X-NEWS: AAC Solutions homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy AAC Solutions - září '05


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0905.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

AAC Solutions s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikových informačních systémů, síťové infrastruktury a IT obecně.

Z obsahu:

Časopis 'Computer Design' zveřejnil každoroční tabulku největších firem v oblasti "computer design" - TOP Computer Designu. Po loňské první pozici v žebříčku prodeje CAD software obsadila letos (obrat za rok 2004) společnost AAC Solutions i celkové 1. místo. Porovnáván byl obrat zúčastněných firem na trhu CAD v České republice a Slovensku.

IBM BP Společnost AAC Solutions dosáhla vyššího stupně partnerství s firmou IBM a získala titul "IBM Advanced Business Partner". Titul "IBM Advanced Business Partner" je udělován firmám, které poskytují systémy a služby splňující standardy firmy IBM v oblasti prodeje, technické podpory a financování.

Společnosti AAC Czech a AAC Solutions pořádají golfový turnaj "AAC Czech Golf Tour 2005". Další informace najdete na www.golfpromo.cz/aac.

Obit 2002 Důležité oznámení pro uživatele produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002 - 10.ledna 2006 bude ukončena možnost upgradů a technické podpory produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002 (LT, Map 5/6, ADT 3.3). Nepropásněte příležitost k nyní zvýhodněnému upgrade.

AutoCAD, LT, CAD

CF2005 Odborná konference CADfórum 2005 - H.Cerekev
Zveme vás na II. ročník odborné konference "CADfórum 2005 - Výměna zkušeností se zvyšováním produktivity".
--- 6.října 2005, Hotel Rustikal, Horní Cerekev
Pořadatelem konference je Computer Press ve spolupráci s partnery - AAC Solutions, Autodesk, HP, Microsoft, TechData. Jste-li uživateli CAD či GIS aplikací, určitě nenechte si ujít příležitost k setkání a diskusi se zkušenými uživateli a k poznání, jak zvýšit vaši konkurenceschopnost.
Online registrace

Roadshow - Uvedení CAD produktů řady 2006 CZ
Zúčastněte se některého z našich profesně orientovaných seminářů na Roadshow k uvedení lokalizovaných verzí Autodesk produktů řady 2006. Představíme vám praktické ukázky a tipy pro efektivní využití nových funkcí.
Viz termíny a registrace

Přejděte z AutoCADu LT na profesní 3D CAD
Mimořádná nabídka pro stavaře a strojaře - přejděte z vašeho AutoCADu LT na nejnovější profesní 3D CAD řešení (Autodesk Inventor 10 CZ, Revit Building 8.1 CZ, Architectural Desktop 2006 CZ) nyní za mimořádně výhodných podmínek. Tato akce na cross-grade platí pouze do vyprodání zásob, kontaktujte AAC Solutions pro bližší informace.

20% sleva 20% sleva na upgrade nebo DVD vypalovačka v ceně
Firma AAC Solutions nabízí časově omezenou 20% slevu na upgrade CAD aplikací Autodesk řady 2006 a externí DVD vypalovačku při nákupu nových licencí aplikací Autodesk. 20% slevu můžete uplatnit při upgrade a křížovém upgrade AutoCADu a dalších aplikací (LT, ADT, Map...) na aktuální verze řady 2006 nebo na Autodesk Inventor. DVD vypalovačku získáte při nákupu aplikace Inventor, Architectural Desktop, Revit Building nebo Autodesk Map 3D.
Další informace a podmínky najdete na stránce Promo akce, informace o produktech na stránce Autodesk

DWF Composer s 30% slevou
Do 15.1.2006 můžete využít 30% slevu na aplikaci pro prohlížení, připomínkování, odměřování a tisk DWF a DWG souborů - Autodesk DWF Composer 2.
Viz DWF

Změny některých cen Autodesk od 1.9.2005
O cca 20% se snížila cena licencí Autodesk Inventor Professional 10 (AIP) a cena křížových upgrade a ročního subscription na AIP. O cca 8% se snížily i ceny Autodesk Civil 3D 2006.
O cca 3%-16% se zvýšila cena Autodesk Revit Building a Revit Series.

