X-NEWS - Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - srpen '03


Srpnové číslo X-NEWS (CAD News) dostáváte, zkušebně, ve formátu HTML. Doufáme, že tato forma může být pro vás přehlednější a zajímavější. Velikost odesílaného e-mailu se příliš nezvětšila. Pokud vám tato forma vyhovuje nebo naopak nevyhovuje, dejte nám prosím vědět formou ankety dostupné na www.cadforum.cz - vážíme si vašeho názoru.

Xanadu s.r.o. (CAD Studio + i-Systems), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM a IT.

Z obsahu:

Jubilejní uživatelé
Služba www.cadforum.cz zodpověděla již 400.000 dotazů a na serveru www.iproject.cz se zaregistroval jubilejní, 1000. uživatel.

Přechod z AutoCADu LT nyní i do nákladů!
Od 1.8. do 17.10. můžete upgradovat váš AutoCAD LT (2000/2000i/2002/2004, zakoupený před 1.8.2003) na AutoCAD 2004, AutoCAD Mechanical 2004, Architectural Desktop 2004, Autodesk Map 2004, Autodesk Inventor Series nebo Land Desktop 2004 se slevou až 50%, což představuje 1.350 € až 2.450 € - tedy slevu až 80.000,-Kč! Ceny jsou tak většinou nižší než 60.000,-Kč, tedy jsou nákladovou položkou.
Viz podrobnější informace o akci

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2004 Pouze do 30.9.2003 lze využít zvýhodněného upgrade z AutoCADu 2000 na verzi 2004 CZ (oproti standardní ceně upgrade ušetříte cca 13.000 Kč). K AutoCADu 2004 a dalším CAD produktům lze nyní přiobjednat i Subscription (roční předplatné nových verzí) - podmínky a výhodnost předplatného v porovnání s upgrade můžete porovnat pomocí online kalkulátoru na www.cadstudio.cz/subscription

Pouze do 30.9.2003 lze využít zvýhodněného upgrade z AutoCADu LT 2000/2000i/2002 na nový AutoCAD LT 2004 CZ (oproti standardní ceně upgrade ušetříte cca 3.000 Kč). AutoCAD LT 2004

Při nákupu nové licence AutoCADu LT 2004 CZ u firmy Xanadu nyní získáte navíc rozšiřující aplikaci pro AutoCAD LT - LT Extension - akce platí do 30.10.2003.

A nezapomeňte - při zakoupení Subscription u firmy Xanadu získáváte ZDARMA přístup na "VIP server" (tipy, soubory, informace a další VIP služby) po celou dobu trvání vašeho Autodesk Subscription kontraktu.

Informace o nové verzi AutoCADu 2004 a LT 2004 najdete na www.cadstudio.cz/autocad nebo si u nás vyžádejte jejich 30denní zkušební verze.

Studie produktivity v AutoCADu 2004 provedená kalifornskou University of Berkley porovnává produktivitu práce v AutoCADu 2004 se staršími verzemi. PDF dokument s výsledky studie si můžete stáhnout na stránce AutoCAD.

Autodesk připravuje samostatnou aplikaci 'Batch drawing converter' pro převod výkresů formátu DWG 2004 (z AutoCADu a z LT) do starších verzí (2002, 2000i, 2000 a R14). Bude rovněž umožňovat převod tloušťky per na tloušťky čar.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Firma Autodesk uvedla nový produkt Autodesk Vault, klient-server systém pro snadnou správu konstrukčních souborů Autodesk Inventoru. Produkt je k dispozici bezplatně v rámci platného Subscription k Autodesk Inventoru nebo Inventoru Professional. Česká verze bude k dispozici v tomto měsíci.
Další informace o Autodesk Vault

Skutečně intuitivní ovládání Inventoru - prohlédněte si video ilustrující použití kulového 3D ovladače SpaceMouse v Autodesk Inventoru. Viz www.cadstudio.cz/cad-hw.htm#Digitizery.

Pokud jste uživatelem Autodesk Inventoru, můžete vyhrát výkonnou stanici HP nebo kapesní počítač iPAQ. Zašlete (do konce srpna) data, animaci nebo i jen obrázek vašich návrhů z Autodesk Inventoru a zúčastněte se mezinárodní soutěže "Autodesk Inventor Customer Design Contest".

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru najdete na www.cadstudio.cz/inventor

Zvýhodněná nabídka na MechSoft Plus pro AutoCAD LT 2004 - do 30.9. sleva 7.000,-Kč při nákupu MechSoft Plus pro AutoCAD LT 2004 a sleva 5.200,-Kč při nákupu upgrade na MechSoft Plus pro AutoCAD LT 2004.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Autodesk Revit
Autodesk Revit Aplikace Autodesk Revit je ve světě nově k dispozici v řadě lokalizovaných verzí - čínské, korejské, japonské, francouzské, holandské a italské. Pro další regiony jsou rozšířeny i Revit knihovny - tzv. families.

