X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - září '07

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0907.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

CADforum 2007 Těšíme se na setkání na konferenci CADforum 2007
Připomínáme blížící se termín 4. ročníku odborné konference CADfórum 2007 pořádané 26.září 2007 v hotelu Rustikal v Horní Cerekvi.
Cílem konference "CADfórum 2007" je výměna zkušeností s nasazením CAD, PLM a GIS technologií v oblasti strojírenství, stavebnictví a architektury, mapování a správy majetku.
Další informace na www.cadstudio.cz/cadforum2007

AutoCAD, LT, CAD

Upgrade -20% 20% sleva při upgrade na CAD řady 2008
Ještě do 15.10.2007 můžete u firmy XANADU využít slevu 20% při upgrade na CAD aplikaci verze 2008 zakoupeném včetně Subscription. Tato promo akce je platná pro většinu CAD produktů řady 2008 - na upgrade (mezi verzemi) i cross-upgrade (z AutoCADu na profesní CAD aplikaci, i např. z Mapu na Civil 3D) a platí pro SLM i NLM verze.
Viz promo akce
LT2008 Opravdu se vyplatí AutoCAD LT?
Váháte mezi pořízením AutoCADu LT a "plné" verze AutoCADu? Vyplatí se nižší cena u omezené verze "LT"? Jste si vědomi, že cena software činí pouhá 2% nákladů na CAD pracoviště?
Využijte naši online kalkulačku návratnosti investic a vypočtěte si, zda se vám vyplatí ušetřit na AutoCADu LT. Čtěte článek 924.
Používáte 64-bitový operační systém?
Chcete-li nainstalovat 32bitový AutoCAD 2008 CZ, Architecture 2008 CZ, Civil 3D 2008 CZ nebo Mechanical 2008 CZ pod WinXP x64 nebo Vista 64, je potřeba upravit instalační soubory (standardně se totiž pro 64bitové OS používají 64bitové verze AutoCADů, ty se však v CZ verzi nedodávají).
Kontaktujte technickou podporu XANADU pro zaslání upravených instalačních souborů.
AutoCADu je 25 let
Světově nejrozšířenější CAD aplikace - AutoCAD - je na světě již čtvrt století. Jaké milníky za svůj 25letý vývoj prošel? Dokážete zodpovědět otázky testu?
Přečtěte si na www.autodesk.com/autocad25

Uživatelům AutoCADu 2008 doporučujeme aplikovat Service Pack 1 (ke stažení na stránce Download).

Aplikace pro sledování síťových licencí License Statistics nyní podporuje další typy grafů a výstupů - viz License Statistics a Máte své firemní licence pod kontrolou?

Ponechte si vaše výherní i nevýherní karty z akce Autodesk Kreditka - ještě je využijete.

CommandComplete je nový nástroj z Autodesk Labs. Na příkazové řádce AutoCADu zobrazí okénko se seznamem příkazů, proměnných a zkratek odpovídajícím vámi dosud zapsaným znakům. Připomene tak rychle všechny příbuzné příkazy a proměnné (v angličtině).

Užitečný nástroj pro dávkový tisk PLT a PRN souborů představuje Tip 5726.
Nová grafická karta vám neurychlila AutoCAD? Jaké jsou příčiny? Viz Tip5708 .

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Nastupte si Nastupte si !
Přestupte na rychlejší vlak - za jízdenku dostanete od firmy XANADU hodnotný dárek dle vašeho výběru.
Do 30.11.2007 získáte při koupi každé nové komerční licence strojařské aplikace Autodesku nebo při křížovém upgrade z AutoCADu nebo AutoCADu LT dárek dle vašeho výběru. Kupte si jízdenku na vaši rychlejší cestu k cíli a vyberte si z hodnotných dárků jako jsou PDA s mobilem a GPS HTC Artemis, LCD televizory, digitální fotoaparáty Canon, 3D myši a další.
Ke všem aplikacím dostáváte i plnou podporu firmy XANADU, včetně přístupu na VIP server. Akce platí pro produkty: Autodesk Inventor, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Electrical, Productstream.
Další informace viz Nastupte si
ACADM2008 AutoCAD Mechanical 2008 je lepší AutoCAD
Víte že za stejnou cenu jako holý AutoCAD můžete mít i lepší AutoCAD Mechanical? Ten kromě všech funkcí AutoCADu nabízí mj. i funkce a značky pro snadné kreslení strojařských výkresů, rozpisky, detaily, kótování, knihovnu normálií, generátor spojů, hřídelí, převody výkresů, Vault pro správu dokumentů a další funkce.
Další informace viz AutoCAD Mechanical

Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru Professional 2008 nebo si nechte novou verzi předvést.

