volitelné výstupní zařízení nové třídičky s 8 přihrádkami. Viz - KOUPIT

Došlo ke zlevnění většiny modelů LCD monitorů HP, od 15" až po 23" ploché monitory vhodné pro CAD aplikace.

Akce HP Trade-in prodloužena do 31.10.2004. Pomůžeme vám ušetřit náklady při pořizování nových produktů HP. U tiskáren se jedná o náhradu ve výši 900 až 56.700 Kč za vrácený kus, u PC a notebooků můžete získat až 6.650 Kč, u serverů se jedná až o 50.000 Kč, u produktů na ukládání dat máte šanci získat až 170.240 Kč a u síťového vybavení lze obdržet až 36.000 Kč za vrácený starší produkt.

Poznejte historii společnosti HP a navštivte virtuální muzeum HP.

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

eTrust Antivirus zdarma k Windows Small Business Server
Při zakoupení Windows Small Business Server 2003 Standard nebo Premium Edition získáte časově neomezenou licenci na serverový eTrust Antivirus od Computer Associates a zdarma tak zvýšíte bezpečnost vaší firmy či úřadu. eTrust Antivirus používá celosvětově také společnost Microsoft. eTrust 7.1 Antivirus od Computer Associates zdarma ke každému SBS 2003 Standard a Premium! eTrust souborový antivirus pro 1 server a 5 klientských stanic (aktivace klientských licencí on-line)
Platnost akce je od 1.10.2004 – do vyčerpání zásob (nejpozději však do 31.12.2004)

Pracovníci firmy Xanadu zvýšili úroveň certifikace Microsoft úspěšným složením zkoušek MCSA (Microsoft Certified Systems Administrator), MCSAM (Microsoft Certified Systems Administrator for Messaging) a MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer). Tyto certifikáty nám pomáhají prokazovat naši kvalifikaci pro plánování, instalaci a administraci zákaznických systémů, a pro outsourcing IT služeb.

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Bezpečnostní chyba v JPG/GDI+
Microsoft oznámil bezpečnostní chybu v GDI+ komponentě zajišťující systémové zpracování JPEG souborů. Ty tak mohou být zneužity k získání kontroly nad systémem. Aplikujte separátní opravu nebo WinXP SP2, kde je již oprava zahrnuta.
viz článek na Xanadu.cz

HP Web JetAdmin 7.5 - bezpečnostní chyba
Bezpečnostní chyba v systému pro internetovou správu tiskáren HP Web JetAdmin 7.5 umožňuje vzdáleně provést potenciálně nebezpečný programový kód. Upgradujte na verzi 7.6 (bezplatná aplikace).

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

Xanadu - vlastní aplikace

DWF Browser
Úpravou jiné aplikace k Autodesk Vaultu vznikl DWF Browser umožňující přehledné zobrazení složek a podsložek s dokumenty prostřednictvím web stránky.
Viz Tip 4043.

Pomůcka firmy Xanadu - T2M.LSP - převede jednořádkové textové objekty výkresu na odstavcové texty (MText) - stažení na stránce Download.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Service Pack 1 pro Inventor 9
 • Service Pack 1 pro Inventor Professional 9
 • Service Pack 1 pro AutoCAD Mechanical 2005
 • Service Pack 1 pro Mechanical Desktop 2005
 • Service Pack 1 pro Architectural Desktop 2005 EN
 • Service Pack 2 pro Autodesk Building Systems 2005 EN
 • Service Pack 2 pro Autodesk Map 3D 2005
 • Map 3D 2005 Object Enabler for AutoCAD
 • VIZ 2005 .AVI fix
 • Aktualizovaný DWF Viewer 5 (build 520)
 • Rodiny prvků pro Autodesk Revit
 • Bubble pro AutoCAD, v2.3 - dynamické zobrazování vlastností objektů (vč. české verze)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Přehled IT kurzů
Aktualizovaný přehled nabízených školení Microsoft produktů a dalších IT kurzů nabízených firmou Xanadu najdete na stránce IT školení

Znalostní audit CAD
Zákazníkům s větším počtem CAD pracovišť nabízíme provedení znalostního auditu, který spočívá v prověření reálných znalostí CADu u jednotlivých pracovníků, a jejich schopnosti efektivně CAD software používat. Při nedostatečné úrovni znalostí a dovedností některých pracovníků nabízíme i doplnění těchto znalostí formou standardních nebo individuálních kurzů, případně konzultací.

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

CAD Forum Nová CAD diskusní fóra
Od 1.10.2004 došlo k podstatné změně v podobě a fungování populárního diskusního fóra CAD Fórum. E-mailové diskusní fórum "CAD Fórum" je nyní nahrazeno modernější web technologií, umožňující pohodlnější a bohatší uživatelskou obsluhu. Zároveň tím bylo možné původní fórum rozdělit na produktová/oborová fóra a zpřehlednit tak orientaci ve zvyšujícím se počtu příspěvků.
Před prvním použitím nových diskusních fór je potřeba se jednorázově zaregistrovat. Vaše uživatelské přihlašovací jméno a heslo pak uveďte ve funkci přihlášení (login). Po úspěšném přihlášení můžete přispívat (publikovat) do jednotlivých diskusí, zobrazovat 'aktivní témata' (od vašeho posledního přihlášení), vyhledávat v diskusích, hlasovat v anketách a nechávat si zasílat notifikace o nových příspěvcích.
Pokyny a další informace naleznete na www.cadforum.cz a www.cadforum.cz/forum

Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

2.900 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Snadná výpůjčka síťové licence mimo firmu. Asociování starých neasociativních kót. Jak přenést kótu z modelového do výkresového prostoru? Příliš mnoho inkoustu - zvlněný potištěný papír. Jak vypnout zobrazování jednotek (kg) v kusovníku Inventoru? Jak vložit (svázat) rastrový obrázek dovnitř výkresu? Jak napsat oblouček před kótou délky oblouku? Zobrazení náhledů Revit souborů na počítači bez Revitu. Jak zjistit reakční síly zatížení součásti? Rozložení AEC/ADT objektů na standardní AutoCAD entity ze zachováním barvy DleHlad. Jak může pracovat více uživatelů na jednom DWG výkresu současně?

Máte nějaký problém s produkty Autodesk?
Můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Jste ztraceni v moři zkratek a akronymů? Zkuste Slovníček CAD zkratek na serveru www.cadforum.cz.

CAD Support Pack Enterprise je rozšířená služba Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- poslechněte si naživo letovou kontrolu řady amerických letišť
- Gracenote Mobile MusicID je technologie pro online rozpoznání hudební skladby pouhým přehráním prostřednictvím (mikrofonu) mobilního telefonu
- jak bude (v představách HP) vypadat domov v roce 2014?
- umělá inteligence - už rozpozná, na co právě myslíte (Play 20Q)
- trefíte se šípem i jinam než do vlastní nohy?

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti Xanadu s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) prostřednictvím
odkazu Xanadu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Xanadu s.r.o. - AAC Solutions - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060