X-NEWS: Xanadu homepage - www.cadstudio.cz

X-NEWS - Bulletin firmy XANADU - duben '08

Toto personalizované vydání bulletinu X-NEWS (obsahuje obchodní sdělení) dostáváte na základě vámi uděleného souhlasu. Lze jej odhlásit jediným klepnutím myši.
Pokud se tato zprava nezobrazi spravne, klepnete prosim na odkaz
www.cadstudio.cz/email/x-news0408.htm nebo www.cadstudio.cz/xnews

XANADU a.s., největší prodejce CAD řešení Autodesk v ČR, autorizovaný partner HP a IBM/Lenovo, si v tomto pravidelném bulletinu dovoluje upozornit na aktuality, nové služby, tipy a produkty z oblasti CAD/CAM, GIS/FM, tiskových a bezpečnostních řešení, podnikové IT infrastruktury obecně.

Z obsahu:

Potvrzení kvality s novou certifikací ISO 9001:2000
Společnost XANADU úspěšně prošla recertifikací ISO 9001:2000 a obhájila tak celofiremní certifikát jakosti na dodávky hardware, software a služeb v oboru informačních a komunikačních technologií, servis hardware.
VMware partner VMware VIP Enterprise Partner
Společnost XANADU získala statut VMware VIP Enterprise Partner pro Českou republiku. Pracovníci firmy XANADU s certifikací VMware Certified Professional a VMware Sales Professional tak prokázali odborné znalosti produktů VMware a jejich implementace.

Společnost XANADU podpořila sponzorským darem (počítačem) organizaci ROSKA - občanské sdružení lidí postižených roztroušenou sklerózou.

Knihovna CAD bloků na portálu CADforum.cz zaznamenala již 1.000.000 downloadů. Tento populární katalog 2D a 3D bloků pro AutoCAD, Revit a Inventor obsahuje již přes 2.680 CAD bloků.

AutoCAD, LT, CAD

AutoCAD 2009 Novinky a termíny uvedení - AutoCAD 2009, Inventor 2009, Revit 2009
Přehled hlavních novinek a především průběžně aktualizovaný přehled termínů uvádění anglických i lokalizovaných, českých verzí Autodesk produktů řady 2009 najdete na webu Xanadu.cz v článku:
Termíny uvádění CAD aplikací řady 2009
Přečtěte si také: novinky AutoCAD 2009, novinky a snížený počet omezení AutoCADu LT 2009, novinky Inventor 2009, novinky Revit 2009.
Aplikace řady 2009 jsou postupně uváděny v originálních anglických i lokalizovaných českých verzích. Tyto aplikace si však můžete zajistit již dnes formou bezplatného Subscription - viz níže - Subscription 2008 Promo.
Seznamte se s novými CAD aplikacemi řady 2009
S hlavními novinkami aplikací Autodesk řady 2009 se můžete podrobně seznámit na některé z akcí XANADU Roadshow "2009" - série seminářů představujících strojařské a stavařské aplikace řady 2009.
Termíny a místa těchto seminářů konaných po celé České republice (vč. online registrace) najdete na stránce Semináře.
DWFx Na prohlížení CAD dat již nepotřebujete prohlížeč
K novým možnostem všech CAD aplikací Autodesk řady 2009 patří i funkce publikování výkresů a modelů do formátu DWFx. Tento formát je přímo podporován nejen operačním systémem Windows Vista, ale díky komponentě .Net Framework 3.x (součást např. Internet Exploreru 7 a 8) i ve Windows XP. Není potřeba žádný prohlížeč.
Spolu s dalšími možnostmi publikování, prohlížení a připomínkování DWF souborů tak máte možnosti předávat své návrhy v podobě zobrazitelné na naprosté většině počítačů, bez nutnosti instalace jakéhokoliv prohlížeče.
Popis viz Tip 6073 a technologie DWF
Subscription zadarmo - výhodná cesta k CAD verze 2009
Při koupi plné komerční verze některých CAD aplikací firmy Autodesk nyní získáte roční Subscription zdarma. V rámci tohoto předplatného pak získáte mj. i bezplatný upgrade vaší CAD aplikace na novou verzi 2009. Tato zvýhodněná nabídka platí pro následující CAD aplikace:
 • AutoCAD LT 2008 CZ
 • AutoCAD 2008 CZ
 • AutoCAD Architecture 2008 CZ
 • Inventor Suite 2008 CZ
 • AutoCAD Mechanical 2008 CZ
K Autodesk Subscription tak získáte zdarma i další výhody od firmy XANADU - včetně podpory a přístupu na VIP server.
Viz Subscription 2008 promo

Ke stažení jsou nové verze bezplatných aplikací Autodesk Design Review 2009 a prohlížeče Autodesk DWG TrueView 2009 (vč. 64bitové verze). Viz Download.

