X-NEWS: AAC Solutions homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy AAC Solutions - květen '05


Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0505.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

AAC Solutions s.r.o., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikových informačních systémů, síťové infrastruktury a IT obecně.

Z obsahu:

AAC Solutions potvrzuje vedoucí pozici
Společnost AAC Solutions potvrdila své 1. místo v prodeji Autodesk produktů a obsadila vedoucí pozici na českém a slovenském trhu i za první kvartál 2005.

Autodesk Forum 2005
Společnost Autodesk organizuje již druhý ročník setkání uživatelů a příznivců – "Autodesk Forum 2005". Letošní ročník setkání Autodesku a jeho klientů proběhne 28.června 2005 od 9 hodin v prostorách hotelu Hilton v Praze. Konferenci otevře hlavním příspěvkem výkonná ředitelka a předsedkyně správní rady společnosti Autodesk, paní Carol Bartz (ředitelkou Autodesku je již 13 let a časopis Fortune ji - po odchodu Carly Fioriny z HP - označuje jako 'Reigning Queen of Tech').
V rámci konference se za účasti zástupců AAC Solutions uskuteční i seminář pro vývojáře aplikací využívající technologie Autodesku - Developer Workshop.
(Konference "CADfórum 2005" věnovaná výměně zkušeností uživatelů Autodesk produktů se bude konat na podzim. CADfórum organizuje Computer Press za účasti AAC Solutions.)
Pozvánka a registrace viz Autodesk Forum

Termíny uvádění nových produktů Autodesk řady 2006 postupně aktualizujeme v článku 521

Důležité oznámení pro uživatele produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002 - 15.ledna 2006 bude ukončena možnost upgradů a technické podpory produktů založených na aplikaci AutoCAD 2002. Nepropásněte příležitost upgradovat do 15.ledna 2006.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2006 Blíží se AutoCAD 2006 CZ
Zhruba začátkem června můžeme očekávat zahájení prodeje české verze AutoCADu 2006, později pak i verze LT a dalších lokalizovaných aplikací postavených na AutoCADu 2006. AutoCAD 2006 je největším upgradem od R14 a zahrnuje desítky nových a vylepšených funkcí (uživatelské prostředí, dynamické kreslení, dynamické bloky, výkazy...).
Připomínáme, že AutoCAD, Inventor, Revit a další aplikace jsou dodávány systémem Subscription (předplatného), takže dnešní noví uživatelé aktuálních verzí se subscription dostanou tyto nové verze zdarma.

Autodesk Subscription promo (až -40%)
Pro vybrané produkty můžete využít zvýhodněný nákup licencí, se subscription zahrnutým v ceně produktu (tzn. mj. bezplatný upgrade na verzi 2006) při nákupu plné komerční verze. Akce se týká českých verzí produktů AutoCAD, Inventor, Architectural Desktop 2005, Map 3D 2005, AutoCAD Mechanical 2005. Akce platí do uvedení české verze daného CAD produktu řady 2006.
Dále jsou v akci zahrnuty tyto křížové upgrady:

 • sleva 40% při nákupu "křížového upgrade" (nikoliv upgrade) na Architectural Desktop 2005, Map 3D 2005 nebo AutoCAD Mechanical 2005, se Subscription
 • sleva 30% při nákupu "křížového upgrade" z AutoCADu, AutoCADu Mechanical nebo Mechanical Desktopu (jakákoliv platná verze, tedy 2002/6 a výše) na Autodesk Inventor Series nebo Inventor Professional, křížový upgrade z AIS na AIP, upgrade z AIS6 na AIS9 (platí do 15.7.2005)