Historie verzí AutoCADu
Zajímá vás počátek vývoje AutoCADu, postup inovací v jeho jednotlivých verzích až po současnou dvacátou verzi 2006 nebo podíl českých rukou na vývoji AutoCADu? Stáhněte si náš článek Historie AutoCADu (PDF, z Katalogu řešení Autodesk 2005), nebo si napište pro kompletní 60stránkový katalog aktuálních Autodesk řešení.

Stáhněte si Service Pack 1 pro AutoCAD 2006 a AutoCAD LT 2006 (pro EN i CZ verze).

Na stránce Download najdete užitečnou brožurku s tipy pro AutoCAD 2006 - "Lynn Allen: Tipy & Triky pro AutoCAD 2006" (PDF příručka, česky).

Další témata výuky programování najdete na - Téma - programování AutoCADu a Inventoru

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 10 Inventor 10 CZ a Inventor Professional 10 CZ
V prodeji jsou již české verze programů Autodesk Inventor 10 a Inventoru Professional 10. Přinášejí významné novinky v produktivitě konstruování, především 'funkční navrhování' (zadávání fyzikálními, nikoliv geometrickými parametry), interaktivní editaci pomocí 3D uzlů, modul Animator Studio, ad.
Každý zákazník s platným susbscription obdrží nové verze v těchto dnech. AAC Solutions nabízí odbornou instalaci, konzultace a na následující měsíce rozdílová školení – informujte se na www.cadstudio.cz/skoleni.
Ke každé licenci Inventoru 10 a Inventoru Pro 10 máte nárok na bezplatnou licenci modulu "FRAME GENERATOR", nyní ve verzi R3 (vip.xanadu.cz).
Inventor přichází standardně na DVD nosičích (u nás DVD mechaniku dostanete v ceně) - viz též článek 532.
Přehled nejdůležitějších novinek v Autodesk Inventoru 10 a Inventoru Professional 10 najdete na www.cadstudio.cz/inventor.

Z AutoCADu LT na Inventor 10
Z 2D CAD aplikace AutoCAD LT (2002-2006) nyní můžete velmi výhodně přejít na světově nejprodávanější 3D MCAD aplikaci Autodesk Inventor. Kontaktujte nás.

Sleva 20% při nákupu "křížového upgrade" z AutoCADu, AutoCADu Mechanical nebo Mechanical Desktopu na Autodesk Inventor Series 10 nebo Inventor Professional 10, křížový upgrade z AIS na AIP (platí jen do 15.10.2005)

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Speciální, časově omezená nabídka licencí Autodesk Inventor, kontaktujte nás.

Posviťte si na vaše CAD dokumenty
Abychom vám usnadnili nasazení aplikace pro správu dokumentů Autodesk Vault (standardní součást Inventoru), připravili jsme pro vás bezplatné školení, na kterém vás naučíme tento praktický produkt používat.
Zaregistrujte se včas, počet míst na školení je omezen.

Autodesk kupuje francouzskou firmu Solid Dynamics produkující software pro kinematickou a dynamickou simulaci pohybu strojírenských sestav. Technologie bude využita v budoucích produktech Autodesku. Firma nyní nabízí mj. i nadstavbové aplikace pro Autodesk Inventor.

Pokud používáte grafické karty Matrox Parhelia nebo Millenium s CAD aplikacemi Autodesk, aktualizujte si drivery na nové certifikované verze. (např. Inventor 10 na jiných než těchto driverech s kartami Matrox padá)

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

I v Evropě uveden Autodesk Revit Building 8.1
Autodesk uvádí i v Evropě novou verzi své vlajkové CAD/BIM aplikace pro architekturu a stavební projekci - Revit 8.1. Přestože jde názvem jen o "desetinovou" verzi, seznam novinek této verze je široký. Nabízí rozšíření funkcí Building Maker, pláště, editoru rodin, výkazů, průniků, sdílení projektů, výpůjček prvků, sledování koordinace, víceuživatelského prostředí, práce s ACIS a NURBS geometrií, importu/exportu DWG, importu bodů modelu terénu, 3D DWF a podpory IFC. Českou lokalizaci verze 8.1 připravujeme.
Viz další informace o aplikaci Autodesk Revit