Navštivte XANADU na MSV Brno
Navštivte nás v naší expozici CAD/CAM řešení Autodesk v pavilonu A1/009 na MSV Brno. 49. mezinárodní strojírenský veletrh se koná ve dnech 1.-5.října 2007 na brněnském výstavišti.
Další informace viz kalendář akcí

Používáte-li AutoCAD Mechanical 2008 nebo Mechanical Desktop 2008, nainstalujte si právě uvolněný Service Pack 1 (viz Download). Narozdíl od předešlých verzí jde o jednotný SP1 pro všechny verze Mechanical (samostatné, z AIS i z AIP).

Autodesk kupuje firmu PlassoTech, producenta FEA/CAE aplikací. Funkce těchto aplikací budou doplňovány do Inventoru.

I v Inventoru si můžete definovat vlastní víceznakové příkazové zkratky-aliasy. Viz Tip 5706.
Jak zobrazovat v rohovém razítku Inventoru aktuální celkovou hmotnost sestavy? Viz Tip 5709.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

ACA2008 AutoCAD Architecture 2008 je lepší AutoCAD
Víte že za stejnou cenu jako holý AutoCAD můžete mít i lepší AutoCAD Architecture? Ten kromě všech funkcí AutoCADu nabízí mj. i funkce a knihovny pro snadné kreslení stěn, schodišť, střech, oken, dveří, funkce pro vykazování, správu podlaží a projektů, dynamické 3D řezy a další funkce.
Další informace viz AutoCAD Architecture
Akce "One Seat More" - jedna licence navíc
Pokud provádíte crossupgrade (křížový upgrade) z AutoCADu nebo AutoCADu LT na profesní stavařskou CAD aplikaci Autodesku, můžete do 15.10.2007 využít kromě 20% slevy na upgrade zároveň i 20% slevu na další novou licenci dané AEC aplikace. Platí pro: AutoCAD Architecture, AutoCAD Civil 3D, AutoCAD MEP, AutoCAD Revit Architecture Suite, AutoCAD Revit Structure Suite, Revit Architecture, Revit MEP Suite. Původní licence (AutoCAD nebo LT) musí být verze 2005 či vyšší, zakoupené před 1.6.2007.
Konzultační odpoledne - Revit
Novou bezplatnou službou firmy XANADU určenou pro projektanty je "Konzultační odpoledne pro uživatele Revit Architecture". Tato služba je určena uživatelům systému Autodesk Revit - a to jak těm stávajícím, tak i uživatelům, kteří o přechodu na BIM apikaci Revit teprve uvažují. V rámci konzultačního odpoledne vám budou plně k dispozici naši konzultanti. Pokusí se zodpovědět všechny vaše dotazy, týkající se používání a funkcí aplikace Revit. Pokud program dosud neznáte, rádi vám jej předvedou. Pro zákazníky XANADU je tato služba bezplatná. Konzultační odpoledne probíhají v našich kancelářích v Českých Budějovicích na adrese Tylova 17 a na Praze 10 na adrese Žirovnická 2389. V případě zájmu ze strany uživatelů jsme připraveni tuto službu rozšířit i do dalších lokalit.
Konzultační odpoledne probíhají pravidelně, vždy první středu v měsíci od 13 do 16 hodin v Českých Budějovicích a první čtvrtek v měsíci od 13 do 16 hodin Praze. Pro účast na konzultačním odpoledni není nutná žádná registrace.
Přecházejí na Revit - co vy?
7.700 uživatelů měsíčně přechází z jejich původní CAD aplikace na architektonický software Autodesk Revit. Přesvědčte se i vy sami o výhodách BIM technologie pro zefektivnění a snazší koordinaci stavebních projektů.
Viz článek 916
XANADU prodejcem silničářské aplikace RoadPAC
Firma XANADU se stala výhradním prodejcem softwarových aplikací RoadPAC v Čechách. Našim zákazníkům z oblasti navrhování pozemních komunikací tak nabízíme další rozšíření nabídky a funkcí dostupných v AutoCADu Civil 3D.
RoadPAC je osvědčený a komplexní systém pro automatizované projektování silnic a dálnic i obecných liniových staveb. Umožňuje vypracování úplné projektové dokumentace všech stupňů dle platné ČSN – tedy od studie až po prováděcí projekty. RoadPAC nabízí funkce pro práci se silničním tělesem, spády, směrovým řešením, řešením křižovatek všech typů, příkopy, drenážemi, zastávkami i dopravním značením.
Podorobnější informace viz RoadPAC
Bezplatné knihovny pro rendering
Pro doplnění vašich 3D scén AutoCADu 2008, Architecture 2008 nebo Civil 3D 2008 si můžete stáhnout užitečné doplňkové moduly ArchVision RPC a Bionatics EASYnat. EasyNat je knihovna parametrických rostlin, RPC je rozsáhlá 3D knihovna postav, vozidel a dalších stafážních objektů. Mohou nahradit krajinné objekty ze starších verzí AutoCADu.
Základní bezplatné verze těchto modulů najdete na stránce ArchiVision a Bionatics.

