X-NEWS: AAC Solutions homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy AAC Solutions - červenec '05


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0705.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

AAC Solutions s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikových informačních systémů, síťové infrastruktury a IT obecně.

Z obsahu:

Společnost AAC Solutions se umístila za loňský rok na 85. místě Computerworld žebříčku TOP 100 firem podnikajících v oblasti informačních a komunikačních technologií na českém trhu. Společnosti jsou řazeny podle obratu dosaženého v roce 2004 (tedy v našem případě společností Xanadu).

Připravujeme "facelift" firemního web serveru www.cadstudio.cz, který by měl mj. zjednodušit a zpřehlednit navigaci.

Termíny uvádění nových produktů Autodesk řady 2006 postupně aktualizujeme v článku 521

Důležité oznámení pro uživatele produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002 - 10.ledna 2006 bude ukončena možnost upgradů a technické podpory produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002. Nepropásněte příležitost k zvýhodněnému upgrade.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2006 Uveden AutoCAD 2006 CZ a AutoCAD LT 2006 CZ
Na trh byla uvedena česká verze AutoCADu 2006 a AutoCADu LT 2006. Uživatelé mohou využít promo akce (20% sleva na upgrade AutoCADu; 10% sleva na upgrade a 5-pack upgrade AutoCADu LT) a povýšit svoji verzi na verzi 2006. Připomínáme, že upgrade z verzí 2002 je možný jen do 10.1.2006.
AutoCAD 2006 je největším upgradem od R14 a zahrnuje desítky nových a vylepšených funkcí (uživatelské prostředí, dynamické kreslení, dynamické bloky, výkazy...).

20% sleva O 20% levnější upgrade nebo DVD vypalovačka v ceně
Firma AAC Solutions uvádí dvě nové, časově omezené akční nabídky - 20% slevu na upgrade CAD aplikací Autodesk řady 2006 a externí DVD vypalovačku při nákupu nových licencí aplikací Autodesk. 20% slevu můžete uplatnit při upgrade a křížovém upgrade AutoCADu a dalších aplikací na aktuální verze řady 2006. DVD vypalovačku získáte při nákupu aplikace Inventor, Architectural Desktop, Revit Building nebo Autodesk Map 3D. Další informace a podmínky najdete na stránce Promo akce

Autodesk Subscription promo (až -40%)
Pro vybrané produkty můžete využít zvýhodněný nákup licencí, se subscription zahrnutým v ceně produktu (tzn. mj. bezplatný upgrade na verzi 2006) při nákupu plné komerční verze. Akce se týká českých verzí produktů Inventor, Architectural Desktop 2005, Map 3D 2005, AutoCAD Mechanical 2005. Akce platí do uvedení české verze daného CAD produktu řady 2006.
Dále jsou v akci zahrnuty tyto křížové upgrade:

 • sleva 40% při nákupu "křížového upgrade" (nikoliv upgrade) na Architectural Desktop 2005, Map 3D 2005 nebo AutoCAD Mechanical 2005, se Subscription
 • sleva 30% při nákupu "křížového upgrade" z AutoCADu, AutoCADu Mechanical nebo Mechanical Desktopu (jakákoliv platná verze, tedy 2002/6 a výše) na Autodesk Inventor Series nebo Inventor Professional, křížový upgrade z AIS na AIP, upgrade z AIS6 na AIS9 (platí do 15.7.2005)

Viz tabulka cen - Promo akce

Převodník verzí DWG výkresů
Autodesk uvolní tzv. "Standalone Batch Drawing Converter" (prozatím k dispozici v betaverzi), který umožňuje spolehlivý obousměrný převod DWG souborů mezi různými formáty (R14 až 2006).
Viz Článek 581

K otázkám vytváření dynamických bloků (AutoCAD 2006) jsou k dispozici dva "white paper" dokumenty Autodesku (v angličtině). Viz diskuse

Autodesk RealDWG 2006
Autodesk uvádí nový vývojářský kit (SDK) určený pro producenty CAD aplikací, které pracují se soubory ve formátu DWG. RealDWG 2006 je knihovna C++ a .NET funkcí umožňující i bez AutoCADu vytvářet 100% kompatibilní soubory formátu DWG a DXF - tedy ve stejném formátu jako AutoCAD nebo AutoCAD LT. Stejná technologie je již používána v několika Autodesk aplikacích, např. v Inventoru, Revitu či aplikacích 3ds max a VIZ.

