X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - květen '07

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0507.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Nové CAD produkty řady 2008 - česky
V prodeji je již téměř úplná řada nových lokalizovaných CAD, BIM a GIS produktů Autodesk řady 2008. Termíny uvádění jednotlivých verzí můžete sledovat na stránce Termíny uvádění nových CAD aplikací řady 2008.
CAD služby v nabídce XANADU
Základní přehled o širokém sortimentu CAD služeb poskytovaných formou XANADU podává nová stránka CAD služby XANADU.
Najdete ze popis služeb technické podpory, web služby, školení, analýzy, implementace standardů, audit, hosting projektů, zakázkový vývoj a další CAD služby.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2008 V prodeji je nový AutoCAD 2008 CZ a AutoCAD LT 2008
Od dubna je na trhu česká verze základní CAD aplikace firmy Autodesk - AutoCAD 2008 (LT2008cz bude uveden na konci května). Nová verze je zaměřená na produktivitu kreslicích nástrojů, textové anotace, práci s dalšími CAD formáty a rozsáhlými projekty. AutoCAD 2008 je kompatibilní s Windows Vista a je distribuován v 32-bitové a 64-bitové verzi (v jedné krabici).
O tom, že zajímavých novinek verze 2008 je celá řada, se můžete přesvědčit např. v tipech 5548, 5547, 5522 a 5565.
Hlavní novinky AutoCADu 2008 najdete na AutoCAD 2008.
Autodesk Home Use Policy
Jako další výhodu Subscription máte nyní nově možnost instalovat druhou kopii daného CAD produktu Autodesku i na domácí počítač zaměstnance firmy. Původní licenční podmínky umožňovaly instalaci druhé kopie pouze na firmou vlastněný počítač, popř. výpůjčky plovoucích licencí na firmou vlastněné počítače.
Nové výukové materiály AutoCADu online
Výukové online materiály k AutoCADu (2D+3D) z VUT FAST Brno nyní najdete v sekci Výuka na serveru CADForum.cz.

Ještě jste nevyzkoušeli bezplatnou aplikaci Autodesk Design Review? Prohlédněte si video předvádějící práci v Design Review 2008.

3DSOUT je zpět. Pokud v AutoCADu 2007 a 2008 postrádáte příkaz PIŠ3DS, stáhněte si utilitu 3DSOUT z www.cadstudio.cz/download

Přehled rastrových formátů podporovaných v nadstavbové aplikaci AutoCAD Raster Design 2008 najdete v tipu 5524.

Které CAD aplikace Autodesku jsou kompatibilní s 64bitovými verzemi Windows? Viz Tip 5531.

Jak efektivně vložit rastrový soubor dovnitř DWG výkresu? Viz Tip 5534.