Viz tabulka cen - Promo akce

Uveden nový DWF Viewer 6 a DWF Composer 2
Autodesk uvedl novou verzi bezplatného CAD prohlížeče DWF souborů - DWF Viewer 6. Nabízí podporu 2D a 3D DWF souborů publikovaných z nových verzí CAD aplikací Autodesku, náhled tisku a vylepšené uživatelské prostředí.
Nová verze nástroje pro elektronické připomínkování CAD výkresů - Autodesk DWF Composer 2 - je doplněna o podporu poznámkování a odměřování 3D DWF souborů (z Inventoru, AutoCADu, Revitu, 3ds max, ADT...), o zobrazování zvolených atributů bloků ve výkresu, nové možnosti poznámkování, sledování stavu připomínek, použití anotačních symbolů z knihoven AutoCADu, náhledy tisku a o vytváření snímků obrazovek. Vedle zobrazování, tisku a publikování DWG výkresů AutoCADu je podporováno i zobrazování a publikování souborů Inventoru a DXF souborů.
Viz publikační formát DWF

Mohu legálně provozovat druhou kopii AutoCADu na mém dalším PC?
Viz výňatek z licenční smlouvy AutoCADu - Tip 4386 na www.cadforum.cz

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor 10 Inventor 10 a Inventor Professional 10
Obě nové dodávané verze Inventoru představují významné novinky z hlediska produktivity konstruování, především 'funkční navrhování' (zadávání fyzikálními, nikoliv geometrickými parametry), interaktivní editaci pomocí 3D uzlů, modul Animator Studio, ad. Inventor Professional 10 vylepšuje moduly kabelových svazků, potrubí i FEA modul DesignSpace. Inventor 10 obsahuje i novou verzi Mechanical Desktop 2006 a AutoCAD Mechanical 2006.
Oba produkty přicházejí standardně na DVD nosičích - viz též článek 532. Lokalizace do češtiny se připravuje.
Přehled nejdůležitějších novinek v Autodesk Inventoru 10 a Inventoru Professional 10 najdete na www.cadstudio.cz/inventor.

Vyžádejte si TRIAL verzi Inventoru pro nezávazné vyzkoušení na vašem počítači.

Inventor 10 Roadshow
Navštivte semináře věnované strojírenským řešením postaveným na světově nejprodávanější MCAD aplikaci - Autodesk Inventoru. Seznamte se s nejnovějšími CAD nástroji a řešeními pro správu CAD dokumentů.
18.5. Pardubice, 26.5. Č.Budějovice, 31.5. Praha, 8.6. Ostrava, 9.6. Plzeň
Registraci naleznete na www.cadstudio.cz/seminare.

Nástroj pro pohodlné rezervování a uvolňování rezervací souborů projektů Inventoru (mimo prostředí Vault) najdete v sekci Download na VIP serveru AAC Solutions.

Ukázky vizualizací a animací z Inventor Studia (rendering modul Inventoru 10) - viz Inventor diskuse

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

2.ročník soutěže "Revit aCADemy 2005"
Chcete zdarma získat nejnovější plotter HP DesignJet, digitální fotoaparát HP či další ceny?
Firma AAC Solutions pořádá druhý ročník soutěže "Revit aCADemy" určené pro stavební projektanty, architekty a studenty stavebních oborů. Přihlaste se do této soutěže, seznamte se s nejmodernějšími technologiemi CAD a BIM reprezentovanými programem Autodesk Revit Building, zašlete nám váš projekt vytvořený pomocí této aplikace a zúčastněte se tak soutěže o hodnotné ceny.
Viz podmínky soutěže a další informace

AAC Solutions partnerem Grand Prix Obce Architektů
Společnost AAC Solutions se stala - jako významný dodavatel CAD a BIM řešení pro architekturu a stavebnictví - partnerem XII. ročníku Ceny za realizaci roku - GRAND PRIX OBCE ARCHITEKTŮ 2005. Pořadatelem soutěže je Obec architektů.
Viz článek 538

Revit 8 Uveden Autodesk Revit Building 8
Na konci dubna byla uvedena nová verze CAD/BIM aplikace Autodesk Revit. Ta je označena jako Revit Building 8 (chystají se verze Revit Structural, Revit Systems). Informace o nejdůležitějších novinkách verze 8 (lokalizaci do češtiny připravujeme) najdete na
Autodesk Revit

