X-NEWS: AAC Solutions homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy AAC Solutions - srpen '05


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0805.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

AAC Solutions s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikových informačních systémů, síťové infrastruktury a IT obecně.

Z obsahu:

Společnost AAC Solutions zveřejnila ekonomické výsledky za první kalendářní pololetí roku 2005. Za toto období firma vykázala obrat ve výši 131.8 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst +74%. Meziročně stoupl počet pracovníků firmy z 59 na 91. Plánovaný roční obrat AAC Solutions na rok 2005 činí 310 mil. Kč.

AAC Solutions je od 1.srpna 2005 držitelem vyššího statutu certifikace Symantec - Symantec Enterprise Solutions Partner. Do této skupiny patří prodejci, kteří nabízejí řešení s přidanou hodnotou.

Vyzkoušejte si novou podobu firemního web serveru www.cadstudio.cz, která přináší mj. jednodušší a přehlednější navigaci a rychlejší načítání - viz článek Nová podoba webu.

Na trh byly uvedeny již všechny lokalizované verze nových produktů Autodesk řady 2006 - viz Termíny uvedení nových verzí. Využijte možnosti zvýhodněného upgrade.

Důležité oznámení pro uživatele produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002 - 10.ledna 2006 bude ukončena možnost upgradů a technické podpory produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002. Nepropásněte příležitost k zvýhodněnému upgrade.

AutoCAD, LT, CAD

20% sleva 20% sleva na upgrade nebo DVD vypalovačka v ceně
Firma AAC Solutions nabízí časově omezenou 20% slevu na upgrade CAD aplikací Autodesk řady 2006 a externí DVD vypalovačku při nákupu nových licencí aplikací Autodesk. 20% slevu můžete uplatnit při upgrade a křížovém upgrade AutoCADu a dalších aplikací na aktuální verze řady 2006 nebo Inventor. DVD vypalovačku získáte při nákupu aplikace Inventor, Architectural Desktop, Revit Building nebo Autodesk Map 3D.
Další informace a podmínky najdete na stránce Promo akce, informace o produktech na stránce Autodesk

Ovlivněte nové funkce pro AutoCAD 2007
Mezinárodní uživatelská skupina Autodesku - AUGI - vybrala cca 50 z nepopulárnějších přání tzv. "wishlistu" (seznamu přání) a vy můžete hlasovat pro ty funkce, o které byste chtěli doplnit stávající verzi AutoCADu 2006. Výsledky tohoto srpnového průzkumu budou zveřejněny v září. Poté bude možné zařazovat též další přání pro AutoCAD 2007.
Pro vašich 5 přání můžete hlasovat na AutoCAD Wish List Ballot (může vyžadovat bezplatnou registraci).

Kusovník i v holém AutoCADu
I v holém AutoCADu bez nadstaveb či profesních verzí můžete (od verze 2006) použít funkci kusovníku (výčetky bloků) - a to pomocí nástroje extrahování atributů bloků - EATREXT (_EATTEXT).
Viz Tip 4563 na www.cadforum.cz

Kalkulátor Je dnes výhodnější upgrade nebo subscription?
Použijte náš aktualizovaný Kalkulátor subscription pro online porovnání cen klasického upgrade CAD aplikací s novým způsobem subscription - viz Subscription

Byla uvolněna betaverze Service Packu 1 pro AutoCAD 2006 a LT 2006. Kontaktujte nás pro přehled oprav v SP1.

Proč není AutoCAD pro Linux? (diskuse na www.cadforum.cz/forum)

Další témata výuky programování najdete na - Téma - programování AutoCADu a Inventoru

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 10 Inventor 10 CZ a Inventor Professional 10 CZ
V prodeji jsou již české verze programů Autodesk Inventor 10 a Inventoru Professional 10. Přinášejí významné novinky v produktivitě konstruování, především 'funkční navrhování' (zadávání fyzikálními, nikoliv geometrickými parametry), interaktivní editaci pomocí 3D uzlů, modul Animator Studio, ad.
Každý zákazník s platným susbscription obdrží nové verze v těchto dnech. AAC Solutions nabízí odbornou instalaci, konzultace a na následující měsíce rozdílová školení – informujte se na www.cadstudio.cz/skoleni.
Ke každé licenci Inventoru 10 a Inventoru Pro 10 máte nárok na bezplatnou licenci modulu "FRAME GENERATOR", nyní ve verzi R3 (vip.xanadu.cz).
Inventor přichází standardně na DVD nosičích (u nás DVD mechaniku dostanete v ceně) - viz též článek 532.
Přehled nejdůležitějších novinek v Autodesk Inventoru 10 a Inventoru Professional 10 najdete na www.cadstudio.cz/inventor.