Snadné protokolování úprav DWG výkresů
Pomocí jednoduché LISP utility spouštěné při každém otevření výkresu můžete snadno udržovat přehled o tom kdo a kdy editoval daný výkres. Viz Tip 4527 na www.cadforum.cz

Jak začít s programováním AutoCADu nebo Inventoru a připravit si vlastní uživatelské funkce? Několik komentovaných ukázek VBA aplikací AutoCADu a Inventoru najdete v sekci Téma - programování na serveru www.cadforum.cz. Najdet zde i rozsáhlou práci (online učebnici) "Vývojové prostředky AutoCADu", která je vhodným úvodem do programování ve VBA, LISPu, atd.

Pokud používáte CAD aplikaci Autodesk na počítači se SATA RAID diskem, aplikujte si opravný Activation hotfix.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 10 a Inventor Professional 10
V nejbližších týdnech bude uvedena česká verze Inventoru 10. Přináší novinky v produktivitě konstruování, především 'funkční navrhování' (zadávání fyzikálními, nikoliv geometrickými parametry), interaktivní editaci pomocí 3D uzlů, modul Animator Studio, ad.
Inventor přichází standardně na DVD nosičích (u nás DVD mechaniku dostanete v ceně) - viz též článek 532.
Přehled nejdůležitějších novinek v Autodesk Inventoru 10 a Inventoru Professional 10 najdete na www.cadstudio.cz/inventor.

Sleva 30% při nákupu "křížového upgrade" z AutoCADu, AutoCADu Mechanical nebo Mechanical Desktopu na Autodesk Inventor Series nebo Inventor Professional, křížový upgrade z AIS na AIP, upgrade z AIS6 na AIS9 (platí jen do 15.7.2005)

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Speciální, časově omezená nabídka licencí Autodesk Inventor, kontaktujte nás.

AutoCAD Mechanical 2006 AutoCAD Mechanical 2006 CZ
V těchto dnech přichází na trh česká verze AutoCADu Mechanical 2006 pro strojírenské konstruování. Nová verze 2006 nabízí asociativitu se sestavami Inventoru, migrační nástroj pro strojírenské struktury (VBA), rozšířený Autodesk Vault, nové kreslicí a kótovací nástroje i veškeré funkce AutoCADu 2006.

Použití Inventoru pod Windows x64
Inventor R10 pracuje pod 64bitovými Windows s větším výkonem, je potřeba ale počítat s některými omezeními - viz Tip 4491 na www.cadforum.cz

Autodesk Vault a Productstream - správa dokumentů
Jaká je nabídka EDM aplikací firmy Autodesk? V současné době jsou pro strojírenství nabízeny aplikace postavené na Autodesk Data Management serveru (SQL) - Autodesk Vault (součást strojírenských CAD aplikací), Productstream a do něj postupně doplňované funkce z EDM produktu Compass nedávno zakoupené firmy COMPASS Systems.

 • Autodesk Vault Autodesk Vault je Data management systém typu klient-server a dostáváte jej s každou licencí Inventoru - zdarma a k okamžité instalaci. Vault nahrazuje správu souborů pomocí Průzkumníku ale má podobnou strukturu - související soubory tedy dáváte do vámi zvolených složek. Vault přitom hlídá jednoznačné vydávání a zpětné zařazování jednotlivých verzí editovaných souborů.
 • Productstream Productstream je rozšířením Vaultu, obsahuje funkce pro správu položek a kusovníků. Proces uvolnění (release) chrání data před nechtěnými změnami. Změnová řízení jsou spravována pomocí definic schvalovacích procesů přizpůsobena vašim reálným firemním procesům. Každý pracovník tak rychle vidí, co je třeba udělat pro provedení dané změny. Productstream lze použít i na počítačích bez Inventoru. Aplikace nabízí další funkce jako automatické číslování položek, porovnávání kusovníků nebo napojení na ERP systémy.
 • Productstream Compass Pro Nejvyšší EDM produkt Autodesku (správa dat projektů, správa kusovníků, workflow editor, správa zákazníků, programovatelnost, replikace, atd.). Jeho funkce jsou postupně zařazovány do Productstream.

