X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - červen '08

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0608.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, IBM/Lenovo, Microsoft, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

XANADU s titulem Microsoft Gold Certified Partner
Microsoft Gold Microsoft nově akreditoval společnost XANADU nejvyšším stupněm partnerství, kterým je Microsoft Gold Certified Partner. Partnerství Gold Certified Partner, udělené společnosti XANADU, stvrzuje nejvyšší úroveň odbornosti, znalostí a zkušeností jejích odborníků v oblastech praktického nasazení a využití technologií Microsoft. Titul je udělován na základě splnění přísných kritérií - certifikovaný partner musí prokázat nejen nekompromisní znalosti vlastních softwarových produktů, ale také bohaté schopnosti jejich implementace ve specifických podmínkách IT infrastruktury u různých typů zákazníků.
Viz též TZ: XANADU získává partnerský statut Microsoft Gold
XANADU autorizovaným partnerem Xerox
Xerox partner Společnost XANADU uzavřela partnerskou smlouvu s firmou Xerox a získala certifikovaný statut "Xerox Autorizovaný partner". Nabídka společnosti XANADU v oblasti tiskových řešení se tak rozšiřuje o kancelářské produkty firmy Xerox (tiskárny, kopírky) i velkoformátové digitální tiskárny (plotry) a velkoformátová kopírovací zařízení.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD LT 2009 Český AutoCAD LT 2009 v prodeji
Na trhu je dostupná už i česká verze AutoCADu LT 2009. Využijte dočasného cenového zvýhodnění upgrade ze starších verzí (-20%) a mimořádné možnosti přechodu ze starších, standardně již neupgradovatelných verzí LT 2005, 2004, 2002, 2000 a starších.
Přehled hlavních novinek a průběžně aktualizovaný přehled termínů uvedení českých verzí Autodesk produktů řady 2009 najdete na webu Xanadu.cz v článku:
Termíny uvádění CAD aplikací řady 2009
Přečtěte si také: novinky a snížená omezení AutoCADu LT 2009.
-20% 20% sleva upgrade na Autodesk aplikace verze 2009
Do 15.10.2008 můžete u firmy XANADU využít slevu 20% při upgrade a crossupgrade na CAD aplikaci verze 2009 zakoupeném včetně Subscription. Můžete tak výhodně přejít nejen na novější verzi vaší stávající aplikace (upgrade), ale i z AutoCADu na vyšší a výkonnější profesní verzi software (crossgrade). Tato akce platí pro všechny dostupné jazykové verze (SLM i NLM) produktů Autodesk řady 2009 (tedy upgrade a křížový upgrade na tyto produkty):
AutoCAD 2009, AutoCAD LT 2009, AutoCAD Architecture 2009, AutoCAD Civil 3D 2009, AutoCAD Revit Architecture Suite 2009, AutoCAD Revit MEP Suite 2009, AutoCAD Revit Structure Suite 2009, Revit Architecture 2009, AutoCAD Map 3D 2009, Raster Design 2009, AutoCAD Electrical 2009, AutoCAD Mechanical 2009, Inventor Professional 2009, Inventor Suite 2009, 3ds Max 2009
Zvýhodnění platí i pro zákazníky se stávajícím Subscription (kteří tedy standardně žádný upgrade již kupovat nemusí) při crossupgrade na vyšší, profesní software. V rámci subscription získáváte i další výhody a služby firmy XANADU.
Akční nabídky a cenová zvýhodnění
Kromě 20% slevy na upgrade probíhá v těchto dnech i řada dalších akcí na výhodnější nákup a upgrade CAD aplikací - určitě i vy si vyberete na:
Kdo zaváhá, utratí za CAD víc peněz
Nová verze License Statistics, letní sleva 30%
Byla uvedena nová verze aplikace License Statistics V2.3 - řešení pro sledování využití firemních síťových licencí software přidělovaných z licenčního serveru. Aplikace License Statistics poskytuje okamžitý pohled na aktuální i statistické informace o čerpání síťových licencí aplikací firem Autodesk, IBM, ESRI, Dassault, PTC, Citrix a dalších. Můžete sledovat vývoj čerpání licencí v čase, kritická místa, nedostatečně využívané licence, případy odmítnutých licencí a mnoho dalších údajů.
Při nákupu aplikace License Statistics v konfiguracích do 200 uživatelů, nebo pro dokoupení licencí u našich stávajících uživatelů nabízíme nyní slevu 30% platnou do 1.srpna 2008.
Viz License Statistics

Taháky pro AutoCAD - napřehlédněte užitečný PDF soubor c:\Program Files\AutoCAD 2009\Help\newfeatures\acad_cue_cards.pdf ve vaší instalaci AutoCADu 2009.