Nový bonus k Autodesk Subscription - počínaje produkty řady 2009 můžete v rámci Subscription používat i produkty až o 3 verze starší (i nevlastněné). Viz Subscription bonus

Vychutnejte si EURO 2008 s AutoCAD LT - ke každé dodávce 5 licencí AutoCADu LT dostanete dres a míč Puma a kšiltovku Adidas. Viz promo akce.

Pomocí inovované Google Earth Extension pro AutoCAD nyní můžete spolupracovat s daty Google Earth i v AutoCADu 2009. Viz labs.autodesk.com.

Pokud chcete v české verzi AutoCADu nebo AutoCADu LT používat příkazové zkratky (aliasy) anglické verze (A=Oblouk, apod.) stáhněte si z webu VIP.xanadu.cz upravené verze souborů ACAD.PGP a ACLT.PGP verze 2008.

Na CAD Blogu najdete: VSTA není Vista

Ikonkový stavový řádek AutoCADu 2009 si můžete snadno přepnout zpět do textové podoby. Čtěte Tip 6062.
Potřebujete vložit hotové rozvržení z jiného DWG výkresu? Použijte trik z Tipu 6028.

Autodesk Inventor, MCAD - strojírenství

Inventor Pro 2009 Inventor 2009 v prodeji
Do prodeje byla uvolněna nová verze světově nejprodávanější MCAD aplikace - Autodesk Inventor 2009. Ten obsahuje přes 200 nových a rozšířených funkcí - umožňuje pracovat s podstatně většími návrhy, vylepšuje řadu konstrukčních funkcí, podporuje cizí datové formáty.
Přehled všech hlavních novinek Inventoru 2009 najdete na stránce Xanadu - Inventor 2009.

Vyžádejte si instalační DVD zkušební verze Inventoru Professional nebo si nechte tuto verzi předvést.

Ocelové konstrukce v Inventoru snadněji
Firma XANADU uzavřela partnerskou smlouvu s německým vývojářem aplikace ASi-Profile a stala se autorizovaným dodavatelem této aplikace pro návrh ocelových konstrukcí na českém trhu.
ASi-Profile je nadstavbová aplikace pro Autodesk Inventor certifikovaná firmou Autodesk. Umožňuje efektivní navrhování parametrických ocelových a hliníkových konstrukcí, řešení jejich spojovacích prvků, vrtacích polí a tvorbu automatických výkazů.
Další informace na stránce ASi-Profile
Jak zefektivnit správu dokumentů
Navštivte workshop firmy XANADU věnovaný zefektivnění správy CAD dokumentů a dat s vazbou na IS/ERP (Vault/Productstream). Seminář se koná 29.4.2008 v Jihlavě.
Viz online registrace

Naučte se používat Inventor 2008 - zdarma. Na webu CADforum.cz najdete online verzi Inventor 2008 Workbook, elektronické cvičebnice Inventoru Professional, včetně rozsáhlé nabídky ukázkových dat.

Přístup k novému DataManagement serveru ADMS 2009 (Vault) můžete využívat i ze starších Inventorů 2008 a 11 - stačí nainstalovat patřičný "client upgrade" - viz Xanadu Download.

Modul Feature Recognition pro rozpoznávání konstrukčních prvků importovaných 3D modelů je nyní dostupný i pro Inventor 2009. Viz web labs.autodesk.com.

Nový modul AliasStudio Translator pro Inventor (viz labs.autodesk.com) umí přímo do Inventoru 2009 načítat .wire soubory (plochy) designérského programu Autodesk AliasStudio.

Aktualizován byl modul Frame Generator pro Inventor 2008. Tento nástroj rozšiřující funkce generátoru rámů (vyžaduje Excel 2003 a vyšší) si rovněž stáhnete z labs.autodesk.com.

