X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - duben '10

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0410.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP, Microsoft, Symantec, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Od dubna využíváme pro telefonní linky XANADU nově IP telefonii - můžeme tak dále zkvalitnit naše služby technické podpory, hotline a dalších služeb poskytovaných prostřednictím kanceláří XANADU po celé republice.

AutoCAD, LT, CAD

Navštivte Roadshow Xanadu - "Autodesk 2011 Live"
Seznamte se naživo s novými CAD aplikacemi řady Autodesk 2011. Firma XANADU pořádá sérii seminářů, na kterých představí formou živých ukázek a prezentací nové CAD, BIM a GIS produkty Autodesk řady 2011. Dozvíte se ale také, jak efektivně získat dotace z fondů EU na vaše CAD vybavení a školení.
Semináře jsou rozděleny na oblast strojírenství, stavebnictví a GIS.
Podrobněji viz Roadshow Xanadu - Autodesk 2011 Live
Autodesk Clean Tech - bezplatný software pro vaše ekologické podnikání
Clean Tech Autodesk Clean Tech je program pro podporu podnikání firem působících v oblasti ekologie - např. distribuce energie, energeticky úsporných budov, výroby obnovitelné energie ze solárních panelů, projektování větrných nebo vodních elektráren, výroby čistíren odpadních vod, kotlů na biomasu, apod. Program je určený společnostem, které na trhu působí méně než 5 let a jejich obrat je nižší než 5 mil. EUR.
V rámci tohoto programu mohou tyto společnosti získat zdarma (formou grantu) licence Autodesku až pro 5 uživatelů, v libovolné kombinaci Inventor Professional + Showcase Professional + Vault Professional + Navisworks Manage + Revit Architecture + Alias Design (tedy v celkové ceně až 120.000,- EUR). Hradí se pouze implementace a subscription.
Zažádejte si o program Clean Tech pro vaši firmu - kontaktujte XANADU.
-300 Euro 300 Euro za váš nový AutoCAD LT
Při koupi AutoCADu LT 2010 X+ nebo LT 2011 X+ u firmy XANADU nyní dostanete nejen doplňkovou aplikaci LT Extension, ale navíc na váš bankovní účet dorazí částka 300 Euro. Akce "Mail-in Rebate" je platná do 31. července 2010 a platí při nákupu nové komerční licence CAD aplikace AutoCAD LT, jediné CAD aplikace 100% kompatibilní s DWG formátem plného AutoCADu. AutoCAD LT dodáváme v kombinované 32bitové a 64bitové verzi pro Windows XP, Vista a Windows 7.
Viz 300 Euro pro vás
AutoCAD 2011 Termíny uvádění CAD aplikací řady 2011
Na stránce Termíny uvádění produktů řady 2011 najdete průběžně aktualizovaná data, odkdy jsou na našem trhu v prodeji jednotlivé CAD aplikace řady 2011. Ke stejnému datu je produkt uvolněn i ke stažení na Subscription centru.
Poznámka k AutoCADu LT 2011: na český trh bude uvedena až vícejazyčná verze EN/CZ/PL/HU/RU.
Porovnání nVidia Quadro s běžnou grafikou v AutoCADu 2011
Víte, jaký je rozdíl ve výkonu a schopnostech profesionální a běžné spotřebitelské grafické karty? Porovnejte možnosti 3D prostředí AutoCADu v článku a videu na:
Porovnání nVidia Quadro v AutoCADu 2011

Vyzkoušejte si předem, zda vaše grafická karta podporuje pokročilé 3D efekty pro CAD aplikace řady 2011 - poradí vám tip 7283 na CADforum.cz.

Doplňková aplikace Google Earth Extension (Autodesk Labs) nyní podporuje i AutoCAD 2011.

Kompletní přehled příkazů AutoCADu, včetně nové verze 2011 a včetně proměnných, najdete na adrese CADforum.cz/prikazy.