Střední školy nyní mohou získat 20 licencí CAD aplikací Autodesku jen za cenu Subscription. Čtěte na Nabídka pro střední školy.

Na XANADU Blogu najdete:
- Praktické zkušenosti tisku 3D modelů z Revitu (ukázky přímého 3D tisku)
- Pravý domácí CAD - a zadarmo (bezplatná licence "na doma")

Obsah webů CAD Fórum a XANADU můžete sledovat přímo v okně AutoCADu. Viz Tip 6151.
I AutoCAD Express Tools 2009 lze ovládat pomocí Ribbonu - stáhněte si upravený CUI soubor z Tipu 6175.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 2009 Všechny verze Inventoru 2009 v češtině
V prodeji jsou již všechny lokalizované verze Inventoru a dalších strojařských CAD aplikací Autodesk. Vyžádejte si trial verzi a přesvědčte se o výhodách a nových funkcích řady 2009, včetně výkonnostního skoku plně 64-bitových verzí netrpících paměťovými omezeními 32-bitových verzí Windows.

Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru Professional nebo si nechte tuto verzi předvést.

Více muziky za méně peněz
Všichni zákazníci firmy XANADU, kteří si v rámci této akce zakoupí více plných licencí Autodesk Inventor 2009 či AutoCAD Mechanical 2009 včetně Subscription, získají významné slevy. Například při koupi dvou plných licencí Inventoru ušetříte celých 50% z ceny druhé licence. Navíc se zúčastníte hry o domácí kino s hifi systémem.
Podrobnější informace na Více muziky
Inventor Je čas přejít do 3D
Protože přechod z AutoCADu na Inventor se vyplácí. Svět není dvojrozměrný. Narozdíl od mnoha ještě i dnes vznikajících projektů. Drtivá většina zákazníků však potvrzuje nesporné výhody přechodu na trojrozměrné strojírenské navrhování s řešením Autodesk Inventor.
Pokud dosud váháte, můžete nyní využít výhodné akce a ušetřit až 20% při nákupu moderního CAD softwaru řady Autodesk 2009.
Podrobnosti na Je čas přejít
Ribbon pro Inventor 2009
Inventor ribbon UI Uživatelé Inventoru si mohou doinstalovat rozšířené uživatelské rozhraní - "UI Technology Preview for Inventor 2009". To doplní do Inventoru pás karet (ribbon) a další prvky uživatelského rozhraní známé např. z AutoCADu 2009. Ribbon rozhraní nabízí rychlejší ovládání, přímý přístup k řadě funkcí, historii otevřených dokumentů i více prostoru na obrazovce.
Rozšiřující modul (64MB) je ke stažení zdarma na labs.autodesk.com (viz též ukázkové video). Zapojte se také do probíhající diskuse na CADforum.cz.

video Možnosti práce s nadstavbou Inventor pro ocelové konstrukce - ASi Profile - a s plechovými přechody v Inventoru (SMP) představují nová Inventor-videa firmy XANADU na stránce www.cadforum.cz/inventor-video.

Využijte naší nabídky rozdílových školení na Autodesk Inventor 2009.

Po aktualizaci Inventor 11 SP4 je nutné zaktualizovat i případné přístupové klienty pro Vault 2008 či 2009. Viz Download.

Star Wars - jedenapůlminutový film dělaný kompletně v Inventoru - viz YouTube (50 hodin práce, 25 hodin renderingu)

Inventor umožňuje umístit text podél zadané křivky. Viz Tip 6139.
Doporučená kapacita paměti pro 64bitové verze Inventoru 2009 - RAM je pro výkon důležitá - viz Tip 6157.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