Autodesk Revit do nákladů !
Do 31.10.2005 (nebo do vyprodání zásob) můžete využít zvýhodněnou nabídku křížového upgrade (crossupgrade) z AutoCADu LT na nejnovější verzi 3D CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Building. Tento přechod na projektování s vyšší produktivitou můžete účetně uskutečnit jako nákladovou položku, nikoliv investici. Lze přejít z jakékoliv upgradovatelné verze AutoCADu LT, tedy LT2002, LT2004, LT2005 a LT2006. Dodávka řešení zahrnuje předplatné (subscription) nových verzí Revitu na další rok, aktuální českou lokalizaci a školení.
Viz promo akce

Revit Series Zvýhodněný upgrade ADT/AutoCAD/LT na Autodesk Revit
Váš Architectural Desktop, AutoCAD nebo AutoCAD LT používaný pro stavební projekci či architekturu nyní můžete do 30.září výhodně upgradovat na nejnovější CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit Building nebo Autodesk Revit Series (verze obsahující i AutoCAD 2006).
Porovnejte přínosy prostého upgrade vaší CAD aplikace s výhodami křížového upgrade na Autodesk Revit Series. Při nákupu nových licencí nabízíme v ceně bonus na 2denní školení Revitu, při nákupu upgrade bonus na 1denní školení.
Viz Promo akce

Architectural Desktop nebo Revit? stavmeCHYTŘE
Článek buildingSMART v AECbytes od M.Guttmana, CAD ředitele významné architektonické firmy HOK, diskutuje dnešní výzvy v oboru stavebnictví, potřeby rychlejšího rozhodování, snižování stavebních nákladů a nižší spotřeby energie. Dotýká se i jeho rozhodování mezi ADT (s jeho širokými možnostmi, ale náročnou implementací) a Revitem (s jeho intuitivním ovládáním) a konceptu BIM, do kterého jsou vnášena mnohdy přehnaná očekávání, ale který je u řady uživatelů už vlastně používán dlouhá léta.
Další informace k tomuto tématu viz konference CADfórum 2005.

Nová česká dokumentace pro Revit 8
Napište si o novou bezplatnou tištěnou příručku "Začínáme" k Revitu 8, která právě vyšla. Během několika dní bude k dispozici rovněž česká lokalizace cvičebnice Revitu 8 (PDF).

20% sleva upgrade na 3ds max 7
Využijte dočasné 20% slevy na upgrade z 3ds max a VIZ na nový Autodesk 3ds max 7. Akce platí pouze do 15.září 2005 - viz promo akce

GIS, mapování, FM

Map 3D 2006 Vyplatí se Map 3D místo AutoCADu 2006?
Pohledem do ceníku zjistíte, že aplikace AutoCAD 2006 CZ a Autodesk Map 3D 2006 CZ se cenově liší o cca 12.000 Kč, přičemž Map 3D obsahuje i plnou funkčnost AutoCADu a stejný formát DWG. Oč tedy můžete AutoCAD obohatit za oněch cca 12.000 Kč navíc? A vyplatí se to pro vaši práci?
Autodesk Map 3D, jako aplikace pro přípravu, správu a analýzu GIS dat obsahuje samozřejmě řadu funkcí pro topologické analýzy, klasifikaci objektů, tematické mapy, napojení na Oracle či ArcSDE, ale vedle těchto funkcí poskytuje i spoustu obecně použitelných funkcí, které zefektivní práci při projektování, mapování i běžných úpravách obecných CAD výkresů. Je to např.:

 • funkce automatického začišťování výkresů (přetažení, nedotažení, duplicity čar, rubbersheeting...)
 • souběžná editace výkresu několika uživateli najednou a rychlejší práce s rozsáhlými výkresy
 • import/export DGN souborů Microstation, SHP souborů ESRI (a dalších non-Autodesk formátů)
 • vestavěný model terénu (bodové pole, vizualizace, vrstevnice, kubatury...)
 • digitalizace výkresů
 • snadný tisk a publikování mapových/projektových knih
 • automatické umisťování (georeference) rastrových obrázků
 • podpora řady rastrových formátů (ECW, MrSID...)
 • snadná vazba objektů výkresu na databáze (např. pro správu majetku)
 • napojení projektu na katastrální data (zábory, ochranná pásma...)
 • styl zobrazení objektů závislý na měřítku (detail/přehled)

Do konce září navíc u nás k Mapu dostanete zdarma dvě aplikace AAC Solutions - Map3Dprof pro generování a rozvin 3D profilů z modelu terénu a VFK-Autodesk pro import katastrálních dat a tvorbu záborových elaborátů.
Další informace viz Autodesk Map 3D, ceny AutoCAD/Map - viz KOUPIT / KOUPIT.

Parametry silničního tělesa v Civil 3D 2006
Ukázku nastavení parametrů silničního tělesa v Autodesk Civil 3D 2006 CZ najdete v Tipu 4594 na www.cadforum.cz

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Ušetřete za software s HP DesignJet
Ušetřete téměř 20.000,-Kč za software a zároveň zvyšte efektivitu vaší práce. Velkoformátové tiskárny HP DesignJet 4000 a DesignJet 1050/1055 poskytující vysokou rychlost a vynikající kvalitu barevného i černobílého tisku jsou nyní dodávány s licencí programu Adobe Acrobat 7.0 Professional.
Tento nejnovější nástroj pro publikování, sdílení a spolupráci nad PDF dokumenty vám pomůže zefektivnit vaše pracovní postupy i tisk z různých typů aplikací.
Nový HP DesignJet nyní můžete výhodně získat i výměnou za váš starý plotr - viz promo akce "Zbavte se staré" a "HP Znovu!".
Viz promo akce a tabulky odkupních cen plotrů.

XW4300 Akční HP workstation pro uživatele Autodesk
Jste-li uživatelem některého z produktů firmy Autodesk, můžete využít 33% slevu na pracovní stanici HP xw4300 v "našlapané" konfiguraci. Tato stanice je certifikována firmou Autodesk pro všechny její CAD aplikace, včetně 3D produktů Inventor, Revit či 3ds max.
HP PC Workstation XW4300: Pentium-4 HT 3.4GHz, i955X, 1GB RAM (DDR2 ECC, až 8GB), 500GB disk SATA 300/NCQ, Nvidia Quadro FX1400 (128MB PCI-E 2x DVD-I), DVD+/-RW s Lightscribe (popisky médií), LAN, audio, myš, Windows XP Professional, certifikace pro produkty Autodesk, 3 roky záruka na místě instalace.
Cena pro Autodesk uživatele: 49.980,-Kč - KOUPIT (doporučený monitor: HP L2035 20" - KOUPIT)

64bitové drivery pro HP DesignJet
HP uvádí nové 64-bitové drivery pro většinu modelů velkoformátových tiskáren HP DesignJet. Pokud potřebujete tisknout z 64bitových operačních systémů Windows XP Professional x64 nebo Windows 2003 Server 64-bit Edition, stáhněte si aktuální driver pro vaše zařízení HP.
Viz přehled ovladačů a firmware na HP DesignJet.

CLJ2600N Dostupná barevná laserová tiskárna HP
HP Color LaserJet 2600N je nová, cenově dostupná, snadno použitelná a mimořádně tichá barevná laserová tiskárna připravená pro síťový tisk.
Tuto tiskárnu pořídíte již za 9.900,-Kč - KOUPIT

HP Performance Tuning Framework
Všechny PC workstation firmy HP jsou vybaveny užitečným nástrojem "HP Performance Tuning Framework". Tato aplikace umožňuje automatické nastavení parametrů stanice (paměti, grafické karty...) tak, aby v dané aplikaci podávala optimální výkon. To představuje značnou pomoc, protože ruční nastavení kombinace parametrů, především u grafických karet, je u dnešních 3D CAD aplikací dosti citlivé. Vedle nastavení parametrů nabízí aplikace HPPTF i funkce pro sledování využití fyzické a virtuální paměti při běhu CAD aplikace. Nástroj HPPTF lze průběžně aktualizovat přes web.

