X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy Xanadu - červenec '04


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS umožňuje jeho snadné odhlášení nebo např. přihlášení do diskusní konference 'CAD Fórum' jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na http://www.cadstudio.cz/email/x-news0704.htm nebo http://www.cadstudio.cz/xnews

Xanadu s.r.o. (člen skupiny AAC a.s.), největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR a HP Select Partner, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení a IT obecně.

Z obsahu:

Xanadu v Top 100 IT firem
Firma Xanadu se poprvé probojovala do žebříčku TOP 100 IT firem a za rok 2003 obsadila 95. místo.

Změny v politce množstevních slev Autodesk
Od 1.8.2004 dochází ke změnám pravidel poskytování množstevních slev Autodesku (Volume discount). Hlavní změny jsou následující:

 • slevy lze využít na nové licence a upgrade/crossgrade pouze pokud budou licence pod Subscription
 • slevy lze využít pouze na nové licence a upgrade/crossgrade posledních verzí produktů
 • slevy nelze uplatnit na AutoCAD LT
 • slevy lze použít i na obnovení Subscription
 • slevy lze využít i na mix produktů v rámci každé produktové kategorie

Možnost objednání Subscription Renewal se slevou cca 15%
Obnovení kontraktů abonentního programu předplatného se slevou cca 15% z ceny Subscription je možno objednat pro všechny kontrakty, které mají termín vypršení kontraktů nejpozději 31.10.2004. Podmínkou pro tuto slevu je poslání objednávky včetně všech náležitostí do čtvrtka 22.7. do 10:00 hodin.

Snadná cesta jak se zbavit upgradování software - abonentní program Subscription. Následující nákup upgrade tak může být váš poslední.

CAD promo akce
Nabízíme vám mimořádně zajímavé možnosti upgrade:

 • Sleva 25% pro uživatele AutoCADu LT
  Do 30.9. mohou registrovaní uživatelé AutoCADu LT využít slevu ve výši 25% na upgrade z AutoCADu LT2000i a vyšších na AutoCAD LT2005
 • Sleva až 50% na upgrade
  Do 30.9. můžete využít slevu až 50% na upgrade a crossupgrade na CAD aplikace řady 2005, pokud upgrade pořídíte spolu se Subscription. Pro křížové upgrade (AutoCAD na Architectural Desktop/Map/Mechanical) je Subscription již v ceně upgrade.
  Akce platí pro produkty AutoCAD 2005, Architectural Desktop 2005, Autodesk Map 3D 2005, Land Desktop 2005 a AutoCAD Mechanical 2005.
 • Akce "Přídavná licence" = upgrade zdarma
  Pokud již vlastníte nějaký produkt Autodesku a uvažujete o pořízení další licence stejného produktu spolu se Subscription, pak při jeho pořízení získáte upgrade své stávající licence i včetně ročního Subscription "zdarma" (resp. v ceně nového produktu).
  Akce platí do 30.9.2004 pro AutoCAD 2005, Architectural Desktop 2005, Autodesk Map 3D 2005, Land Desktop 2005, AutoCAD Mechanical 2005 a Inventor Series 8.
 • Lokalizovaný Map 3D a Architectural Desktop 2005
  Do uvedení plně lokalizovaných verzí produktů Architectural Desktop 2005 a Map 3D 2005 zvýhodněný nákup verzí 2004 CZ nebo 2005 EN. V rámci výše uvedených promo akcí ('50% sleva upgrade' a 'Přídavná licence') získáte anglickou verzi Architectural Desktop 2005 (či Map 3D 2005) se Subscription, ale v rámci Subscription můžete získat bezplatně i starší ADT 2004 či Map 2004, a navíc po uvedení českých verzí řady 2005 bude vaše Subscription převedeno na CZ a získáte tak bezplatně i českou verzi 2005.