BIM i pro velké projekty
BIM technologie v současné době už vyrostly z plenek pilotních projektů do dospělého věku nasazení na rozsáhlé projekty. Projekční firmy rychle poznaly výhody použití BIM a rozšiřují tyto nástroje do celých týmů. Ty mohou snadno spolupracovat na velkých projektech pomocí sdílení dat... pokračování viz článek Revit – BIM i pro velké projekty.
Viz další informace o Revitu a konceptu BIM VIZ 2006

Uveden Autodesk VIZ 2006
V prodeji je nová verze vizualizační aplikace Autodesku - Autodesk VIZ 2006. VIZ 2006 přináší dlouhou řadu novinek (přímá vazba na Inventor, Revit, ADT2006, export 3D DWF, mental ray 3.3, atd.) - přehled nejdůležitějších novinek najdete na stránce AAC Solutions - Autodesk VIZ

Uveden Autodesk 3ds max 7.5
Držitelé Subscription k 3ds max 7 si mohou ze svého Subscription Centra stáhnout update 3ds max 7.5. 3ds max 7.5 přináší nový modul/funkci Hair+Fur (vlasy+srst), novou, přesnější a rychlejší verzi rendereru 'mental ray 3.4', vizualizační funkce z VIZ 2006 (batch render, Revit FileLink, Inventor podporu, DWF export...). Verze 7.5 není dostupná jinak než prostřednictvím Subscription. 3ds max

Příkladem dalších architektonických firem, které se rozhodly přejít na BIM aplikaci Autodesk Revit Building jsou RTKL a Little Diversified Architectural Consulting.
Viz článek Velké architektonické kanceláře přecházejí na Revit

GIS, mapování, FM

Map 3D 2006 Autodesk Map 3D 2006 v prodeji
Nový Map 3D 2006 nabízí zejména:

 • přepracované vytváření tematické mapy umožňuje vytvořit tematickou mapu v mnohem kratším čase
 • upravené importy bodů v Civil umožňují načtení souborů s podstatně větší benevolencí k formátu oproti verzi 2005, proto v Mapu 2006 lze načíst i soubory, které Map 2005 odmítal
 • mapové knihy nahrazují dřívější tisk mapových sestav větší funkcionalitou a moderním komfortnějším rozhraním
 • podpora úložiště grafických dat ArcSDE
 • podpora názvů hladin ve formátu DGN V8

Lokalizovaný (český) Map 3D 2006 si můžete zajistit již dnes, v rámci promo akce na subscription. Další informace o Mapu 3D 2006 najdete na
Autodesk Map 3D

FM nástroje pro řadu 2006
Moduly a nástroje pro správu majetku (CAFM) používané v aplikacích FM@AutoCAD a FM@Web byly aktualizovány pro řadu AutoCADu 2006. Přehled modulů a FM funkcí najdete na stránce
AAC Solutions - FM

Výprodej Map 2000i upgrade - pokud jste propásli upgrade Mapu 2000i, lze využíte ještě poslední nabídky výprodeje skladu.

Firma Autodesk kupuje za více než 18 mil. USD švýcarskou společnost c-plan AG, předního evropského producenta GIS a geoprostorových aplikací. Autodesk bude nadále podporovat stávající uživatele GIS aplikací řady TOPOBASE, chce rovněž využít znalostí firmy c-plan ve oblasti využívání otevřených oborových standardů, geoprostorových databázových řešení Oracle a technologií produktů Autodesk Map 3D a MapGuide.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

Na čase záleží
Popularitu mezi "mobilními" uživateli získaly nové notebooky HP nabízející až 9 hodin provozu na baterie a příznivé ceny. Nové notebooky HP Compaq nx6110, nx8220, nc6120, nc6220, nc8230 a nc4200 stavějí na dosavadní úspěšné historii mobilních technologií HP.

