X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - květen '06

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0506.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:


Pomoc po povodních 2006
Firma XANADU pomohla při odstraňování povodňových škod na jihu Čech, především ve Veselí n.L. a Soběslavi. Humanitární organizaci ADRA jsme darovali spotřební materiál HP potřebný pro tisk materiálů do "povodňového balíčku" - pomoci povodní postižených občanů.

Firma XANADU se zařadila ke sponzorům letošního ročníku cyklistického Závod míru.

V žebříčku cca 50 největších českých systémových integrátorů uveřejněném v časopise Czech Business Weekly se firma XANADU umístila na 16. místě.

Firma XANADU a.s. se stala výhradním partnerem firmy CADLock pro podporu a prodej systému CADVault v ČR a SR (viz níže).

-45% při povýšení starých verzí CAD aplikací
Pokud vlastníte starší, již neupgradovatelnou verzi AutoCADu R14, 2000, 2000i či 2002 - nebo na nich založenou profesní aplikaci, např. Map 4, ADT 3, apod. - můžete využít dočasně zvýhodněné možnosti obnovení licence v rámci tzv. Legacy programu. Nejnovější verzi dané aplikace můžete zakoupit (se subscription) se slevou 45% z ceny nové komerční licence. Akce platí do 30.7.2006.
Viz Promo akce

Obit2004 Ukončení možnosti upgrade a technické podpory produktů založených na aplikaci AutoCAD 2004 (LT 2004, Map 2004, ADT 2004, atd.) nastane začátkem příštího roku - 10. března 2007.


AutoCAD, LT, CAD

ACAD2007 Uveden AutoCAD 2007 CZ
Na trh byla uvedena česká verze AutoCADu 2007. Uživatelé s platným Subscription dostávají tuto novou verzi zdarma, ostatní uživatelé mohou využít promo akce (20% sleva na upgrade) a povýšit svoji verzi AutoCADu na verzi 2007. Připomínáme, že upgrade z verzí 2004 je možný jen do 15.3.2007 a že lze nyní mimořádně výhodně přejít i ze starších verzí AutoCADu (R14, 2000...).
Přehled novinek verze 2007 najdete na stránce AutoCAD, tipy k AutoCADu 2007 najdete na www.cadforum.cz. Viz též hlavní důvody pro upgrade.
Subscription promo
Do uvedení příslušných lokalizovaných verzí platí nabídka bezplatného přechodu na nový AutoCAD LT 2007, ADT 2007, Map 2007, Mechanical 2007, Inventor 11, atd. Při nákupu plné stávající verze programu spolu se Subscription získáte slevu ve výši ceny Subscription (t.j. 'Subscription zdarma') - a v rámci ročního Subscription dostáváte mj. i nové verze dané aplikace. Nabídka nyní platí pro programy AutoCAD LT 2006, Inventor Series 10, AutoCAD Mechanical 2006, Architectural Desktop 2006, Revit Series 8/8.1, Map 3D 2006.
Viz promo akce.

Průběžně aktualizované termíny uvádění anglických a českých verzí nových produktů Autodesku najdete v článku 717.