HP kupuje izraelskou společnost Scitex Vision, vedoucí firmu v oblasti super-velkoformátových tiskáren pro tisk bilboardů, transparentů a obalů. Tato akvizice doplní portfolio velkoformátových tiskáren HP DesignJet o nový segment tiskových zařízení.

SpacePilot Pilotujte vaši 3D CAD aplikaci rychleji
SpacePilot od firmy 3Dconnexion je unikátní inteligentní 3D ovladač pro pohodlnější a rychlejší ovládání 3D aplikací na PC. 3D pukem s 6 stupni volnosti můžete trojrozměrně ovládat váš model. Ovládací prvky (funkční klávesy, celkem 21 tlačítek) se automaticky přizpůsobují režimu dané aplikace a nabízejí v dané chvíli nejčastěji používané funkce (zobrazené na LCD displeji zařízení). SpacePilot přímo podporuje Autodesk Inventor, AutoCAD, 3ds max a dalších 100 CAD aplikací.
Cena není vyšší než obvyklé ceny 3D myší - viz KOUPIT

AAC Solutions Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Sedm verzí Windows Vista
Microsoft chystá zřejmě sedm různých verzí své nové verze Windows - Windows Vista.

 • Windows Vista Starter Edition – funkčně omezená verze pro "chudé regiony" (obdoba Windows XP Starter Edition), omezené rozlišení, počet aplikací, síť
 • Windows Vista Home Basic Edition – obdoba současných Windows XP Home Edition
 • Windows Vista Home Premium Edition – obdoba Windows XP Media Center Edition, HDTV, DVD
 • Windows Vista Professional Edition – podobné jako Windows XP Professional (vč. verze TabletPC)
 • Windows Vista Small Business Edition – verze Professional rozšířená o nástroje pro kancelář a menší firmy (například zálohovací nástroje)
 • Windows Vista Enterprise Edition – verze Small Business rozšířená o ochranu čipem TPM, Virtual PC, atd.
 • Windows Vista Ultimate Edition – verze obsahující všechny funkce Home+Pro, plus herní rozšíření

SyncToy
SyncToy 1.0 pro WinXP je bezplatný nástroj Microsoftu umožňující snadnou synchronizaci dat mezi PC a mobilními zařízeními (kamery, mobily, PDA, notebooky) nebo mezi několika počítači. Nemusíte už pamatovat na včasné přenesení dat na váš notebook z paměťové karty fotoaparátu.

Microsoft Max je nový projekt pro práci s fotografiemi v zajímavém uživatelském rozhraní - viz MicrosoftMax.

Firma AAC Solutions je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Symantec Řešení Symantec od AAC Solutions
AAC Solutions jako Symantec Enterprise Solutions Partner implementuje bezpečnostní řešení této firmy. Produkty firmy Symantec vám zabezpečíme vaší komunikační bránu do internetu a veškeré počítačové vybavení za ní proti vnitřní i venkovní zranitelnosti. Nabízíme řešení pro jednotlivá pracoviště, malé a střední firmy, ale i pro velké korporace. Kontaktujte prosím naše specialisty.

