X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - říjen '03


Na základě připomínek uživatelů web-mailů (především MSN) jsme změnili barevné schema bulletinu X-NEWS. Děkujeme za vaše názory a připomínky. Pokud vám HTML formát bulletinu nevyhovuje, dejte nám prosím vědět individuálně na info@xanadu.cz. Mate potize s kodovanim cestiny? K dispozici je i online verze tohoto vydani.

Xanadu s.r.o. (CAD Studio + i-Systems), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Xanadu Praha na společné adrese
Od 1.10. došlo ve firmě Xanadu s.r.o. v rámci restruktualizace a zefektivnění služeb zákazníkům k plánovaném sloučení středisek 'Praha 1' a 'Praha 2'. Pražské středisko od tohoto dne naleznete na společné adrese Žirovnická 2389, Praha 10, 106 00. Telefonní spojení se nemění: 272 770 000, 283 891 154, fax: 272 764 400.

Xanadu získává vyšší certifikace HP
Společnost Xanadu s.r.o. jako jeden z prvních partnerů HP získala certifikát Commercial HP Business Partner Select. Jedná se v současné době o nejvyšší úroveň certifikace Sales and Service partnerů HP.
Xanadu se zároveň stalo Autorizovaným technologickým centrem HP (ATeC) pro oblast multifunkčních zařízení a technologií pro správu dokumentů. Program Autorizovaných technologických center byl vytvořen společností HP s cílem poskytnout ucelenou a přehlednou nabídku řešení podporovaných společností HP. ATeC umožní zákazníkům získání praktické zkušenosti s jednotlivými řešeními dostupnými v jejich blízkosti po celé ČR.

Jubilejní uživatelé
Služba www.cadforum.cz zodpověděla již přes půl milionu dotazů uživatelů z celého světa. Měsíc září 2003 byl rekordním měsícem v návštěvnosti tohoto web serveru firmy Xanadu.

Sleva 55% položí každého!
Sleva 55% Již jen do 17.10. můžete upgradovat váš AutoCAD LT (2000/2000i/2002/2004, zakoupený před 1.8.2003) na AutoCAD 2004, AutoCAD Mechanical 2004, Architectural Desktop 2004, Autodesk Map 2004, Autodesk Inventor Series nebo Land Desktop 2004 se slevou 55%, což představuje 1.350 € až 2.450 € - tedy slevu až 80.000,-Kč! Ceny jsou tak většinou nižší než 60.000,-Kč, tedy jsou nákladovou položkou.
Viz podrobnější informace o akci

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD R14

Upgradujte váš AutoCAD R14, R13, R12, R10...
Využijte mimořádnou možnost upgrade z jinak již neupgradovatelných verzí AutoCADu (a na něm založených aplikací) na nejnovější technologie Autodesku. V rámci Autodesk Legacy Program můžete přejít na nové plné verze AutoCADu nebo Desktopů se slevou cca 30%. Viz bližší informace

AutoCAD Electrical 2004 Autodesk uvedl (zatím pouze v USA) novou variantu AutoCADu určenou pro navrhování elektrotechnických řídících prvků - AutoCAD Electrical 2004. AutoCAD Electrical je "ochucená" verze AutoCADu pro navrhování elektrotechnických řídících prvků - optimalizuje vytváření "žebříčkových" elektrických schemat a mezibodových propojovacích diagramů. Program je postavený na technologiích firmy VIA Technologies (nyní součást Autodesku).
viz podrobnější informace

Praha bude dějištěm setkání zástupců Autodesku s vybranými uživateli AutoCADu zemí střední a východní Evropy, na kterém se Autodesk chce dozvědět názory zkušených uživatelů a ověřit si směr vývoje dalších verzí AutoCADu a AutoCADu LT.
Novým způsobem efektivního přechodu na nové verze produktů Autodesku je Subscription. Porovnejte podmínky a výhodnost předplatného ve srovnání s upgrade pomocí online kalkulátoru na www.cadstudio.cz/subscription. A nezapomeňte - při zakoupení Subscription u firmy Xanadu získáváte ZDARMA přístup na "VIP server" (tipy, soubory, informace a další VIP služby) po celou dobu trvání vašeho Autodesk Subscription kontraktu.