Sleva 20% při nákupu "křížového upgrade" z AutoCADu, AutoCADu Mechanical nebo Mechanical Desktopu na Autodesk Inventor Series nebo Inventor Professional, křížový upgrade z AIS na AIP (platí jen do 15.10.2005)

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Speciální, časově omezená nabídka licencí Autodesk Inventor, kontaktujte nás.

Slučování součástí se stejným číslem v kusovníku Inventoru 10
Pokud vám nevyhovuje nová funkce automatického slučování položek kusovníku vztahujícím se k součástem se shodným "Part Number", použijte hotfix "Inventor 10 BOM mod - merging of matching part numbers". Přidá do Inventoru volby pro zakázání této funkčnosti.
Viz Tip 4550 na www.cadforum.cz

PARTS je zajímavá bezplatná aplikace pro kreslení normalizovaných součástí ČSN a DIN v AutoCADu a dalších CAD aplikacích.

Bezplatný Autodesk Vault pro AutoCAD 2006
Uživatelé se Subscription kontraktem si mohou ze Subscription centra stáhnout bezplatný doplněk - český klient Autodesk Vault 4 pro AutoCAD 2006. Pokud tedy používáte klient-server aplikaci pro správu dokumentů Autodesk Vault 4 (dodávanou s Inventorem 10 či AutoCADem Mechanical 2006), můžete ji nyní využívat i pro další členy vašeho týmu používající licence AutoCADu (2006 a 2005 sp1) nebo MS Office (2000/XP/2003).
Viz Autodesk Vault

Seznam certifikovaných aplikací Inventoru
Aktuální seznam Autodeskem certifikovaných nadstavbových aplikací Inventoru najdete na www.inventor-certified.com.

Autodesk Inventor Design Contest 2005
Pošlete Autodesku zajímavé obrázky vytvořené v Autodesk Inventoru a vyhrajte výkonnou pracovní stanici HP PC workstation xw4300, plotter DesignJet 70 nebo jeden z dvaceti MP3 přehrávačů Apple iPod mini 4GB.
Viz článek 586

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Přichází Autodesk Revit Building 8.1 nebo Revit 9?
Autodesk uvádí novou verzi své vlajkové CAD/BIM aplikace pro architekturu - Revit 8.1. Přestože jde názvem jen o "desetinovou" verzi, seznam novinek této verze je široký. Nabízí rozšíření funkcí Building Maker, pláště, editoru rodin, výkazů, průniků, sdílení projektů, výpůjček prvků, sledování koordinace, víceuživatelského prostředí, práce s ACIS a NURBS geometrií, importu/exportu DWG, importu bodů modelu terénu, 3D DWF a podpory IFC.
Verze 8.1 pravděpodobně nebude uvedena na neamerických trzích, kde bude uvedena až verze Revit 9.
Viz další informace o aplikaci Autodesk Revit

Revit Series Zvýhodněný upgrade ADT/AutoCAD/LT na Autodesk Revit
Váš Architectural Desktop, AutoCAD nebo AutoCAD LT používaný pro stavební projekci či architekturu nyní můžete do 30.září výhodně upgradovat na nejnovější CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit Building nebo Autodesk Revit Series (verze obsahující i AutoCAD 2006).
Porovnejte přínosy prostého upgrade vaší CAD aplikace s výhodami křížového upgrade na Autodesk Revit Series. Při nákupu nových licencí nabízíme v ceně bonus na 2denní školení Revitu, při nákupu upgrade bonus na 1denní školení.
Viz Promo akce

Chystá se zdražení Revitu
Od 1.9. se mají zvýšit ceny nových licencí produktů Autodesk Revit Building (z 4000EUR na 4700EUR) a Autodesk AutoCAD Revit Series (z 4800EUR na 5600EUR). Pokud plánujete přechod na Autodesk Revit, využijte ještě srpnových cen.