Který systém zvolit? To záleží především na požadovaných funkcích a na ceně. Vault je jednodušší a pohodlnější na ovládání a je navíc zdarma. Jaho funkce jsou k dispozici i v AutoCADu. Pokud potřebujete navíc správu kusovníků a správu změnových řízení, zvažujte Productstream.
Další informace o EDM řešeních Autodesk najdete na Autodesk Vault

Bezplatný prohlížeč 3D MCAD dat
Na adrese www.delcam.com najdete aplikaci PS-Exchange, bezplatný prohlížeč 3D souborů v mnoha formátech. PS-Exchange zobrazuje soubory formátu CATIA V4 a V5, IDEAS, Pro/E, Unigraphics, Rhino, SolidWorks, SolidEdge, Cimatron, ParaSolid, ACIS, VDA-FS, IGES, STEP, ale i AutoCAD a Inventor.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

ADT 2006 Uveden český Architectural Desktop 2006
Na trh byla uvedena česká verze Autodesk Architectural Desktop 2006. Obsahuje kompletní český AutoCAD 2006 i lokalizované stavařské funkce. Součástí dodávky je i tištěná česká příručka. Uživatelé mohou využít promo akce (20% sleva na upgrade) a povýšit svoji CAD aplikaci na stavařský ADT 2006. Připomínáme, že upgrade z verzí ADT 3.3 je možný jen do 10.1.2006. Informace o nejdůležitějších novinkách verze 2006 a hlavní důvody pro upgrade najdete na
Architectural Desktop

Revit Series Zvýhodněný upgrade ADT/AutoCAD/LT na Autodesk Revit
Váš Architectural Desktop, AutoCAD nebo AutoCAD LT používaný pro stavební projekci či architekturu nyní můžete do 30.září výhodně upgradovat na nejnovější CAD/BIM aplikaci Autodesk Revit Building nebo Autodesk Revit Series (verze obsahující i AutoCAD 2006).
Porovnejte přínosy prostého upgrade vaší CAD aplikace s výhodami křížového upgrade na Autodesk Revit Series. Při nákupu nových licencí nabízíme v ceně bonus na 2denní školení Revitu, při nákupu upgrade bonus na 1denní školení.
Viz Promo akce

2.ročník soutěže "Revit aCADemy 2005"
Chcete zdarma získat nejnovější plotter HP DesignJet, digitální fotoaparát, barevnou kopírku HP, mobil či další ceny?
Firma AAC Solutions pořádá druhý ročník soutěže "Revit aCADemy" určené pro stavební projektanty, architekty a studenty stavebních oborů. Přihlaste se do této soutěže, seznamte se s nejmodernějšími technologiemi CAD a BIM reprezentovanými programem Autodesk Revit Building, zašlete nám váš projekt vytvořený pomocí této aplikace a zúčastněte se tak soutěže o hodnotné ceny.
Viz podmínky soutěže a další informace

Nový velký uživatel Autodesk Revit
Významná česká projektová a architektonická firma CASUA (www.casua.cz) pořídila 27 licencí CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Building a AutoCAD Revit Series. Autodesk Revit ve firmě nahrazuje licence AutoCADu a AutoCADu LT a má přispět k zefektivnění 3D navrhování a koordinaci projektové dokumentace. Autodesk Revit, včetně víceletého programu Subscription, byl dodán autorizovaným systémovým centrem Autodesku, firmou AAC Solutions.
Viz další informace o aplikaci Autodesk Revit

Aktualizace českého prostředí pro Revit 8
Na stránce podpory české lokalizace Revitu (www.cadforum.cz/revit lze stáhnout aktualizaci české lokalizace pro nejnovější build Revit Building 8.
Připravujeme rovněž českou lokalizaci cvičebnice Revitu 8 a příručky Začínáme.

30% sleva upgrade na 3ds max 7
Využijte dočasné 30% slevy na upgrade z 3ds max a VIZ na nový Autodesk 3ds max 7. Akce platí pouze do 21.července 2005 - viz promo akce

GIS, mapování, FM

Map 3D 2006 Autodesk Map 3D 2006 zdarma
Vlastníci licence aplikace Autodesk Land Desktop (R3 a novější) se Subscription programem mohou nyní využít bezplatný upgrade na Autodesk Map 3D 2006 - tato nabídka platí do 31. července 2005. Uživatelé vlastnící Land Desktop (R3 a novější) bez Subscription mohou přejít na Autodesk Map 3D 2006 pomocí položky křížového upgrade za cca 650 € - viz KOUPIT
Viz též promo akce