AutoCAD LT 2004 Při nákupu nové licence AutoCADu LT 2004 CZ u firmy Xanadu nyní získáte navíc rozšiřující aplikaci pro AutoCAD LT - LT Extension - akce platí do 30.10.2003.
Informace o nové verzi AutoCADu 2004 a LT 2004 najdete na www.cadstudio.cz/autocad nebo si u nás vyžádejte jejich 30denní zkušební verze.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Jaký bude Inventor Professional 8? Máte-li zájem zúčastnit se beta testování nové verze Inventoru Professional s kódovým jménem "Overland" (anglické nebo české), kontaktujte nás. Inventor Professional je rozšířená verze Autodesk Inventoru určená především pro elektromechanické konstruování. Nová verze vylepšuje funkčnost v oblasti trubek a potrubí a přidává funkce z oblasti kabelových svazků.

Autodesk uzavřel dohodu s Microsoftem - strojírenská PLM řešení Autodesku budou spolupracovat s ERP systémy řady Microsoft Business Solutions na společné platformě MS SQL Serveru. Cílem je usnadnit a zrychlit vývoj a výrobu nových výrobků.

Po bankrotu společnosti CADKEY nabízí Autodesk zvýhodněný přechod uživatelů CADKEY na Autodesk Inventor - nejprodávanější strojírenskou 3D aplikaci.

Trial verze Aktuální informace o produktové řadě Inventoru najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Čínský výrobce automobilů Shanghai Automotive Industry Corporation (SAIC) s roční produkcí 610.000 vozidel a 60.000 zaměstnanci nasadil 1.000 licencí MCAD aplikací Autodesk - především Autodesk Inventor a zvýšil produktivitu o 25%.

Navštivte některý ze série seminářů Xanadu 'Autodesk Inventor Professional' a seznamte se s touto nejnovější verzí světově nejprodávanější strojírenské 3D aplikace.
Termíny: 21.+22.+23.10. - Valašské Meziříčí+Praha+Plzeň
- viz bližší informace a registrace

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Architectural Desktop 2004 CZ
V prodeji je lokalizovaná verze stavařské aplikace Autodesk Architectural Desktop 2004. Jazykovou lokalizaci připravila firma Xanadu. Architectural Desktop 2004 CZ obsahuje i kompletní AutoCAD 2004 CZ. Česká lokalizace již obsahuje i Service Pack 1. Upgradovat lze z předchozích verzí Architectural Desktopu i z AutoCADu a AutoCADu LT.
další informace na www.cadstudio.cz/adt

Autodesk Revit Autodesk Revit
K nejpopulárnějším aplikacím na stánku Xanadu na Invexu 2003 patřil určitě Autodesk Revit. Projektanti i architekti oceňují především snadnost a vysokou interaktivitu ovládání tohoto programu. Revit nyní s knihovnou prvků dle ČSN.
Další informace získáte na www.cadstudio.cz/revit.

Nový VIZ bude. Nepotvrdily se spekulace o sloučení produktových řad vizualizačních aplikací Autodesku - VIZ a 3ds max. Na první polovinu roku 2004 je oznámena další verze programu Autodesk VIZ. Rendering technologie všech produktů Autodesku budou sjednoceny právě na jádru této nové verze VIZe.

3ds max 6 Transition promo k 3ds max 6. Série zvýhodnění pro nové uživatele 3ds max 6 i pro upgrade z verzí 3ds max 3, max 4 a max 5, platná do uvedení nové verze 3ds max 6.
viz Přehled promo akcí

Buzzsaw 5 - Autodesk uvedl novou verzi svého produktu pro vzdálenou správu dokumentů a týmovou spolupráci.