V červenci má dojít ke sjednocení cen produktů Autodesk v ČR/SR s cenovými hladinami v západní Evropě. V řadě případů to bude znamenat zvýšení ceny.

Na XANADU Blogu najdete:
- Revoluční uživatelské rozhraní AutoCADu (viz datum)
- AutoCAD Rel.25 (2011) je na světě

Jak rychle vybrat jeden z překrývajících se objektů? Čtěte Tip 7295.
Víte, že v AutoCADu jde promítnou křivku nebo text na obecný 3D povrch? Poradí Tip 7296.
Příkaz Obdélník může vytvářet dva dosti odlišné obdélníky. Čtěte Tip 7340.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Navštivte MCAD semináře XANADU v rámci roadshow "Autodesk 2011 Live" (viz výše).

Inventor 2011 Inventor 2011 v prodeji
Na trhu je nová verze produktové řady Inventor 2011 s rozsáhlou řadou novinek v oblasti navrhování, vizualizace, publikování, analýzy a simulace. Součástí Inventoru je i modul Inventor Fusion. Novými členy rodiny Inventoru jsou Inventor Tooling, Inventor Publisher a Alias Design for Inventor.
Přehled novinek verze 2011 a další návazné aplikace pro tvorbu digitálních prototypů najdete na stránce:
Autodesk Inventor
Alias 2011 Autodesk Alias - design a práce s povrchovými modely
Významnou součástí rodiny produktů Autodesk Digital Prototyping jsou aplikace řady Alias pro průmyslový design, 3D povrchové modelování a vizualizaci. Aplikace řady Alias jsou určeny pro průmyslové designéry, konstruktéry a další profesionály, kteří navrhují detailní tvary výrobků ve spotřebním a automobilovém průmyslu, vytvářejí koncepční návrhy a pracují s volnoplošnými povrchovými 3D modely.
Další informace viz Autodesk Alias

Nové verze Inventor Fusion Technology Preview 3 je nyní ke stažení i pro zájemce z ČR a SR. Licence expiruje v dubnu 2012. Viz www.cadstudio.cz/download.

Prohlédněte si Inventor 2011 videa firmy Xanadu v sekci CAD video a na YouTube kanálu XanaduCAD.

Koncept Autodesk Digital Prototyping a stručné prezentace méně známých produktů jako jsou Autodesk Showcase, Alias, Algor nebo Moldflow si můžete prohlédnout v playlistu Autodesk Digital Prototyping na našem kanálu YouTube.

Několik postupů jak vytvořit obalovou součást sestavy Inventoru - viz Tip 7299.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Navštivte AEC semináře XANADU v rámci roadshow "Autodesk 2011 Live" (viz výše).