2.ročník soutěže "Revit aCADemy 2005"
Chcete zdarma získat nejnovější plotter HP DesignJet, digitální fotoaparát, barevnou kopírku HP, mobil či další ceny?
Firma AAC Solutions pořádá druhý ročník soutěže "Revit aCADemy" určené pro stavební projektanty, architekty a studenty stavebních oborů. Přihlaste se do této soutěže, seznamte se s nejmodernějšími technologiemi CAD a BIM reprezentovanými programem Autodesk Revit Building, zašlete nám váš projekt vytvořený pomocí této aplikace a zúčastněte se tak soutěže o hodnotné ceny.
Viz podmínky soutěže a další informace

projekt U Trojice Zajímavý projekt v Revitu
Českobudějovická developerská společnost Ability Plus, ve spolupráci s projekční firmou AGP NOVA používající CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit, realizuje zajímavý projekt bytové výstavby.
Projekt bytového komplexu "Byty U Trojice" v Č.Budějovicích představuje uzavřený bytový areál poblíž centra města, s třemi sekcemi bytových domů (A,B,C) s celkem 114 byty o ploše od 31 m2 až po 170 m2. Projektová dokumentace vznikala od počátku v CAD aplikaci Autodesk Revit.
Viz další informace

Aktualizace českého dokumentace pro Revit 8
Během několika dní bude k dispozici česká lokalizace cvičebnice Revitu 8 a tištěné příručky Začínáme.

Oznámen nový 3ds max 8
Firma Discreet oznámila novou verzi světově nejrozšířenější aplikace pro 3D modelování, animace a vizualizace - 3ds max 8.
Verze 8 bude obsahovat řadu nových funkcí - např. tzv. pelt mapping, jednodušší skinning, MaxScript s podporou SQL databází a debuggeru, podporu "pohybových" formátů HTR, TRC a XML, podporu shaderů DirectX, napojení na Revit, Inventor a DWG, správa dat napojením na Autodesk Vault, vylepšení modulů Biped, moduly Cloth, Hair and Fur, mental ray 3.4 a další funkce zvyšující produktivitu a usnadňující pracovní postupy při vývoji her pro PC, konzole i mobilní zařízení, pro tvorbu filmových efektů a design.
3ds max verze 8 je poprvé prezentován na srpnové výstavě SIGGRAPH a plánované uvedení na trh je podzim 2005 (majitelé Subscription jej obdrží zdarma). Bude možný upgrade z 3ds max verze 6 a 7.
Viz též nové funkce 3ds max 8

Autodesk uvádí nové verze několika aplikací své divize "Autodesk Media and Entertainment". Nové editační aplikace Discreet Fire 7.0 a Discreet Smoke 7.0, aplikace pro tvorbu vizuálních efektů Discreet Inferno 6.5, Discreet Flame 9.5 a Discreet Flint 9.5 a systém pro barevné korekce filmů Discreet Lustre 2.6 nabízejí především vyšší výkon využívající 64bitovou architekturu a pohodlnější nástroje pro návrháře.

Autodesk technologie v nových filmech
Aplikace a technologie z divize "Autodesk Media and Entertainment" (dříve Discreet) pomáhaly realizovat myšlenky tvůrců i poutavé vizuální efekty u řady letošních populárních filmů.
Tyto aplikace byly použity například ve filmech "Charlie and the Chocolate Factory" (Karlík a továrna na čokoládu), "Bewitched" (Moje krásná čarodějka), "Fantastic Four" (Fantastická čtyřka), "Mr. & Mrs. Smith" (Smithovi), "Cinderella Man" (Těžká váha), "Land of the Dead" (Země mrtvých), "The Hitchhikers Guide to the Galaxy" (Stopařův průvodce po Galaxii) nebo "The Amityville Horror" (Zemřeš).
Viz Autodesk Media (Discreet)

20% sleva upgrade na 3ds max 7
Využijte dočasné 20% slevy na upgrade z 3ds max a VIZ na nový Autodesk 3ds max 7. Akce platí pouze do 15.září 2005 - viz promo akce