Viz podrobnější informace, podmínky, tabulka cen upgradů

Možnost upgrade z produktů řady 2000i bude ukončena 10.1.2005 (AutoCAD 2000i, AutoCAD LT 2000i, Autodesk Architectural Desktop R2i, Autodesk Architectural Desktop R3, AutoCAD Mechanical 2000i, Autodesk Mechanical Desktop R5.0, Autodesk Inventor 5, AutoCAD Map 2000i 4.5, Autodesk Land Desktop 2i, Autodesk CAD Overlay 2000i). Viz též níže - ukončení upgrade z Inventoru 5.x a 6.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2005 AutoCAD 2005 CZ a LT 2005 CZ v prodeji, výhodný upgrade
V prodeji jsou plně lokalizované verze světově nejpopulárnější CAD aplikací řady 2005. Upozorňujeme na časově zvýhodněné možnosti upgrade a na možnost získání doplňkové aplikace "Xanadu LT Extension" zdarma k AutoCADu LT.
Viz další informace o AutoCADu 2005 (vč. přehledu novinek)
Ceny nových verzí, upgrade verzí a subscription viz KOUPIT

Od 15.7. 2004 nelze objednat licence AutoCADu jinak, než včetně subscription. Subscription se tak stává nedílnou součástí téměř všech produktů společnosti Autodesk.

Nový DWF Viewer i pro 3D
Nová verze bezplatné aplikace Autodesk DWF Viewer (5.0, uvedení v těchto dnech) podporuje kromě efektivní práce s 2D CAD daty nyní i 3D modely. Pomocí efektivního standardního formátu pro publikování CAD dat - DWF - lze tak snadno pracovat již nejen s elektronickými výkresy 2D, ale už i s 3D modely Autodesk Inventoru 9, včetně informací o stromu sestavy a o fyzických vlastnostech modelu. Objem 3D DWF souborů je přitom cca 25x menší než velikost originálních douborů Inventoru.
Publikování 2D dat do DWF je dnes součástí všech aplikací firmy Autodesk (AutoCAD, LT, Revit, Inventor, Arch.Desktop...) a pomocí driveru 'DWF Writer' lze publikovat i z jiných Windows aplikací. Podpora publikování 3D DWF bude další aplikací doplňována postupně, jako druhá zřejmě do Architectural Deskopu, a to formou Extension.
Autodesk rovněž uvede Trial verzi DWF Composeru (připomínkování a odměřování DWF souborů).
Viz též DWF publikování

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Zvýhodnění pro uživatele aplikací MechSoft
Pro stávající uživatele nadstavbových aplikací MechSoft je určena promo akce - výhodná možnost přechodu z nadstavby MechSoft na nejpoužívanější 3D návrhový systém pro strojírenství, Autodesk Inventor. Na křížový upgrade na Inventor Series nebo Inventor Professional je poskytována sleva ve výši 1.200 Euro (cca 39.000,-Kč - což např. znamená, že některé typy upgrade jsou zcela zdarma).
Pokud jste vlastníky Inventor Series (se Subscription) a aplikace MechSoft, můžete přejít z Inventor Series na Inventor Professional za pouhou 1,-Kč! Platí jen do 23.7.2004.
Další informace viz Promo akce a stránka MechSoft

Autodesk Inventor 9 Uvedení Autodesk Inventoru 9
Syrová pravda o 3D - i nadále potřebujete 2D!
Autodesk Inventor obsahuje to nejlepší z oblasti strojírenského 3D a 2D CADu. V těchto dnech dostávají uživatelé novou anglickou verzi Autodesk Inventor Series 9 (vč. Mechanical Desktopu 2005 a Vault R3). Verze Inventor Professional R9 bude následovat o několik týdnů později. Inventor 9 i Inventor Professional 9 představují rozsáhlý upgrade s řadou nových a vylepšených funkcí. České verze všech těchto aplikací budou uváděny na trh postupně od začátku září.
Nový Autodesk Vault je nyní integrován se všemi strojírenskými aplikacemi Autodesku (vč. AutoCADu Mechanical).

Kabelové svazky AIP9 Dražší Inventor Professional
Pozor, 23.7.2004 končí zaváděcí období Autodesk Inventoru Professional a v důsledku toho (plus přidané funkčnosti verze 9) dochází ke zvýšení jeho ceny - o cca 25% (i tak však AIP zůstane o cca 15% levnější než v ostatních zemích EU). Připomínáme, že Inventor Professional nyní obsahuje kromě funkcí Inventor Series i: technologii pro návrh potrubních systémů, technologii pro návrh kabeláží, zpracování IDF formátů, 3D FEM (ANSYS) v oblasti mechanického namáhání.

Aktuální informace o produktové řadě Inventoru, včetně přehledu novinek najdete na www.cadstudio.cz/inventor. Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Pozor, k 15.10.2004 dojde k ukončení podpory Inventoru 5 a Inventor Series 5.3 a přestanou být nabízeny upgrade z této verze Inventoru. Možnost upgrade z Inventoru 6 bude ukončena k 10.1.2005.