Nové funkce projekční CAD/BIM aplikace Revit Architecture 2011
Revit 2011 Na trh byla uvedena nová verze stavařské projekční CAD/BIM aplikace Autodesk Revit 2011. Přináší několik významných novinek, které potvrzují přední postavení Revitu jako nástroje pro Building Information Modeling (BIM). Revit řeší všechny fáze projekčního procesu od koncepčního architektonického návrhu (včetně energetického posouzení), přes stavební projekt, TZB a konstrukce, až po prováděcí dokumentaci a vizualizace.
Novinky verze 2011 se dotýkají zejména uživatelského rozhraní (přepracované pásy karet, paleta vlastnosti...), zvýšení produktivity (výkon, klávesové zkratky, konstrukční nástroje, texty...), editoru Rodin (adaptivní komponenty, odkazující parametry...), analýzy (oslunění, energetické posouzení), zobrazení (nové vizuální styly, vylepšený render) a týmové spolupráce (správa pracovních sad).
Podrobnější informace a popis na Novinky Revit 2011
Civil Visualization Extension pro 3ds Max Design a AutoCAD Civil 3D
Součástí AutoCAD Civil 3D 2011 (a 3ds Max Design) pro uživatele se Subscription je i modul "Autodesk Civil Visualization Extension". Ten je tvořen technologií Autodesk Dynamite VSP a Dynamite SIM pro 3ds Max Design, plus VSP Exporterem pro Civil3D - tyto programy se dosud kupovaly samostatně za 4200 USD.
Visualization Extension umožňuje snadnou vizualizaci a animaci dopravních staveb z Civil 3D pomocí Autodesk 3ds Max Design.
Chystaná nová verze Plex.Earth
Plex (zvětšit) V nové verzi aplikace Plex.Earth pro vazbu AutoCADu a Civilu na Google Earth se chystají zajímavé novinky:
 • Ovládání pomocí ribbonu (klepněte na obrázek)
 • Mozaikové vkládání ortofotomap
 • Vkládání map do polygonových křívek
 • Vkládání map podél křivky (tok, silnice, jakákoliv liniová stavba)
 • Vložení mapy na 2 kliknutí
 • Zakreslování v ACADu do GE a opačně
 • Import DTM terénu z GE do ACADu > vrstevnice
 • Výpočet kubatur
a mnoho dalšího. Upgrade pro stávající uživatele má být zdarma.
Viz Plex.Earth
Šablona Xanadu pro AutoCAD Architecture
Novou pomůckou pro projektanty pracující s programem AutoCAD Architecture je česká AEC šablona Xanadu. Šablona Xanadu pro AutoCAD Architecture obsahuje především upravené zobrazení základních stylů AEC objektů podle českých zvyklostí a norem (okna, dveře, štítek dveří, popiska místnosti, schodiště, značka řezu...).
Další informace a stažení na Xanadu.cz
Snazší cesta do Navisworks
Nová aplikace Navisworks Exporter umožňuje přímý export NWC souborů pro Navisworks z různých CAD a BIM aplikací. Můžete tak snadno získat 3D modely staveb včetně metadat vznikajících v různých softwarech pro účely analýzy, simulace a plánování kompletních projektů v prostředí Autodesk Navisworks. Exporter pracuje s programy AutoCAD, Revit, 3ds Max, Bentley MicroStation a Graphisoft ArchiCAD.
NWC Exporter 2011 je zdarma ke stažení na stránce Xanadu Download
Autodesk Homestyler pro dispozice bytů
Autodesk Homestyler (původně "Project Dragonfly") je bezplatná web aplikace pro snadné navrhování dispozic bytů, domů a kancelářských prostorů ve 2D a 3D. Obsahuje rozsáhlou knihovnu nábytku a zařizovacích předmětů. Výsledné dispozice lze exportovat do CAD aplikací nebo prezentovat na webu.
Aplikaci můžete využívat online na adrese www.homestyler.com

Nově uvedený Autodesk 3ds Max 2011 a 3ds Max Design 2011 obsahuje i nástroj CityScape firmy PixelActive (GIS modelování měst a terénu - rapid urban modeling).

Využijte nabídky firmy XANADU na projekční aplikace Autodesk - ozvěte nám pro bezplatné předvedení, krátké zaučení a zapůjčení požadované aplikace.

Na blogu Civil3D.cz, věnovanému využívání aplikace AutoCAD Civil3D v ČR, najdete:
- Přijďte se seznámit s Civilem 2011 (pozvánka)
- Svislé dopravní značení - ochutnávka (knihovna)
- Dobrá zpráva pro animace v Civilu 2011 (Dynamite VSP)
- AutoCAD Civil 3D z technického pohledu (poznámka)
- Trochu rozruchu kolem C3D 2011 (novinky, videa)

Simulaci oslunění a sluneční dráhy v Revitu popisuje tip a video - viz Tip 7303.

GIS, mapování, FM

Map 2011 AutoCAD Map 3D 2011 v prodeji
V prodeji je nová verze CAD/GIS aplikace AutoCAD Map 3D 2011. Kromě mapování a GIS se AutoCAD Map používá - díky schopnosti souběžné editace DWG výkresu nebo podpoře terminálového provozu (Citrix) - často i jako náhrada AutoCADu v projekčních aplikacích.
Podrobněji viz Novinky Mapu 2011

Firma XANADU prezentovala na semináři "Provozní tipy a triky ve vodárenských GIS aplikacích" pořádaný Sdružením oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK).