Sleva 20% při upgrade na Autodesk software řady 2007
V souvislosti s blížícím se termínem uvádění lokalizovaných (českých) verzí CAD a GIS aplikací Autodesk řady 2007 (AutoCAD 2007, ADT 2007, Map 2007, Inventor 11, Revit 9, atd.) nabízíme nyní časově omezenou slevu 20% na upgrade a crossupgrade na tyto nové aplikace.
Slevu 20% lze uplatnit při koupi upgrade (pokud je upgrade zakoupen se Subscription) na vyjmenované aplikace řady 2007 - viz promo akce.
AutoCAD LT 2007 CZ zdarma
Při koupi AutoCADu LT 2006 CZ nyní získáte u firmy Xanadu bezplatný budoucí upgrade na verzi AutoCAD LT 2007 CZ (roční subscription), bezplatný přístup na VIP server a navíc i rozšířující aplikaci Xanadu LT Extension (platí pro plnou licenci i zvýhodněný 5-pack).
Viz promo akce.
XANADU roadshow - Seznamte se s novinkami CAD aplikací řady 2007
Chcete-li poznat nové funkce aplikací AutoCAD 2007, Revit 9, Inventor 11, Map 2007, Civil3D, ADT 2007 a profesních nadstaveb, navštivte některý ze seminářů firmy XANADU, věnovaných právě nové řadě 2007.
16.5. Praha (Revit+2007), 18.5. Brno (Revit+2007), 23.5. Brno (nové GIS produkty), 24.5. Plzeň (stavebnictví+2007), 25.5. Praha (nové GIS produkty), 30.5. Č.Budějovice (stavebnictví+GIS+2007), atd.
Přehled najdete na www.cadstudio.cz/seminare
CADVault - ochrana duševního vlastnictví pro DWG výkresy
CADVault Firma XANADU uvádí na český a slovenský trh novou aplikaci pro ochranu dat ve výkresech AutoCADu. Aplikace CADVault for AutoCAD americké firmy CADLock Inc. je systém pro ochranu a řízení přístupu k obsahu DWG výkresů. CADVault umožňuje zabezpečit grafické i negrafické prvky výkresového souboru AutoCADu - zvolené prvky "zabalí" do elektronického objektu 'trezoru'. Přístup a způsob použití do tohoto trezoru je vázán na uživatelská oprávnění osoby používající daný DWG soubor.
CADVault je určen pro projekční a konstrukční firmy, které distribuují DWG výkresy dalším subjektům (uživatelům/klientům), ale přitom chtějí jednoduše chránit obsah (nebo část obsahu) těchto výkresů proti zneužití (kopírování, změně, odměřování, zobrazení, atd.). CADVault je neocenitelným nástrojem při předávání DWG podkladů ve výběrových řízeních, při kooperacích, apod.
V rámci uvádění aplikace na CZ+SK trh poskytuje firma Xanadu do konce července na aplikaci CADVault zaváděcí slevu 30%.
Další informace a příklady využití - viz CADVault (a tip 5001).

Jak přispívá Autodesk Design Review ke spolupráci na projektech ve stavebnictví, strojírenství a infrastruktuře? (PDF schemata, 250kB).

Pro bezplatné objednání tištěných příruček (viz kupón v krabici produktu) k CAD aplikacím firmy Autodesk nebo pro objednání CD médií k produktu původně dodanému na DVD prosím kontaktujte firmu Xanadu.

Jak přidat masku pozadí k existujícím kótovacím textům? Viz nová VBA lekce 16 na www.cadforum.cz - téma programování AutoCADu.

Lze chránit vaše CAD data? Viz To je přeci můj výkres! (CAD Blog).

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 11

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Xanadu MCAD roadshow
Série strojařských seminářů firmy Xanadu představí nástroje pro přechod z 2D na 3D konstruování a novinky rodiny 2007 a Inventoru 11.
6.6. Ostrava, 7.6. Brno, 8.6. Pardubice, 20.6. České Budějovice, 21.6. Plzeň, 22.6. Praha.
Viz online registrace
Mold Factory 5 - formy pro Inventor 11
Nadstavba firmy Mold&More pro konstruování 3D forem v prostředí Autodesk Inventoru, Mold Factory, byla certifikována pro nový Inventor 11.
Viz Mold&More

TRIZ je teorie řešící protichůdné požadavky při návrhu mechanických systémů. Viz podrobnosti a praktická řešení na www.triz40.com.

Jak přizpůsobit šířku textu v rozpisce AutoCADu Mechanical? Pokyny najdete v tipu 4988.

Jak změřit minimální vzdálenost mezi součástmi v sestavě Inventoru? Viz tip 4972.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 9 Blíží se český Autodesk Revit Building 9
Firma Xanadu dokončuje lokalizaci hlavní CAD/BIM aplikace firmy Autodesk pro architekturu a stavebnictví - Revit Building 9. K dispozici je beta verze českého prostředí pro Revit 9.
Další informace a podrobnější přehled novinek Revitu verze 9 najdete na stránce Autodesk Revit.
Jak jsme nasadili Revit
Navštivte praktický workshop a získejte zajímavé a praktické informace o zkušenostech s nasazením CAD/BIM aplikace Autodesk Revit v konkrétních českých projekčních kancelářích. 16.5. (podvečer) Praha, 18.5. (podvečer) Brno.
Viz online registrace
Přestupte na Autodesk Revit
Buďte úspěšnější s Autodesk Revitem. Zařaďte se po bok úspěšných světových i českých architektonických a projekčních firem, které již využívají BIM nástroj Autodesk Revit pro efektivní týmové projektování od světové CAD jedničky, firmy Autodesk.
Pro usnadnění tohoto kroku ke zvýšení produktivity vaší firmy nyní nabízíme zvýhodněný křížový upgrade z konkurenční stavební či architektonické aplikace na nejnovější verzi CAD/BIM aplikace Autodesk Revit Series. Tento přechod můžete uskutečnit za zlomek standardní ceny Revitu, pouhých 1.500 Euro (cca 42.000,-Kč).
Kromě Autodesk Revitu získáte v této ceně i nejnovější verzi světově nejrozšířenější CAD aplikace - AutoCAD.
Viz Revit-přestupte