AutoCAD Mechanical Uveden AutoCAD Mechanical 2005 a Electrical 2005
Autodesk uvedl dva nové strojírenské produkty řady 2005 - AutoCAD Mechanical 2005 a AutoCAD Electrical 2005. Oba produkty obsahují kompletní funkčnost AutoCADu 2005 a jsou dodávány s aplikací Autodesk Vault pro správu dokumentů. Kromě řady profesních vylepšení nabízejí i rozšířenou komunikaci s Autodesk Inventorem a Inventorem Professional.
Viz AutoCAD Mechanical a AutoCAD Electrical

Mechsoft v Inventoru 9
V těchto dnech je na trh uváděna nová verze světově nejprodávanější 3D MCAD aplikace - Autodesk Inventor R9. Po akvizici Mechsoftu Autodeskem bylo oznámeno postupné zahrnutí technologií Mechsoft do Autodesk Inventoru.
Nová verze Inventor 9 již obsahuje první funkce pocházející z produktů Mechsoft. Navíc uživatelé produktu (nastavby) Mechsoft for Inventor 8 mohou používat tuto nadstavbu i ve verzi Inventor 9.
Na podzim tohoto roku je plánována tzv. "Subscription Edition" Inventoru 9, která v rámci předplatného přinese uživatelům Inventoru 9 většinu funkcí původní nadstavby Mechsoft, nyní již jako vnitřních funkcí Inventoru. Uživatelé Inventoru tak bezplatně získají cca 90% funkcí Mechsoftu. Další funkce budou přidávány v dalších verzích Inventoru.
Připomínáme, že všichni uživatelé libovolného produktu Mechsoft nyní mohou přejít na technologie Autodesku s téměř 40.000,-Kč bonusem - viz Promo akce

Kolik je uživatelů strojařských 3D CADů?
Analytická společnost Cambashi (www.cambashi.com) zveřejnila odhad aktivně používaných (a průběžně upgradovaných) komerčních licencí 3D MCAD aplikací ve světě.
Počet takovýchto licencí je odhadován na téměř 1.2 milionu (jiné studie uvádějí až 5 milionů všech prodaných 3D MCAD licencí, včetně školních). Pořadí produktů je:

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

DesignJet 100+ Revit aCADemy 2004
Pod názvem "Revit aCADemy" vyhlásila firma Xanadu soutěž v projektování pomocí Autodesk Revitu. Vytvořte libovolný projekt pomocí Autodesk Revitu (jehož Trial verzi vám bezplatně zašleme), přihlašte jej do 1.8.2004 a vyhrajte velkoformátový plotr HP nebo digitální 5Mpxl fotoaparát HP. Jste projektant či student a chcete si vyzkoušet snadnost použití nových technologií pro CAD/BIM a zároveň vyhrát některou z hodnotných cen?
Čtěte stránku www.cadstudio.cz/revitacademy

Revit Series Revit bude česky
Xanadu připravuje českou verzi produktu Autodesk Revit 6.1. Předpokládané uvedení na trh bude začátkem září 2004. Již dnes jsou ale k programu Autodesk Revit vedle knihovny českých "families" k dispozici i dvě české příručky v elektronické (PDF) verzi - "Úvod do aplikace" a "Autodesk Revit Tutorial" (cvičebnice).

Mimořádný produkt za mimořádnou cenu - Autodesk Revit je nyní k dispozici i formou tzv. "Revit Series", jenž obsahuje vedle aktuální verze Revitu i plnou verzi AutoCADu 2005 (AutoCAD je zde za cenu nižší než je cena pouhého LT). Můžete tak získat v jednom produktu to nejlepší z obou světů a postupně tak bez obav přejít z projektů zpracovávaných v DWG na nové BIM technologie Revitu pro projektování a dokumentaci staveb.
Studentské verze Revitu již za cca 3.000,-Kč - KOUPIT (viz též www.cadstudio.cz/edu)

Podrobnější informace viz Autodesk Revit nebo si vyžádejte zkušební verzi u firmy Xanadu, prodejce Revitu v ČR.

Akce 'Upgrade až s 50% slevou' a 'Přídavná licence = upgrade zdarma' viz výše.