Navštivte některý z našich seminářů "Revit workshop - více než jen projektování", kde si můžete Autodesk Revit vyzkoušet na vlastní kůži. Prozatím se (na níže uvedené web stránce Revit) můžete podívat na naši videoukázku (Media Player, 43kB) vysoké interaktivity práce v Revitu. Zaregistrujte se na www.cadstudio.cz/seminare.
Další informace získáte na www.cadstudio.cz/revit.

3ds max 6 logo Firma Discreet představila novou verzi světově nejrozšířenější aplikace pro 3D modelování, animace a vizualizace - 3ds max 6. 3ds max je používán 80% všech vývojářů her a na vývoji verze 6 se podílela 'herní' firma SEGA. 3ds max byl rovněž použit pro filmové efekty u všech filmů nominovaných na Oscara za posledních několik let. 3ds max 6 bude uveden na podzim 2003 a majitelé Subscription jej obdrží zdarma. Bude možný upgrade z 3ds max verze 5 a 4.x a rovněž z Autodesk VIZ.
viz Přehled nových funkcí v 3ds max 6

Zaoblování styků stěn, kreslení izolace, práci s hladinami a texty, i další užitečné příkazy pro Architectural Desktop najdete v ADT Productivity Packu (odkaz a stažení na www.cadstudio.cz/adt).

Od 1.10.2003 dojde ke zdražení upgradů CADKONu. Informujte se na možnost přechodu z CADKONu na Architectural Desktop 2004 nebo Autodesk Revit.

Autodesk uvádí nové verze produktů pro geodézii, liniové stavby a zemní práce v dopravním inženýrství - Civil Design 2004, Survey 2004 a Civil Series 2004.
viz přehled produktů Autodesk

GIS, mapování, FM, EDM CRM

Chcete mít iPROJECT již zítra?
iPROJECT XANADU nyní nabízí svým zákazníkům zajímavou výhodu při nákupu úspěšného systému iPROJECT pro správu dokumentů (www.cadstudio.cz/iproject). Pokud cítíte, že vaše dokumenty nejsou tak docela pod kontrolou, máme pro vás schůdné a rychlé řešení. V mnoha firmách probíhá při nákupu důležitých produktů složité schvalování investic. Je-li toto i váš problém, lze pořízení systému iPROJECT rozvrhnout do 12 měsíců a přesunout tak náklady do jiné oblasti. Díky nízkým počátečním výdajům tak můžete mít pořádek ve vašich důležitých dokumentech již "zítra".

Řešení pro facility management - správu majetku
Xanadu je jedním z největších českých dodavatelů řešení pro oblast Facility Management (FM, správu majetku, infrastruktury) a je členem mezinárodní organizace IFMA (International Facility Management Association). Naše intranetové aplikace pro správu budov, podnikových areálů, rozvodných sítí a technických map jsou využívány stovkami uživatelů v České republice i zahraničí.
informace o některých referencích viz www.cadstudio.cz/reference.htm

Jako součást aplikace FM@Web pro správu podnikových areálů a GIS, je nyní k dispozici nový modul pro práci s grafickými i popisnými daty nového formátu katastru nemovitostí ČR. Součástí modulu je import nového výměnného formátu katastru nemovitostí. Modul umožňuje práci nejen s daty o parcelách, ale i budovách a jednotkách jako jsou byty a nebytové prostory v budovách zapsané v katastru nemovitostí.
Další informace na www.cadstudio.cz/fm

Po dokončení studie intranetového systému GIS/FM pro správu areálů ŠKODA HOLDING a.s., zahajuje Xanadu implementaci tohoto systému. Dokončení prvních dvou etap je plánováno na konec září. Intranetový systém je založen na aplikaci společnosti Xanadu FM@Web, jež využívá technologie a produkty Autodesku - Autodesk MapGuide a Autodesk Map Series. ŠKODA HOLDING je součástí skupiny APPIAN GROUP a vlastní nebo spravuje areály a nemovitosti o rozloze přibližně 680 hektarů.

Držitelé Subscription pro Autodesk MapGuide 6.3 získávají doplňkovou aplikaci pro MapGuide - WMS Extension. Tato aplikace umožňuje efektivně využívat a sdílet prostorová data dle specifikace Open GIS Consortium (OGC) Web Map Service (WMS) 1.1.1.