Byla uvolněna nová verze aplikace pro návrh silnic a křižovatek s využitím průjezdových křivek vozidel - AutoTurn 5.1 Viz AutoTURN (a nový PDF leták).

3D knihovny stafážních prvků pro architektonické modely a vizualizace najdete v online odkazech firmy Xanadu.

17 užitečných videotipů k animačnímu programu Autodesk 3ds max.

nVidia uvolnila bezplatnou verzi svého rendereru Gelato 2.0 využívajícího GPU funkce grafických karet nVidia. Viz www.nvidia.com/get_gelato.

Jak z Revitu exportovat obrázky ve vysokém rozlišení? Pokyny najdete v tipu 4979.

GIS, mapování, FM

Map 2007 Pořiďte si výhodně Autodesk Map 3D 2007 CZ
Využijte akce kdy si můžete výhodně zajistit českou verzi Mapu 3D 2007 již dnes.
Přehled dalších nových funkcí Map 3D a Civil 3D viz Autodesk Map 3D.

Zveme vás na konferenci Geoinformatika ve veřejné správě 2006 (Brno, 7.-9.6.), která se koná za účasti firmy Xanadu.

Zobrazení streamovaných MapGuide GIS dat v Google Earth - viz ukázková aplikace (viz "MapGuide Network Links", vyžaduje Google Earth).

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Až 125.000,-Kč za váš starý plotter
Do 31.7.2006 platí nové podmínky akcí HP "Zbavte se staré", "HP Znovu" a "HP Upgrade". V rámci těchto akcí můžete výhodně přejít (upgradovat) z vašeho stávajícího plotru či kopírky na nový model velkoformátové tiskárny HP DesignJet. Byly zvýšeny odkupní ceny a za váš starý plotr tak můžete získat až 125.000,-Kč.
Viz podrobné tabulky podmínek, odkupních cen a modelů plotrů.

Inovovaný driver pro HP DesignJet 4500. Uživatelům plotru DesignJet 4500 doporučujeme aktualizovat Windows ovladač tohoto zařízení na verzi 60.53.644.0 (nebo vyšší).
Viz článek 727

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

IBM Změny označení serverů IBM System x
Společnost IBM mění označení modelových řad populárních serverů řady "x" (eServer x-Series), s procesory Intel x86. Plné nové jméno modelových řad serverů je "IBM System x####" - např. IBM System x3850.
Viz článek 732
Rimage Hromadná produkce a potisk CD/DVD médií
Nabízíme výkonná zařízení zařízení Rimage pro automatickou produkci (vypalování+potisk) CD/DVD médií - produkujte vlastní média v čase a množství, které vám vyhovuje.
Příklady použití - katalogy zboží, ceníky, výroční zprávy, prezentace, informace o společnosti, off-line archivace dat, apod.
Kontakujte Xanadu pro další informace.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Microsoft akce
 • Do 31.5.2006 pořídíte licence Microsoft Office 2003 Standard, Small Business Edition a Professional Enterprise v české verzi se slevou 15%. Navíc získáte právo na instalaci nové verze Microsoft Office 2007 ihned po jejím uvedení na trh.
 • Pokud si do 30.6.2006 pořídíte Microsoft Windows XP Pro Upgrade v české nebo anglické verzi společně se Software Assurance (předplatným nových verzí), získáváte na upgradované licence slevu 30%. Můžete tedy výhodně pořídit současný operační systém a zároveň získat právo na instalaci Microsoft Windows Vista ihned po jejím uvedení na trh.
 • Zakoupili jste Windows XP společně s hardwarem? Nyní máte po dobu 180 dní od nákupu možnost k takto pořízeným licencím dokoupit Software Assurance (předplatné nových verzí) a získat tak výhodně právo na instalaci Microsoft Windows Vista ihned po jejím uvedení na trh.
 • S mimořádným cenovým zvýhodněním až 20% můžete získat sadu určenou pro střední firmy, obsahující 3x Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition, 1x Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition, 1x Microsoft Operations Manager 2005 Workgroup Edition, 50 klientských licencí CAL pro kombinaci produktů Microsoft Windows Server a Microsoft Exchange Server. Navíc je možné platbu za nákup rozložit do tří ročních splátek.
Čitelnější text - snadno a rychle
Používáte LCD displej? Pak můžete snadno zlepšit čitelnost zobrazených textů - využijte online nástroj Microsoft ClearType Tuner. Technologie ClearType zlepší zobrazení textu ve většině Windows aplikací, včetně např. DWF Vieweru.