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP Designjet T770 Akční nabídka na nové plotry HP Designjet
Ještě do konce dubna můžete využít na nákup nových modelů velkoformátových tiskáren (plotrů) HP Designjet u firmy XANADU několika akčních nabídek.
 • Model HP DesignJet 510 je nyní nabízen se slevou 33%
 • Model HP DesignJet T770HD teď pořídíte se sadou 6x130 ml inkoustů zdarma = sleva cca -7%
 • Model HP DesignJet T770 doplníme bezplatnou sadou 6x130 ml inkoustů = sleva cca -10%
 • Model HP DesignJet T620 doplníme bezplatnou sadou 6x130 ml inkoustů = sleva cca -15%
 • HP Zbavte se staré - tento program zvýhodněného přechodu ze starších typů plotrů (odkup za až 76.000,-Kč pro vás)
 • HP Start - tento program dále zlevňuje začátky vaší práce s plotry HP - balíček spotřebního materiálu v hodnotě 5.000 až 20.000 Kč (nyní rozšířen o další média) získáte zdarma při pořízení plotru.
Pro tyto zvýhodněné nabídky, včetně servisních služeb a podpory kontaktujte XANADU ještě dnes. Parametry modelů najdete na webu Xanadu www.hpdesignjet.cz.
HP 8730w Akce: sleva až 10.000 na notebooky HP EliteBook 8530p a stanice 8530w, 8730w
Využijte dočasné akční nabídky a pořiďte si nyní notebook či výkonnou mobilní grafickou stanici HP se slevou až 10.000,-Kč. Notebooky HP EliteBook jsou určeny pro všechny zákazníky, kterým záleží zejména na vysoké odolnosti, reperezentativnímu vzhledu a vysokém výkonu.
Nabídka platí jen do vyprodání zásob!
Viz HP EliteBook - slevy
HP CarePack HP CarePack pro HP Proliant - nyní výhodněji
Do 30.dubna 2010 můžete využít nabídky 30% slevy na 2letý HP Post Warranty Pack (pozáruční ochranu) pro servery HP Proliant a zařízení HP Storage.
Ke stejnému datu končí i 50% sleva na 5letý HP Care Pack se zaručenou opravou pro servery HP Proliant série 36x, 37x, 38x, 57x, 58x.
EDU vybavení - 3D myši
Kontaktujte XANADU pro speciální EDU ceny 3D myší 3dconnexion - zvýhodněné možnosti pro vybavení škol: SpacePilot PRO CAD Professional, SpaceExplorer CAD Professional, SpaceNavigator, SpaceNavigator for Notebooks.

Chcete si usnadnit opravy a pravidelnou údržbu tiskáren a počítačů HP ve vaší organizaci? Kontaktujte servisní oddělení XANADU, autorizovaného servisního partnera HP. V případě poruchy volejte servisní hotline:

272 764 400

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Win7 Windows 7 - doporučený OS pro CAD aplikace
Všechny nově uvedené CAD, GIS a multimedia aplikace Autodesk řady 2011 jsou oficiálně podporovány i ve Windows 7. Aby bylo možné využít plného výkonu vaší CAD stanice, je potřeba použít operační systém, který neomezuje přístup k systémovým prostředkům stanice. Takovým systémem je 64bitová verze Windows 7.
Podrobnosti na Doporučujeme Windows 7

Při koupi stávající verze MS Office 2007 nyní získáte bezplatný upgrade na verzi Office 2010 v okamžiku jejího uvedení na trh.