Rychlý LaserJet 4250 pro prvního!
Pro prvního zájemce nabízíme nepřekonatelnou cenu za rychlou laserovou tiskárnu HP LaserJet 4250 (43 str/min, rozhraní par.+USB, 48MB RAM, 600 listů, měsíční zatížení 200.000 str). První zájemce získá tuto tiskárnu za 20.999,-Kč (další zájemci za 23.500,-Kč, ceny bez DPH). Viz KOUPIT.

DesignJet 70 Nové modely HP DesignJet 70/90/110+
HP uvádí nové produkty pro velkoformátový tisk v oblasti DTP, CAD/GIS a kancelářských aplikací.
S modelem HP DesignJet 70 vstupuje HP poprvé na trh plotrů formátu A2+. DesignJet 70 je cenově dostupná (necelých 27.000,-Kč) tiskárna pro tisk CAD výkresů, schemat, tabulek a diagramů, umí tisknout na jednotlivé listy formátu A4 až A2+ nebo na médium v roli.
HP DesignJet 90 je nátisková tiskárna formátu A2+ určená pro DTP, reklamní pracoviště a tisk digitálních fotografií. Využívá nové barevné technologie pro tisk materiálů ve fotografické kvalitě, s vysokou odolností proti blednutí.
HP DesignJet 110plus je inovovaný model 100plus, s podporou podávání z role. Jde o univerzální velkoformátovou tiskárnu formátu A1+ určenou pro technické a CAD výstupy.
Další informace viz HP DesignJet, porovnání s ostatními modely na www.hpdesignjet.cz

HP LaserJet 2820mfp Nová barevná multifunkční tiskárna HP
HP Color LaserJet 2820mfp je barevná laserová tiskárna-kopírka-skener-čtečka PC karet formátu A4. Rychlost tisku: až 19 str./min v černé, až 4 str./min v barvě. První č/b stránka do 18 s, do 29 sekund v barvě. Standardní paměť 96MB.
Toto výkonné MFP zařízení můžete zakoupit již za cca 22.000,-Kč - KOUPIT.

K HP serveru LCD zdarma
K serveru HP ProLiant ML150T02 (X3.0/800-1M, 512MB, 36GB U320 15k) nabízíme jako bonus 15" LCD monitor zdarma. Cena 29.789,-Kč - KOUPIT.

Nové servery HP ProLiant s 40% nárůstem výkonu
Nové servery – HP ProLiant DL580 G3 a HP ProLiant ML570 G3 – s 64bitovými procesory Intel Xeon a novými čipsety poskytují (dle benchmark testů SAP) 40% nárůst výkonu podnikových aplikací. Současný podíl HP na trhu multiprocesorových serverů architektury x86 činí 44%, tedy HP dodává více serverů architektury x86 než dva další dodavatelé dohromady.

AAC Solutions Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

64bitové Windows
Microsoft uvedl 64bitové verze operačních systémů Windows XP Professional x64 Edition a Windows Server 2003 x64. Podporují 64bitové procesory Intel (Pentium/Xeon EM64T) i AMD (Athlon 64, Opteron). 64-bitové verze Windows jsou kompatibilní i se standardními 32bitovými aplikacemi, pro něž nabízejí podporu větších objemů paměti (4GB). Windows x64 podporují až 16TB virtuální paměti a až 138GB RAM. Windows Server x64 podporuje až 1TB fyzické RAM paměti. Nativní 64bitové aplikace pracují rychleji díky možnosti přenosu větších objemů dat v jednom instrukčním cyklu procesoru.
Před nasazením Windows x64 si ověřte dostupnost 64bitových driverů pro váš hardware.

Do 30.června 2005 si můžete pořídit produkt Microsoft Office 2003 Professional s 10% slevou v rámci Microsoft Open Subscription License.

30.červnem končí prodej produktu Microsoft Windows 2000.

Firma AAC Solutions je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, Symantec, sítě

Symantec s rekordním ročním obratem
Společnost Symantec ohlásila za fiskální rok 2005 (skončil 31.3.2005) rekordní obrat ve výši 2.6 mld USD, což představuje meziroční nárůst 38%.