ADT 2005 Architectural Desktop 2005 CZ výhodně
Autodesk Architectural Desktop 2005 CZ bude k dispozici jako plná lokalizace (cca říjen). V rámci výše uvedených promo akcí ('50% sleva upgrade' a 'Přídavná licence') získáte anglickou verzi Architectural Desktop 2005 se Subscription, ale v rámci Subscription můžete získat bezplatně i starší ADT 2004 EN (a k němu objednat stávající add-on CZ lokalizaci), a navíc po uvedení české verze Architectural Desktopu 2005 vám bude na vyžádání vaše Subscription převedeno na CZ a získáte tak bezplatně i Architectural Desktop 2005 CZ.
Viz Promo akce

Porovnání produktivity AutoCAD - Architectural Desktop
Přinášíme dokument porovnávající produktivitu při použití aplikacemi AutoCAD a Autodesk Architectural Desktop v architektonickém návrhu a vytváření stavební dokumentace. Proč ještě dnes kreslit stěny, dveře nebo okna pouze formou úseček a oblouků, když je můžete snáze představovat přímo formou inteligentních objektů, které udržují vzájemné vazby v modelu stavby. Takovýmito objekty disponuje Architectural Desktop. Ještě vyšší stupeň modelování informací o stavbě (BIM) nabízí Autodesk Revit.
Čtěte na webu Xanadu

Revit promo při upgrade AutoCADu
Pro projektanty a architektonické kanceláře - využijte speciální akce při upgradu Vaší stávající licence AutoCADu 2000i (případně novější) na AutoCAD 2005 a získejte navíc:

 • Autodesk Revit 6.1
 • Předplatné na následující rok pro AutoCAD 2005
 • Předplatné na následující rok pro Autodesk REVIT 6.1

Revit - WTC Nová věž WTC je projektována v Revitu
Společnost Skidmore, Owings & Merrill (SOM), která projektuje první věž ("Věž svobody") stavěnou na místě původního World Trade Center, si vybrala pro tento technicky náročný a rozsáhlý projekt Autodesk Revit a další nástroje Autodesku.
Revit je používán pro kompletní návrh budovy - od jádra až po zajímavě strukturovaný vnější plášť, pro části struktur jsou používány LISP nástroje v AutoCADu, vizualizace jsou prováděny v 3ds max a pro týmovou komunikaci je nasazen Autodesk Buzzsaw Professional. Architektem samotné budovy kupodivu není Daniel Libeskind, ten pouze zvítězil v soutěži na architektonický celek/studii.
Některé ilustrativní obrázky najdete na stránce SOM.
- Ti nejlepší již používají Autodesk Revit -

Viz informace na Autodesk Revit

Od 1.10.2004 se o 12% zvyšují ceny všech upgrade položek produktů CADKON.

Prohlédněte si ukázkové animace z demo pásma firmy Discreet "Best of Best 2004" - využití produktů firmy Discreet pro animace, filmové efekty a video-processsing.
Viz Xanadu - Discreet

GIS, mapování, FM, EDM, CRM

Akce 'Upgrade až s 33% slevou' a 'Přídavná licence = upgrade zdarma' viz výše.

Model terénu - Map 3D Autodesk Map 3D 2005 CZ výhodně
Autodesk Map 2005 CZ bude k dispozici jako plná lokalizace (cca září/říjen). V rámci výše uvedených promo akcí ('50% sleva upgrade' a 'Přídavná licence') získáte nyní anglickou verzi Map 3D 2005 se Subscription, ale v rámci Subscription můžete získat bezplatně i starší Map 2004 EN (a k němu objednat stávající add-on CZ lokalizaci), a navíc po uvedení české verze Mapu 3D 2005 vám bude na vyžádání vaše Subscription převedeno na CZ a získáte tak bezplatně i Map 3D 2005 CZ.
Viz Promo akce.

eObec - GIS pro obce a města
"Xanadu eObec" je nová, cenově dostupná GIS aplikace určená pro obce, města a správce nemovitostí. eObec využívá GIS technologií, mapových dat katastru nemovitostí, rastrových snímků a dat ze stávajících evidencí a agend pro přehlednou správu parcel, pozemků a nemovitostí. Nad těmito daty lze vyhledávat, prezentovat výsledky a aktualizovat liniové, bodové či databázové informace.
Viz Xanadu eObec.