1+1=1,5 1 + 1 = 1,5
Nesouhlasí vám součet? Počítejte s námi - při společném nákupu moderních stavařských aplikací Autodesk s vašimi partnery ušetříte - a to oba. V rámci této akce pro projekční a stavební firmy platí mimořádná sleva 25% pro společnou objednávku dvou spolupracujících zákazníků v oblasti stavebnictví. Na zakoupené produkty dostanou uvedenou slevu obě firmy.
Podrobnější informace na 1+1=1,5.
Autodesk Live - seznamte se s novými CAD aplikacemi řady 2009
S hlavními novinkami stavařských a architektonických aplikací Autodesk řady 2009 se můžete podrobně seznámit na některé z akcí XANADU Roadshow "2009 Live" - série seminářů představujících CAD aplikace řady 2009.
Termíny a místa těchto seminářů konaných po celé České republice (vč. online registrace) najdete na stránce Semináře.
Poslední možnost na zvýhodněný upgrade z VIZ 2008
Pokud jste vlastníky aplikace Autodesk VIZ 2008 bez subscription, využijte mimořádné možnosti slevy 40% na upgrade na 3ds Max Design 2009, která platí jen do 24.června! Uživatelé VIZ se subscription (koupeným před 12.2.2008) mohou upgradovat za 279 Euro.
Soutěž Revit Open pro studenty a absolventy
Autodesk společně s Fakultou architektury ČVUT, Kabinetem modelového projektování, vyhlašuje soutěž Revit OPEN 2008 určenou pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol (do 3 let po absolutoriu). Cílem této soutěže je vytvořit návrh energeticky soběstačného objektu pro meteorologickou stanici na Králickém Sněžníku v lokalitě Štvanice.
Viz Revit Open

AutoCAD Structural Detailing je další profesní verze AutoCADu - pro kreslení výkresů a detailů ocelových a železobetonových konstrukcí. Další možnosti CAD řešení pro ocelové konstrukce uvádí diskusní příspěvek.

Společnost HDR pořizuje 1.800 licencí BIM aplikace Autodesk Revit, AutoCAD Architecture a AutoCAD MEP.

The Economist: Od výkresu k databázi (automatický překlad) - obor architektury se přizpůsobuje konceptům 3D a BIM.

video Nové možnosti práce v Mental Ray rendering modulu Revitu 2009 představují nová Revit-videa firmy XANADU (číslo 11/12/13) na stránce www.cadforum.cz/revit-video.

video Postup využití online WMS služby katastru nemovitostí při projektování ilustruje nové AutoCAD Map video firmy XANADU na stránce www.cadforum.cz/vyuka. Ukázkovou datovou sadu najdete ve VIP souborech.

Jak vytvořit výkaz sloupů v Revitu? Viz Tip 6142.
Trik po sledování nového obsahu týmového projektu Revitu. Čtěte Tip 6161.
Čím se řídí velikost popisek v Civil 3D? Čtěte Tip 6174.

GIS, mapování, FM

Map Uveden český AutoCAD Map 3D 2009
AutoCAD Map (s cenou prakticky stejnou jako holý AutoCAD) nabízí kromě všech funkcí AutoCADu i řadu dalších doplňujících funkcí a nástrojů, které využije většina projektantů. Je to například import/export řady CAD a GIS formátů (mj. ESRI, MapInfo), souběžná editace jednoho DWG výkresu více uživateli najednou, funkce pro automatické začišťování výkresů, práce s georeferencovanými rastrovými obrázky, přímý online přístup k datům katastru nemovitostí, převody souřadných systémů (např. GPS: WGS84 - S-JTSK), snadné tematické obarvování výkresů, snazší napojení na databáze a další funkce.
AutoCAD Map 3D 2009 je rovněž první CAD aplikací Autodesku oficiálně podporovanou v terminálovém provozu - tedy aplikace běží na serveru a uživatel ji spouští vzdáleně z nenáročného klientského počítače. Pro tento styl práce je určena síťová verze Mapu - Citrix edition.
Viz Xanadu - AutoCAD Map
Každá druhá s 25% slevou
V rámci probíhající akce nyní záskáte každou druhou licenci AutoCAD Map 3D 2009 o čtvrtinu levněji - se slevou 25%. Platí pro upgrade a křížové upgrade na verzi 2009 se subscription.
Viz promo akce

Pro automatickou konfiguraci uživatelů terminálové verze AutoCADu Map 2009 lze v Citrix XenApp použít skript dostupný ve VIP souborech na vip.xanadu.cz

