X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - srpen '07

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0807.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

XANADU - růst za první pololetí 2007
Celkový meziroční nárůst tržeb společnosti XANADU v prvním pololetí roku 2007 činí 5 procent. Výrazněji rostou některé oblasti prodeje s vyšší přidanou hodnotou a především služeb. Prodej CAD aplikací firmy Autodesk tak například vzrostl meziročně o 29%, objem smluv technické podpory o 20%, síťové služby rovněž o 20%, tržby v oblasti servisních služeb dokonce o 49%.
Citrix SSA XANADU - Citrix SILVER Solution Advisor
Firma XANADU získala partnerský statut firmy CITRIX - "Citrix SILVER Solution Advisor". Pracovníci firmy XANADU mají certifikaci Citrix Certified Administrator a Citrix Certified Sales Professional se zkušeností s implementací Citrix řešení u řady českých firem. CITRIX je předním světovým dodavatelem produktů a řešení přístupové infrastruktury pro bezpečný vzdálený přístup (mobilní, terminálový) k firemním obchodním aplikacím.
Další informace viz XANADU - Citrix.
CAD Forum Kulaté milníky na CADforum.cz
Světově populární web služba firmy XANADU - CAD Fórum na adrese www.cadforum.cz dosáhla v poslední době několika významných milníků. Vedle 10 let existence CAD Fóra se může pochlubit překonáním hranice 10 milionů dotazů, 4.000 CAD tipů a 40.000 diskusních příspěvků ve fóru se 4.000 registrovaných členů. CAD katalog obsahuje již 1.400 2D a 3D bloků a symbolů ke stažení.

V minulých dnech jste mohli zaznamenat grafickou úpravu firemního webu www.cadstudio.cz. Pokud narazíte na problém či nekompatibilitu, ozvěte se prosím na adresu webmaster@xanadu.cz.

AutoCAD, LT, CAD

CADforum 2007 Pozvání na konferenci CADforum 2007
Přijměte prosím pozvání na 4. ročník odborné konference CADfórum 2007 pořádané 26.září 2007 v hotelu Rustikal v Horní Cerekvi.
Cílem konference "CADfórum 2007" je výměna zkušeností s nasazením CAD, PLM a GIS technologií v oblasti strojírenství, stavebnictví a architektury, mapování a správy majetku.
Další informace na www.cadstudio.cz/cadforum2007
Autodesk Kreditka na 100.000,-Kč
Blahopřejeme zákazníkům firmy XANADU, novým majitelům kreditky se 100.000,-Kč (a novými licencemi CAD software Autodesku) získané v letní soutěži.
Ani ostatní ale nemusejí příjít zkrátka - viz probíhající promo akce
Upgrade -20% 20% sleva při upgrade na CAD řady 2008
Do 15.10.2007 můžete u firmy XANADU využít slevu 20% při upgrade na CAD aplikaci verze 2008 zakoupeném včetně Subscription. Tato promo akce je platná pro většinu CAD produktů řady 2008 - na upgrade (mezi verzemi) i cross-upgrade (z AutoCADu na profesní CAD aplikaci) a platí pro SLM i NLM verze.
Viz promo akce
Freewheel Inovovaná verze DWF nástroje Freewheel
Freewheel je web služba pro prohlížení DWF souborů online, bez potřeby prohlížeče. Vývojová verze Freewheel 1.0.1 (freewheel.labs.autodesk.com) nyní nově nabízí funkci navigačního kolečka známou z Windows DWF prohlížeče Autodesk Design Review a rendering funkce z Autodesk Impression. Kromě toho je doplněna i o řadu zajímavých funkcí pro online připomínkování a spolupráci nad DWF souborem. DWF výkres nebo model můžete opatřit grafickými poznámkami, zapisovat poznámky (chat) a vaše připomínky a aktivity může zároveň sledovat i uživatel spolupracující ve sdílené relaci (sezení) na jiném počítači v internetu.
Nové nástroje Impression rovněž umožňují znázornit 2D DWF výkresy ve formě "roztřesené kresby", kresby "měkkou tužkou", "pastelkou", apod. (viz obr.)
Pro další zjednodušení lze využít doplňkovou utilitu ShareNow, která zajistí přenesení modelu přímo z vaší CAD aplikace na Freewheel server. Pak už stačí jen stisknout jedno tlačítko, zavolat vašemu spolupracovníkovi, sdělit mu název Freewheel sezení a již můžete společně prohlížet, připomínkovat a diskutovat nad společným projektem (2D/3D) - cokoliv uděláte (zoom, 3D otočení, označení) uvidí i váš kolega a naopak jeho operace vidíte vy. Jednoduché a účinné. ShareNow je k dispozici pro AutoCAD 2008, Inventor 2008 a Revit 2008.
Viz celý článek Xanadu, viz stránka Xanadu-DWF a tamější online ukázka web služby DWFit/Freewheel
Nový Budweiser2008.dwg
Byla uvolněna nové verze známého testovacího DWG výkresu firmy XANADU - Budweiser. Verze 2008 tohoto testu kompatibility s DWG používá objekty AutoCADu 2008.
Další informace na Budweiser2008 a stránce Budweiser.DWG