Máte uživatele s různými konfiguracemi PC? Jak nastavit jednotnou prcovní složku pro Vault či Productstream? Viz Tip 6030.
Jak vytvořit spojité hraniční záplaty ploch v Inventoru? Přečtěte si Tip 6049.
Jakým způsobem provádí Inventor meshing 3D modelu pro FEM výpočty? Viz Tip 6050.
Jak zobrazit K-faktor ve výkresu rozvinu plechové součásti? Poradí Tip 6078.

Architektura, stavebnictví, vizualizace (AEC)

Revit 2009 Uveden Revit 2009
Byly uvedeny CAD/BIM aplikace rodiny Revit 2009 - Architecture, Structure, MEP (včetně "Suite" verzí s AutoCADem).
Všechny obsahují nový rendering modul mental ray s podstatně kvalitnější vizualizuací, nové navigační nástroje ViewCube a SteeringWheels a nový publikační formát DWFx, nové modelovací nástroje, vylepšené funkce pro práci s místnostmi, s kótami a textem. K dispozici bude plná česká lokalizace Revitu Architecture.
Přehled všech hlavních novinek Revitu 2009 najdete na stránce Xanadu - Revit, trial verze (EN) viz www.cadstudio.cz/download.
V prodeji Autodesk 3ds Max 2009 a 3ds Max Design 2009
Na trh byla uvedena nová verze světově nejrozšířenší animační a vizualizační aplikace - Autodesk 3ds Max 2009. Novou variantou 3ds Max je "Autodesk 3ds Max Design 2009", následovník aplikace Autodesk VIZ (pro nabídku zvýhodněného přechodu z VIZe kontaktujte Xanadu). Tato verze 3ds Max je určena pro architekty a designéry.
3ds Max 2009 nabízí novou rychlou rendrovací technologii Reveal, nové knihovny materiálů a vylepšenou spolupráci s AutoCADem a Revitem.
Viz 3ds Max 2009 v prodeji
Xanadu na IBF 2008
Navštivte expozici firmy XANADU na mezinárodním stavebním veletrhu IBF Brno - pavilon B, stánek 60. Seznamte se s právě uváděnými novinkami z oblasti CAD a BIM aplikací pro projektování řady "Autodesk 2009". Veletrh se koná ve dnech 22.4.-26.4. 2008.

Transoft Solutions uvádí nové verze aplikací pro řešení průjezdových křivek vozidel - AutoTURN 6.0 a AeroTURN 2.0.

Naučte se používat Revit 2008 - zdarma. Ve výukové sekci webu CADforum.cz je nyní k dispozici online verze 312-stránkové cvičebnice Revit 2008 Workbook. Ta představuje Revit ve 20 lekcích a obsahuje i 300MB ukázkových dat.

BIM ve velkém. Jak více než 100 architektů firmy Gensler přešlo na Revit - zkušenosti, hodnocení - článek v Cadalyst.

Jak přidat vlastní město do seznamu pro určení zeměpisné polohy? Postup pro různé aplikace popisuje Tip 6047.
Jak přesně posunout a umístit popisky bodů v Civil 3D? Poradí vám Tip 6060.
Kde se bere kuželík geografické polohy ve výkresu? Čtěte Tip 6063.

GIS, mapování, FM

Map 2009 V prodeji nový AutoCAD Map 3D 2009 a Map 2009 Citrix
Další aplikací řady Autodesk 2009 uvedenou na trh, je mapová, urbanistická a GIS aplikace AutoCAD Map 3D 2009. Nový Map obsahuje novinky AutoCADu 2009, rozšířené editační funkce FDO, lepší podporu WMS rastrů a další inovace.
Zajímavou novinkou je speciální síťová verze Mapu s podporou metody využití "vzdáleného terminálu" za použití technologie Citrix XenApp. Při tomto způsobu využití běží AutoCAD Map na serveru a uživatelé se k sezení Mapu připojují pomocí jednoduchého Windows klienta. Aplikace tak zůstává v zabezpečeném serverovém prostředí a neklade zvýšené nároky na hardwarové vybavení klientských stanic. Jde o první CAD aplikaci Autodesk oficiálně podporovanou v terminálovém prostředí. Toto řešení bylo certifikováno značkou "Citrix Ready".
Viz Map 2009 - Citrix Ready

Dnes bude uvolněna nová verze aplikace Google Earth 4.3 s identifikací datumu satelitních snímků a obrázky ulic z Google Maps.