V AutoCADu 2008 se skrývá tzv. "velikonoční vajíčko". Jak jej vyvolat? Viz Tip 5563.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 2008 Český Inventor 2008 v prodeji
Necelý měsíc po celosvětovém uvedení anglické verze je v prodeji již i nová česká verze světově nejprodávanější strojírenské 3D CAD aplikace Inventor 2008. Inventor Suite 2008 CZ je podstatně inovovaná verze s desítkami novinek a rozšíření zaměřených na produktivitu, snazší přechod z 2D řešení a lepší spolupráci s AutoCADem a dalšími CAD aplikacemi.
Inventor je podobně jako předchozí verze k dispozici buď v základní verzi "Inventor Suite" (dříve "Series") nebo ve verzi "Inventor Professional" (či jejích variantách "Simulation Suite" či "Routed Systems Suite").
Uživatelé s platným Subscription k Inventoru obdrží tuto novou verzi zdarma. Ostatní mohou na Inventor 2008 upgradovat ze starších verzí Inventoru nebo z AutoCADu či jiných aplikací Autodesku.
Přehled novinek a další informace na Inventor, ceny viz CAD eShop
Mechanical 2008 Nový AutoCAD Mechanical 2008 CZ v prodeji
Nová česká verze strojírenské verze AutoCADu - AutoCAD Mechanical 2008 - nabízí DWG TrueConnect vazbu s výkresy Inventoru (vč. identifikace zdroje DWG), anotační pohledy, nové pracovní prostory (rychlé přizpůsobení rozhraní), automatické pozice a kusovníky, přizpůsobitelné symboly povrchových úprav, power kóty, 64bitovou verzi, a samozřejmě veškeré funkce AutoCADu 2008 CZ.
Další informace o AutoCAD Mechanical
Productstream 2008 Productstream 2008 česky
Spolu s Vaultem 2008 byla uvolněna i česká verze systému pro PLM - Productstream 2008. Tento systém pro správu dokumentů, produktových dat a změnová řízení nyní umožňuje i replikaci serverů a souběžnou činnost databází pro Inventor 11 a Inventor 2008.
Viz Productstream
MCAD 2008 roadshow
Navštivte semináře strojírenské roadshow firmy XANADU - "MCAD 2008". Tyto semináře jsou určené pro konstruktéry a vedoucí pracovníky strojírenských firem. Představeny budou nové CAD aplikace a řešení firmy Autodesk, především nový Inventor 2008 - světově nejrozšířenější 3D MCAD aplikace, systémy pro správu dokumentů, tipy a triky. Výherce si odnese 3D ovladač SpacePilot.
Pardubice - Ostrava - Praha - Brno - Plzeň - Č.Budějovice
Zaregistrujte se online
Nové Translator moduly pro Inventor 2008
Sdílení 3D dat mezi strojírenskými CAD systémy je jedním z nejpotřebnějších úkolů, se kterými se konstrukční kanceláře setkávají. I proto nyní Autodesk uvolnil nové translátory pro Inventor 2008.
Formou "technology preview" jsou na webu labs.autodesk.com ke stažení translátory pro převod 3D dat Parasolids, UG-NX, Pro/Engineer a PTC Granite. Ty lze instalovat do licencované verze programů Autodesk Inventor 2008 a Inventor LT. Doplňují do něj podporu souborových formátů .x_t, .x_b (binární), .prt a .asm (součásti i sestavy, bez konstrukčních prvků) a .g.
Viz Translatory

Používáte Inventor R10? Kontaktujte XANADU pro časově omezenou zvýhodněnou nabídku přechodu na aktuální verzi Inventoru.

Příručku pro pokročilé nastavení ADMS serveru verze 2008 najdete ke stažení ve VIP souborech (vip.xanadu.cz).

Inventor LT - dietní verze nejprodávenějšího MCAD modeláře.

Zjednodušte ovládání vaší 3D aplikace a využijte možnost výhodného nákupu 3D vstupního zařízení - SpacePilot, SpaceExplorer, a další - viz 3D Mouse (zařízení vám též zapůjčíme)

Jak zahrnout související IDW výkresy do balíčku Pack-and-Go? Viz Inventor tip 5526.

Jak v Inventoru zapsat horní či dolní index? Řešení najdete v Inventor tipu 5543.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

AutoCAD Architecture 2008 Český AutoCAD Architecture 2008 v prodeji
2.května byla uvedena na trh nová verze stavařské CAD aplikace AutoCAD Architecture 2008 CZ. "AutoCAD Architecture" je nový název aplikace Architectural Desktop (ADT). Verze 2008 je zaměřena zejména na produktivitu tvorby dokumentace, flexibilitu návrhu a hladší spolupráci.
Přehled novinek a další informace na AutoCAD Architecture
Zájem o BIM řešení roste - 200.000 Revitů
Rostoucí zájem architektů a projektantů o týmové navrhování s využitím technologií BIM potvrzují počty celosvětově prodaných licencí aplikací firmy Autodesk. Jen za uplynulý rok se zdvojnásobil počet uživatelů programu Autodesk Revit. Počet uživatelů Autodesk Revitu již překročil 200.000. Roste i počet uživatelů CAD/BIM aplikace založené na technologii AutoCADu - AutoCAD Architecture (dříve Architectural Desktop) - uživatelů této aplikace je již více než 500.000.
Aplikace Autodesk Revit i AutoCAD Architecture umožňují využívat výhod BIM technologie (především informačně bohatého 3D modelu budovy a plně koordinované dokumentace) a zároveň neztratit postupy a data z původního, výkresově orientovaného CAD přístupu.
Viz Autodesk Revit a AutoCAD Architecture

Firma XANADU připravuje lokalizaci - české prostředí - pro BIM aplikaci Revit Architecture 2008 a Revit Architecture Suite 2008. Česká lokalizace bude uvedena v průběhu června.