GIS, mapování, FM, EDM CRM

Mapování bude dražší
Ceny upgrade z Autodesk Mapu 2000/2000i na Map 2004 a z Mapu 2000/2000i na Map 6 se od 1.11.2003 zvyšují z €900 na €1.275 - viz KOUPIT

Aplikace "GEOMAP GIS Publishing Wizard for Autodesk MapGuide" umožňuje snadno, ve třech jednoduchých krocích, publikovat .MWF soubory Autodesk MapGuide na internet nebo intranet. Viz www.geomapgis.com.

Pro Autodesk MapGuide je k dispozici rozšiřující modul umožňující přímou práci s daty ve formátech DGN V8, ArcSDE, IBM DB2 Spatial, ISO 8211, Framme, MGE, PostGIS, PostgreSQL, SICAD a mnoha dalších.

HP produkty, novinky, akce

Výhody pracovních stanic HP
Jaké jsou výhody pracovních stanic HP PC workstation oproti sestavovaným noname ("white-box") počítačům při nasazení v oblasti CAD a profesionální grafiky? Viz srovnávací dokument HP (PDF, 400kB). aktuální modely již od 36.900 - viz KOUPIT.

Profesionální sestava pro digitální fotografie
HP DesignJet 120nr Jako autorizovaný HP DesignJet partner nabízí firma Xanadu optimalizovanou sestavu HP pro digitální fotografie. Toto vybavení umožňuje efektivně pořídit digitální fotografie ve vysokém rozlišení, zpracovat je a následně vytisknout ve velkém formátu. Sestava se skládá z fotoaparátu HP PhotoSmart 935 (popř. 850, 945), HP RIP systému pro správné a přesné barvy (k dispozici Win+Mac verze) a šestibarevné velkoformátové (A1+) tiskárny HP DesignJet 120/nr. Jedná o výhodnou nabídku pro fotografy, reklamní a grafická studia, marketingová oddělení, realitní kanceláře či výstavní agentury. Nabídka platí pouze do konce roku.
viz Přehled promo akcí

Upgradujte váš plotr!
Do 31.12.2003 můžete výhodně upgradovat vás stávající plotter a přejít na nejmodernější tiskové technologie HP. Prostudujte si leták 4 dobré důvody ke koupi HP DesignJet (PDF, 385kB):
1. protiúčet - odkup staré tiskárny
2. rychlost - nárůst produktivity díky vyšší rychlosti tisku
3. hospodárnost - nižší náklady na tisk, provoz i pořízení
4. klid v duši - rozšířená záruka HP, servis, podpora
Kontaktujte nás pro konkrétní nabídku

Vytiskněte si barevný plakát Mapa HP DesignJetů 2003 (PDF, 580kB) a podívejte se na příklady nasazení tiskáren HP v praxi - v jednotlivých odděleních fiktivní společnosti "První Velkoformátová a.s.". Plakát obsahuje i tabulku srovnání parametrů jednotlivých modelů HP DesignJet a vhodnosti jejich nasazení pro daný účel. Color LaserJet 9500

HP Color LaserJet 9500 - nová barevná tiskárna HP - stálé barvy a nízká pořizovací cena - tiskařský nástroj, který vytiskne celou vaši zakázku ve stejné profi kvalitě (ΔE<3) - od 1. do 10000. kopie! Působivé reklamní dokumenty - od automaticky sešitých brožurek až po plakáty formátu A3 - v okamžiku, pouhým stiskem tlačítka. Ve vysoké kvalitě, jasných barvách, na nejrůznějších typech médií. To je HP Color LaserJet 9500.
Získejte více informací, zaregistrujte se a vyhrajte digitální fotoaparát HP.

HP TV Dle interního memoranda plánuje společnost HP vstup na trh televizních přijímačů. Cílem je "společná obrazovka" v domácnosti pro PC i média (TV, video, internet). SpaceTraveler

SpaceTraveler je nový, kompaktní typ 3D ovladače firmy 3Dconnexion určený především pro mobilní uživatele 3D aplikací. SpaceTraveler je vybaven 8 programovatelnými tlačítky a podporuje Inventor, 3ds max a 100 dalších aplikací. V dodávce zřízení je i myš Logitech MouseMan Traveler. Viz CAD hardware

Nová grafická karta Matrox Parhelia HR256 zvádne rozlišení až 3840x2400 pixelů na nových CAD LCD monitorech s 9 megapixely.