Lokalizovaný (český) Map 3D 2006 si můžete zajistit již dnes, v rámci promo akce na subscription. Další informace o Mapu 3D 2006 najdete na
Autodesk Map 3D

Zemní stroj s mmGPS Řízení stavebních strojů s mmGPS
Významný uživatel CAD a GIS produktů Autodesk a vývojář nadstavbové aplikace RoadPAC, firma PRAGOPROJEKT, používá 3D výstup z CAD aplikace pro řízení stavebních zemních strojů vybavených řídící jednotkou mmGPS. 3D bodové pole modelu terénu v textovém formátu nebo formátu LandXML se přenese do řídící jednotky stroje a ta pomocí zpřesněného polohovacícho systému mmGPS (polohová přesnost 5-15mm) koriguje pohyb stroje tak, aby přesně prováděl projektované terénní úpravy. Tato technologie je používána např. pro projektování a stavbu dálnice D47.

Google Earth - GIS pro zbytek světa
GIS aplikace nemusejí být uživatelsky a cenově náročné. Nová aplikace Google Earth mapuje Zemi pomocí satelitních snímků, které lze kombinovat s GIS daty a polohovými informacemi (včetně GPS). Intuitivní rozhraní a cena (základní verze je zdarma) činí z této aplikace skutečně "lidový GIS".

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

nw8240 Mobilní pracovní stanice HP nw8240
Zvýhodněná cena výkonných mobilních pracovních stanic HP nw8240 s Pentium-M 2.13GB, 1GB RAM (až 2GB) a 15.4" LCD grafikou 1920x1200 bodů s 3D akcelerací, vhodných i na náročný 2D a 3D CAD. Stanice je certifikována Autodeskem i na Inventor R10. Cena viz KOUPIT

Výprodej stanic HP XW4200, 20" monitor za polovinu
Využijte výprodejních cen pracovních stanic HP XW, ke kterým můžete dokoupit 20" monitor HP LCD 2035 (1600x1200,16ms, Super IPS LCD) se slevou 50% (cena v této akci: 9890,-Kč bez DPH).
Kontaktujte AAC Solutions

Levnější a rychlejší tisk s vaším plotrem?
Využijte akce HP "Zbavte se staré" a "HP Znovu!", v rámci nichž můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový model velkoformátové tiskárny HP DesignJet. Nové modely nabízejí podstatně rychlejší a kvalitnější tisk za nižších provozních nákladů.
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů.

Vyhrajte notebook HP COMPAQ nx6110 v letní soutěži HP.

HP Trade-in pokračuje
Využijete možnosti získat slevu na nákup nového produktu HP při vrácení staršího zařízení (i non-HP). U tiskáren se jedná o náhradu ve výši 900 až 56.700 Kč za vrácený kus, u PC a notebooků můžete získat až 6.650 Kč, u serverů se jedná až o 50.000 Kč, u produktů na ukládání dat máte šanci získat až 170.240 Kč a u síťového vybavení až 36.000 Kč za vrácený starší produkt. V případě zájmu o využití tohoto programu při nákupu nového zařízení nás kontaktujte.

HP Tech University 2005
Ve dnech 13.-17.6.2005 proběhla HP Tech University 2005. Město stromů - Boise ve státu Idaho, kde sídlí hlavní testovací tým společnosti HP, přivítalo 452 účastníků z více než 50 zemí na konferenci, která byla zaměřena na produkty služby a řešení skupiny IPG (Imaging and Printing Group). Mezi hlavní témata patřila bezpečnost tisku a možné hrozby zneužití síťové tiskárny, problematika driverů, využití technologie Digital Sending (DS - digitální odesílání a zpracování dokumentů pomocí multifunkčních zařízení) spolu s rozšiřováním vestavěných funkcí a v neposlední řadě i HP Web Jetadmin (nástroj pro zprávu a konfiguraci více tiskových zařízení v síti). Hlavním přínosem konference byla možnost srovnávat poznatky a zkušenosti s kolegy z celého světa a vytvořit tak zajímavé podněty pro další vývoj v oblasti IPG. Za firmu AAC Solutions ('HP Imaging and Printing Services and Solutions' partnera) se účastnil konference technický konzultant, pan David Grela.