LandXML zapouští kořeny
Neutrální formát pro výměnu dat v oblasti stavebnictví, dopravního inženýrství, zemních prací a geodézie - LandXML - získává popularitu.
Organizace LandXML (www.landxml.org), která spravuje tuto XML specifikaci, má dnes již 284 členů, včetně významných firem jako Autodesk, Bentley, Leica, Infrasoft, ViaNova, CAiCE, Trimble,... První aplikací podporující LandXML byl Autodesk Field Survey - geodetická aplikace firmy Autodesk, zakládajícího člena organizace LandXML. Dnes je podpora LandXML součástí Autodesk aplikací Architectural Desktop, Map 3D, Land Desktop, Civil 3D, Envision, 3ds max, VIZ a import/export LandXML podporuje téměř 50 významných softwarových aplikací z celého světa.
LandXML.org nyní spolupracuje s konsorciem Open GIS na možnostech výměny stavebních CAD- a GIS dat pomocí XML specifikací LandXML a GML

Končí upgrade z MapGuide 5
Možnost upgrade z GIS aplikace Autodesk MapGuide R5 skončí 30.8.2004. Nadále je možný upgrade MapGuide verzí 6 a 6.3 na aktuální verzi 6.5.
Verze 6.5 přináší podporu nových zdrojů dat, publikování z- i do formátu DWF, vazbu na Map 3D 2005, vylepšený Java viewer a podporu Oracle 10g. MapGuide 6.5 je navíc rychlejší a snazší pro používání. Verze 6.5 zavádí nové možnosti licencování už od jednoho uživatele i licence "per-CPU". Viz hlavní důvody pro upgrade
Viz Autodesk MapGuide

HP produkty, novinky, akce

HP Znovu Nové podmínky 'HP Znovu' a 'Zbavte se staré'
Od 1.7.2004 platí nové podmínky na akce HP "Zbavte se staré" a "HP Znovu!", v rámci nichž můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový model velkoformátové tiskárny HP DesignJet.
Byly zvýšeny kredity na spotřební materiál u většiny nakupovaných modelů HP DesignJet a doplněna přehledná tabulka kompatibility tiskových médií. Kredit, resp. odkupní cena činí až 55.000,-Kč. Pozor, akce platí jen do 30.10.2004.
Viz podrobné tabulky odkupních cen a modelů plotrů.

Xanadu ATeC semináře
Navštivte naše semináře Autorizovaného technologického centra HP věnované tiskovým řešením, správě dokumentů a digitalizaci.
viz Semináře a HP ATeC
viz Tisková řešení

HP Trade-in končí
Pozor - akce "HP Trade–in" končí již 31.7.2004 - využijte této možnosti i na poslední chvíli! HP nabízí zákazníkům možnost ušetřit náklady při pořizování nových produktů. U tiskáren se jedná o náhradu ve výši 900 až 56.700 Kč za vrácený kus, u PC a notebooků můžete získat až 6.650 Kč, u serverů se jedná až o 50.000 Kč, u produktů na ukládání dat máte šanci získat až 170.240 Kč a u síťového vybavení lze obdržet až 36.000 Kč za vrácený starší produkt. S postupem pro vyřízení tohoto programu vám rádi poradíme - pište na info@xanadu.cz.

Nový DesignJet driver pro Macintosh OSX
HP uvádí nový "office" driver pro DesignJet 500/500ps a DesignJet 800 pro operační systém Apple Mac OS X. Zároveň byl uveden aktualizovaný firmware A.02.10 pro tyto řady velkoformátových tiskáren - viz Xanadu - DesignJet

HP XW4200 Nové pracovní stanice HP
Firma HP představila nové pracovní stanice pro vysoký výkon v CAD a GIS aplikacích - HP Workstation xw4200, xw6200 a xw8200. Tyto stanice se dodávají v beznástrojovém provedení a zvyšují dostupný výkon uvedením několika nových technologií. Především je to rychlá (4x rychlejší než AGP 8x) grafická sběrnice PCI Express (x16) a 64bitové výpočty pomocí Intel® Extended Memory 64 Technology (Intel EM64T). EM64T rozšiřuje adresovatelný prostor paměti na 256TB. Nové stanice mohou být osazeny až 16GB RAM. Stanice podporují dva procesory (kromě xw4200) Intel P4 nebo Xeon až 3.6GHz, a 800MHz vnitřní sběrnici. Standardní výbavou je i S-ATA RAID s kapacitou až 1.5TB.
Ceny viz - KOUPIT