Produkty HP, IBM, hardware, novinky, akce

HP xw4600 Navrhujte v reálném čase, bez omezení - HP xw4600
O vaše projekty se postará pracovní stanice HP xw4600 s certifikátem kompatibility firmy Autodesk. S novou pracovní stanicí HP xw4600 s procesorem Intel Core 2 Duo dosáhnete maximálního výkonu a flexibility bez zbytečných výdajů.
Ceny stanice HP xw4600 začínají na neuvěřitelných 15.800,-Kč (bez DPH). Tuto výkonnostně rozšiřitelnou pracovní stanici HP, včetně 3leté záruky, si tak může zakoupit každý, kdo chce využívat CAD a GIS aplikace Autodesku skutečně na plný výkon. Spolehlivý provoz hardware i CAD software je zajištěn i díky službám firmy XANADU, autorizovaného partnera HP a Autodesk, se servisními středisky po celé ČR.
Čtěte na HP workstation - a vaše sny se stanou skutečností
Nový, dostupný Blade server HP Proliant BL260c
Firma HP oznámila novou řadu blade serverů řady HP BladeSystem. HP ProLiant BL260c G5 nabízí o 20% nižší cenu a o 64% nižší spotřebu energie než jakýkoliv jiný blade server na trhu. Vaše datové centrum tak spotřebuje podstatně méně energie. ProLiant BL260c lze použít ve standardních blade skříních c3000 a c7000, a tak nabízí veškeré výhody těchto populárních blade systémů.
Viz Blade servery z nabídky XANADU.
Vyšší výkon pro vaše podnikání
Firma XANADU nyní nabízí dva zvýhodněné modely počítačů HP, které pomohou zvýšit váš výkon. Oba modely nabízejí při malých rozměrech a nízké hlučnosti dostatečnou kapacitu pro vaše podnikání. Díky dočasnému cenovému zvýhodnění jde o atraktivní koupi pro malé i větší firmy.
Vaší novou mobilní kanceláří je notebook HP COMPAQ 6710b se zvýhodněnou baterií a MS Office 2007. Výkon velkého stolního PC v miniaturních rozměrech, doplněný extrémně nízkou hlučností a nízkou energetickou náročností - to je HP COMPAQ dc7800 USDT s MS Office 2007 zdarma.
Viz kancelářské pracoviště HP
Barevná multifunkční tiskárna A3
HP Color LaserJet CM6040 mfp je nástupcem modelové řady 9500mfp - poskytuje kvalitní tisk, skenování, kopírování a elektronické publikování dokumentů až do formátu A3 pro pracovní skupiny 6 až 20 uživatelů. Černobílý i barevný tisk probíhá rychlostí až 40 str/min. Skenované dokumenty lze směrovat na tisk, na fax, do e-mailu, do síťové složky nebo do systému pro správu dokumentů (např. iProject).
Viz HP CLJ CM6040
nVidia Maximální produktivita pro 3D CAD
Pro profesionální CAD aplikace používejte profesionální hardware. Přesvědčte se, jak mohou grafické karty nVidia Quadro pomoci zvýšit výkon a schopnosti vaší CAD aplikace. Porovnejte schopnosti grafiky nVidia Quadro s běžnými grafickými kartami.
Viz www.nvidia.com/builtforpros
SpaceNavigator Lehká 3D myš pro mobilní stanice
Firma 3Dconnexion uvedla mobilní verzi své populární 3D periferie SpaceNavigator, která zefektivňuje ovládání 3D aplikací, včetně AutoCADu či Inventoru. Podporováno je asi 130 různých aplikací.
Nová, notebooková verze této 3D myši je menší a lehčí a dodává se v praktickém pouzdře.

Aktualizovaný 3Dconnexion driver (3.6.4) přináší podporu 32- a 64-bitových nových verzí produktů Autodesk 2009 a zvyšuje stabilitu. Pro Inventor je driver třeba jen kvůli případnému přemapování tlačítek, jinak je 3D myš podporována přímo Inventorem.

Informujte se na aktuální výhodnou nabídku HP serverů a výkonných pracovních CAD stanic HP.