Byl uveden Civil 3D 2008 - country kit (CZ) - tedy doplňkové šablony, styly, typy čar a další národní přizpůsobení pro český Civil 3D. Viz www.cadstudio.cz/download

Proč AutoCAD Architecture nezná příkaz "rovina řezu"? Vysvětlení viz Tip 5747.
Jak zvětšit dočasné kóty při kreslení v Revitu? Viz Tip 5730.

GIS, mapování, FM

Map2008 AutoCAD Map 3D 2008 je lepší AutoCAD
Víte že za stejnou cenu jako holý AutoCAD můžete mít i lepší AutoCAD Map? Ten kromě všech funkcí AutoCADu nabízí mj. i import/export řady CAD a GIS formátů (mj. DGN v7/v8, ESRI), souběžnou editaci jednoho DWG více uživateli, funkce pro automatické začišťování výkresů, práci s georeferencovanými rastrovými obrázky, převody souřadných systémů (např. GPS-JTSK), snadné tematické obarvování výkresů, snazší napojení na databáze a další funkce.
Další informace viz AutoCAD Map 3D

Byl uveden Service Pack 1 pro Map 3D 2008. Kromě oprav Mapu obsahuje i kompletní SP1 pro AutoCAD.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

XANADU hlavním partnerem konference Tisková řešení
Firma XANADU je hlavním partnerem odborné konference "Tisková řešení 2007", kterou pořádá společnost DCD Publishing v Praze, dne 20. září 2007 v Konferenčním centru CITY (Praha 4 - Pankrác). Konference představí aktuální trendy, technologie, produkty a řešení z oblasti kancelářského tisku i aktuální nabídku na trhu. Součástí konference je i panelová diskuse.
Další informace viz článek 918
T1100mfp Nová LFP kopírka HP DesignJet T1100 MFP
HP uvádí nový model velkoformátového multifunkčního zařízení HP DesignJet T1100mfp. DesignJet T1100 mfp v sobě kombinuje funkce síťové velkoformátové tiskárny, digitální barevné kopírky a přesného barevného scanneru. Lze kopírovat podklady šíře až 42" (neomezené délky) a zároveň je i zapisovat do různých grafických souborů pomocí vestavěné vypalovačky DVD+CD. Skener nabízí rozlišení až 9600 dpi. Funkce kopírování je dostupná i off-line, bez připojení k PC nebo síti LAN. Zařízení je ovládáno z dotykového LCD panelu. Dodáváme jej s aplikací Autodesk Design Review.
Oproti svému předchůdci, velkoformátové kopírce DesignJet 820mfp, nabízí model 1100mfp vyšší výkon, vylepšené uživatelské rozhraní, vyšší kvalitu tisku díky 6barevné technologii z T1100, rychlejší a přesnější skenování, možnost skenování do souborů DWF a JPG2000, skenování na síť, sledování nákladů na tisk i v tiskárně, rozšířenou správu přes web a dvouletou záruku.
Čtěte a posuďte návratnost investice v článku 919
Chip test Notebook HP 530 - vítěz testu CHIPu
V zářijovém vydání časopisu Chip získal model HP 530 1.místo v kategorii notebooky. Vítězství přenosného počítače HP 530 (nad dalšími 10 testovanými modely) bylo dáno především jeho vysokým výkonem, příznivou cenou a nízkou hmotností.
V dalších kategoriích testu "Top 10 hardware" zvítězily např. i tiskárny HP LaserJet P3005 (kategorie černobílé laserové tiskárny) a HP Color LaserJet 3600n (kategorie barevné laserové tiskárny).
Ceny notebooků HP s procesory Core 2 Duo (již od cca 11.800,-Kč) najdete v IT Shopu Xanadu.
HP Care Pack služba Disk Media Retention
Nová doplňková služba pro servisní program HP Care Pack umožňuje ponechat si při poruše disku původní vadný disk. Lze uplatnit na desktop PC, notebooky i workstation.
HP notebook Nové mobilní pracovní stanice HP Compaq 8710
Nové profesionální notebooky HP Compaq 8710 jsou velmi vhodnou volbou pro mobilní pracovní stanici. Notebooky jsou řady 8710 jsou k dispozici v "profesionální" verzi HP Compaq 8710p a "workstation" verzi HP Compaq 8710w. Modely 8710w nabízejí širokoúhlý 17" displej s rozlišením 1920x1200 pixelů, podporují až 4GB operační paměti DDR2 na frekvenci 667MHz a grafické operace obstarává NVIDIA Quadro FX 1600M s 512MB pamětí. Stanice je postavena na procesoru Intel Core 2 Duo s frekvencí až 2.6GHz a je vybavena disky až 160GB.
U pracovní stanice nechybí ani Wi-Fi adaptér, modem, Bluetooth a gigabitový ethernet. O zabezpečení se stará snímač otisků prstů a TPM. Notebook váží 3.4kg a obsahuje i plnou klávesnici včetně numerické části, šest USB 2.0, VGA, HDMI, FireWire a konektor pro sekundární baterii. Stanice je certifikována mj. i pro CAD aplikace AutoCAD, Autodesk Inventor, Autodesk Revit a 3ds max.
Ceny (od necelých 40.000,-Kč) viz IT Shop XANADU
HP LJ 1005 Sleva 30% na multifunkční laserové tiskárny HP
Do 30.9.2007 můžete využít výraznou slevu 30% na dva modely multifunkčních laserových tiskáren HP LaserJet. Dočasná sleva 30% platí pro černobílý model HP LaserJet M1005 a barevný model HP Color LaserJet CM1015. V obou případech se jedná o MFP zařízení (tiskárna, skener, kopírka) s jednoduchou obsluhou a připojením k PC.
V září nabízíme slevy i na další periferní zařízení HP - využijte této nabídky. Kontaktujte XANADU pro bližší informace a objednání.