AAC Solutions Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

USB Flash Drive Manager
Microsoft uvolnil utilitu pro správu Flash USB pamětí ve Windows XP. Aplikace umožňuje kopírování dat, zálohování, konfiguraci bezdrátových a autorun nastavení. Ke stažení viz USB Flash Drive Manager.

Jste na štíru s gramatikou?
Pro ty, kteří se necítí silní v 'gramatických kramflecích' při psaní českých textů, může být vítanou pomocí nově uvedený korektor české gramatiky pro Microsoft Word 2003. Tento bezplatný doplněk si můžete stáhnout a nainstalovat z webu Microsoftu (7.1MB). Funkce Kontrola pravopisu ve Wordu vám pak odhalí (a zeleně podtrhne) i chyby ve větné interpunkci, některé chyby shody podmětu s přísudkem, předložky a předpony a další české gramatické jevy.

Mobilní přístup k vašim e-mailům a kalendáři
Používáte nebo zvažujete nákup Microsoft Exchange Server 2003 či Microsoft Windows Small Business Server 2003? Můžete začít využívat i funkce těchto serverů pro mobilní přístup k e-mailu a kalendáři díky službě Eurotel Mobile Exchange Plus. Kdykoliv a kdekoliv tak budete dostávat přímo do mobilního telefonu aktuální e-maily včetně příloh a další nezbytná data. Tuto službu si nyní můžete aktivovat na 2 měsíce zdarma!.

Letošní podzim plánuje Microsoft uvést produkty Visual Studio 2005, SQL Server 2005 a BizTalk Server 2006.

Firma AAC Solutions je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

NIS 2005 Norton Internet Security 2005 CZ
Byla uvedena nová verze sady Norton Internet Security 2005 AntiSpyware Edition v českém jazyce. Tato verze nově obsahuje výkonnou ochranu Norton Spyware Protection (pouze pro systémy Windows® 2000 a Windows XP), která automaticky zjišťuje a odstraňuje spyware i adware. Sada Norton Internet Security se svojí komplexní ochranou před viry a hackery také chrání proti podvodným e-mailům a udržuje důvěrné informace v bezpečí.

 • Klíčové funkce produktu - Upozornění na incident umožňuje okamžitě ověřit, zda je počítač chráněný před zvláště nebezpečnými internetovými hrozbami. Aplikace LiveUpdate automaticky stahuje nové aktualizace ochrany.
 • Norton AntiVirus - Automaticky odstraňuje viry, červy a trojské koně. Prověřuje a čistí příchozí i odchozí zprávy.
 • Norton Spyware Protection - Automaticky odstraňuje spyware a zabraňuje novému spywaru v průniku do počítače. Pomáhá určit adware potřebný ke spuštění požadovaných programů.
 • Norton Personal Firewall - Skrývá počítač před hackery. Blokuje podezřelý internetový provoz. Automaticky přepíná nastavení zabezpečení přenosného počítače při použití různých sítí. Zapíná bránu firewall po jejím dočasném vypnutí.
 • Norton Privacy Control - Zabraňuje nevědomému odeslání důvěrných informací v e-mailových zprávách, přílohách aplikací sady Microsoft Office, rychlých zprávách a webových formulářích.
 • Norton AntiSpam - Pomáhá zjišťovat a filtrovat podvodnou poštu a poštu s nevhodným obsahem. Integruje se do aplikace Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express.
 • Norton Parental Control - Blokuje e-maily s nevhodným obsahem, webové stránky a diskusní skupiny, které nejsou považovány za vhodné pro děti.

Microsoft Baseline Security Analyzer 2.0
Zkontrolujte si základní bezpečnostní nastavení vašich Windows serverů a sítě. Microsoft uvedl inovovanou verzi svého nástroje Baseline Security Analyzer - viz MBSA

Zálohování není archivace
Řešíte archivaci vašich firemních dat pouhým zálohováním? Za jak dlouho jste schopni obnovit konkrétní ztracený soubor, e-mail nebo databázový záznam? Kolik vás taková obnova stojí? Máte definovanou firemní strategii správy informací po celou dobu jejich života (ILM) a jsou vaše informace opravdu bezpečné a rychle dostupné? Kontaktujte AAC Solutions pro řešení archivace firemních dat.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