GIS, mapování, FM

Map 3D 2006 Uveden český Autodesk Map 3D 2006
Nový Map 3D 2006 nabízí kromě funkcí AutoCADu 2006 i FDO rozhraní pro databáze Oracle a ArcSDE, novou strukturu menu zaměřenou na úlohy, snadnou tvorba a publikování mapových knih, zjednodušený správce zobrazení (stylizované a tematické zobrazení dat/map) a nové uživatelské prostředí. Upgrade z Mapu 5 a 6 končí již 10.1.2006 - viz KOUPIT
Viz též Autodesk Map 3D

Civil 3D 2006 Uveden český Autodesk Civil 3D 2006
Novou lokalizovanou aplikací Autodesku na českém a slovenském trhu je Civil 3D - integrovaná aplikace pro pozemní stavitelství, zeměměřičství, zemní práce, liniové stavby, koridory a dopravní inženýrství. Civil 3D je postaven na objektovém jádru programů AutoCAD, Autodesk Map 3D a VIZ Render a využívá na modelu založené navrhování s intuitivním uživatelským rozhraním.
Viz též Autodesk Civil 3D

Doplnění webové mapy města České Budějovice
Na webu města Č.Budějovice byla implementována mapa parkovacích automatů do stávající mapy města. V mapě je nyní vidět, ve kterých ulicích se parkuje na parkovací automat i jeho přesné umístění, která část je vyhrazena rezidentům, kde je zákaz zastavení apod. Součástí jsou také počty parkovacích míst v jednotlivých místech. Do mapy se právě doplňují také aktualizace územně plánovací dokumentace. Mapa města implementovaná firmou AAC Solutions je založena na technologii Autodesk MapGuide a obsahuje řadu zajímavých informací - ortofoto mapu města, katastrální mapu, územní plán, demografické údaje a další. Mapu naleznete na adrese www.c-budejovice.cz.

Další online mapy
Po Google přichází i Microsoft s uživatelsky přívětivými online mapami. Nová web aplikace MSN Virtual Earth kombinuje mapová data a satelitní snímky, nabízí vyhledávání a zajímavou funkci "Locate me" (kde jsem).

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Levnější a rychlejší tisk s vaším starým plotrem
Využijte akce HP "Zbavte se staré" a "HP Znovu!", v rámci nichž můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový model velkoformátové tiskárny HP DesignJet. Nové modely nabízejí podstatně rychlejší a kvalitnější tisk za nižších provozních nákladů.
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů.

hw6510 Mobilní kancelář ve vaší dlani
Jste často na cestách a postrádáte nástroj pro komunikaci, datové spojení s firmou, práci s kancelářskými aplikacemi a GPS navigaci?
Nový HP iPAQ hw6510 a hw6515 je komplexní komunikační nástroj pro vysokorychlostní datové a hlasové připojení v elegantním a lehkém provedení, s integrovanou klávesnicí. Obsahuje systém Microsoft Windows, tedy pracujete ve známém a intuitivním pracovním prostředí. Pro komunikaci můžete využít GSM/GPRS/EDGE, Bluetooth, IrDa a USB. Tento iPAQ obsahuje též integrovanou GPS navigaci. Model 6515 je vybaven i fotoaparátem 1.3 MPix. To vše při hmotnosti pouhých 165g.
Viz článek 595

Nová tisková technologie HP
HP Scalable Printing Technology (SPT) je novou technologií umožňující umístit na kompaktní tiskovou hlavu 3.900 trysek. Výsledkem je rychlejší a levnější tisk, který navíc poskytuje vyšší přesnost a kvalitu.
Technologie SPT je použita v nových tiskárnách HP PhotoSmart 3310 a 8250. Fototiskárna HP PhotoSmart 8250 tak vytiskne běžnou fotografii 10x15 již za 14 sekund, dvakrát rychleji než předešlé modely. Náklady na takovou fotografii (včetně speciálního fotopapíru) činí cca 6,-Kč.
Pohodlí a kvalitě tisku přispívají i nové technologie HP Auto-Sense - identifikace rozměru a typu fotopapíru čarovým kódem a zásobník automaticky ověřující dostatek listů pro vytištění zadané úlohy.
Nové inkousty HP Vivera v kombinaci s HP Advanced Photo Paper poskytují okamžitěschnoucí a voděodolné tisky.