HP Easy Printer Care Software je bezplatná aplikace pro správu menšího množství tiskáren HP (včetně HP DesignJet). Zobrazuje stav spotřebního materiálu, chybové stavy, apod. Jde o zjednodušenou vrzi HP Web JetAdmin. Ke stažení na www.hp.com/go/epc.

3D myši SpaceTraveler s letní slevou 2.000,-
Ještě do 30.9. můžete pořídit mobilní verzi 3D myši - model SpaceTraveler - se slevou 2.000,-Kč (počet zařízení je omezen). Za zvýhodněnou cenu cca 3.690,-Kč (bez DPH) můžete získat 3D ovladač pro přirozené ovládání vašich CAD a GIS programů.
Bližší informace viz 3D myši 3Dconnexion

Server Tom's Hardware nabízí rozsáhlé porovnání výkonu aktuálních procesorů Intel a AMD. Prohlédněte si tabulku benchmarků CPU roku 2007.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

IT konzultační služby XANADU
Firma XANADU nabízí expertní konzultační služby především v oblastech návrhu, konfigurace, implementace a podpory infrastrukturních systémů.
 • Microsoft - serverové systémy (řešení na platformě Microsoft)
 • Infrastrukturní platformy - architektura serverů a datových úložišť, clustering, virtualizace, zálohování, replikace a archivace dat, datové a tiskové služby
 • Konsolidace serverové infrastruktury
 • Konfigurace sítí datových úložišť SAN na bázi technologií FC a iSCSI
 • Služby datových sítí - adresářové služby Active Directory, architektura DNS, DHCP, sdílení a replikace dat, koexistence s platformami na bázi Unix/Linux
 • Aplikační platformy - elektronická pošta a spolupráce, databáze, groupware
 • Migrace do Active Directory a MS Exchange, přechod na nové verze
 • Zabezpečení - komunikační bezpečnost, zabezpečení elektronické pošty a internetového přístupu
 • Vzdálený přístup - terminálové služby a řešení Citrix
 • Virtualizace na platformě VMware a MS Virtual Server
Další informace viz IT konzultace
System Center Virtual Machine Manager 2007
Do výroby byla uvolněna nová administrační aplikace Microsoftu - System Center Virtual Machine Manager 2007 (SCVMM). Ta umožňuje spravovat najednou fyzické i virtuální stroje v jednom prostředí. Aplikace je určena pro virtuální stroje z Microsoft Virtual Server 2005 R2. Další verze však má podporovat i VMware and XenSource w00t. SCVMM bude i součástí serveru System Server Management Center.
Vista SP1, WinXP SP3, Windows Server 2008 - jaro 2008
Microsoft potvrdil, že aktualizace obou hlavních desktopových operačních systémů (SP1 pro Vista a SP3 pro XP) budou, stejně jako nová verze Windows Serveru, uvedeny v prvním čtvrtletí 2008.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Bezpečnostní produkty Juniper
Firma XANADU dodává bezpečnostní síťové produkty Juniper. Ty slouží k ochraně a zvýšení bezpečnosti firemních sítí i filtraci a blokaci internetové komunikace. Především komunikační brány Juniper (náhrada Symantec SGS) jsou účinnou ochranou proti útokům, virům, spamu a dalším hrozbám přicházejících z internetu.
Další informace viz Juniper