Byla uvolněna nová verze aplikace pro návrh silnic a křižovatek s využitím průjezdových křivek vozidel - AutoTurn kompatibilní s AutoCADem 2008.
Viz AutoTURN.

Jak vytvořit 3D model terénu z vrstevnic? Viz Tip 5511

Jak rozdělit plochu fasády na více různobarevných částí? Viz Tip 5513

Jaké jsou doporučené barvy výkresů inženýrských sítí? Viz Tip 5523

Co se stane když berou stavebníci revizní obláčky doslova? Viz důsledky

GIS, mapování, FM

Bezplatný přechod na nový AutoCAD Map 3D 2008 CZ
Při koupi plné verze Mapu 3D 2007 CZ nyní získáte bez navýšení ceny roční Subscription zajišťující mj. bezplatný přechod na Map 3D 2008 CZ. Viz Subscription Promo.
Další informace o AutoCAD Map 3D
iMOUT - GIS pro vojáky
Nejen pro vojenské operace v městské zástavbě, ale i pro řešení havárií a krizových situací je určena zajímavá aplikace Autodesk iMOUT (Military Operations on Urbanized Terrain). Ta kombinuje data z CAD, GIS, BIM, Civil a multimédia zdrojů a prezentuje je v jednotném, snadno ovladatelném prostředí. Vysoce interaktivní 3D prostředí s jednoduchým ovládáním syntetizuje data z různých zdrojů a umožňuje rychlou a přesnou orientaci v exteriéru, interiéru budov i v podzemí městského prostředí.
Viz článek 875 a PDF leták.
Seminář Správa průmyslových areálů s Autodesk Topobase
Zveme vás na seminář "Řešení GIS pro správu průmyslových areálů" představující software nové generace - Autodesk Topobase.
Areál průmyslového podniku je jako město - desítky i stovky budov, hustá síť inženýrských sítí, jeřáby, plochy... Ukážeme vám, jak Autodesk Topobase dokáže snadno a rychle vytvořit informační systém propojující objekty v mapě nejen s popisnými informacemi, ale také s dalšími informačními systémy podniku.
19.6. Praha - zaregistrujte se online

Možnost načítání katastrálních dat do GIS aplikací Autodesk byla rozšířena novou verzí aplikace XANADU VFK Import.

Další ukázky a technické informace o GIS řešení Autodesk Topobase najdete na stránce XANADU - Topobase.

Aplikace Google Earth je nově k dispozici i v češtině. Viz Google Earth.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