Xanadu Shops Aktuální ceny všech produktů najdete na www.cadstudio.cz/shop

Microsoft, ostatní software

Service Pack 1 pro Windows Vista CZ
Microsoft uvádí po anglické verzi nyní i českou verzi SP1 pro Windows Vista. Vista SP1 je v 32bitové verzi plně kompatibilní s CAD aplikacemi firmy Autodesk. Pozor, SP1 pro Vista 64 však zatím není kompatibilní s Inventorem 2008 SP2. Vista 64 SP1 totiž mění způsob zpracování 32bitových aplikací a tato změna ovlivňuje i Inventor 2008.
SP1 pro Vista CZ je ke stažení (dokud nebude zařazen do Windows Update) - zde.
MS Office 2007 se slevou 25%
V množstevní nabídce Microsoft Open License nyní můžete zakoupit až 50 licencí Microsoft Office Small Business 2007 se slevou 25%. Nabídka platí do 30. června 2008.
Virtualizací ušetříte za hardware i energie
Virtualizační software dnes používají firmy všech velikostí pro zvýšení využití a snížení nákladovosti provozu informačních technologií. Nasazením produktů předního producenta těchto virtualizačních aplikací, firmy VMware, zajistíte snazší správu vašich serverů a stanic, lépe využijete vás stávající hardware, snížíte spotřebu energie a snáze dosáhnete vyšší dostupnosti serverových obchodních aplikací (záložní servery).
Virtualizace představuje též ideální řešení pro fyzické oddělení nových aplikací (testovaný software, nové verze) před jejich plným nasazením do firemního provozu.

Nové Windows 7 (nástupce Vista) budou pravděpodobně uvedeny již na konci příštího roku. Podpora Windows XP byla prodloužena do roku 2010.

Potřebujete na Windows Vista nebo Windows Server 2008 obnovit zálohu vytvořenou pomocí NT Backup původně na Windows XP nebo Serveru 2003? Potřebujete NT Backup - Restore utility.

Z webu www.kodi.cz si můžete stáhnout bezplatné slovníky (EN-CZ, DE-CZ, FR-CZ, FI-CZ ...) pro mobilní telefony. Slovníky KODi jsou určeny pro mobilní telefony podporující Java. Jsou k dispozici v paměťové úsporné verzi a ve verzi s plnou databází cca 150 tis. slov.

Tipy pro urychlení práce Windows Vista najdete v příspěvku na CADforum.cz.

Firma XANADU je certifikovaným partnerem Microsoft - nabízíme kompletní řešení vašich firemních kancelářských ('backoffice') aplikací i CAD/CAM/GIS řešení od jednoho dodavatele.
Viz nabízená řešení

XANADU - vlastní aplikace

Nová verze Xanadu LT Extension s podporou AutoCAD LT 2009
Nová verze utilit pro AutoCAD LT - LT Extension - podporuje už i verzi AutoCAD LT 2009 a doplňuje nové funkce pro popisování výměr ploch, formátování popisů nebo snadné přepínání barvy pozadí.
Viz stránka LT Extension

Utilita DIST2 je jednoduchý nástroj pro odměřování vzdáleností zadaných více body.

Zakázkový vývoj CAD a GIS aplikací firmy XANADU - viz www.cadstudio.cz/vyvoj

Service Packy, aktualizace, bezplatný software

 • Autodesk DWG TrueView 2009 - bezplatný prohlížeč DWG (32bit/64bit)
 • Autodesk Design Review 2009
 • DGN a JT plugin pro Design Review 2009
 • Autodesk DWF Writer 2009 (4)
 • Inventor client upgrade for ADMS2009 (2008 + R11)
 • AdLM - A2009 License Manager update pro sítě IPv6 (Win2008)
 • Aktualizace knihovny grafických karet pro Inventor 2009, 2008, R11
 • DIST2 utilita

viz www.cadstudio.cz/download (viz též tabulky kompatibility patchů)

Školení, kurzy

Využijte nabídku firmy XANADU, Autorizovaného školicího střediska Autodesku (ATC), na CAD školení AutoCAD, Inventor, AutoCAD Architecture a Mechanical, Revit, Civil 3D (včetně verzí 2009) - přehled termínů školení.

Přehled kurzů je pro vás připraven na www.cadstudio.cz/skoleni.

Podpora, tipy a triky

Nasloucháme Vám Vážený zákazníku, NASLOUCHÁME VÁM
I Váš názor je důležitý a pro naši práci významný - ať jste našimi zákazníky, partnery, nebo třeba jen náhodnými návštěvníky našich webů. Každý váš názor bude vyslechnut a vynasnažíme se jej využít pro další zlepšení našich služeb.
Vaše názory nám můžete zaslat pomocí stránky www.cadstudio.cz/naslouchamevam nebo e-mailem na naslouchamevam@xanadu.cz.
Čtenáři nám píší...
Jiří Kučera postrádá v AutoCADu 2008 příkaz PIŠ3DS
Se změnou rendering jádra byl příkaz 3DSOUT z AutoCADu odstraněn, ale lze jej doplnit (načíst) formou dodatečného ARX modulu - viz www.cadstudio.cz/download.