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

AllVports je bezplatná LISP utilita firmy XANADU pro hromadné nastavení UCSFOLLOW ve všech výřezech všech rozvržení výkresu.

VPFL je bezplatná LISP utilita firmy XANADU pro rychlé zmrazení hladiny výřezu ukázáním na objekt ležící v dané hladině.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • AutoCAD 2008 Service Pack 1
 • AutoCAD LT 2008 Service Pack 1
 • AutoCAD Map 3D 2008 Service Pack 1
 • AutoCAD Mechanical 2008 Service Pack 1
 • Mechanical Desktop 2008 Service Pack 1
 • Design Review 2008 Service Pack 1
 • Autodesk Data Management Server 2008 Service Pack 1a
 • Civil 3D 2008 - country kit (CZ)
 • Autodesk Revit Architecture 2008 - build 20070810_1700
 • České prostředí (lokalizace) pro Revit Architecture 2008
 • Autodesk Inventor hardware library patch - R2008, R11, R10, R9
 • CADVault Runtime - free object enabler pro CADVault 5.0
 • Modifikované instalační soubory 2008 CZ pro instalace pod WinXP x64 a Vista 64 (na vyžádání)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2008, Inventor 2008, Revit 2008 a Civil 3D 2008.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.
Čtenáři nám píší...
Pan Kučera (a mnozí další) chce doporučit levný prohlížeč DWG výkresů.
Nejlevnějším (zdarma) a zároveň nejspolehlivějším (co do věrnosti zobrazení obsahu) prohlížečem DWG souborů je aplikace "Autodesk DWG TrueView 2008", kterou si můžete stáhnout mj. z www.cadstudio.cz/download. Pro další funkce jej lze doplnit aplikací "Autodesk Design Review" (k dispozici tamtéž).

Máte i vy dotaz, který může být přínosný i pro ostatní čtenáře X-News? Neváhejte a napište nám na adresu "NaslouchameVám".

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 1.630 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 100 tematických kategorií.

4.047 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak zabránit určitým uživatelům ve výpůjčce CAD licencí? Kótování délky oblouku v Inventoru. Jak vypnout UCSFOLLOW ve všech výřezech výkresu? Mohu používat Autodesk Vault i pro MS Office 2007? Pohledy z Revitu s roztřesenými hranami (odruky). Chyba "End of evaluation period" při čtení DWG souboru. Mohu AutoCAD provozovat i na Home verzi Windows? Producstream Explorer nezobrazí DWF (unexpected error). Jak spustit Topobase klienta bez nutnosti zadat heslo? Změna způsobu výběru geometrie pro staniční kóty Inventoru. Jaké je zorné pole kamery v AutoCADu? Co znamená ikonka blesku ve stromu sestavy? Snadné nastavení a přenos parametrů stavebního projektu. Internetový tisk výkresů na plotru HP DesignJet 4000/4500. Změna odstínu barvy zobrazení prvků v prostředí Inventoru.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 4.340). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: SHX font, převod do starší verze, hmotnost sestavy, objemy Revitu, CAD notebook ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- zajímavé transformace rastrových obrázků (video)
- pamatujete když televizor byl v mahagonové skříňce stojící na lvích packách? proč nemít takový počítač
- víte že v populární aplikaci Googe Earth je ukrytý letecký simulátor? (stiskněte Ctrl+Alt+A)
- může se hodit - přehled WiFi připojení na mezinárodních letištích
- i kanálové poklopy mohou být krásné (jsou v Japonsku také 'sběrači kovů'?)
- jaký je váš skutečný věk?

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060