E-mailový červ (virus) W32.Sober.O@mm byl po delší době hrozbou, u které Symantec ohodnotil riziko zvýšenou Kategorií 3. W32.Sober.O se šíří v přílohách e-mailů. Viz též 'Security Alerts' na stránce AAC Solutions Bezpečnost.

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

AAC Solutions - vlastní aplikace

Tool of the Week Naše aplikace HGEN 2006 pro automatické generování šrafovacích vzorů z výkresu AutoCADu získala ocenění amerického CAD web serveru CADdepot.com - "Tool of the Week".
Viz HGEN

Map 3D Profile je aplikace firmy AAC Solutions, která doplňuje do Mapu 3D (2006/2005) funkci generování profilu terénu. Z digitálního modelu terénu v Mapu 3D tak lze generovat rozvinuté podélné profily libovolného půdorysného tvaru.

Desítky dalších světových firem a organizací zvolily nadstavbové aplikace firmy AAC Solutions - americká firma Jacobs Engineering pořídila celofiremní licenci aplikace Excellink, Excellink putoval též do Geologické služby státu Connecticut, Central Iowa Water zakoupila licence sady aplikací CAD Studio Tools, Walt Disney pořídil upravené aplikace SplineConvert, německý Siemens aplikaci VRMLout, Lombardské město Cassano Magnago pořizuje licence AAC LT Extension, atd. Uživatele aplikací AAC Solutions lze najít ve více než 50 zemích světa.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy AAC Solutions - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk DWF Viewer 6
 • Raster Design 2006 Object Enabler pro AutoCAD 2006, Mechanical 2006, ADT ...
 • ADT Object Enabler 2006 pro AutoCAD 2006, LT 2006, Map 3D 2006, 3ds max ...
 • Autodesk Revit 8.0 - build 20050428_2300
 • TPRINT - tisk obsahu CTB/STB souborů
 • Service Pack 4 pro MS SQL Server 2000

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů, tamtéž)

Školení, kurzy

Firma AAC Solutions je Autorizovaným školicím střediskem Autodesk (ATC). Zvyšte svou kvalifikaci v kursech pokrývajících novou produktovou řadu AutoCAD 2006 a Inventor 10. Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.

3.135 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak převést souřadné informace do S-JTSK? Kontrola kolizí prvků stavby/projektu v Revitu. Drátový rendering v Autodesk VIZ. Automatická aktualizace DWF souborů s Vaultem. Jak zaměnit normalizovanou součást v sestavě? Úprava atributů bloků v několika rozvrženích. Jak z DWG výkresu odstranit elektronický podpis? Mohu legálně provozovat druhou kopii AutoCADu na mém dalším PC? Jak zakázat některé příkazy Inventoru? Zjištění parametrů a termínů výpůjčky síťové licence FlexLM. AutoCAD nezachová uživatelské úpravy, při spuštění instaluje. HP DesignJet nereaguje na nastavení tlouštěk čar z CAD aplikace.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností se stovkami ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska. Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami -
nebo nám napište na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server AAC Solutions?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba AAC Solutions zahrnující mj. i přístup na VIP server AAC Solutions. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy AAC Solutions najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- světelný meč - hledá se výrobce
- ESA - nejostřejší snímek zemnského povrchu
- také si občas převrhnete kafe na web nebo brouzdáte ve vlhké kanceláři?
- zlaté stránky ve vyhledávači A9 - vybírejte očima (fotografie provozoven)
- bojujte o písmenka s ostatními online návštěvníky nástěnky

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti AAC Solutions s.r.o.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti AAC Solutions s.r.o., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu AAC mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


AAC Solutions s.r.o. (dříve: Xanadu s.r.o.) - info@xanadu.cz
Autodesk Systems Center, HP Business Partner Select, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz   www.cadforum.cz   www.iproject.cz   www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 272 770 000, 283 891 154
Brno, 602 00, Smetanova 9, tel. 541 212 077, 541 210 823
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060