Server HP pro malé podniky
HP ProLiant ML110 je ideálním řešením serveru pro malé podniky - dobrý server, podpora i cena. Nejlepší poměr cena/výkon z předních výrobců v oboru. Procesor Intel Pentium 4 2.8 GHz, disk 80 GB Ultra ATA-100, vysokorychlostní CD-ROM a rozšířená záruka na tři roky za pouhých cca 29.000,-Kč a to ještě můžete získat 3.000,- Kč za vrácení vašeho starého serveru! Viz - KOUPIT

K vybraným HP tiskárnám IPAQ 1930 za 1 korunu! Již jen do 31.7.2004 máte jedinečnou možnost získat k vybraným mono a barevným tiskárnám HP kapesní PC HP IPAQ 1930 jen za 1 Kč.

Xanadu-Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Nové nástroje Microsoft pro .NET technologie
Microsoft oznámil odlehčené verze vývojářských nástrojů - "Visual Studio Express". Jednotlivé 'Express' verze budou k dispozici pro programovací jazyky Visual Basic, Visual J#, Visual C# a Visual C++ a mají stát do 100,-USD. Velikost Express verze nepřesáhne 30MB. Novým produktem pro vývojáře (a následně i uživatele) je "SQL Server Express", což je nástupce MSDE - odlehčeného a s aplikací šiřitelného MS SQL serveru využívaného v řadě databázových aplikací.

Jaký OS skutečně používají uživatelé?
Jedním z objektivních kritérií může být statistika internetového vyhledávače Google - z jakých operačních systémů vyhledávali uživatelé z celého světa v červnu 2004? Windows XP: 51%, Windows 98: 16%, Windows 2000: 18%, Windows ME: 3%, Windows NT: 2%, Windows 95: 1% (Windows úhrnně: 91%), MacOS: 3%, Linux: 1%, jiné: 5%.

Firma Xanadu je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Hromadná implementace software od Xanadu
Firma Xanadu zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku implementačních prací pro začlenění veškeré výpočetní techniky do evropské domény ve společnosti Karosa a.s. Volba padla na naši společnost, protože máme potřebné kvalifikované pracovníky s certifikací Microsoft a školící centrum s potřebnými zkušenostmi. Napříč celým výrobním závodem jsme provedli během rekordně krátké doby tří týdnů reinstalaci a hromadný programový upgrade více než 700 PC včetně zaškolení všech uživatelů. To vše bez znatelného přerušení jejich práce. Zákazník je spokojen, protože úspěšně proběhlá akce mu velmi rychle začlenila veškerou výpočetní techniku do jednotného integrovaného celku s dálkovou správou, zabezpečením a používaným programovým vybavením.

Už žádné vyplňování hesel
Také máte problém zapamatovat si všechna možná hesla a přístupové kódy k používaným aplikacím a web službám?
Norton Password Manager 2004 je užitečná Windows aplikace firmy Symantec, která bezpečně uchovává hesla na počítači uživatele a umožňuje jejich snadnou správu. Následně zajišťuje automatické vyplňování hesel ve vašich Windows aplikacích a web službách (e-mail, banking, VPN, helpdesk, atd.). Password Manager nabízí silné šifrování, pohodlné a bezpečné použití.
Cena viz - KOUPIT

Brightmail do Symantecu
Firma Symantec koupila producenta oceňovaných antispam řešení - firmu Brightmail. Technologie pro detekci a ochranu proti spamu a podvrženým e-mailům budou postupně zahrnuty do firemních gateway produktů firmy Symantec. Symantec tak nabídne komplexnější řešení v oboru bezpečnosti.