Firma XANADU je certifikovaným Gold partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

Bezpečnost, ochrana dat, Symantec, sítě

NetApp Akce: Disková pole NetApp
Disková pole společnosti NetApp pro souborové služby a zálohování nyní můžete pořídit v rámci probíhající jarní prodejní akce za podstatně zvýhodněnou cenu. Disková pole NetApp FAS nabízejí tyto hlavní výhody:
 • Jednoduché zálohování a obnova dat díky technologii Snapshot
 • Možnost jednoduchého upgrade kapacity a funkcí bez vlivu na chod systému
 • Rozšiřitelnost kapacity až na 68TB
 • Připojitelnost přes iSCSI, FCP nebo Ethernet (NFS a CIFS)
 • SAS, SATA nebo FC pevné disky
 • Velmi jednoduchá a efektivní správa celého systému
 • Certifikovaná a ověřená kvalita pro práci s každým operačním systémem
 • Funkcionalita pro deduplikaci dat (až o 90% nižší požadovaný datový prostor)
 • V racku zabírá pouhé 2U
Podrobnosti viz NetApp promo

Nástroje na odstranění účinků aktuálních virových hrozeb a informace o aktuální bezpečnostní situaci na internetu najdete na stránkách www.cadstudio.cz/bezpecnost

XANADU - vlastní aplikace

Nový Excellink 2011
V těchto dnech uvádíme novou verzi aplikace na obousměrné propojení geometrie a atributů bloků s daty v tabulkách Excelu. Nový Excellink 2011 podporuje 32bitové i 64bitové verze AutoCADu, včetně verze 2011.
Viz Excellink

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk Design Review 2011 - DWF/DWFx view/markup/measure
 • Autodesk DWG TrueView 2011 - free AutoCAD DWG viewer
 • Inventor Fusion Technology Preview 3
 • AutoCAD Architecture+MEP 2011 Object Enabler
 • AutoCAD 2011 VBA module (VBA enabler)
 • Autodesk Material Library 2011 Update 1
 • Inventor 2011/2010 Uninstall Tool
 • Autodesk Navisworks NWC Exporter Utility 2011
 • Google Earth Extension pro AutoCAD, Architecture, Civil 3D, Map 3D 2011-2007
 • FBX 2010.2 plug-ins for 3ds Max 2011/2010/2009/2008, Maya 2010/2009/2008/8.5
 • AutoCAD 2011/2010/2009 family certified hardware XML database update
 • nVidia Performance Driver pro AutoCAD 2011, 2010, 2009 a 3ds Max 2010, 2009

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy, služby

Sháníte nebo nabízíte práci v oblasti CAD? využijte sekce nabídky/poptávky práce na webu CADforum.cz a oslovte potenciální zaměstnance či zaměstnavatele.

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD základní i rozdílová školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2010). Naše kurzy jsou akreditovány v rámci programu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT (kurzy jsou ohodnoceny 3 body ČKAIT). Pro členy ČKAIT poskytujeme 10% slevu z ceny kurzu.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam.

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 5.836 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, elektro, dopravy a mapování, rozčleněných do 116 tematických kategorií.
Upozorňujeme na nové užitečné parametrické 3D elektronické součásti, polovodiče a integrované obvody pro Inventor od uživatele Siváka. Děkujeme.

5.091 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Nefunguje report Trasa-Niveleta v AutoCADu Civil 3D 2010 CZ. Chyba: "You need to load Wood materials to the project" Levnější AutoCAD OEM? Nejde mi spustit Autodesk ImageModeler 2009. Jaký je rozdíl mezi Navisworks soubory NWC, NWF a NWD? Přepnutí online nápovědy AutoCADu 2011 na lokální help soubory. Zadrhávající kurzor v AutoCADu ve Windows 7.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskuzní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již dosáhl 24.740, počet příspěvků již 69.000). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a při prodloužení Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- tyhle japonské dekly od kanálu určitě upoutají
- máte doma Formuli 1? (video)
- zrcadlo jen pro někoho (video)
- nové využití Google Translate uvedené první den v tomto měsíci (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Gold Partner, HP Gold Preferred Partner, Microsoft Gold Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966, fax: 386 352 979
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060