HP je #1 v prodeji notebooků
Podle výsledků nejnovějšího průzkumu je HP největším dodavatelem notebooků v regionu EMEA, kde drží 16.4% podíl na trhu. V počtu prodaných notebooků zde HP zaznamenala 55.5% nárůst.
Na trhu v ČR se HP dařilo ještě výrazně lépe - nárůst počtu prodaných notebooků HP zde představuje 140%, s celkovým podílem na trhu téměř 23%.

Zvyšte výkonnost, produktivitu a návratnost investic s HP Care Pack
Proč si koupit HP Care Pack? Standardní záruka vás chrání před vadami výrobku. HP Care Pack navíc omezí dobu nečinnosti vašeho zařízení. Výhody HP Care Pack:

 • Ochrana vašich investic do HP produktů
 • Zajištění stálé podpory vašeho zařízení
 • Daný rozpočet na servisní podporu díky fixním nákladům (náhradní díly a práce)
 • Přístup k odbornému technickému servisu
 • Možnost volby doby odezvy a doby samotné opravy

Od 1.9.2005 přechází HP na plně elektronické HP Care Packy, s procesem online registrace zákazníků rychle, bez potíží a bez papírů.
Viz přehledný leták na HP Care Pack

HP Trade-in pokračuje
Využijete možnosti získat slevu na nákup nového produktu HP při vrácení staršího zařízení (i non-HP). U tiskáren se jedná o náhradu ve výši 900 až 56.700 Kč za vrácený kus, u PC a notebooků můžete získat až 6.650 Kč, u serverů se jedná až o 50.000 Kč, u produktů na ukládání dat máte šanci získat až 170.240 Kč a u síťového vybavení až 36.000 Kč za vrácený starší produkt. V případě zájmu o využití tohoto programu při nákupu nového zařízení nás kontaktujte.

AAC Solutions Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Windows Vista
Microsoft představil betaverzi nových Windows (původně "Longhorn") - Windows Vista i jeho setverové verze (Longhorn Server). Česká verze operačního systému Windows Vista by se měla objevit na trhu příští rok na podzim. Bude následovat nejvýše dva měsíce po uvedení anglické verze. Během 12 měsíců od uvedení by pak na nové Windows mohla přejít podle odhadů Microsftu až třetina tuzemských uživatelů.

Pro uživatele Microsoft Office Small Business Edition 2003 (a vyšších) je k dispozici ke stažení aktualizace aplikace Business Contact Manager pro Outlook 2003.

Všechny online aktualizace MS Windows XP nyní vyžadují ověření autenticity (pravosti) licence.

Citrix CITRIX
Rodina produktů Citrix a implementační služby firmy AAC Solutions představují řešení bezpečného vzdáleného, mobilního či terminálového přístupu k firemním obchodním aplikacím pro malé i velké firmy. Pracovníci firmy AAC Solutions jsou držiteli titulu Citrix Certified Sales Professional se zkušeností s implementací Citrix řešení u řady českých firem.
Viz Citrix řešení

Firma AAC Solutions je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Symantec Řešení Symantec od AAC Solutions
AAC Solutions jako Symantec Enterprise Solutions Partner implementuje bezpečnostní řešení této firmy. Produkty firmy Symantec vám zabezpečíme vaší komunikační bránu do internetu a veškeré počítačové vybavení za ní proti vnitřní i venkovní zranitelnosti. Nabízíme řešení pro jednotlivá pracoviště, malé a střední firmy, ale i pro velké korporace. Kontaktujte prosím naše specialisty.

Infikované JPEG obrázky
Na internetu se již objevily aplikace zneužívající zranitelnost knihovny GDI+ zpracovávající JPG obrázky (chyba této knihovny využívané v řadě aplikací byla oznámena již v září loňského roku). Ověřte prosím, zda máte vaše systémy chráněné a zabezpečené Service Packem 2 pro Windows XP nebo jiným způsobem.

Příručka pro monitorování bezpečnosti a detekci útoků z pera Microsoftu.