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

MS Office 2003 Byla uvolněna verze Microsoft Office Professional Enterprise Edition 2003.

20% sleva na Microsoft Office 2003 a digitální fotoaparát za 1 Kč - při nákupu do 31.12.2003. Nabídka platí na české, anglické a slovenské verze sady Microsoft Office 2003 zakoupené prostřednicvím multilicenčního programu Microsoft Open Business. Pokud do svého nákupu zahrnete Software Assurance nebo nakoupíte prostřednictvím licenčního programu Open Subscription License či Multi-Year Open License, získáte navíc digitální fotoaparát Olympus Mju 400 včetně příslušenství za 1 Kč.

Bezplatný upgrade na nový Office 2003 - platí do 30.11. 2003. Pokud zakoupíte Microsoft Office XP s novým počítačem nebo v samostatném krabicovém balení, získáte možnost přejít bezplatně na nový Microsoft Office 2003.

Xanadu - vlastní aplikace

Aplikace LT Extension byla doplněna o řadu dalších funkcí rozšiřujcících produktivitu AutoCADu LT. LT Extension nyní nabízíme po omezenou dobu zdarma ke každé plné licenci AutoCADu LT 2004 CZ.
viz LT Extension

Sekce "Téma - programování" na serveru www.cadforum.cz přináší zdrojový kód dvou užitečných programů pro Inventor a AutoCAD - Automatické ukládání souborů Inventoru a Výpis hmotových vlastností 3D těles.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Service Pack 2 pro Architectural Desktop 2004 (EN, v české verzi je zahrnut SP1)
  • Service Pack 1 pro Autodesk Map 2004
  • Autodesk Inventor R7 SP1 IDW Open Performance Enhancement
  • Service Pack 1 pro Volo View 3
  • ADT Object Enabler 4a pro AutoCAD 2004, LT 2004, Map 2004, Volo 3
  • mtEDITOR - jednoduchý textový editor jako náhrada AutoCAD MTEXT editoru
  • Po instalaci Service Packu 4 pro Windows 2000 (resp. MS Hotfixu 823980 pro NT4/Win2000/WinXP) je potřeba na vaše CAD stanice aplikovat HotFix 824146 (viz CAD Tip 3164)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulka kompatibility patchů)

Školení, kurzy

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální kalendář kurzů pro období října je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.asp. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

2440 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Znáte příkaz AutoCADu KOPIEHIST? Odvození součástí s nestejnoměrným měřítkem X/Y/Z v Inventoru. Existuje česká verze prohlížeče DWF? Vybaflo na vás Komunikační centrum? Jak do výkresu snadno zapsat matematický výraz či symbol? Automatické opakování příkazu Inventoru. Po restartu počítače se znovu vytisknou úlohy z předchozího dne. Nelze se přihlásit na Vault server. Oranžově blikající upozornění na DesignJet 100/120. Snadné zvýšení výkonu u velkých DWG výkresů (map). Snadný převod .PDF souborů do formátu .DWF Jak zobrazit výkres AutoCADu v okně internetového prohlížeče?

Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Subscription)


A z jiného soudku:
- nudná informace "Stránka nenalezena" můžeme mít i poněkud "marvinovštější" formu
- papírová letadélka v CAD provedení
- chystá se revoluce v zobrazování počítačových dat? Sharp uvedl notebook s 3D displejem (bez použití speciálních brýlí); IO2 Technology představila "heliodisplay" - projekci videa "do vzduchu" - viz obrázek

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno všem registrovaným zákazníkům společnosti
Xanadu s.r.o. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o, můžete se odhlásit zasláním požadavku na
automatické odhlášení prostřednictvím odkazu info@xanadu.cz
Toto vydání dostáváte na adresu

-------------------------------------------- xanadu = cad studio + i-systems ------
Xanadu s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz
www.cadforum.cz  www.iproject.cz  www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 634 734