AAC Solutions - vlastní aplikace

AutoNEST 2006
AutoNEST 2006 je nová verze ARX aplikace (nadstavba AutoCADu) pro optimalizaci rozmístění nepravidelných tvarů na obdélníkové ploše (minimalizace spotřeby materiálu). Může být použita pro umisťování plechových, papírových, dřevěných, plastických, textilních nebo kožených dílů.
Viz AutoNEST

Excellink LT 2006
Aplikace Excellink 2006 byla doplněna o funkce výběru bloků dle hladiny nebo skupinového jména. Ke stažení je i Trial verze pro AutoCAD LT 2006.
Viz Excellink

OBO Construct KTS
Významný výrobce elektroinstalační techniky s celosvětovou působností rozšiřuje do dalších zemí softwarovou CAD aplikaci OBO Construct KTS, určenou pro projektování kabelových nosných tras. Jejím smyslem je usnadnit návrh kabelových tras ze systémů KTS firmy OBO Bettermann. Aplikace byla vyvinuta ve spolupráci se společností AAC Solutions s.r.o. Aplikace OBO Construct KTS provádí samostatně statické výpočty únosnosti kabelových žlabů, žebříků i souvisejících závěsných konstrukcí a signalizuje překročení jejich mezních parametrů. Po zadání typu a množství uložených kabelů vypočítá i obsazení průřezu kabelové trasy. Samostatná knihovna s bloky použitých prvků umožňuje vytvářet ve výkrese jednoduše řezy kabelovými trasami.
OBO Construct KTS je nadstavba CAD programů firmy Autodesk - AutoCAD a AutoCAD LT ve verzích 2000 až 2006.

Další světové firmy a organizace zvolily nadstavbové aplikace firmy AAC Solutions - australská geodetická firmy Stratasurv se vybavuje licencemi LiveLabel 2006, firma INNOVA licencemi Excellink, portugalský výrobce bazénů a italský návrhář interiérů pak licencemi LT Extension. Texaská Columbia Showcase pořizuje SplineConvert, kanadská Artcraft Kitchens si vybrala VRMLout pro AutoCAD, architekti Ayers-Saint-Gross kupují HGEN. RWE pořizuje systém pro správu dokumentů iPROJECT. Uživatele aplikací firmy AAC Solutions lze najít ve více než 50 zemích světa.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy AAC Solutions - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Inventor R10 Service pack 1
 • Autodesk Inventor Professional R10 Service pack 1
 • Autodesk Civil 3D 2006 Service pack 1
 • Autodesk Building Systems 2006 Service pack 1
 • Autodesk Revit Building 8.0 - build 20050620_2300
 • Inventor Hardware Library update - R8, R9, R10
 • Autodesk Activation Update - fix pro systémy se SATA RAID disky
 • AutoCAD 2006 CUI fix
 • Add-in hotfixy pro Inventor 10 sp1

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Firma AAC Solutions je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Zvyšte svou kvalifikaci v kursech pokrývajících novou produktovou řadu AutoCAD 2006 a Inventor 10. Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

3.210 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Vzdálený upgrade DesignJet firmware. Změna šířky jediného sloupce tabulky. Vzdálená indikace stavu tiskárny/plotru. Jaký je rozdíl mezi školní a studentskou licencí programu? Rychlejší načítání aplikací ARX, LSP, DVB, DBX, VLX, FAS. Zmenšení SQL databáze Vault serveru. Jak v Inventoru nastavit barvu z palety RAL nebo Pantone? Přepnutí všech uživatelů na nový licenční server AdLM (FlexLM). Jak zmenšit okraje tisku na HP DesignJet 4000? Zpětná kompatibilita DWG formátů AutoCADu. Funkce Oříznout v Revitu. Jak zamezit editaci dynamických bloků? Opačný příkaz k příkazu PŘERUŠ (_BREAK). Snadné porovnání dvou verzí DWG výkresů.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo nám napište na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server AAC Solutions?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba AAC Solutions zahrnující mj. i přístup na VIP server AAC Solutions. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy AAC Solutions najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- cítíte se ohroženi moderními technologiemi? dopřejte si závan minulosti
- Android - jestlipak už zná 3 zákony?
- yubnub - webový "příkazový řádek", vytvořte si vlastní "příkaz" nebo vyzkoušejte třeba příkazy cadtip pantone nebo passwd 8

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti AAC Solutions s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti AAC Solutions s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu AAC mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


AAC Solutions s.r.o. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Brno, 602 00, Smetanova 9, tel. 541 212 077, 541 210 823
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060