DesignJet T1100 Nové modely HP DesignJet pro technickou sféru
Hewlett-Packard představuje novou generaci HP DesignJet - nové inkoustové velkoformátové tiskárny (plotry) určené především pro technický segment. Modely HP DesignJet T610 a T1100 jsou zaměřené na přesný tisk čarových výkresů a přesvědčivé barevné výstupy - jsou určeny pro architekty, projektanty, konstrukčním kanceláře a pro GIS výstupy. Model DesignJet Z6100 je určen pro produkční grafický tisk, kde nabízí vysokou rychlost tisku a vysokou konzistenci barev.
HP DesignJet T610 a T1100
Nová řada tiskáren HP DesignJet T přináší novou úroveň kvality velkoformátového tisku, spolehlivosti a rychlosti tisku (až 70 A1/hod) všem uživatelům v oblasti projekce, architektury, strojírenství a GIS. DesignJet Z6100
HP DesignJet Z6100
Nová řada tiskáren HP DesignJet Z6100 je díky mimořádné kombinaci rychlosti, kvality tisku a barevné konzistence (vestavěný spektrofotometr) vynikající volbou jak pro poskytovatele tiskových služeb, kteří hledají cesty pro zkrácení doby zpracování zakázky a způsoby zvýšení kvality tisku, tak i pro specialisty v oborech CAD a GIS, požadující spolehlivé řešení pro tisk komplexních dat zahrnujících bitmapy a vektorová data.
Dosluhuje váš stávající plotr? Upgradujte jej výhodně na nový model HP DesignJet!
Další informace viz Nové modely DesignJet, stránka HP DesignJet a porovnání modelů
Zlevnění plotrů HP
V souvislosti s uvedením nových modelů dochází ke zlevnění několika modelů plotrů. O cca 10% se snižují ceny HP DesignJet 4000, DesignJet 4500, DesignJet 4500 MFP a DesignJet 4500 scanner. Zároveň dochází u uvedených modelů k prodloužení standardní záruky na 2 roky a následnému zlevnění ostatních prodloužení záruk (CarePack).
Květnové zlevnění notebooků HP
Využijte dočasného zlevnění (do 31.5.) několika typů přenosných počítačů HP s procesorem Core2 Duo. Snížení ceny činí 500,- až 5.000,-Kč.
Viz článek 883
HP CM8060 Přijďte se podívat na tiskárny HP EdgeLine
Přijďte si vyzkoušet do democentra XANADU podnikové tiskárny HP MFP využívající technologii HP Edgeline. HP Edgeline využívá stacionární nepohyblivou tiskovou hlavu přes celou šíři stránky pro vysoce výkonný, spolehlivý barevný tisk s nízkými náklady.
MFP zařízení HP CM8050 a CM8060 představují plně multifunkční zařízení podporující tisk, kopírování, skenování, odesílání dokumentů a volitelně i faxování. Podobně jako ostatní MFP produkty HP podporují technologie HP Web Jetadmin, Universal Print Driver a Jetdirect Print Server.
Další informace viz HP EdgeLine
Univerzální ovladač tiskáren HP - UPD
Nesourodá uživatelská prostředí komplikují a prodražují podporu firemních IT systémů. I proto dává firma HP k dispozici jednotný, univerzální ovladač (driver) pro prakticky všechny typy tiskových zařízení HP.
V těchto dnech byla uvolněna nová verze (V4.0) tohoto univerzálního tiskového driveru. Universal Print Driver verze 4.0 je určen pro operační systémy Windows (2000/2003/XP/Vista). V podnikovém prostředí tento ovladač zjednodušuje správu IT - správci nemusí obhospodařovat různé ovladače pro jednotlivé tiskárny, nemusí měnit ovladače při výměně/modernizaci tiskárny za jiný model. I uživatelům se stačí naučí pracovat s jediným ovladačem s jednotným uživatelským rozhraním pro všechny tiskárny v síti.
Ovladač UPD podporuje všechny nové tiskárny HP LaserJet a multifunkční zařízení (MFP), včetně zařízení HP Edgeline. Ovladač podporuje technologii Plug and Play (detekce nově připojených zařízení), rychlé nastavení tiskových úloh, nabízí plnou kompatibilitu s Windows Vista. Driver je lokalizován do 26 jazyků, včetně češtiny. Vedle standardního režimu ovladač UPD nabízí i dynamický režim, při kterém je konkrétní typ a umístění tiskárny volen až při tisku.
Viz HP-UPD
SpaceNavigator i pro hry
Víte, že vaši myš 3Dconnexion můžete používat i jako herní kontroler? Pomocí speciálního driveru můžete na tomto 3D ovladači emulovat joystick - stažení a popis viz diskuse1 a diskuse2.
Nově lze přímo ovladačem 3D myší řídit i populární aplikaci Google Earth.

Bojíte se ukradení notebooku? Web služba www.TheLaptopLock.com umožní zaregistrovat váš notebook a pokud jej pak prohlásíte za ukradený, dá vám tato služba zprávu jakmile se váš notebook někde připojí na internet. Pomůže vám jej lokalizovat a můžete volitelně i zašifrovat nebo vymazat data na něm uložená.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Windows Server 2008 Windows Server 2008
Nová verze serverového operačního systému Microsoftu - Longhorn (nyní ve fázi Beta 3) - bude pravděpodobně nazvána "Windows Server 2008". Nový server bude zásadně používat bezpečnostní postupy odemykání jednotlivých požadovaných funkcí (standardně budou zakázané). Obsahuje i funkci NAP - Network Access Protection. K dispozici budou "Server Cores" - specializované role serveru pro DHCP, File Server, AD a DNS, Terminal Services Gateway, Print Server, Streaming Media Server, AD Lightweight Directory Services. Windows Server 2008 bude poslední verzí Microsoft serveru dostupnou v 32bitové verzi.

Microsoft uvolnil novou verzi "Windows Software Update Services" - WSUS 3.0 - bezplatného nástroje pro aktualizaci (patche) Windows aplikací. Viz download

Jak jsme již avizovali, od 1.7.2007 dojde v rámci harmonizace cen EU k další fázi úprav cen u lokalizovaných verzí produktů Microsoft. Ceny se zvýší v průměru o 7% ve všech licenčních modelech (mimo OEM) u lokalizovaných produktů.