3Com SuperStack3 Switch 3200
Rodina 3Com SuperStack3 Switch 3200 představuje řadu Ethernetových Layer3 10/100 přepínačů s 24 nebo 48 porty s autodetekcí rychlosti a křížení kabelu. Switch 3200 nabízí dynamické L3 přepínání jako standard. Přepínání na třetí vrstvě na úrovni hraničních uzlů může za určitých okolností přinášet vysší výkon, zatímco dynamický směrovací protokol se postará o snadné nasazení a připojení k páteři počítačové sítě. Každý model má navíc 2 gigabitové dual personality porty, umožňující volbu mezi metalickým 10/100/1000 nebo SFP optickým modulem. Bezpečnost - network login, přístupové filtry (Access Control List), šifrování management přístupu SSL/SSH. Network Login se postará o ověření uživatelů ještě před tím, než získají přístup k síti, a to za použití libovolného RADIUS serveru bez potřeby jakýchkoliv proprietárních mechanismů.
viz 3Com

Vzdálenosti pro rychlost 10Gigabit Ethernet na metalických rozvodech
Firma Brand-Rex zahájila testování aplikace 10Gb Ethernet na metalických kabelážích - pro různé varianty kabeláží jsou rozdílné použitelné vzdálenosti.
viz Brand-Rex
další informace viz www.cadstudio.cz/site (síťová řešení)

Computer Weeekly srovnává bezpečnost systémů Windows a MacOS

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

Xanadu - vlastní aplikace

Xanadu LT Extension 2005
Rozšiřující aplikace pro AutoCAD LT - Xanadu LT Extension obsahuje řadu funkcí zefektivňujících práci v AutoCADu LT a nyní podporuje i nový AutoCAD LT 2005 CZ. První verze této aplikace firmy Xanadu vznikla již před 3 roky. Řada firem se nyní snaží tuto aplikaci napodobovat - plnou funkčnost a podporu ale získáte pouze k originální aplikaci od Xanadu.
V rámci probíhající promo akce nabízíme aplikaci "Xanadu LT Extension" zdarma ke každému AutoCADu LT 2005 CZ zakoupenému u firmy Xanadu.
Viz LT Extension

Aplikace pro převod kódování znaků ve výkresech AutoCADu (čeština, azbuka, spřažky, unicode) Xanadu ReCoder byla aktualizována na verzi 2005 a obsahuje doplněné převodní tabulky.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Aktualizace buildu Autodesk Revit 6.1
 • Civil 3D Object Enabler 2005 for AutoCAD 2005, LT 2005, Map 3D 2005, ...
 • Hra Lodě a hra Minesweeper v LISPu pro AutoCAD

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Firma Xanadu je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC) a Microsoft. Kromě školení na produkty těchto firem pořádá řadu kurzů k výpočetní technice a jazykových kurzů. Jsme držiteli akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k provádění rekvalifikačních kurzů. Aktuální přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni. Naučte se pracovat s počítačem a jednotlivými aplikacemi jednoduše, efektivně a levně!

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat prostřednictvím formuláře uvedeného na stránce www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

2.800 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Tichá síťová instalace (rozmístění) Volo View Express. Výšky podlaží v Project Navigatoru jsou 10x nebo 100x větší. Zrychlení 3D zobrazení v Revitu. Snadné vložení tabulky bodů do výkresu. Jak nastavit barevný přechod v pozadí pracovního okna AutoCADu? Hodnota "Naposledy uložil" není správně zaktualizována. Ruční zadání 'nesprávného' údaje do kóty Revitu. V pohledu Detailu výkresu Inventoru se mi nezobrazují kóty. Kopie vlastností objektu mezi dvěma výkresy. Hodnoty z rohového razítka jako atributy dokumentu v centrálním úložišti. Přesné informace čisté plochy desky ve výkazu Architectural Desktopu. Jak lze vymazat uživatele pomocí Vault Manageru? 3D mapa světa.

Máte nějaký problém s produkty Autodesk?
Můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Služby serveru www.cadforum.cz byly rozšířeny o slovníček a další vysvětlivky často používaných CAD zkratek a pojmů a další funkce.

CAD Forum Přihlaste se jediným klepnutím myši do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska.

CAD Support Pack Enterprise je rozšířená služba Xanadu zahrnující mj. i přístup na VIP server Xanadu. Možnosti rozšířené technické podpory firmy Xanadu najdete na http://vip.xanadu.cz (nyní s bezplatným přístupem v rámci Autodesk Subscription)


A z jiného soudku:
- 10 technologií, které změnily projektování za posledních 10 let
- magnet smaže moje data a další PC mýty a pověry
- máte dost představivosti na čtyřrozměrnou kostku?

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno všem registrovaným zákazníkům společnosti
Xanadu s.r.o. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti Xanadu s.r.o., můžete se odhlásit prostřednictvím
odkazu Xanadu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


Xanadu s.r.o., člen skupiny AAC a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Pardubice, 530 02, Smilova 386, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060