PDF příručka Lynn Allen - Tipy a triky pro AutoCAD 2008 (česky) je ke stažení na stránce www.cadstudio.cz/download

Jak mohu vytvořit body v průsečících všech vybraných čar? Použijte utilitu INTLINES - viz Tip 5685 a stránka Download.

Pokud potřebujete zmenšit objem DWF souborů u výkresů s rastry, použijte nastavení viz Tip 5684

Také už jste narazili na výkres obsahující hladiny typu "Hladina @ 10"? Zde je příčina - Tip 5687

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

ACADM2008 AutoCAD Mechanical 2008 je lepší AutoCAD
Víte že za stejnou cenu jako holý AutoCAD můžete mít i lepší AutoCAD Mechanical? Ten kromě všech funkcí AutoCADu nabízí mj. i funkce a značky pro snadné kreslení strojařských výkresů, rozpisky, detaily, kótování, knihovnu normálií, generátor spojů, hřídelí, převody výkresů, Vault pro správu dokumentů a další funkce.
Další informace viz AutoCAD Mechanical
Nové Translator moduly pro Inventor 2008
Inventor nyní čte i soubory Solidworks. Do široké škály CAD formátů, se kterými lze přímo pracovat v Inventoru (mj. STEP, Parasolids, UG-NX, Pro/E, Granite) nyní přibyly i formáty .SLDPRT a .SLDASM programu Solidworks. Přehled jednotlivých bezplatných Translator modulů najdete v článku Nové Translator moduly pro Inventor 2008.

Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru Professional 2008 nebo si nechte novou verzi předvést.

Navštivte XANADU na MSV Brno
Navštivte nás v naší expozici CAD/CAM řešení Autodesk v pavilnu A1 na MSV Brno. 49. mezinárodní strojírenský veletrh se koná ve dnech 1.-5.října 2007 na brněnském výstavišti.
Další informace viz kalendář akcí

Na hannoverské výstavě EMO bude představen nový EdgeCAM 12. Ten přináší zejména vylepšené CNC programování 5-osých strojů, zrychluje generování dráhy nástroje a využívá SQL a podporuje Windows Vista i Inventor 2008.

Bezplatnou verzi návrhové a vizualizační aplikace Autodesk AliasStudio 2008 PLE (Personal Learning Edition) pro průmyslový design si můžete stáhnout ze stránky www.cadstudio.cz/download

Byla uvedena nová verze AutoCADu pro kreslení potrubních a technologických schemat a diagramů - AutoCAD P&ID 2008.

Pomocí bezplatné utility VaultSync lze snadno přenést databázi uživatelů z Windows Active Directory do databáze uživatelů Autodesk Vault (ADMS). Kontaktujte nás.

Největší světový výrobce papírenských strojů Voith Paper přechází s 3D navrhováním strojů na Autodesk Inventor - viz video

Víte, že Inventor nabízí 4 různé příkazy pro uložení souboru? Viz Tip 5670.

Ve výkresu se součást zobrazuje čárkovaně. Příčinu vysvětluje Tip 5702.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

ACA2008 AutoCAD Architecture 2008 je lepší AutoCAD
Víte že za stejnou cenu jako holý AutoCAD můžete mít i lepší AutoCAD Architecture? Ten kromě všech funkcí AutoCADu nabízí mj. i funkce a knihovny pro snadné kreslení stěn, schodišť, střech, oken, dveří, funkce pro vykazování, správu podlaží a projektů, dynamické 3D řezy a další funkce.
Další informace viz AutoCAD Architecture
Konzultační odpoledne - Revit
Novou bezplatnou službou firmy XANADU určenou pro projektanty je "Konzultační odpoledne pro uživatele Revit Architecture". Potenciální nebo stávající zákazníci se mohou přijít poradit se svými problémy při práci v Revitu nebo si Revit vyzkoušet, případně nechat předvést.
Odborník firmy XANADU vám bude k dispozici vždy první čtvrtek v měsíci, počínaje zářím (v srpnu vyjímečně 21.8.) v kanceláři firmy XANADU v Praze (Žirovnická), a to od 13 do 16 hodin.
Google Earth plugin pro Revit 2008
Držitelé Subscription k Revitu 2008 si mohou ze Subscription centra stáhnout plugin "Revit 2008 Globe Link" ke Google Earth 4. Ten umožňuje načítat data z Google Earth přímo do Revitu a 3D modely staveb z Revitu publikovat do Google Earth.
3ds max 2008 Oznámen 3ds max 2008
V září/říjnu 2007 bude uvedena nová verze světově nejrozšířenší animační a vizualizační aplikace - Autodesk 3ds max 2008. Zároveň bude uvedena i nová verze Autodesk Maya 2008.
Zákazníci, kteří u firmy XANADU nyní zakoupí aktuální verze 3ds max 9 nebo Maya 8.5 se Subscription, získají slevu ve výši 450 Euro (cca 12.600,-Kč) a samozřejmě přechod na verzi 2008 zdarma. Upgrade na verzi 2008 bude možný z 3ds max 8 a 9, resp. z Maya 8 a 8.5.
Viz bližší informace