Hledáte nebo naopak máte informace o kompatibilitě dané softwarové aplikace s Windows Vista? Využijte neoficiální Wiki stránky Windows Vista Software Compatibility List.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

Beta nového Symantec AntiVirus
Nový Symantec AntiVirus ve veřejné beta verzi bude představen na konferenci Symantec Vision. Uvedení této beta verze je naplánováno na červnovou konferenci Symantec Vision v USA. Symantec AntiVirus nabízí ochranu před viry a spywarem, firewall pracovní stanice, ochranu před neoprávněným vstupem a správu zařízení, to vše v podobě jediného agenta, řízeného z jediné konzoly.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

XANADU LT Extension 1.8
Rozšiřující aplikace pro AutoCAD LT - Xanadu LT Extension je populární nástroj pro zvýšení produktivity práce v AutoCADu LT (libovolné verze, včetně LT2008). LT Extension doplňuje funkce AutoCADu LT o příkazy pro práci s hladinami, kótovací a anotační funkce, připojování obrázků, dynamické bloky, výkaz délek čar, výkaz počtu bloků, export textu z výkresu, atd.
Nová verze LT Extension 1.8 nabízí doplněné funkce pro popis souřadnic X/Y/Z, vkládání více obrázků, dynamické bloky s popiskou souřadnic, výšky linie (vrstevnice), jména uživatele, přístup do online katalogu bloků, nebo parametrické symboly přerušení a izolace.
V rámci probíhající promo akce nabízíme aplikaci "Xanadu LT Extension" zdarma ke každému AutoCADu LT 2007 a 2008 CZ zakoupenému u firmy XANADU.
Viz LT Extension

Aplikace XANADU VFK Import pro načítání katastrálního výměnného formátu VFK do Autodesku produktů byla povýšena na verzi 3.1 podporující VFK formát ČÚZK verze 3.1.
Viz VFK-Autodesk

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

  • 3ds max 9 Service Pack 2 (32-bit)
  • Civil 3D 2008 Object Enabler
  • AutoCAD Architecture 2008 Object Enabler
  • AutoCAD MEP 2008 Object Enabler
  • Raster Design 2008 Object Enabler
  • Autodesk Vault Autoloader 2008
  • 3DSOUT pro AutoCAD 2007/2008
  • CADVault Runtime - free object enabler for CADVault 4.1
  • FindReplace pro Revit 2008
  • PL2ML - převod křivek na multičáry

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2008, Inventor 2008, Revit 2008 a Civil 3D 2008.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 1.175 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 91 tematických kategorií. O popularitě CAD knihovny svědčí již 150.000 uskutečněných downloadů.

3.932 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Přepínač pro zkrácení doby a objemu záloh úložiště serveru ADMS. Jak převést objemové 3D těleso na drátový model? Je vytištěna pouze část výkresu (kus chybí). Dostal jsem Autodesk produkt na DVD, ale nemám mechaniku DVD - jak získat CD? Jak si upravit instalační program Windows aplikace? Tajná funkce Revitu 9.x pro zrcadlení projektu. Historie pracovní geometrie Inventoru. Známé problémy při provozu Inventoru 2008 pod Windows Vista. Přetažení grafiky z výkresu do Palety nástrojů. Přepnutí režimu /3GB ve Windows Vista. Animace kamery v Inventor Studiu. Problémy s ovládáním EWS na DesignJet 4000/4500 z MSIE7. Jak převést barevný odstín CMYK na RGB? Uložení nastavení výkresové sady včetně transformace v AutoCAD Map. Rychlé vytvoření profilu (řezu) terénu. Výběrový terčík (PICKBOX) má najednou obdélníkový tvar.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 3.200). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Ikona dle formátu DWG, Propojení tabulky s databází, Inventor a Vista, Revit2008 na první pohled, ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- všechna tělesa sluneční soustavy větší než 320km (obrázek)
- kdo neskáče, není generátor (video)
- může se větrem poháněný stroj pohybovat rychleji než vítr? (video)
- aktivní ochranný systém pro váš dům (USB samopal, video)
- aktuální incidenty v globálním měřítku

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2007, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060