Jak nainstalovat AutoCAD Map 3D 2009 na 64bitové Windows? Vyžádejte si u XANADU upravené instalační soubory Mapu.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP 2133 Nové produkty HP
Na konferenci "Connect Your World" v Berlíně představil Hewlett-Packard rozsáhlou řadu nových notebooků. Patří k nim mimo jiné mini-notebook HP 2133 Mini-Note PC s hmotností pouhých 1.27kg, tloušťkou 30mm a 8.9" WXGA displejem. Vyjímečnou mobilitu nabízí notebook HP EliteBook 6930p - s 15 hodinami provozu bez dobití baterie a hmotností pouhých 2.1kg, splňující hned několik vojenských norem pro odolnost. Pro firemní aplikace jsou určeny řady HP Compaq 6530b, 6730b a 6735b; pro menší firmy a soukromé použití pak modely HP Compaq 6730s, 6735s a 6830s. Některé modely jsou nabízeny i s novým typem LED displeje "Illumi-Lite" nepoužívajícím stříbro.
Pro uživatele požadující luxusní, personalizované a technologicky pokročilé produkty je určena nová řada HP Voodoo. Web www.voodoopc.com zatím uvádí Voodoo Omen desktop (se 7" LCD displejem na šasi) a ultra-mobilní notebbok Voodoo Envy 133.
Pro digitální zábavu bude sloužit řada HP TouchSmart PC - dotykové "obrazovky" (PC) typu vše-v-jednom, umožňující využívat všechna digitální média, od poslechu hudby a web aktivity až po sledování fotografií, filmů a televize.
Zároveň byl představen nový profesionální 24" LCD monitor HP DreamColor LP2480zx s technologií HP DreamColor Engine využívající tříbarevné podsvícení LED. DreamColor umožňuje zobrazit více než jednu miliardu aktivních barev – 64x více než tradiční LCD monitory – díky inovativní technologii 30-bitového LCD panelu.
Z3100 Horké léto s 12 barvami - nabídka HP Designjet Z3100
Do 31.7.2008 můžete využít speciální cenovou nabídku "Horké léto s 12 barvami HP" na velkoformátové tiskárny HP Designjet Z3100, model 24" i 44" (Q5669A, Q6659A). Viz porovnání. V rámci této nabídky má prvních 20 zákazníků možnost získat tiskárny HP DesignJet Z3100 se zvláštní slevou 24%, resp. 21%. Cena takto zvýhodněného modelu Z3100 je nižší než odpovídající model Z2100. Podobné cenové zvýhodnění ale nabízíme i na model HP DesignJet 6100 (Q6652A).
Seminář HP Blade Server
Seznamte se s novinkami v produktových řadách HP Blade System a s použitím HP software pro management a deployment blade serverů HP Proliant. Představíme vám aktuální portfolio produktů HP Blade a způsoby nasazení, konfigurace a správy blade serverů.
Navštivte seminář XANADU - HP Blade System (30.6. Praha)
Ocenění BERTL's BEST 2007 pro Xerox 6204
Společnost BERTL každoročně oceňuje nejkvalitnější inovativní produkty v široké škále kategorií IT průmyslu. V kategorii černobílých velkoformátových zařízení získal za rok 2007 ocenění "BERTL's BEST" multifunkční stroj Xerox 6204 s FreeFlow Accxes Print Serverem.
Čtěte na Bertl's Best pro Xerox

Program HP DesignJet - Zbavte se staré - prodloužen do konce října - viz promo akce.

Do konce července můžete využít až 50% slevy na HP CarePack k tiskárnám HP Color LaserJet 4700 a CP6015, nebo k LaserJet P4515.

Desktop Engineering: Nová špičková stanice HP xw8600 nabízí vysoký výkon za dostupnou cenu.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Nové virtualizační nástroje Microsoft
Microsoft uvolnil aktualizaci MS Virtual PC 2007 SP1 - ta nyní podporuje Vista SP1 Business, Ultimate a Enterprise, plus WinXP SP3 (jako hostitelský i hostující systém), plus Windows Server 2008 jako hostující systém. Další kombinace operačních systémů jsou podporovány i v aktualizaci MS Virtual Server 2005 R2 SP1.
Zároveň byla uvolněna i Release-Candidate 1 verze nové virtualizační technologie Hyper-V.

Chystané "Windows 7" budou nabízet mj. vícedotykové ovládání, modulární instalaci (jako Windows Server 2008) a sníženou spotřebu. Budou nabízeny v 32bitové i 64bitové verzi.

Ještě do 30.6.2008 můžete využít slevu 25% na Microsoft Office Small Business 2007 (licenční program MOL - Open License).

Snazší výběr více souborů najednou ve Windows Vista vám zajistí Tip 6169 na CADforum.cz.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Virtualizace aplikací s VMware ThinApp
Firma VMware uvádí nový software pro virtualizaci aplikací, který snižuje náklady na instalaci aplikací na koncových stanicích. Pomocí nového nástroje ThinApp lze standardní aplikace "zabalit" do samostatně spustitelného souboru, kterým se pak aplikace nainstaluje na uživatelův počítač aniž by změnila jeho operační systém, adresáře nebo registry. Tím lze zabránit případným konfliktům mezi aplikacemi a lze se tak vyhnout i náročnému testování kompatibility před zavedením nové aplikace nebo nové verze aplikace po celé firmě.
Čtěte na VMware ThinApp