HP produkty, novinky, akce

Pracovní stanice HP
Na trh přichází nová modelová řada pracovních stanic - hp xw4100. Stanice navazují na velmi úspěšnou řadu stanic hp xw4000, avšak jsou osazeny chipsetem i875 Canterwood včetně technologie Intel Performance Acceleration pro zvýšený výkon paměťového subsystému. Základní charakteristika: Procesor Intel PentiumR 4 s rychlostí až 3.0 GHz Dvoukanálová paměť PC3200 DDR-400 nebo PC2700 DDR-333, rozšiřitelná až na 4GB ECC paměť pro datovou integritu a systémovou bezporuchovost Technologie IntelR Hyper-Threading Technologie IntelR Performance Acceleration, která optimalizuje čekací dobu paměti a výkon aplikací Široká storage rozšiřitelnost až do 320GB EIDE nebo 438GB SCSI Vysokorychlostní grafický port AGP 8X vytvořený pro mimořádný grafický výkon pracovních stanic Volitelné grafické adaptéry NVIDIA Entry 2D, NVIDIA Quadro NVS 200, NVIDIA Quadro NVS 400, NVIDIA Quadro4 380 XGL, nVIDIA Quadro4 980 XGL Záruka 3 roky v místě instalace (NBD)
Nadále zůstává na trhu také široké spektrum pracovních stanic modelových řad hp xw4000, hp xw5000, hp xw6000, hp xw8000 a zx6000 (s procesorem Itanium 2). Tyto pracovní stanice nacházejí uplatnění převážně ve dvou oblastech. Jde jednak o graficky extrémně náročné aplikace (CAD, DTP, ...) a jednak o aplikace značně náročné na výpočetní výkon, případně kombinace obou požadavků. Díky velké variabilitě a škálovatelnosti pracovních stanic hp lze při zachování vyjímečně dobrého poměru cena/výkon vyhovět veškerým nárokům jmenovaných skupin aplikací.

Tiskárny HP Designjet 100 a 120 plně podporují bezdrátové tiskové servery HP Jetdirect 680n a externí HP Jetdirect 380x. Interní model JetDirect 680n je podporován i pro modely HP DesignJet 10, 20 a 50ps. Bezdrátový tisk probíhá pod protokolem IEEE 802.11b (WiFi).

Od 1.8.2003 se snižuje cena všech tří verzí Multiroll feederu pro Designety řady 1000. Viz zpráva. Vedle tohoto zvýhodnění můžete u multi-roll feederů využít kreditu v rámci akce HP Znovu! (dostáváte kredit 43.000,-Kč) nebo Zbavte se staré! (dostáváte kredit až 38.000,-Kč).

HP prodlužuje program Proliant Buyback - získejte slevu až 21.000,-Kč na nákup nového serveru HP Proliant při vrácení serveru starého. Spolu s výraznými slevami v Promo akci je nyní ideální čas pro výměnu Vašeho serveru. Od 15. července jsou dostupné nové procesory Pentium 4 a Intel Xeon pro servery Proliant s rychlostí 3.06GHz a procesory Xeon MP s rychlostí 2, 2.5 a 2.8 GHz.

Ka barevné kopírce/faxu HP OfficeJet 6110 nyní dostanete bezdrátovou optickou myš Microsoft zdarma - viz KOUPIT

Potřebujete vlastnit tiskárny nebo spíše zajistit levný a bezstarostný tisk? Posuďte program HP PrintAdvantage.

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

K dispozici je zkušební (trial) verze Microsoft Exchange Server 2003 a testovací verze Microsoft Small Business Server 2003. Zvýhodněný Software Assurance na SBS 2000 (pod 3.000,-Kč).

Součástí rodiny Microsoft Office budou produkty pro spolupráci v reálném čase. Ponesou označení "Live" - Microsoft Office Live Meeting a Microsoft Office Live Communications Server.

Byla uvedena česká verze produktů Adobe Acrobat 6.0 Standard a Professional. Pokud jste zakoupili Adobe Acrobat 5.0 CZ v termínu od 7.4.2003 a zaregistrovali jste se, máte nárok na upgrade za manipulační poplatek.