Máte i vy dotaz, který může být přínosný i pro ostatní čtenáře X-News? Neváhejte a napište nám na adresu "NaslouchameVám".

Katalog CAD bloků byl rozšířen o stovky nových DWG, RFA a IPT bloků.
Jednoduše přispějte vaším uploadem do Katalogu CAD bloků a stáhněte si některé z více než 2.700 stávajících bloků z oblasti stavebnictví, strojírenství, dopravy a mapování, rozčleněných do 104 tematických kategorií. Knihovny bloků tedy nemusíte kupovat, stáhněte si je zdarma u XANADU. Nyní můžete jednotlivé CAD bloky též hodnotit a komentovat.

4.265 CAD tipů a triků na www.cadforum.cz:
Jak vytáhnout texty do 3D? Zobrazení objemu 3D součásti. Problém dávkového publikování DWG do DWF - rozvržení není inicializováno. Kde najdu instalační médium Mechanical Desktop v Inventoru 2009? Proč moje grafická karta už nemá certifikaci pro AutoCAD 2009? Import/export souborů 3DS, OBJ, STL v Inventoru. Jak převést soubor bodů zeměpisné šířky/délky DMS na decimální souřadnice? Jak AutoCAD 2009 přepnout na původní uživatelské rozhraní s roletovými menu? Bezplatný prohlížeč DGN výkresů. Otočené zobrazení profilu terénu. Načtení seznamu bodů z CSV či TXT souboru jedním příkazem. Existuje omezení délky pro menu a Diesel makra AutoCADu? Konvertor odstínů RAL/Pantone na RGB. Vypnutí zobrazování ZIP souborů jako složek ve Windows. Železobeton, násypy, prejzy a další šrafovací vzory pro AutoCAD. Řádkové příkazy AutoCADu.

Máte nějaký problém s produkty firmy Autodesk?
Přihlaste se do diskusní konference CAD Fórum a zapojte se do výměny praktických zkušeností s tisíci ostatních uživatelů produktů Autodesku z České republiky i Slovenska (počet registrovaných již přesáhl 7.700). Nebo si můžete zkusit vyhledat radu sami v databázi CAD tipů a triků, nebo kontaktujte technickou podporu na support@xanadu.cz

Žhavá diskusní témata posledního měsíce: DWG TrueView 2009, AutoCAD 2009 menu, Barevné schéma místností a fáze Revitu, 3ds Max a verze Design ...

Jak získat přístup na VIP server XANADU?
"CAD Support Pack" je rozšířená služba XANADU zahrnující mj. i přístup na VIP server. Přístupový účet VIP poskytujeme též při nákupu komerčních verzí Autodesk produktů a Autodesk Subscription u naší firmy. Možnosti rozšířené technické podpory firmy XANADU najdete na http://vip.xanadu.cz


A z jiného soudku:
- Hubble - aktuální "černé díry" (výpadky) na internetu
- má křídla - lítá (video)
- víte, k čemu slouží nouzové tlačítko na benzince? (video)
- holografický 3D displej (video)

Další informace

Informace o dalších novinkách najdete na www.cadstudio.cz, web serveru pro CAD a IT profesionály

Toto periodikum je zasíláno registrovaným zákazníkům společnosti XANADU a.s.,
kteří k tomu udělili souhlas. Pokud si nepřejete dále dostávat tyto a další informace
od společnosti XANADU a.s., můžete se odhlásit (odvolat souhlas) pomocí
odkazu mailing preference
Toto vydání dostáváte na adresu


XANADU a.s. - info@xanadu.cz
Autodesk Value Added Reseller, HP Preferred Partner 2008, Microsoft Certified Partner
www.cadstudio.cz - www.cadforum.cz - www.iproject.cz - www.hpdesignjet.cz
České Budějovice, 370 01, Tylova 17, tel. 386 352 966 (..969)
Praha 10, 106 00, Žirovnická 2389, tel. 283 891 154
Brno, 602 00, Sportovní 2a/558 (areál BILLA), tel. 541 212 077
Pardubice, 530 02, Štrossova 291, tel. 466 611 773
Ostrava, 709 00, Fráni Šrámka 5, tel. 596 611 060