Trojský kůň může mít i "hardwarovou podobu" - viz podvržené Cisco routery z Číny.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Xanadu LT Extension kompatibilní s AutoCAD LT 2009 CZ
Zároveň s uvolněním české verze AutoCADu LT 2009 CZ uvádí firma XANADU novou verzi své rozšiřující aplikace pro AutoCAD LT - LT Extension. Xanadu LT Extension je populární nástroj pro zvýšení produktivity práce v AutoCADu LT. Pomocí této nadstavbové aplikace doplníte funkce AutoCADu LT o příkazy pro práci s hladinami, kótovací a anotační funkce, užitečné dynamické bloky, popisky výměr, číselné řady, výkaz délek čar, výkaz počtu bloků, export textu z výkresu, atd.
Xanadu LT Extension podporuje AutoCAD LT 2009 i starší verze AutoCADu LT, a to v jakékoliv jazykové verzi. Nazapomeňte, že užitečnou aplikaci "Xanadu LT Extension" získáte zdarma ke každému AutoCADu LT 2009 CZ a LT 2008 zakoupenému u firmy XANADU.
Viz stránka Xanadu LT Extension

Uveden nový CITin 2009, aplikace firmy XANADU pro podporu rastrových souborů formátu CIT v CAD/GIS aplikacích řady 2009. Viz CITin.

Xanadu SplineConvert 2009 převádí spline křivky, oblouky a elipsy na 2D křivky (se zadanou tolerancí) nyní i v AutoCADu 2009 - viz SplineConvert.

Pomocí bezplatné aplikace XANADU DBXscanMech můžete snadno identifikovat všechny DWG soubory obsahující Mechanical objekty strojařských aplikací Autodesku (AutoCAD Mechanical, Mechanical Desktop). Podobná aplikace XANADU DBXscanVBA odhalí přítomnost VBA maker v DWG výkresech.

Drobná utilita HideShow dočasně skryje vybrané objekty výkresu AutoCADu (nezávisle na hladinách).

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • Autodesk Inventor R11 Service pack 4
  • Inventor 11 Service Pack 4 Client Upgrade pro ADMS2009
  • Inventor 11 Service Pack 4 Client Upgrade pro ADMS2008
  • Autodesk Design Review 2009 Service Pack 1
  • Mechanical Desktop 2008 SP2
  • AutoCAD Mechanical 2008 SP2
  • Autodesk Revit Architecture 2009 - the latest build (WU1)
  • AutoCAD 2009/2008/2007 graphics cards database update
  • Autodesk Inventor 2008, R11, R10 hardware library patch
  • Ribbon CUI for AutoCAD Express Tools 2009

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2009) - přehled termínů školení.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.
Čtenáři nám píší...
(opakovaný dotaz na možnost downgrade z předinstalovaných Windows Vista)
OEM verze Windows Vista Business a Ultimate (ne jiné) zahrnují právo downgrade na Windows XP Professional. V budoucnu se pak můžete k Windows Vista vrátit.

Máte i vy dotaz, který může být přínosný i pro ostatní čtenáře X-News? Neváhejte a napište nám na adresu "NaslouchameVám".

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 2.973 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 105 tematických kategorií. Knihovny bloků tedy nemusíte kupovat, stáhněte si je zdarma u XANADU. Nyní můžete jednotlivé CAD bloky též hodnotit a komentovat.

4.326 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Průběžná kontrola pravopisu v AutoCADu. AutoCAD Architecture nerespektuje geometrii jako hranice prostorů. Jak zachovat větší velikost oken Otevři/Ulož mezi sezeními Inventoru? Jak provést MKP/FEM výpočet celé sestavy Inventoru? Jak z AutoCADu a 3ds Max generovat soubory Piranesi EPix? Jak aktualizovat upravený styl v Inventoru? Přenos uživatelských nastavení Inventoru (mezi verzemi, mezi PC). Při tisku z Navisworks je výstup oříznut. Použití WMS služby katastru nemovitostí v AutoCAD Map a Civil 3D - postupy, úskalí, tipy. Rozvin eliptického tvaru plechu v Inventoru. Tisk poloprůhledných vrstev a objektů v Civil 3D a Map 3D. Použití Autodesk Topobase 2008 s Oracle 11g. Kontrola českého pravopisu v Inventoru.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 8.800). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- ne vše se architektům podaří...
- jak se jen jmenuje ta písnička? (tahle web služba ji pozná)
- chytré materiály s tvarovou pamětí (video)
- dobře si vybírejte, kam poletíte na dovolenou (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Premier Solutions Provider, HP Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060