Bezpečnost, Symantec, sítě

Správci informační bezpečnosti již dlouho čekají na někoho, kdo ukáže cestu a vytvoří prověřitelný soubor globálně uznávaných standardů informační bezpečnosti. Mnozí věří, že snahu správců informačních technologií by mohl podpořit soubor praktických zásad.
Standard ISO 17799 se po svém publikování Mezinárodní organizací pro standardizaci (ISO) v prosinci 2000 postupně vyvinul v nejuznávanější standard informační bezpečnosti na světě. ISO 17799 je definován jako "komplexní soubor opatření sestávající z nejlepších praktik k zajištění informační bezpečnosti". Další informace

Výsledky nejnovějšího průzkumu ukazují, že vedení firem většinou podceňuje rizika spojená s výpadky dat. Další informace

Zkontrolujte si základní bezpečnostní nastavení vašich Windows serverů a sítě. Microsoft uvedl inovovanou verzi svého nástroje Baseline Security Analyzer - viz MBSA

Xanadu - vlastní aplikace

Excellink LT 2004 (pro AutoCAD LT 2004) je nová verze aplikace firmy Xanadu pro svázání atributů bloků ve výkresu AutoCADu (rohové razítko, rozpisky, bubliny, čísla bodů...) s daty v tabulce Excelu. Pomocí Excellinku můžete data z výkresu exportovat, importovat nebo dokonce živě propojit. Hodnoty textů ve výkresu tak lze například generovat výpočtem v Excelu.
viz www.cadstudio.cz/excellink

Aplikace LT Extension byla doplněna o řadu dalších funkcí rozšiřujcících produktivitu AutoCADu LT. LT Extension nyní nabízíme po omezenou dobu zdarma ke každé plné licenci AutoCADu LT 2004 CZ.
viz LT Extension

Xanadu uvádí další z řady svých CAD utilit, které poskytuje bezplatně pro své zákazníky. srxTEXT umožňuje vyhledat a nahradit texty ve výkresech s využitím podřetězců i regulárních výrazů. Lze tak provádět i velmi komplikované dávkové změny textů výkresů. Utilita ImportCoord načítá souřadnice z tabulky Excelu a generuje náčrtové spline nebo 3D body v Inventoru.
viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Service Pack 1 pro Architectural Desktop 2004 (EN, v české verzi bude zahrnut)
  • Service Pack 1 pro Autodesk Envision 8
  • Autodesk Inventor R7 CZ SP1 Standalone Design Tracking
  • Land Desktop 2004 service pack 1
  • Live update fix 2004 CZ - oprava .JS chyby při aktualizaci AutoCADu 2004, LT a Mechanical
  • NEinstalujte Service Pack 4 pro Windows 2000 (resp. MS Hotfix 823980 pro NT4/Win2000/WinXP) na vaše CAD stanice (viz CAD Tip 3164)
  • iMike - je konfigurovatelný 3D model člověka pro Inventor

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulka kompatibility patchů)

Školení, kurzy

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální kalendář kurzů pro období září-říjen je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.asp. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Jak funguje systém technické podpory firmy Xanadu?
Firma Xanadu poskytuje technický support primárně prostřednictvím elektronického systému e-Support. Ten je dostupný jednak z VIP web serveru (vip.xanadu.cz) a jednak na e-mailové adrese support@xanadu.cz. Dotaz, který zašlete na tuto adresu, je systémem zpracován a je mu přiděleno identifikační číslo, tzv. ticket. Pod tímto číslem je identifikována veškerá následná komunikace k uvedenému dotazu či problému. V odpovědích s předmětem typu Re: [answerID:33333] proto prosím zachovávejte tuto číselnou identifikaci. Při zasílání dotazů, či popisu problému, prosím uveďte maximum relevantních informací (operační systém, běžící aplikace, service packy OS i CADu...), popř. připojte otisk obrazovky (např. GIF) - urychlíte tak zpracování vašeho dotazu. Další informace o technické podpoře Xanadu najdete na www.cadstudio.cz/support

2360 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Přidání vlastních znaků do TrueType písem. Kde mohu najít další šrafovací vzory a typy čar pro AutoCAD? Jak přenést 3D model terénu do Inventoru? Co jsou to .DWL soubory? Proč se objevují v adresáři výkresů? K čemu slouží tlačítko S-ZÁMEK na stavové liště AutoCADu Mechanical? Jak v Inventoru vytvořit šikmý kužel? Velikonoční vajíčko v Architectural Desktopu 2004. Chyba při uložení: dokument xxxx.dwg provádí příkaz. Píšete si mailem s vaší tiskárnou HP?

Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Subscription)


A z jiného soudku:
- pak že jsou na multimédia potřeba grafické karty.... - podívejte se třeba na film Matrix v ASCII
- nadechněte se a - projděte obrazovkou

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno všem registrovaným zákazníkům společnosti
Xanadu s.r.o. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o, můžete se odhlásit zasláním požadavku na
adresu info@xanadu.cz

---------------------------------------- xanadu = cad studio + i-systems ------
Xanadu s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, Commercial HP Business Partner, Microsoft Partner
www.cadstudio.cz
www.cadforum.cz  www.iproject.cz  www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 634 734