Jaké jsou praktické zkušenosti společnosti Aukett s přechodem z AutoCADu na Revit? Čtěte na Reference-Aukett.

Hlavní novinky verze Revit Architecture 2008 najdete v PDF dokumentu Revit2008-novinky (PDF, 1.3MB, česky).

Pomocí aplikací Autodesk Maya a Flame vytvořila firma Psyop známou reklamu Coca-Cola Happiness Factory (továrna v nápojovém automatu).

Autodesk Project Showroom
Project Showroom je nová ukázková web aplikace využívající technologii DWFit (Freewheel) pro interaktivní úpravy scény na webu. Vyzkoušejte si sami přestavbu koupelny na stránce showroom.dwfit.com

nVidia uvolnila novou verzi real-time rendereru Gelato 2.2 pro své grafické karty. Podporuje mj. i 3ds max a Autodesk Maya.

Jak v pohledu Revitu znázornit poloprůhledná okna? Použijte postup viz Tip 5658. Pro poloprůhledný tisk oken použijte Tip 5676.

GIS, mapování, FM

Map2008 AutoCAD Map 3D 2008 je lepší AutoCAD
Víte že za stejnou cenu jako holý AutoCAD můžete mít i lepší AutoCAD Map? Ten kromě všech funkcí AutoCADu nabízí mj. i import/export řady CAD a GIS formátů (mj. DGN v7/v8, ESRI), souběžnou editaci jednoho DWG více uživateli, funkce pro automatické začišťování výkresů, práci s georeferencovanými rastrovými obrázky, převody souřadných systémů (např. GPS-JTSK), snadné tematické obarvování výkresů, snazší napojení na databáze a další funkce.
Další informace viz AutoCAD Map 3D

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP Care Pack za 99,- k notebookům HP 530
Při koupi všech modelů notebooku HP 530 nyní můžete získat rozšířené záruční podmínky HP Care Pack již za 99,-Kč. Pojistěte si funkčnost vašeho notebooku.
HP notebook Nové mobilní workstation HP Compaq 8510w/8710w
Výkonná mobilní pracovní stanice využívající nejmodernější technologie, to je HP Compaq 8510w a 8710w. Oba tyto notebooky jsou postaveny na procesorech Intel Core 2 Duo (2.4GHz), nabízejí rozlišení až 1920x1200 a výdrž až 8-9 hodin. Obsahují až 4GB RAM a nové 3D grafické akcelerátory nVidia s 512MB VRAM. Jsou vybaveny nástroji pro optimalizaci výkonu pro CAD aplikace (HP PTF) a kryty 3letou zárukou.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o tiskových zařízeních HP Edgeline, najdete v novém PDF dokumentu HP EdgeLine MFP (česky, 3.8MB) a na www.cadstudio.cz/edgeline.

Záložní systém převezme celé datové centrum HP (zničené výbuchem) do několika desítek sekund - viz video s produkty HP.

SpaceTraveler 3D myši SpaceTraveler s letní slevou 2.000,-
Do 30.9. máte příležitost pořídit si mobilní verzi 3D myši - model SpaceTraveler - se slevou 2.000,-Kč (počet zařízení je omezen). Za zvýhodněnou cenu cca 3.690,-Kč (bez DPH) můžete získat 3D ovladač pro přirozené ovládání programů AutoCAD, Inventor, 3ds max, Maya, Google Earth, Solidworks, Photoshop, Design Review a dalších asi 100 aplikací. Traveler nabízí "čepičku" se 6 stupni volnosti a 8 ovládacích tlačítek s modrým podsvícením. Lze jej připojit k notebooku i pracovní stanici. Je dodáván s praktickým cestovním pouzdrem.
Bližší informace viz 3D myši 3Dconnexion
Síťové prvky HP ProCurve
HP ProCurve Networking představuje kompletní řadu aktivních prvků pro LAN/WAN/WLAN sítě využívající otevřené oborové standardy, s nenáročnou údržbou a skutečnou doživotní zárukou. Síťové prvky HP mají již 25letou tradici nepřetržitého vývoje. Škálovatelnost zajišťuje bezproblémový růst za přijatelnou cenu.
HP vévodí trhu s PC
Podle průzkumu společností Gartner a IDC vzrostl za Q2/2007 ve světě meziročně prodej počítačů o cca 12%. Z výrobců značkových počítačů se nejvíce daří firmě HP (+36.6%) s podílem 18.2% na celosvětovém trhu. Druhá zůstává společnost Dell (meziroční pokles 5.5%) a třetí Lenovo (+22.1%).