Nechte si ohodnotit kvalitu vašeho hesla pomocí web služby na SecurityStats.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

AAC Solutions - vlastní aplikace

Georeference snímků pro AutoCAD a ADT
Nová bezplatná aplikace firmy AAC Solutions GeoRefImg slouží pro automatické umisťování rastrových obrázků georeferencovaných pomocí tzv. World souboru. Georeference - standardně dostupné v Autodesk Mapu - jsou tak k dispozici i uživatelům AutoCADu nebo Architectural Desktopu. Nástroj GeoRefImg je určen především pro projektanty, urbanisty a geodety, kteří využívají rastrových podkladů. U mapových podkladů umožňuje rychlé a přesné sesouhlasení rastrových obrázků (TIF, GIF, PNG, CIT) s vektorovou mapou v JTSK.
Aplikace GeoRefImg (VLX) je k dispozici bezplatně (viz Download).

Nová aplikace Map 3D Profile
Tato jednoduchá aplikace firmy AAC Solutions umožňuje tvorbu profilu a grafu rozvinutého profilu nad 3D modelem terénu v aplikaci Autodesk Map 3D (práce s profily je standardně až součástí aplikace Autodesk Civil 3D).

Excellink 2006
Aplikace Excellink 2006 a Excellink LT 2006 byly rozšířeny o funkci interaktivního výběru bloků (jednotlivých referencí bloků).
Viz Excellink

iPROJECT do Nigérie
Do africké Nigérie putuje řešení firmy AAC Solutions pro správu dokumentů - obchodní firma Sonas využije iPROJECT pro správu a řízení oběhu dokumentů.
Viz iPROJECT

Další světové firmy a organizace zvolily nadstavbové aplikace firmy AAC Solutions - mexický MV, australský Monocrane a americký Northrop Grumman a Schneider-Electric pořizují Excellink, firma SANYO, švýcarský Perspectix a německý Hochtief a Robert Bosch se vybavují VRML Translatorem, Dover Chemical zvolil CAD Studio Tools. Uživatele aplikací firmy AAC Solutions lze najít ve více než 50 zemích světa.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy AAC Solutions - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor R9 Service pack 4
 • Autodesk Inventor Professional R9 Service pack 4
 • Inventor Hardware Library update - R8, R9, R10
 • Land Desktop point conversion utility for Civil3D 2006
 • Autodesk Data Management Server 4 Service Pack 1
 • Add-in hotfixy pro Inventor 10 sp1 (add-on aplikace, načrtnuté symboly)
 • ARIAL.SHX - shx version of the Arial font (outline)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Firma AAC Solutions je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Zvyšte svou kvalifikaci v kursech pokrývajících novou produktovou řadu AutoCAD 2006 a Inventor 10. Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

3.244 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Užitečný nedokumentovaný panel pro AutoCAD 2006. Proč mám v Revitu zašedlou položku Export 2D DWF? Jak vrátit chování příkazu KOPIE na verzi bez Násobně? Jak spojit nepřesně navazující čáry do jedné polyline? Nespolehlivé PC může silně zpomalit start AutoCADu. Zrychlete si CAD PC o cca 10%. Zrychlení Mapu a Civil3D 2006 rychlou změnou vzhledu prostředí. Funkce MAPEXPORT selže na exportu polygonů. Snadný přenos pojmenovaných pohledů a UCS z jiného DWG. Jak v Inventoru okótovat délku oblouku? Jak přidat atribut k bloku použitému ve výkresu? Tipy pro práci v Revitu na větších projektech.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo nám napište na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server AAC Solutions?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba AAC Solutions zahrnující mj. i přístup na VIP server AAC Solutions. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy AAC Solutions najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- vytvořte si vlastní státní poznávací značku
- jak vypadal váš oblíbený web před několika lety? wayback machine
- také už přenášíte data na vašich nehtech?
- podobáte se svému psímu miláčkovi?
- už nejen Země, ale i Měsíc je k dispozici jako online mapy (při zazoomování zjistíte, že Měsíc je nakonec opravdu sýr s dírami)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti AAC Solutions s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti AAC Solutions s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu AAC mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


AAC Solutions s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Brno, 602 00, Smetanova 9, tel. 541 212 077, 541 210 823
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060