Nová verze MS SMS (System Management Server) ponese název "System Center Configuration Manager 2007".

Microsoft uvolnil "release candidate" verzi nové serverové aplikace "Windows Compute Cluster Server 2003" pro tvorbu výpočetních klastrů.

Nová norma ISO/IEC 19770-1:2006 pomáhá určit, zda firmy používají software legálně. Norma řeší zjišťování používaného software (software asset management, SAM). Je to konec softwarové policie?
Viz ISO/IEC 17990-1

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

vPro Spolupráce Intel a Symantec
Symantec s firmou Intel pracují na bezpečnostním řešení pro firmy, které využije virtualizační technologie vestavěné v nové platformě Intel vPro. Toto nové bezpečnostní řešení bude izolováno od primárního operačního systému a bude tvořit stabilní a odolné prostředí, ze kterého mohou IT administrátoři zabezpečovat a spravovat firemní počítače.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Aplikace Xanadu VFK Import pro Autodesk 3.0 pro import dat nového výměnného formátu (NVF) katastrálních dat .VFK do produktů Autodesku nyní podporuje formát VFK 3.0.
Viz www.cadstudio.cz/vfk

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy Xanadu - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Inventor 11 hardware library update
 • AutoCAD Mechanical 2006 SP2 patch
 • Mechanical Desktop 2006 SP2 patch
 • 3ds max 8 Service Pack 3
 • RealDWG 2007 update for 3ds max 8 sp3
 • Raster Design 2007 Object Enabler for AutoCAD 2007
 • Civil 3D 2007 Object Enabler for AutoCAD 2007
 • VIZ 2007 - network deployment fix
 • Autodesk Revit Building 9 - build 20060426_2300
 • SAMreport-Lite 3.6 (FlexLM report generator for FLEXlm 10.8/2007)

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Využijte rozdílových školení na Autodesk Inventor a AutoCAD pořádaných firmou XANADU, včetně školení na produkty řady AutoCAD 2007, Inventor 11 a Revit 9.

Firma XANADU je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

Stav vaší servisní zakázky či incidentu v rámci helpdesk smlouvy můžete sledovat online na stránkách Servis-Online

3.553 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak převést DWG soubor do PDF bez AutoCADu? Jak nainstalovat Inventor 10 a 11 na tutéž stanici? Prodloužení 30-denní lhůty výpůjčky síťových licencí. Jemnější zobrazení 3D objektů v DWF souborech. Kde najdu funkci "Process in computer" v ovladači DesignJet 4500? Jak zabránit zkopírování entit výkresu do jiného projektu? Užitečné klávesové zkratky pro Autodesk VIZ. Export modelu z Civil 3D 2007 do Google Earth. Připojení zvukové poznámky k DWG výkresu. Nejdelší příkaz AutoCADu. Snadný převod povrchové plochy na objemové těleso. Export místností z Revitu do ADT.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz
Žhavá diskusní témata posledního měsíce: Český AutoCAD 2007 v prodeji, CADVault, grafika pro novou verzi acadu, Split face na zakřivené ploše Revitu...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- funkční WiFi zesilovač z plechového kýblu
- Stellarium, planetárium ve vašem počítači
- 1024 roztleskávačů s vaším logem
- víte odkud pochází pojem "OK"?
- opravdu velký Tetris (video)
- "Vždy jsem si přál, aby můj počítač šel ovládat stejně snadno jako můj telefon. Toto přání se mi splnilo. Už neumím ovládat svůj telefon." - B.Stroustrup, vynálezce jazyka C++

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2006, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060