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Ušetřete na licencích Microsoft
Pomůžeme vám ušetřit na firemních licencích produktů Microsoft. S optimalizací licenčních programů MS Select můžete uspořit významné částky z vašich firemních nákladů. Kontaktujte XANADU.
Plánované Service Packy Windows
Připravuje se Service Pack 1 pro Windows Vista a Service Pack 3 pro Windows XP. Oba by měly být uvolněny ve 4. čtvrtletí tohoto roku.

Pomůžeme implementovat vaše služby Active Directory, e-mail servery, storage řešení, clustery a další serverové technologie Microsoftu - využijte konzultační služby firmy XANADU a dlouholetých zkušeností našich certifikovaných Microsoft profesionálů.

Bude miliarda Windows stačit? Viz CAD blog.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Seminář "Trendy v IT bezpečnosti 2007"
Navštivte seminář firmy XANADU věnovaný aktuálním trendům v řešeních pro bezpečnost IT a komunikaci. V rámci semináře budou představeny komunikační brány Juniper (náhrada Symantec SGS), produkty pro filtraci a blokaci internetové komunikace, úspory a přínosy IP telefonie, a nové verze produktů Symantec.
Registrujte se na www.cadstudio.cz/seminare
Juniper Networks
V nabídce firmy XANADU nově najdete bezpečnostní produkty (zejména komunikační brány) kalifornské společnosti Juniper Networks.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

DB2SB je bezplatná LISP utilita firmy XANADU pro převod dynamických bloků AutoCADu na standardní statické bloky.

MEASURE2 je bezplatná LISP utilita firmy XANADU pro rozdělení liniových entit po zadaných úsecích a to od obou konců linie směrem ke středu.

LISP pomůcka WPS slouží k snadnému výběru objektů ležících uvnitř hranice definované uzavřenou křivkou (polyčárou).

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • AliasStudio 2008 PLE (bezplatná verze)
  • i-Drop komponenta 32-bit a 54-bit
  • Civil 3D 2008 Service Pack 1
  • ExportLayout pro ACAD2008 a LT2008
  • INTLINES - body v průsečících čar
  • Budeiser2008.DWG - nová verze benchmarku kompatibility DWG

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2008, Inventor 2008, Revit 2008 a Civil 3D 2008.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.
Čtenáři nám píší...
Pan J.Poláček se ptá na možnost využívání AutoCADu LT v rámci "Home Use Policy" (viz X-News 5/07):
Ano, i AutoCAD LT můžete v rámci Subscription využívat formou další licence na domácí počítač zaměstnance.

Máte i vy dotaz, který může být přínosný i pro ostatní čtenáře X-News? Neváhejte a napište nám na adresu "NaslouchameVám".

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 1.412 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 95 tematických kategorií.

4.022 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Možnosti použití starší, již upgradované verze CAD software. Import obrázku do projektu Revitu. Podrobnější výpis chyb čerpání FlexLM licence. Chyba Web.Services v aplikaci Autodesk Vault Mirror. Jak převést 3D křivku na 2D křivku? Všechny spouštěcí parametry AutoCADu (runstring pro ACAD.EXE) Proč mi nefunguje přetahování bloků z webu do AutoCADu pomocí i-Drop? Nastavení šrafy terénu v řezu Revitu. Jak v Mapu převést objektová data entit do externí databáze? Nedokumentovaná pomůcka pro Civil 3D 2008. Nastavení tloušťky čáry v Inventoru. ADMS 2008 běží po upgrade pomalu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 4.000). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: jak spočítat bloky, text.pole na text, kvadratické momenty, JTSK do WGS84, notebook na Inventor ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- jak vypadá pro změnu zatmění Země?
- objektový model webu jako grafický strom
- ovládací panel Země (statistická data online)
- dokud je proudění laminární, je vše jednoduché... (video)
- pokud chcete opravdu vymazat data z vašich disků... (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060