Outsourcing IT technologií
Společnost AAC Solutions realizuje celou škálu řešení a služeb služeb jak pro malé firmy, tak pro velké zákazníky (např. z řad státní správy a velkých průmyslových firem) i formou outsourcingu. Nabízíme především outsourcing IT, outsourcing tiskových řešení, outsourcing podpory (helpdesk) a ASP služby. Využíváme našich znalostí, struktury řízení i pokrytí pobočkami po celé republice.
Viz outsourcing

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

AAC Solutions - vlastní aplikace

Map3Dprof Map 3D Profile
AAC Solutions uvádí novou aplikaci pro Autodesk Map 3D - Map3Dprof. Aplikace Map3Dprof (pro Autodesk Map 3D 2006 a 2005) slouží pro generování a rozvin 3D profilů z modelu terénu vytvářeného v Autodesk Mapu 3D (Map, narozdíl od Civil3D, standardně tuto funkčnost nenabízí). Aplikace rozšiřuje Autodesk Map 3D o funkce pro snadnou tvorbu podélných a příčných profilů a jejich analýzu. V rámci uvedení aplikace nyní dodáváme do konce září Map3Dprof zdarma ke každé nové licenci nebo upgrade programu Autodesk Map 3D zakoupeným u firmy AAC Solutions.
Další informace viz Map3Dprof

NumTab je jednoduchá utilita firmy AAC Solutions umožňující snadné vytváření dynamických tabulek a polí s číselnými řadami. Následná změna čísla v řadě vyvolá přečíslování zbytku řady. Viz Tip 4587.

Další světové firmy a organizace zvolily nadstavbové aplikace firmy AAC Solutions - španělský Araujo Berned Arquitectos pořizuje CAD Studio Tools, Indiana University zvolila VRML Translator, známý výrobce velkoformátových scannerů IDEAL a dánský Alfa Laval kupují VRMLout, německý IBpalt a australský Rapallo pořizují Excellink, německý Nautik kupuje AAC LT Extension. Uživatele aplikací firmy AAC Solutions lze najít ve více než 50 zemích světa.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy AAC Solutions - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor R9 CZ SP4 Standalone Design Tracking
 • Autodesk Vault 4 Service Pack 2
 • Autodesk Productstream 4 Service Pack 2
 • AutoCAD 2006 Service Pack 1
 • AutoCAD LT 2006 Service Pack 1
 • Inventor Hardware Library update - R8, R9, R10
 • Autodesk Inventor 10 Design Accelerator hotfix (AIS10/AIP10)
 • Autodesk Revit Building 8.1 - build 20050825_0100

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Firma AAC Solutions je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Zvyšte svou kvalifikaci v kurzech pokrývajících novou produktovou řadu AutoCAD 2006 a Inventor 10. Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

3.283 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Proč mi AutoCAD 2006 vkládá bloky v jiném měřítku. Jak zjistit verzi firmware na DesignJetu 120? Export výkazu v Revitu do Excelu. Jak změnit parametry silničního tělesa v Civil 3D? Přečíslování listů v projektu Architectural Desktopu. Tečkované typy čar s přiřazenou tloušťkou se nevykreslí správně. Nedokumentované příkazy AutoCADu 2006. Zkrácení Office dokumentu s obrázky. Podpora Citrix MetaFrame na ploterech HP DesignJet. Jak rozeznat síťovou licenci odhlášenou pro neaktivitu? Kóty s pevnou délkou vynášecích čar. Jak publikovat DWF ze SolidWorks, Pro/Engineer, SolidEdge...? Jak vytvořit pole z pole prvků Inventoru? Nastavení tolerance pro automatické začištění výkresu. Optimální nastavení kvality tisku na HP DesignJet 4000. Jak otevřít konkrétní rozvržení v DWF souboru? Jak nadefinovat novou klávesovou zkratku v AutoCADu 2006? V kusovníku se místo počtu kusů zobrazí délka profilu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo nám napište na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server AAC Solutions?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba AAC Solutions zahrnující mj. i přístup na VIP server AAC Solutions. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy AAC Solutions najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- porovnejte detailní satelitní snímky New Orleans před a po Katrině
- Rasterbator vám pomůže vytisknout obrovské plakáty i na malá tiskárně (web služba i samostatná aplikace)
- čínské ledové sochy

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti AAC Solutions s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti AAC Solutions s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu AAC mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


AAC Solutions s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Brno, 602 00, Smetanova 9, tel. 541 212 077, 541 210 823
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060